Θέμα: Chameleon Shrimps
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 02-12-08, 20:50
Το avatar του χρήστη Minakki
Minakki Ο χρήστης Minakki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-09-2007
Περιοχή: Μαρούσι
Μηνύματα: 159
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Minakki Send a message via Skype™ to Minakki
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Blanch Εμφάνιση μηνυμάτων
Minakki, όπως λέει ο Raven, με fancy χρυσόψαρα με μεγάλες ουρές και αργή κολύμβηση, δεν είναι ότι καλύτερο οι γαρίδες.
Καλησπέρα, τα χρυσόψαρα μου δεν είναι και τόσο ήσυχα.
Μάλλον ζοιρούτσιακα τα βλέπω.
Όπως και να έχει το πράγμα, δεν υπάρχει περίπτωση να πιάσω τις γαρίδες, για τις chameleon μιλάω, οπότε δεν σκέπτομαι καν την μετακόμιση τους....!!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από imichal Εμφάνιση μηνυμάτων
εχεις πλατυ, κορυ και τετρα μεσα ? Σε τι συνθηκες?

Κάνω κάτι παράτυπο ? Πιστεύω ότι οι συνθήκες μου είναι άριστες (από μετρήσεις) .... κορυ δεν είναι τα γατόψαρα με τα μουστάκια ή κάνω λάθος ?

Οι γαρίδες τσερυ ειναι αρκετά κοινωνικες και κρυβονται μονο οταν φοβουνται.

Οι τσέρυ, είναι μόνο 2 εδώ και 2 μήνες περίπου πότε εξαφανίζονται και πότε βολτάρουν ανενόχλητες και για ώρα.

Αν τις εχεις μεσα στο ενυδρειο με ψαρια που δεν τις απειλουν θα ειναι συνεχεια εξω. Εγω εχω τοσες πολλές που οπου και να κοιταξω στο ενυδρειο αντι για χαλίκι βλεπω γαριδα...
Προφανως λοιπον κατι τις φοβιζει.....
Το πιό περίεργο είναι οι chameleon που πίστευα ότι όχι μόνο θα είναι επιθετικές, όπως διάβασα αλλά και μου είπε ο Raven, αλλά σήμερα διαπίστωσα ότι όταν την πλησίασε ένα γατόψαρο τρελαμένο για την ταμπλέτα που είχα ρίξει, όπου φύγει φύγει ......
Τι να πώ ? Οι τσέρυ κυκλοφορούν προκλητικά μπροστά τους και 2 άλλες , πάλι chameleon αλλά χωρίς δαγκάνες κατοικούν κάτω από τα φύλλα της νυμφαίας, ανάποδα τις πιό πολλές ώρες τις ημέρας.
__________________
Aν δεν πάθεις...... δεν θα μάθεις ....!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Minakki : 02-12-08 στις 20:50 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01482 seconds with 10 queries