Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 03-07-14, 11:17
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Κάτι άλλο , εξαιρετικά σημαντικό, μου το τόνισε και ο φαρμακοποιός. Το χλωροφόρμιο είναι εξαιρετικά πτητικό, και θέλει ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ φύλαγμα, πρόσεξε που και πως θα το φυλάξεις. Επίσης πλαστικό μπουκάλι θέλει δοκιμή μήπως λιώσει, σε γυάλινο σκουρόχρωμα μπουκάλι με πολύ καλό καπάκι ίσως είναι η καλύτερη λύση. Οταν αγόρασα τη κόλλα (που είπαμε πως τελικά μάλλον είναι 100% χλωροφόρμιο) μου την έδωσαν σε αλουμινένιο μπουκάλι με διπλό καπάκι. Μου έχει πει ο Σταμάτης (BOUBOULAS) πως το έβαζε στη κατάψυξη αλλά και πάλι του έχανε. Σε ψυγείο με τρόφιμα βέβαια δεν θα το έβαζα γιατί όπως είδες και πιο πάνω λέει πως προκαλεί καρκινογενέσεις. Και επειδή εδώ μας διαβάζουν πολύ , θεωρώ πως τέτοια υλικά δεν είναι αστεία και θέλουν ΙΔΑΙΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ. Για αυτό προσοχή παιδιά όταν ασχολείστε με επικίνδυνα υλικά




-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 Εμφάνιση μηνυμάτων
θα παω να δω τι μπορω να βρω κι εγω.... λογικα μια κατασκευη δεν χρειαζεται παρα πολυ... με ενα λιτρο που λες νομιζω οτι μπορεις να κολλας χρονια...
εκτος αν κανω λαθος...
Για τη κατασκευή που θες εσύ φτάνει και περισσεύει. Από κατανάλωση , εγω έχω φάει πάνω από μισό λίτρο + 3-4 μπουκαλάκια 100ml, αλλά όλο και κάτι φτιάχνω, μαστορεύω συνέχεια.
Θανάσση όταν δεις την ευκολία που έχει, σε βλέπω συνέχεια να φτιάχνεις και κατι, μικρό ή μεγάλο.
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάκης : 03-07-14 στις 11:17 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01551 seconds with 10 queries