Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Ψάρια "ουράνια τόξα" (rainbowfish) (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=135)
-   -   Μελανοταινιες και χλωοταπητες? (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=51152)

tsoui 29-03-11 00:11

Μελανοταινιες και χλωοταπητες?
 
Καλησπερα αλλη μια φορα σε ολους τους φιλους ,μου εχει γενηθει η εξης απορια σκεφτομαι να βαλω σαν χαλι στο ενυδρειο glossostigma elatinoides (οταν ξεμπερδεψω με την ΒΒΑ αλγη οποιος εχει κανα μαγικο να εξαφανιστει θα ημουν ευγνωμων)αλλα προβληματιζομαι με την ορεξη που εχουν οι μελανοταινιες με τα μικρα φυτα γενικοτερα γνωριζει κανεις αν θα την αφησουν σε ησυχια η να παω προς echinodoro tenelus μερια?

georod7 29-03-11 00:30

για να μη γραφω ολοκληρο κατεβατο εδω θα δεις για την αλγη σου και γενικοτερα....για ολες τις αλγες.

τωρα για το αλλο θα περιμενω κι εγω απαντηση γιατι σκοπευω να βαλω μελανοταινες οταν θα ερθουν.....:Dαντε ρε Σταυροοοο!!!:D

Dimis 29-03-11 13:58

Με το glosso επειδη ειναι αρκετα τρυφερο υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα να εχεις προβληματακια με τις μελανοταινιες,με το τενελους δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα οπως και με την μαρσιλεα.
Οπως και να εχει μπορουμε να μειωσουμε την επιθυμια τους να το παιζουν χλοοκοπτικα μηχανηματα ταιζοντας συχνα με lemna minor και τροφη πλουσια σε σπιρουλινα.

tsoui 29-03-11 15:24

Φιλε μου georod7 το εχω διαβασει ηδη αυτο το κομματι απλα ελεγα αν εχει βρει κανεις και με τιποτα αλλο γιατρεια γιατι προς το παρον ειμαι με βομβαρδισμο excel κατευθειαν στην αλγη.
Dimis1978 ηδη τους εχω παρει φυλαρακια με 40% spirulina της jbl και εχουν παθει πλακα εχεις απολυτο δικιο lemna επισης εχω παραγγειλει απο εξω δε βρηκα εδω στα μαγαζια πουθενα οπου να ναι θα ρθει και αυτη και θα κανουν παρτυ :D:Dσε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου και το χρονο σου :p
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από georod7 (Μήνυμα 572109)
για να μη γραφω ολοκληρο κατεβατο εδω θα δεις για την αλγη σου και γενικοτερα....για ολες τις αλγες.

τωρα για το αλλο θα περιμενω κι εγω απαντηση γιατι σκοπευω να βαλω μελανοταινες οταν θα ερθουν.....:Dαντε ρε Σταυροοοο!!!:D

Σε ευχαριστω παντως μη παρεξηγηθω γιατι ο γραπτος λογος υστερει
Θα παθεις πλακα παντως με τα ουρανιοτοξακια σιγουρα:D:D

georod7 29-03-11 16:52

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από chs (Μήνυμα 572257)
Σε ευχαριστω παντως μη παρεξηγηθω γιατι ο γραπτος λογος υστερει.Θα παθεις πλακα παντως με τα ουρανιοτοξακια σιγουρα:D:D

αυτο περιμενω κι εγω ρε φιλε.αντε να'ρθουνε οι praecox και οι iriatherina και θα γινει χαμος.περιμενω και γαριδουλες διαφορων ειδων και κανα σαλιγγαρακι κι ειμαστε ΟΚ!!!:D

tsoui 29-03-11 22:29

Αντε με το καλο να τα δεχτεις :p
να τελειωσει και η αναμονη απο οτι καταλαβαινω καθεσαι σε αναμενα καρβουνα-+9-+9:D


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:01.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02057 seconds with 10 queries