Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 14-01-12, 01:51
Το avatar του χρήστη krispie
krispie Ο χρήστης krispie δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2011
Περιοχή: Αμπελόκηποι(Αθήνα)
Μηνύματα: 552
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimmis1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
γενικος τα ενυδρεια που εχουν πλαστικα καλο ειναι να μην φορτώνονται απο πετρες , διακοσμιτικα κ.α. (και ειδικα προς το κεντρο)
Αλλοστε λογικο ειναι ... που παταει το ενυδρειο??? περιμετρικα του πλαστικου , φαντασου να κανεις κανα τετοιο θαλασσινο και να βαλεις μπολικα κιλα βραχο ..... λογικο ειναι να την ακουσει !!
Το καλυτερο ειναι να μπαινει αφρολεξ απο κατω οποτε και αν το επομενο σου ενυδρειο εχει πλαστικο καταργησε το και βαλε αφρολεξ και αν θες να εχει γυρω γυρω καποια φασα για ομορφια φτιαξε μονος σου.
Καλυτερα DIY με πιο χονδρο τζαμακι και κοντρες να εχεις το κεφαλακι σου ήσυχο.
Δεν το έιχα φορτώσει, άμμο είχα(αρκετή βέβαια) και δυο ξύλα... Ναι, μάλλον για DIY πάω, έχω και τον κολλητό μου μόλις του το είπα ψήθηκε για μαστοριές... Βέβαια δεν έχουμε ιδέα αλλά πιστεύω διάβασε-διάβασε κάτι θα μάθουμε... Τι πάχος τζάμι λέτε;
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manolischania Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπάρχουν και ειδικά για ενυδρεία αλλα εγώ έχω βολευτεί με τα θερμομονωτικά υλικά καθώς παίρνουν το σχίσμα του πλαστικού και δεν χρειάζεται να το βγάλεις

P.s επίσης το υλικό αυτό το βάζουμε και για σεισμούς e.t.c καθώς τα ενυδρειακια πάνε βόλτα
Το επόμενο ενυδρείο δεν θα έχει μάλλον βάση...
Αυτό που λες για τους σεισμούς, είναι καλύτερο λες από το αφρολεξ;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01478 seconds with 11 queries