Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Αρχάριοι γλυκού νερού (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=34)
-   -   καινουργια αρχη (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=15286)

popay72 26-01-07 10:21

καινουργια αρχη
 
μετα απο σκεψη και καπιες παροτρινσεις εδωσα σε καπιο pet shop της πολης μου τα παραπανησια ψαρακια μου(1 σκαλαρι ,2 gourami,3 clown,1 ramirezi balloon) και κρατησα 2ramirezi οχι balloon κανινικα ο ιδιοκτητης του μαγαζειου μου ειπε πως τα ψαρια ηταν μια χαρα για τα λιτρα μου(54 λιτρα)και ειναι απο τα πιο εξιδικευμενα μαγαζια της θεσσαλονικης μηπως εκανα λαθος? τωρα τη μπορω να βαλω μαζι με τα ramirezi 2 σε αριθμο και ποσα σε αριθμο?

Kostas G. 26-01-07 10:25

Θα μπορούσες να βάλεις και ένα κοπαδάκι από 6 Corydoras ή ένα κοπαδάκι από 6 cardinal tetra και τίποτα άλλο...Με αυτά θα έχεις κλείσει...

Zorba_The_Freak 26-01-07 10:44

Δεν έκανες καθόλου λάθος που έδωσες τα υπόλοιπα ψάρια.

Αν μάλιστα είσαι τυχερός και σου βγουν ζευγάρι τα ραμ σου, τότε θα ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ μια φανταστική συμπεριφορά.

stav 26-01-07 11:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από popay72 (Μήνυμα 150858)
ο ιδιοκτητης του μαγαζειου μου ειπε πως τα ψαρια ηταν μια χαρα για τα λιτρα μου(54 λιτρα)και ειναι απο τα πιο εξιδικευμενα μαγαζια της θεσσαλονικης μηπως εκανα λαθος? τωρα τη μπορω να βαλω μαζι με τα ramirezi 2 σε αριθμο και ποσα σε αριθμο?

Ασε εχουμε φαει στην μαπα τα εξιδικευμενα μαγαζια της Θεσσαλονικης και τους εξπερ μαγαζατορες.Μην τους ακους.

Strahos 26-01-07 15:36

να μπούνε οι εξειδικευμένοι μαγαζάτορες σε κανένα ίντερνετ να διαβάσουν τίποτα, άιντε γιατί γεμίσαμε πτυχιούχους πετσοπάδες...
ούτε ένα λατινικό όνομα δεν ξέρουν...

stav 27-01-07 07:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Strahos (Μήνυμα 150948)
να μπούνε οι εξειδικευμένοι μαγαζάτορες σε κανένα ίντερνετ να διαβάσουν τίποτα, άιντε γιατί γεμίσαμε πτυχιούχους πετσοπάδες...
ούτε ένα λατινικό όνομα δεν ξέρουν...

Ας μαθουν πρωτα ολα τα αλλα και ας μην ξερουν τα λατινικα ονοματα.

MiziGr 28-01-07 12:24

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από popay72 (Μήνυμα 150858)
μετα απο σκεψη και καπιες παροτρινσεις εδωσα σε καπιο pet shop της πολης μου τα παραπανησια ψαρακια μου(1 σκαλαρι ,2 gourami,3 clown,1 ramirezi balloon) και κρατησα 2ramirezi οχι balloon κανινικα ο ιδιοκτητης του μαγαζειου μου ειπε πως τα ψαρια ηταν μια χαρα για τα λιτρα μου(54 λιτρα)και ειναι απο τα πιο εξιδικευμενα μαγαζια της θεσσαλονικης μηπως εκανα λαθος? τωρα τη μπορω να βαλω μαζι με τα ramirezi 2 σε αριθμο και ποσα σε αριθμο?

Γιατί δεν αναφέρεις το όνομα του μαγαζιού για να προσέχουμε οι υπόλοποι αρχάριοι;;;;

Strahos 28-01-07 18:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από MiziGr (Μήνυμα 151149)
Γιατί δεν αναφέρεις το όνομα του μαγαζιού για να προσέχουμε οι υπόλοποι αρχάριοι;;;;

δεν χρειάζεται να το αναφέρει για να προσέχουμε από το συγκεκριμένο, πρέπει να προσέχουμε γενικώς σε ότι μας λένε και να μην εφαρμόζουμε τίποτα πριν το ψάξουμε καλά ξεκινώντας από το GAB

popay72 28-01-07 20:51

σωστα την δουλεια του κανει ο μαγαζατορας εμεις πρεπει να προσεχουμε


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:19.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01396 seconds with 11 queries