Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 10-10-14, 20:47
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οκ με τα αλατια και το μαγνησιο,, αλλα μη το πλακωσεις στα φαρμακα/αντιβιωσεις χωρις εμφανη δειγματα προβληματος.
Κι εμενα ο Γουλανδρης παει κι αραζει για πολυ ωρα και συχνα κατω, στη σκια κατω απο την τεραστια ανουμπια.
Ειναι το μερος και οπου κοιμαται το βραδι.
Το συνηθιζει οταν ειναι αναμενα τα φωτα.
Μιλαμε για χρονια οτι το κανει.
Αν ηταν καμια αρρωστια, δεν θα τα ειχε κακαρωσει? Αυτος εχει γινει τερας αντιθετα.
Μαλλον κανει καποιου ειδους σιεστα.
Σπύρο μετά το πρωινό θα το σκεφτώ να του κάνω κάτι άλλο αλλά θα εξαρτηθεί τώρα το απόγευμα που θα γυρίσω σπίτι και δω πως είναι. Το θέμα δεν ήταν μόνο πως καθότανε κάτω , κάτι που δεν το είχε κάνει ποτέ και φαίνεται στις φωτό στα βίντεο, αλλά δεν έτρωγε κιόλας, και φαινότανε πως σαν να ήταν μόνιμα κουρασμένο, αυτό με ανησύχησε πολύ. Σήμερα είναι η 4η μέρα που τα έχω με epsom salt και ήδη από το πρωί άρχισα με μικρές αλλαγές να το βγάζω. Για καλό και για κακό όμως θα πάω να βρω οξυζενέ να υπάρχει γιατί έρχεται και Σ/Κ, και ας χαλάσει και το πετάξω, ας γίνει καλά το ψαράκι και τα άλλα δεν με απασχολούν
-------------------------
Εχω ευχάριστα νέα, γύρισα σπίτι και το μικρό fantail έκοβε βόλτες, έριξα λίγα φυλαρακια σπιρουλίνα και έπεσε με τα μουτρα, είναι πολύ καλύτερα, άλλαξα και 60 λίτρα νερό και τα άφησα στην ησυχία τους.
Αύριο θα βάλω και βιταμίνη Seachem στο φαί τους να πάρει τα πάνω του

BORKED
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάκης : 10-10-14 στις 20:47 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02897 seconds with 10 queries