Θέμα: Υπερ-σος
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #127  
Παλιά 08-01-14, 16:53
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GraCE Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστω για τις μεχρι τωρα απαντησεις! Κατι που σκεφτομουν! Εχουν περασει 3-4 ημερες απο τη τελευταια αλλαγη νερου (40-50% και προσθεση prime οποτε ΝΗ3/ΝΗ4 μηδενιζονται "αυτοματα") Τωρα εκτος το λιγο αυξημενο ταισμα ανα μερα, δεν θα κανω αλλη αμεση αλλαγη με σκοπο να αυξηθει λιγο η αμμωνια, ΝΟ2 (Εαν θυμαστε ολα βγαινουν 0) παροτι εχω μπολιασει! Σε 3 μερες θα κανω τεστ της ΑPΙ για το νερο μου μεσω ενος πολυ καλου φιλου!

Η ερωτηση μου, ειναι η εξης: Μηπως οπως ειμαι τωρα, να βγαλω το τουλι με το βιολογικο υλικο που πηρα απο το παλικαρι (μπολι) και να βαλω εκ νεου καινουργιο? Εν ολιγοις, μηπως να ξανα-μπολιασω χωρις αλλαγες κτλ για 1 διαστημα και μετα να αρχισω μετρησεις? (και προσωπικα και μεσω του παιδιου)
Εχω 1 ψαρακι μεσα και ειναι δυσκολη η δημιουργια της βιολογιας συνεπως μηπως να μπολιασω με νεο υλικο απο το ενυδρειο μπας και το φιλτρο αρχισει να στρωνει λιγο? (εαν υποθεσουμε οτι το 1ο μπολιασμα απετυχε)

Τι λετε?
Πως είναι οι τελευταίες σου μετρήσεις και πότε έκανες ?
Το Prime δεν μηδενίζει ΝΗ3/ΝΗ4, κάνει την αμμωνία μη τοξική αλλά στις μετρήσεις φαίνεται.
Μη βγάλεις το μπόλι.
Κάνε σωστές μετρήσεις και τότε θα δούμε τι πρέπει να γίνει
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02280 seconds with 11 queries