Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 20-05-13, 16:09
plin Ο χρήστης plin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-12-2012
Περιοχή: Καλλιθέα
Μηνύματα: 724
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από snakepanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορεις να βαλεις τιποτα απο τα ψαρια που εχεις αναφερει με αυτο white cloud minnow) το ψαρι.
1 Ειναι ωοτόκο,,ενω τα ειναι ζωοτοκα.
2 Καταγεται απο την Κινα ,,ενω τα αλλα απο Αμερικη.
3 ειναι και ψυχρου νερου ,,ενω τα αλλα ειναι τροπικα ψαρια.
Αμα ψαξω θα βρω και αλλα απαγορευτικα για να βαλεις αυτα τα ψαρια με τα molly,,ξοιφοι και Πλατυ.

Καλυτερα ψαξε για αλλα ψαρια εδω http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=54573

Καλο ειναι να διαβαζουμε πρωτα και μετα να ρωταμε,,.
Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας! Αν μου επιτρέπετε να κάνω ακόμα μερικές ερωτήσεις.

Συγνώμη που ρωτώ, αλλά τί πειράζει που είναι ωότοκο ενώ τα άλλα ζωότοκα;

Επίσης, τί πειράζει που δεν είναι του ιδίου βιότοπου; Αν έχουν παρόμοιες συνθήκες νερού; (ph, Κh, gh, θερμοκρασία).

Υπάρχει, πράγματι, μια διαφορά, θεωρητικά, στη θερμοκρασία. Αλλά θαρρώ ότι τα συννεφάκια αυτά (όπως και όλα που πωλούνται στο εμπόριο) είναι προσαρμοσμένα σε γενικά υψηλότερες θερμοκρασίες, αφού γεννήθηκαν σε αιχμαλωσία. Άλλωστε τα κρατώ ήδη μέχρι τους 25 βαθμούς και δεν έχουν κάποιο πρόβλημα.

Τέλος πάντων, συμφωνώ ότι καλύτερα να πάρω ψυχρού νερού. Αλλά ποιά είναι αυτά, εκτός από τα χρυσόψαρα, που δεν ταιριάζουν λόγω της επιθετικότητάς τους; Παρακαλώ, αν έχετε κάποια πρόταση να μου την πείτε.

Τις προτάσεις για >60lt τις έχω διαβάσει σαν ευαγγέλιο. Από πού νομίζετε επέλεξα τα συννεφάκια;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01846 seconds with 11 queries