PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ:λίγο καθυστερημένα!


Salvo
06-04-10, 21:02
Διαστάσεις: rio 125
Όγκος: 125λ (περίπου 100 καθαρά)
Κατηγορία:Ζωοτόκα +...
Φυτά:4 microsorum pteropus,2 lilaeopsis brasiliensis,κερατόφυλλο,και πολλά άλλα που δεν γνωρίζω, που μου τα έδωσε ο συμφορουμίστας Nikos888
Ψάρια / Άλλα είδη:3 γκάπυ + 15 μικρά, 8 spoted platy, 4 Melanotaenia Praecox (τα 2 είναι μικρά)
Διακοσμητικά υλικά: χαλίκι, φεγγαρόπετρες, 1 μικρό μοπάνι
Φόντο:Juwel
Φωτισμός:2*18watt
Διάρκεια φωτισμού:8 ωρες
Φιλτράρισμα:juwel 600 l/h
Θερμοστάτης:1*150watt
Λίπανση:Seaschem flourish, JBL kugeln balls(χθες τις έβαλα)
Παροχή CO2:-

Παράμετροι:

pH:7,8
Γενική σκληρότητα (GH):9
Ανθρακική σκληρότητα (ΚΗ):6
Αμμωνία (ΝΗ3):0
Νιτρώδη (ΝΟ2):0
Νιτρικά (ΝΟ3):0-10
Αλλαγές νερού: 20% εβδομαδιαίως
Θερμοκρασία:25
Άλλες πληροφορίες:Δεν μπορώ να σκεφτώ τρόπο να στερεώσω τα φυτά επιφανείας γι αυτό τα χω έτσι.Κάθε παρατήρηση δεκτή.-Το ενυδρείο λειτουργεί από αρχές Δεκέμβρη

Τσιόνογλου Σταύρος
06-04-10, 21:07
Ρίξε μια ατομική βομβα στο ναυάγιο να εξαφανιστεί :D .Καλή συνέχεια.

akis7
06-04-10, 21:13
πολυ ωραιο το ενυδρειο σου!!μονο η πετρα μπροστα δεξια μου φαινεται οτι δεν ταιριαζει με τα χρωματα του ενυδρειου..
και το φοντο φαινεται εχουν πεσει νερα απο πισω και ειναι βρεγμενο.
ξεκολλα το και σκουπιστο και κατα τ'αλλα πολυ καλο!!!
-------------------------
υ.γ. το ξυλο ακριβως στο κεντρο πως το στερεωσες πανω στη πετρα??(ή ετσι φαινεται..)

frits
06-04-10, 21:18
ωραίο το ενυδρείο σου, για το ναυάγιο θα σού λεγα κι εγώ να το βγάλεις να φαίνεται πιο φυσικό, αλλά γούστα είναι αυτά...:smt020

Salvo
06-04-10, 21:36
Προς το παρον θα το κρατήσω το ναυάγιο.Ναι έχετε δίκο για την αφίσα,θα την γυρίσω απ την άλλη που έχει πέτρες κ θα την αλήψω με λάδι για να φαίνεται καλά.Ευχαριστώ παιδια!

achisael
06-04-10, 22:44
εμενα μου αρεσει... (και το ναυαγιο) πολυ ωραιο ειναι...

pavlos t
06-04-10, 23:01
όμορφο αλλά το μάτι μου κόλλησε εδω
στην μέση του ενυδρείου φαίνετε μια έντονη υψομετρική διαφορά προφανώς κάτι ήθελες να φτιάξης αλλά αλλά η κατανομή των φυτών το κρύβει και σε λίγο θα το εξαφανίσει και θα μήνη μόνο στο τζάμι μια ασυμμετρία
καλή συνέχεια

Salvo
07-04-10, 15:32
όμορφο αλλά το μάτι μου κόλλησε εδω
στην μέση του ενυδρείου φαίνετε μια έντονη υψομετρική διαφορά προφανώς κάτι ήθελες να φτιάξης αλλά αλλά η κατανομή των φυτών το κρύβει και σε λίγο θα το εξαφανίσει και θα μήνη μόνο στο τζάμι μια ασυμμετρία
καλή συνέχεια

Έχεις δίκιο.Έχω σκοπό να φυτέψω μος και να αφήσω αυτό το σημείο κενο,επλίζω τότε να κάνει διαφορά.

_antonis_
07-04-10, 18:08
Θα συμφωνήσω για τα σχόλια με το ναυάγιο, μολύνει το περιβάλλον, διώξ'το :D αλλά δε χρειάζεται τώρα αφού σ'αρέσει άστο να το χαρείς και σε λίγο θα το βγάλεις μόνος σου. Στη μέση εμένα κάτι δε μου πάει καλά, όπως φαίνεται κ απο κοντά αυτό το ξύλο πάνω στη πέτρα, νομίζω στη 3η φωτο διακρίνεται, δεν ξέρω, δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι έτσι, αιωρείται; Κατα τ'άλλα μιά χαρά είναι, ωραιότατο και μόλις πιάσουν άλγη οι πέτρες θα είναι καλύτερο! :D