Θέμα: ryukin
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 15-08-10, 23:37
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan Εμφάνιση μηνυμάτων
σκληροτητα 37ppm....Κατι μου λεει οτι εχω προβλημα με την σκληροτητα
pH 7.3
Το 7.3 ΡΗ είναι ιδανικότατο. Οι σκληρότητες σου νομίζω ότι έχουν πρόβλημα ώς προς την μέθοδο που τις μετράς. τώρα ρο 37 πολύ εξωπραγματικό φαίνεται. Με τί μετράς? Όταν λέμε σκληρώτητες εννοούμε ΡΗ, ΚΗ και GH . Ποιές από αυτές έχεις μετρήσει εκτός από το ΡΗ?


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε καθε αλλαγη νερου που κανω βαζω conditioner για το νερο που εξουδετερωνει την αμμωνια και τα nitrites, πιστευω δεν βλαπτει κατι τετοιο ε;
Όχι, οι σκληρότητες δεν επηρεάζονται από τα αντιχλώρια και τα βελτιωτικά νερού.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδη; Να βγαλω φωτο ολο το ενυδρειο;
Αν μπορείς, ναι!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ρωτησω και κατι αλλο, του δινω να τρωει 2 φορες την ημερα αλλα φαινεται συνεχως πεινασμενο. Τροφη στο πατωμα δεν υπαρχει, τρωει τα παντα και παρολο που το εχω μονο 2 μερες εμαθε να τρεχει επανω οταν ανοιγω το καπακι για να φαει. Μηπως το ταιζω λιγο και πειναει;
ΤΟ έχουν αυτό το κουσούρι τα χρυσόψαρα γενικότερα. Να μην σε μπερδεύει το πεινασμένο στοματάκι του. Τροφή κανονικά.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan Εμφάνιση μηνυμάτων
Α! και κατι ακομα. Οταν εχει πανω στην επιφανεια του νερου φουσκες τρεχει να τις φαει (μαλλον τις μπερδευει με τροφη. Ειναι ανησυχητικο;
Όχι-όχι, μην σε αγχώνει. Είπαμε, καλή χημεία του νερού σου, αεραντλία ιδιαίτερα τώρα που έχει ζέστες, τάισμα με το μέτρο, παρακολουθούμε την θερμοκρασία και φτάνει...
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01511 seconds with 10 queries