Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 08-02-03, 15:06
pavloukos Ο χρήστης pavloukos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 27-12-2002
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ, ΚΡΗΤΗ
Μηνύματα: 354
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην pavloukos
Προεπιλογή

Λοιπόν, μόλις γύρισα από τα καθιερωμένα σαββατιάτικα ψώνια μου και αγόρασα

1 πακέτο 8 καψούλες Nala Gram (AP)
1 πακέτο 8 καψούλες Furan-2 (AP)
1 μπουκαλάκι Protozin (WaterCare)

Το Nala Gram ήταν το τελευταίο του μαγαζιού, οπότε στάθηκα τυχερός.
Η δοσολογία λέει 1 κάψουλα για 37,85 λίτρα. Εμένα είναι πάνω κάτω στα 90 καθαρά, οπότε λέω 2 κάψουλες που θα καλύψουν 75.7 λίτρα, 84% της δοσολογίας λοιπόν.
polleni αν καταλαβαίνω καλά προτείνεις να συνδυάσω Nala Gram και Furan 2, σωστά; Το Protozin το αγόρασα για να το έχω και μιας και το πρότειναν και μερικοί άλλοι σαν τελευταία λύση.

Σήμερα έχω σκοπό να κάνω πρώτα μια αλλαγή γύρω στο 30%, να καθαρίσω το φίλτρο γιατί έχει μειωθεί αισθητά η ροή του εξερχόμενου νερού, και να αρχίσω θεραπεία με NalaGram. H θεραπεία σύμφωνα με τις οδηγίες διαρκεί 4 ημέρες, 2 48-ωρα.

Επίσης επειδή είμαι άσχετος όσον αφορά τον ενεργό άνθρακα, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Τι χρειάζεται να αγοράσω και πώς θα τον χρησιμοποιήσω εφόσον τελειώσει η θεραπεία; Αυτό που γνωρίζω είναι ότι ο άνθρακας χρησιμοποιείται κυρίως για την απορρόφηση οργανικών ουσιών από το νερό και βλαβερών μικροοργανισμών ...

Και πάλι ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.

Moderator note:
Pavloukos, για τον άνθρακα καλύτερα να ανοιχτεί σε άλλο topic ώστε να έχει και τον σωστό τίτλο για να πληροφορείται κι άλλος κόσμος ευκολότερα και να μην ξεφεύγουμε από την συζήτηση.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01787 seconds with 11 queries