Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 22-07-13, 09:51
n4speed Ο χρήστης n4speed δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-02-2012
Περιοχή: Χαλανδρι
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
τα κορυντορας δεν θα παθουνε τιποτα.ισα ισα καλο θα τους κανει κ θα δεις κ την πραγματικη συμπεριφορα τους.
για τις γαριδες ναι ειναι θεμα το οτι θα ειναι αστρωτος ο βυθος αλλα με τοσα ψαρια και τετοια ειδη ψαριων που εχεις,δεν θα επρεπε να εχεις γαριδες μεσα
και οι δυο που επιβιωσανε τυχερες ητανε.


η καλυτερη λυση για τα ψαρια ειναι να τους δωσεις το νερο,τις συνθηκες και το περιβαλον που χρειαζονται.
ολα τα υπολοιπα ειναι πασαλειματα και οσες φορες και αν ρωτησεις,την απαντηση που σε βολευει δεν θα την παρεις...

αν θες να φτιαξεις σωστο ενυδρειο που να το χαιρεσαι κιεσυ και τα ψαρια σου,στησε το σωστα και κανε οποια αλλαγη χρειαζεται να κανεις.
μην προσπαθεις να "κοψεις δρομο" γιατι δεν γινεται.και αν γινει θα εχουν προβλημα τα ψαρια καποια στιγμη.βασικα ειδη εχουν αλλα δεν τοχεις καταλαβει,παρα τους θανατους που ειχες...
Από τις φωτογραφίες πιστεύεις ότι μπορώ να ξεστήσω φυτά διακόσμηση, βγάλω ψάρια (αφού τα πιάσω) και χαλίκι? Γιατί μου φαίνεται πολύ δύσκολο εγχείρημα και πολύ στρεσογόνο. Επίσης μετά (με ένα χαλαζιακό χαλίκι) θα μπορώ να ρίξω το ph με λίγη τύρφη ή πάλι θα χρειαστώ όσμωση?

Εγώ είχα σκεφτεί το εξής:
-φεύγει το σκαλάρι
-αφαιρώ χαλίκι από τη μία γωνία (αυτή με τη λάβα) και προσθέτω λεπτόκοκκη χαλαζιακή άμμο για να περνούν το χρόνο τους τα corydoras.
- παίρνω 2 jewel κιχλίδες που ζούνε στο νερό της βρύσης μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02172 seconds with 11 queries