Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 12-12-08, 18:54
orck Ο χρήστης orck δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Περιοχή: Π.Φαληρο
Μηνύματα: 1.052
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην orck Send a message via Skype™ to orck
Προεπιλογή

Κωστα βλεπεις το παραδοξο στα γραφομενα σου η μονο εγω εστιαζω εκει;
λες οτι θελουμε ατομα που να εχουν την φυσικη τους μορφη και να μην ειναι προιοντα επιλεκτικων αναπαραγωγων, μετα λες οτι ο σωστος εκτροφεας οφειλει να ταιζει σωστα και να αναπαραγει μονο τα καλυτερα

Η δευτερη προταση δεν αναιρει την πρωτη; Στην φυση τα ατομα που γεννιουνται δεν ειναι ολα τελεια, εχουν και φυσικες δυσμορφιες η αλλες διαφοροποιησεις (πχ αλφικα) καποια απο αυτα με βαρια προβληματα θα γινουν ευκολη λεια για τους θηρευτες τους καποια αλλα με ελαφρια προβληματακια ειναι πολυ πιθανον να καταφερουν να αναπαραχθουν και να μεταφερουν την αλιωση και στις επομενες γενιες (εαν μαλιστα πιστευεις και στην θεωρια της εξελιξης αυτο ειναι το βασικο συστατικο της ζωης για την ποικιλια που υπαρχει σημερα)

Τολη δεν ειπα οτι δεν ισχυει οτι πολλοι χομπιστες εχουν διατηρησει εξαφανισμενα η προς εξαφανιση ειδη απλα αναφερα οτι ειναι εξαιρετικα πιθανο (δεν εχω στοιχεια) να εχουν εξαλειφθει αλλα ειδη απο το φυσικο περιβαλλον λογω μεγαλης ζητησης κλπ

Για εμενα το θεμα ειναι ανουσιο, δεν ψαχνω να βρω αγρια ειδη γιατι το θεωρω λαθος να συνεχιζουμε να περνουμε απο την φυση απο την στιγμη που υπαρχουν πλεον σχεδον τα παντα απο εκτροφεις (αλλα εγω παλι δεν ειμαι καν χομπυστας, κοκκινα και μπλε ψαρακια αγοραζω για να στολιζω το σαλονι μου ΑΧΑΧΑΧΑ)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01705 seconds with 11 queries