Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 20-12-10, 22:29
Το avatar του χρήστη Giannis_4
Giannis_4 Ο χρήστης Giannis_4 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-11-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 223
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giorgos Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω παλι επειδη ειμαι της παλιας σχολης, θα σου ελεγα να το αντιμετωπισεις με συχνοτερες αλλαγες νερου (οπου θα επωφεληθουν και τα ψαρια). Αρχικα θα πρεπει να κανεις καθημερινα μεγαλες αλλαγες νερου και οσο στρωνει η κατασταση θα τις αραιωνεις τοσο ωστε να μπεις στο κανονικο σου προγραμμα.

Το θεμα ομως ειναι γιατι σου ανεβασε αμμωνια; Αν εκανες σωστα τη μεταφορα (και εφοσον δεν ειχες αμμωνια στο μικρο ενυδρειο), τοτε δεν θα επρεπε να συμβει αυτο.
Δεν ξερω Γιωργο τι να πω,στο μικρο δεν ειχα ποτε προβλημα με τις μετρησεις.
Παιζει να θελουν τα βακτηρια τον χρονο τους να προσαρμοστουν απο τα 180 στα 600+?
Παντος εγω ηδη μαζευω νερακι για μια καλη αλλαγη αυριο και βλεπουμε στην πορεια.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis Εμφάνιση μηνυμάτων
με την αμμωνια δεν παιζουμε...... Παρε seachem stability για να στρωσεις το σαμπ και seachem prime για να ριξεις την αμμωνια......μην το αργεις και ψαχνεσαι μετα....και καλο ειναι παντα να τα εχουμε παρακαταθηκη οταν παμε να ξεκινησουμε νεο ενυδρειο......
Πρωτη φορα ακουω για τα συγκεκρημενα σκευασματα,θα το παω 1-2 μερες με αλλαγες και αν δεν δω βελτιωση θα τα χρησιμοποιήσω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giannis_4 : 20-12-10 στις 22:29 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02252 seconds with 11 queries