Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 31-05-12, 12:45
Το avatar του χρήστη liapakos
liapakos Ο χρήστης liapakos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-09-2011
Περιοχή: Berlin
Μηνύματα: 130
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vasso Guppy Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον, το αρχικο μου ερωτημα ηταν αν μπορω να βαλω γαριδες. Διαβαζοντας τις γνωμες αποφασισα να μην βαλω. Οσο αναφορα το "ενυδριακι" μου, δεν ειναι ενα κλασσικο ενυδρειο. Για την καθαριοτητα του, αλλαζω το νερο καθε 20 μερες.θελει πιο συχνα και ειδικα αυτο που ειναι και πολυ μικρο Την διακοσμηση την εχω φτιαξει μονη μου, και δεν εχει χαλικακιατο χαλικι ειναι πολυ σημαντικο και θα πρεπει να υπαρχει,ειδικα αν θελεις φυτα και ψευτικα φυκια ή διαφορα διακοσμητικα. Εχω βαλει πετρες απο την θαλασσα, κοχυλια και ενα κερατοφυλλο που ειναι στο γλαστρακι του.τα φυτα δεν τα αφηνουμε ποτε στα γλαστρακια τους.Τα βγαζουμε απο εκει,βγαζουμε και αυτο το "βαμβακι"που εχουν και τα φυτευουμε στο υποτειθεμενο χαλικι Το εχω γφτιαξει με τετοιο τροπο ωστε ειναι φουλ εξοπλησμενο με κρυψονες γιατι μερικες φορες δεν προλαβαινω και οι γκαπυνες γεννανε μεσα στο ενυδρειο. Ξερω οτι το ενυδρειο μου δεν ειναι πολυ μεγαλο, αλλα ακομα και σε αυτο τα ψαρια μου μια χαρα ευτυχισμενα κολυμπανε.το οτι κολυμπανε,δεν σημαινει πως ειναι και ευτυχισμενα.και εσυ μεσα σε ενα 2χ2 κελι να ζουσες,θα περπαταγες.ΟΧΙ ομως χαρουμενη Φυσικα και θα ηθελα να παρω ενα μεγαλυτερο αλλα προς το παρρον αυτο μπορω να εχω μονο...Μα για αυτον τον λογο σου δινουμε διαφορες επιλογες.Για να αξιοποιησεις το ηδη εχον και οχι να αγορασεις αλλο μεχρι να μπορεσεις.
Φιλικα.
__________________
Ζήσε την στιγμή, πριν γίνει ανάμνηση...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01838 seconds with 11 queries