Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 25-01-14, 14:32
tolee Ο χρήστης tolee δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-09-2013
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αντιπαραθεση ξεκινησε απο αυτο.
Και εχεις δικιο.
Οντως (για τα ψαρια) δεν ειναι νορμαλ επιλογη.
Ειναι ανεκτη.
Οσο πιο πολυ χωρο τους δινεις τοσο πιο νορμαλ ειναι για εκεινα
Τα λιτρα που προτεινονται στα διαφορα σαιτ για καθε ψαρι, ειναι τα λιγοτερα ανεκτα.
Κανενα ψαρι δεν θα σου κανει παραπονο αν το βαλεις σε μεγαλυτερο ενυδρειο απο αυτα τα λιτρα, ουτε θα το θεωρησει "παραλογο".

Η συμβιωση ενος μονομαχου με αλλα ψαρια (ακομα και με θηλυκα του ιδιου ειδους) ειναι ενα θεμα τυχης και χαρακτηρα των ψαριων.
Ο μεγαλος χωρος, βοηθαει απλα να αυξηθουν οι πιθανοτητες επιτυχιας


Μερικες προτασεις για τα λιτρα του ενυδρειου υπαρχουν εδω http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=54573.
προφανως δεν θα μου κανουν παραπονα τα ψαρια... απλως απο τη στιγμη που μπαινουν κι αλλοι παραγοντες στη μεση (τσεπη, χωρος, γκρινια της γυναικας κτλ) προσπαθω με αυτα τα λιγα που διαθετω να προσφερω στο ψαρι που εχω και σε αυτα που θα αποκτησω (αν και οποτε αποκτησω) τις ιδανικοτερες και πιο κοντινες στη φυση τους, συνθηκες διαβιωσης οι οποιες δεν εχουν να κανουν παντα με τα λιτρα
αλλα οι υπερβολες ειναι γι αυτους που θελουν και μπορουν να τις κανουν (βλ 500λ με μονομαχο)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

εντιτ:

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα λιτρα που προτεινονται στα διαφορα σαιτ για καθε ψαρι, ειναι τα λιγοτερα ανεκτα.
δυστυχως δεν εχω βρει καπου τις "ιδανικες" φυσιολογικες συνθηκες για μονομαχο οσον αφορα τα λιτρα... ο καθενας γραφει οτι θελει, απο 5 εως 500 λιτρα..... και φυσικα ο καθενας γραφει τις δικες του εμπειριες, σε φαση "εγω εχω μονομαχο σε 5 λιτρα εδω και 15 χρονια και ειναι αρχοντας" ή "εγω ειχα μονομαχο σε 200 λιτρα μονο του αλλα ενιωθε κοινωνικα αποκλεισμενος και τελικα πηδηξε εξω για να αυτοκτονησει".... ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω και πιστευω τοτι τα χεις δει κι εσυ αυτα.....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01700 seconds with 10 queries