Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 24-02-10, 13:15
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vatzalas Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ευχαριστω πολυ!!! Με το νερο του δικτυου σιγουρα υπάρχρει πρόβλημα, αυτο με τις στερνες πραγματικα δεν το γνωριζω.τι προβλημα εννοεις?? ο,τι νερο και να εχεις υπαρχουν ψαρια καταλληλα για να φιλοξενηθουν σε αυτο...

Μπορεις να μου προτεινεις το τεστ που πρέπει να έχω, μαρκα και τα λοιπα για να το παραγγείλω?? υγρα τεστ...προτεινουν συνηθως της api ή της tetra. και τα 2 τα εχω χρησιμοποιησει χωρις προβληματα...θα χρειαστεις ΚΗ, GH (εφοσον δε χρησιμοποιησεις διοξειδιο το pH θα ελεγα οτι ειναι περιττο -δε μπορεις να εχεις κΗ 10 και pH 6 για παραδειγμα- σε μαλακο νερο θα εχεις ουδετερο προς οξινο πεχα και σε σκληρο νερο αλκαλικο πεχα)
αυτα για να δουμε τι νερο εχεις και να προτεινουμε ψαρια...
απο εκει και περα ειναι καλο να εχεις παντα μετρησεις για τον κυκλο του αζωτου...δηλαδη ΝΗ3, ΝΟ2, ΝΟ3. Α και κατι άλλο ειπες τα σκαλαρια και τα δολαρια να τα ξεχασω τελειώς ε???σε αυτα τα λιτρα ναι....
Νομιζω ότι πρεπει να δωσω όλα τα ψαρια και να αγορασω αυτα που κανουν για τα λιτρα και το νερο μου. Απλα ειναι και το οικονομικο, τα ψαρια που εχω τωρα μεσα μου εχουν κοστισει πανψ από 100 ευρω!!!υπαρχει πετσοπ στο νησι?? μπορεις να τους ζητησεις να ανταλλαξετε τα ψαρια...εστω και αν παρεις ψαρια μικροτερης αξιας.

Και επισης θα πρεπει να ειναι ψαρια που κανουν με καποια φυτα αφου θελω να φυτεψω ετσι δεν ειναι??? κανενα ψαρι δεν παθαινει κακο απο τα φυτα....απλα καποια ψαρια μπορει να πειραζουν-τρωνε-ξεθαβουν τα φυτα συνεχως. το τι ψαρια ομως θα βαλεις θα το αποφασισεις οταν μαθεις τι νερο εχεις...

Ειναι μπερδεμα αλλα μου αρεσει και θα το ξεμπερδεψω .... ευχαριστω και παλι και συγνωμη για το πρικσιμο!!!
ετσι πρηζουμε κι εμεις τους αλλους για ο,τι θελουμε να μαθουμε....
για αυτο το πρηξιμο εγινε το φορουμ....απλα πρεπει να διαβαζεις κι εσυ αρκετα οπως κανουμε ολοι...
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,03162 seconds with 10 queries