Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #119  
Παλιά 09-06-15, 15:00
Το avatar του χρήστη Themis_aqua
Themis_aqua Ο χρήστης Themis_aqua δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Λαμια
Μηνύματα: 1.632
Προεπιλογή ..

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pagokoftis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι ακριβώς, αν και με τόσο ψηλό ph νομίζω θα έχεις μεγάλες διακυμάνσεις αν το ανοιγοκλείνεις και θα ήταν καλύτερο να το έχεις μόνιμα ανοιχτό.. Αλλά μην σε προκαταβάλλω, θα το δεις μόνος σου μετρώντας...
Kι εγω δεν το ανοιγοκλεινω για το λογο που εχουμε ξανα μιλησει ειναι αδυνατο να πετυχεις την ιδια ρυθμιση καθημερινα και με τις μεταβολες στο co2 θα γεμισουμε αλγες.Εκει θελει μεγαλη προσοχηΚι εμενα το ph 8 ηταν και αφηνωντας το ολη μερα ανοιχτο εχω πτωση 0,8 περιπου που δεν ειναι και λιγο, με βαζεις σε σκεψεις τωρα κι αν σκεφτεις την ποσοτητα που φευγει τζαπα μηπως η ηλεκτρομαγνητικη ειναι μονοδρομος;;
-------------------------
[QUOTE=pagokoftis;892290]
Ωραία, μια χαρά... Λοιπόν για να μην μπερδεύω με τιμές... Με χρήση ηλεκτρομαγνητικής 8 ώρες τη μέρα, με 1 κιλό σόδα και 1 κιλό κιτρικό οξύ μου βγάζει περίπου 8 μήνες... Υπολόγιζα οτι θα κράταγε χρόνο, αλλά δεν..
Θα ξανακοιτάξω τα ποστ να δω μην έγραψα κάτι λάθος...
Αν έχεις όλη τη μέρα ανοιχτό, με 250γρ σόδα και κιτρικό, με 1φ/δευτ. βγαίνει ακριβώς 20 μέρες...

Αρα ανα σκεφτεις πως το χω ανοιχτο ολο το 24 ωρο με 250γρ σοδα-κ.οξυ και 1,5 φ./sec που το χω ρυθμισει τοτε καλα μου κραταει ενα 20 ημερο, κακως απογοητευτηκα νομιζωντας πως δεν φτιαχνω καλα το μειγμα..Αν ειχα κι εγω ηλεκτρομαγνητικη και το κλεινα με τα φωτα , θα κραταγε μηνα και παραπανω ετσι δεν ειναι;Ευχαριστω για την απαντηση
Τι μπουκαλια χρησιμοποιεις για 1 κιλο μειγμα τα ιδια 1,5 λιτρα της κ. κολα;Απο ποσοτητα νερου;
__________________
Θέμης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Themis_aqua : 09-06-15 στις 15:00 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01490 seconds with 10 queries