PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΠΙΛΟΓΗ ΨΑΡΙΩΝ 2


GC
25-05-04, 11:47
2 Neolamprologus leloupi
1 Yelow lampidochromis
2 Cyrtocara moorii
1 Neolamprologus tetracanthus
1 ( clown ) To πως ζεί είναι θαύμα... :?


Σε ενυδρίο 111 Λ ο ΤΑΝ μου είπε ότι είναι ορολογιακή βομβα...
Τι πρέπει να βγάλω....???
Τι μπορώ να βάλω να γίνει πιο Tanguanika.....???? :wink:
Tα Cyrtocara moorii γίνοντε τεράστια μάλλον θα πρέπει να φύγουν... ο προμηθευτής μου είναι ο ΒΙΟΤΟΠΟΣ :? Επειδή δεν ξέρω, αλήθεια τα παίρνουν τα ψάρια πίσω τα μαγαζιά?

AFRIKANOFILOS
25-05-04, 13:30
Λοιπον φιλε,για να το κανεις πιο TANGANIKA ΠΡΕΠΕΙ να βγαλεις ολα τα MALAWI,για να εχεις ενα σωστο ενυδρειο πρεπει να το προσαρμοζεις οσο πιο πολυ μπορεις στην φυση των ψαριων :wink: .Εγω θα σου προτηνα να αφαιρεσεις τα lambidocromis και τα moorii και να προσθεσεις αν θες neol.brichardi η και calvus αν θες υπαρχουν πολλες επιλογες να κανεις αν θες :wink: .

GC
25-05-04, 13:52
Μου αρέσουν πολύ τα χρωματιστά ψάρια μαρέσει η ποικιλία χρώμάτων εξού και ο συνδιασμός που διαλεξα κιτρινο μπλε καφε...
δυστυχώς ο πώλητης δεν ενδιαφέρθηκε και πολύ να με καθοδηγήσει σωστα ρωτοντας με πχ μεγεθος ενυδρίου αλλα ψάρια κλπ...

Βασικα ψάχνω έναν ωραίο πολύχρωμο συνδιασμό ίδιας λίμνης ψαριών..

Tolis
25-05-04, 14:11
110 λιτρα ειναι πολυ μικρο για Tanganyika. To μονο που θα μπορουσε να παει εκει ειναι μια ομαδουλα 3-4 κοχυλω-κιχλιδων (νέος ορος), Lamprologus ocellatus ή multifasciatus ή brevis.

GC
25-05-04, 14:30
ώραιος ο συνδιασμός αλλά θα προτειμούσα κάτι ποιο πολύχρωμο.....
Θα κοιτάξω και MALAWI μπορεί να διαλέξω αυτή την κατηγορία

koulio
25-05-04, 14:46
και malawi να κοιταξεις με 110 λιτρα εχεις λιγες επιλογες και κυριως στον αριθμο των ψαριων που θα εισαγεις στο ενυδρειο

AFRIKANOFILOS
25-05-04, 15:47
Δικιο εχει ο Κουλιο εχεις πιο λιγες επιλογες απο MALAWI αλλα πιο πολυ χρωμα :wink: .Τωρα αν θες να κανεις την αλαγη απο TANGANIKA σε ΜΑLAWI εχω να σου δοσω απο τις γενες μου αν θες :wink: .Τωρα αν δεν βρεις που να τα δωσεις τα ΤΑNGANIKAKIA :lol: φερτα σε μενα καπου θα βρω να τα δοσω :wink: .

GC
25-05-04, 15:53
Ενταξει men θα σε ειδοποιήσω...
Ετσι όπως πάει θα φτιάξω ποιο μεγάλο ενυδρίο :x

sps4ever(niktso)
25-05-04, 16:05
Αντε ρε γείτονα έπαθες πλάκα όταν κατάλαβες ότι τελικά 110 λίτρα είναι λίγα ε; Το ενυδρείο το πήρες από τον Νικόπουλο ή τα γνωστά Ωκεανό, Βιότοπο και σια.

GC
25-05-04, 16:14
Γείτονα γεία σου... Το έφτιαξα απο μαγαζί με τζάμια κλπ...
Εσύ? έχεις ενυδρείο απο μαγαζί της περιοχής ??