Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 18-11-12, 17:10
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

ο αρακας καθαρτικο ειναι, δεν απαγορευεται να ταισεις, αλλα μη φοβασαι σχετικα με την αφαγια.
Τα ψαρια μπορουν να μεινουν πολλυ καιρο (ειδικα τα χρυσοψαρα μενουν και μηνες αταιστα) χωρις να φανε, ουτε στη φυση βρισκουν καθε μερα φαγητο εκτος ισως απο κατι φυτοφαγα.


Παράθεση:
Ακόμα, δε μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να έπαθε,
Κοιτα, κακα τα ψεματα, ψαρια που εχουν μπει σε αστρωτα ενυδρεια και φαγαν ολα τα τοξικα του πλανητη πολυ σπανια ζουν καιρο, και φυσικα ακομα κι αν δεν εχουν κατεστραμμενο συκωτι το ανσιοποιητικο τους δεν ειναι στην καλυτερη κατασταση.


Παράθεση:
του έχω δώσει φάρμακο για αρρώστιες κ δεν έδειξε να βελτιώνεται καθόλου, κ ξανακάνω θεραπεία για αρρώστιες κ πάλι κανένα σημάδι, το νερό φαινόταν ΟΚ στ παλιό ενυδρείο απ όπου ξεκίνησε να έχει τ συμπτώματα,
βασικα αν δεν παρεις μετρησεις με σωστα τεστ δεν μπορεις να ξερεις την ποιοτητα του νερου...
Τα στικακια δεν ειναι ενδεδειγμενος τροπος μετρησης και συνηθως λενε οτι τους κατεβει.



Παράθεση:
το άλλο χρυσόψαρο κ τ μηλοσαλίγκαρα φαίνονταν κ φαίνονται OK, τα φυτά ήταν κ είναι πολύ υγιεί, τόσο που τα έκοβα συχνά γιατί μεγάλωναν κ γέμιζε τ ενυδρείο.
Αυτο με τα φυτα προσεξε το λιγο, συνηθως αναπτυσσονται αριστα οταν εχουν να φανε, και η τροφη τους ειναι τα νιτρικα και εναλλακτικα η αμμωνια
Παράθεση:
Γι'αυτό αν έιναι ο αρακάς να τον σώσει, να το κάνω σωστά μα όσο πιο σύντομα γίνεται, διότι δε ξέρω πόσο θα αντέξει.
Κοιτα, για να ειμαστε ρεαλιστες ετσι οπως τα λες και οπως δειχνει δε μου μοιαζει για δυσκοιλιοτητα για να τομν σωσει ο αρακας. Πρπειε να υπαρχει καποιο χοντρο προβλημα.
Το θεμα ειναι οιο να ειναι αυτο το προβλημα και απο τι προηλθε?
Μπορει να εχουν καει καποια οργανα του απο την αμμωνια, μπιορει να εχει καποιο εσωτερικο βακτηριο, μπορει να συμβαινει οτισηποτε...
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01633 seconds with 10 queries