Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 18-06-10, 20:50
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kingrim Εμφάνιση μηνυμάτων
θεωρω τον Τολη/Συντονηστες/μελοι ΙΣΑ σε σχέση με τις απόψεις τους δηλ τι θα πρέπει να φοβάμαι τι θα πω γιατί αν δεν αρέσει θα φάω μπαν αυτό λέω ότι δεν μου αρέσει
για να το παρουμε και αλλιως ομως...
φιλε Kingrim για σκεψου αν ολα αυτα που ειπε ο Κωστας (και τον συγχαιρω για την θαρραλεα εκφραση των σκεψεων του) τα εγραφα η εγω η καποιος αλλος συντονιστης.....θα γινοταν της ποπης!!!!!!!! αν τωρα χαρακτηριστηκαμε χουντικοι και λογοκριτες δε μπορω να φανταστω τα αποτελεσματα των γραφομενων του Κωστα απο πληκτρολογιο συντονιστη.
δυστυχως ο συντονιστικος μας ρολος κανει τα λεγομενα μας εσφαλμενα να θεωρουνται απο πολλους δογματικα ή αν το θελεις "χουντικα"(και απο μερικους αξιοπιστα)
καποιες καταπιεσμενες μαζες προσπαθουν να αντιδρασουν σε μια "εξουσια" που δεν ειναι εξουσια.
αν τα λεγομενα σου ή οι πραξεις σου δεν συμβαδιζουν με τη γραμμη ενος φορουμ...τοτε απλα δε συμμετεχεις στο φορουμ αυτο...υπαρχουν πολλα αλλα φορα που θα σε εκφραζουν περισσοτερο.
__________________
  #92  
Παλιά 18-06-10, 21:26
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 3.496
Προεπιλογή

Θα ηθελα να σας τονισω οτι η ολη συζητηση θα μεινει "ανοιχτη" μονον εφοσον δεν προσβαλεται καποιο μελος προσωπικα. Για θεματα που αφορουν προσωπικα, να συνεχισετε τη συζηση σας σε ιδιωτικο επιπεδο μεσω προσωπικων μηνυματων.

Κατα τα αλλα, παρεμεινετε εντος θεματα για να μην χρειαστει να σβηστουν μηνυματα.
__________________
Πέταλο
  #93  
Παλιά 18-06-10, 22:23
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.101
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
για να το παρουμε και αλλιως ομως...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε Kingrim για σκεψου αν ολα αυτα που ειπε ο Κωστας (και τον συγχαιρω για την θαρραλεα εκφραση των σκεψεων του) τα εγραφα η εγω η καποιος αλλος συντονιστης.....θα γινοταν της ποπης!!!!!!!!
αν τωρα χαρακτηριστηκαμε χουντικοι και λογοκριτες δε μπορω να φανταστω τα αποτελεσματα των γραφομενων του Κωστα απο πληκτρολογιο συντονιστη. Θα είχε ξεκινήσει εμφύλιος. ο Κώστας ειναι πολυ σκληρός για ΠΡΩΤΗ φορα στα χρονικα, αλλα δεν εχει την ''εξουσια'' και δεν την διαφημίζει για αυτο και δεν ενοχλει

δυστυχως ο συντονιστικος μας ρολος κανει τα λεγομενα μας εσφαλμενα να θεωρουνται απο πολλους δογματικα ή αν το θελεις "χουντικα"(και απο μερικους αξιοπιστα) δεν μιλισα για τα λεγομενα αλλα για την πραξη δεν συφωνω - τρως μπαν

καποιες καταπιεσμενες μαζες προσπαθουν να αντιδρασουν σε μια "εξουσια" που δεν ειναι εξουσια. ειναι δευτερη φορα που μπενεις στο τριπακι να χαρακτηρίσεις καποια ατομα καποια ομαδα ειναι λαθος σου, δημιουργείς κλίκες, καλύτερα να μιλάς ονομαστικά.

αν τα λεγομενα σου ή οι πραξεις σου δεν συμβαδιζουν με τη γραμμη ενος φορουμ...τοτε απλα δε συμμετεχεις στο φορουμ αυτο...υπαρχουν πολλα αλλα φορα που θα σε εκφραζουν περισσοτερο. ακριβώς αυτο λεω και εγω απλα θεωρω πως αυτο πρεπει να γινει απο την ιδια την κοινότητα και οχι με μπαν/διαγραφή σχόλιων γιατι καλος η κακος ο ιδιοκτητης, οι συντονιστες και τα μελοι χαρακτηριζουν ενα φορουμ οχι μονο οι πρωτες δυο κατηγοριες αυτο πρεπει να το καταλαβεις
και οσο αφορα την εξουσια ναι εχω προβλημα κανενας δεν εχει εξουσια πανω μου ουτε στο τι θα πω, ουτε στο τι κανω. Εφόσον φυσικά δεν προσβάλω την προσωπικότητα κάποιου απο εκει και περα ΟΛΑ τα ποστ μου πρεπει να μενουν για να μπορει καποιος να τα διαβασει και να κρινει εαν θελει να με ακουει ή να με απορηπτει μεγαλα παιδια ειμαστε με κριτική ικανότητα

πανος ελπίζω να μην παρεξήγησε στα λέω όπως θα στα έλεγα αν πίναμε καφεδακι σε εντελώς φιλικό στιλ
  #94  
Παλιά 18-06-10, 22:56
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Θα είχε ξεκινήσει εμφύλιος. ο Κώστας ειναι πολυ σκληρός για ΠΡΩΤΗ φορα στα χρονικα, αλλα δεν εχει την ''εξουσια'' και δεν την διαφημίζει για αυτο και δεν ενοχλει

αυτο δεν ειναι αδικο -η χουντικο αν θελεις- για εμας?? δε μπορουμε να πουμε οτι θελουμε ακριβως οπως το θελουμε γιατι καποιοι ειναι προκατειλημενοι οτι ειμαστε εξουσια (ενω ξαναλεω ΔΕΝ ειμαστε οι συντονιστες).
ισως να ηθελα κι εγω να γραψω οσα εγραψε ο κωστας αλλα επρεπε να φρεναρω τον εαυτο μου....για να μην προκαλεσω τον εμφυλιο που λες..
και παρα το οτι παταω το φρενο παλι ειμαι (ειμαστε) στην πρωτη γραμμη του πυρος απο ορισμενους...απλα και μονο επειδη εχουμε μια υποχρεωση παραπανω (τη συντονιστικη). αραγε διαφημιζουμε ετσι την "εξουσια" που ουτως η αλλως δεν εχουμε??
Παράθεση:
ειναι δευτερη φορα που μπενεις στο τριπακι να χαρακτηρίσεις καποια ατομα καποια ομαδα ειναι λαθος σου, δημιουργείς κλίκες, καλύτερα να μιλάς ονομαστικά.

μη παρεξηγησεις τον τονο μου..δε σε ειρωνευομαι..αλλα μου κανει εκπληξη...μονο αυτο δεν ειχα ακουσει εδω μεσα....οτι δημιουργω κλικες...
οι κλικες δημιουργηθηκαν απο ορισμενους που ξερεις ποτε θα εμφανιστουν και τι θα πουν πριν το κανουν. που περιμενουν να αντιδρασουν σαν στειρα αντιπολιτευση στην καθε ευκαιρια ασχετα αν εχουν δικιο η αδικο...αρκει να αντιδρασουν!! οταν τους κατακρινω λοιπον αυτους ....δε δημιουργω εγω την κλικα...την εχουν ηδη δημιουργησει μονοι τους...

παντως γελιεσαι αν πιστευεις οτι ο διαχειριστης δε δινει το δικο του στιγμα σε ενα φορουμ..ή οτι το gab δεν εχει μια συγκεκριμενη γραμμη υποστηριξης του ΠΣΦΕ και των οσων αυτος πρεσβευει. οσο για το μπαναρισμα..θα σου απαντησει ο Τολης που ειναι και ο αρμοδιος...

εννοειται οτι κι εγω θα σου τα ελεγα ολα αυτα στο χαλαρο πινοντας εναν καφε...και ισως γινει καποια στιγμη.

υ.γ. εν τελει ισως ειναι καλο να ξεκινησει καποιος ενα ποστ λεγοντας τι ζητα απο το φορουμ ...απο τον ιδιοκτητη..και τους συντονιστες....να γραψουν οσοι επιθυμουν και να ειπωθουν καποια πραγματα που ΥΠΟΘΕΤΩ οτι μενουν "καταπιεσμενα" αφου "εκρηγνυνται" δοθεισης ευκαιριας...γιατι σε καθε επιμαχο θεμα περι δημοκρατιας χουντας και ολα αυτα τα ομορφα..η κουβεντα καταληγει παντα στους διαχειριστες και τη συντονιστικη ομαδα...
__________________
  #95  
Παλιά 18-06-10, 23:09
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.101
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο δεν ειναι αδικο -η χουντικο αν θελεις- για εμας?? δε μπορουμε να πουμε οτι θελουμε ακριβως οπως το θελουμε γιατι καποιοι ειναι προκατειλημενοι οτι ειμαστε εξουσια (ενω ξαναλεω ΔΕΝ ειμαστε οι συντονιστες). you have a point
ισως να ηθελα κι εγω να γραψω οσα εγραψε ο κωστας αλλα επρεπε να φρεναρω τον εαυτο μου....για να μην προκαλεσω τον εμφυλιο που λες..
και παρα το οτι παταω το φρενο παλι ειμαι (ειμαστε) στην πρωτη γραμμη του πυρος απο ορισμενους... απλα και μονο επειδη εχουμε μια υποχρεωση παραπανω (τη συντονιστικη). αραγε διαφημιζουμε ετσι την "εξουσια" που ουτως η αλλως δεν εχουμε?? μαζι με την υποχρεωση πανε πακετο και τα προβληματα

μη παρεξηγησεις τον τονο μου..δε σε ειρωνευομαι..αλλα μου κανει εκπληξη...μονο αυτο δεν ειχα ακουσει εδω μεσα....οτι δημιουργω κλικες...
οι κλικες δημιουργηθηκαν απο ορισμενους που ξερεις ποτε θα εμφανιστουν και τι θα πουν πριν το κανουν. που περιμενουν να αντιδρασουν σαν στειρα αντιπολιτευση στην καθε ευκαιρια ασχετα αν εχουν δικιο η αδικο...οταν τους κατακρινω λοιπον αυτους ....δε δημιουργω εγω την κλικα...την εχουν ηδη δημιουργησει μονοι τους... δεν λεω να μην κατακρηνεις αλλα να το κανεις ονομαστικα πχ kingrim εχεις παρωπιδες οτι και να πω αντιδρας γιατι ειμαι συντονηστης κλπ κλπ κλπ και απο εκει και περα ας κρινει αυτος που μας διαβαζει.

παντως γελιεσαι αν πιστευεις οτι ο διαχειριστης δε δινει το δικο του στιγμα σε ενα φορουμ..ή οτι το gab δεν εχει μια συγκεκριμενη γραμμη υποστηριξης του ΠΣΦΕ και των οσων αυτος πρεσβευει. οσο για το μπαναρισμα..θα σου απαντησει ο Τολης που ειναι και ο αρμοδιος... Σαφως και δινει στιγμα οπως στιγμα θα δωσω και εγω και εσυ και ο αλλος. Εγω το στιγμα του φορουμ το πηρα απο τον βοκοστα. ενα απλο μελος με εχει κανει καθε μερα 2 και 3 φορες να ειμαι ονλινε σε αυτο το σιτε

εννοειται οτι κι εγω θα σου τα ελεγα ολα αυτα στο χαλαρο πινοντας εναν καφε...και ισως γινει καποια στιγμη. μακαρι

υ.γ. εν τελει ισως ειναι καλο να ξεκινησει καποιος ενα ποστ λεγοντας τι ζητα απο το φορουμ ...απο τον ιδιοκτητη..και τους συντονιστες....να γραψουν οσοι επιθυμουν και να ειπωθουν καποια πραγματα που ΥΠΟΘΕΤΩ οτι μενουν "καταπιεσμενα" αφου "εκρηγνυνται" δοθεισης ευκαιριας...γιατι σε καθε επιμαχο θεμα περι δημοκρατιας χουντας και ολα αυτα τα ομορφα..η κουβεντα καταληγει παντα στους διαχειριστες και τη συντονιστικη ομαδα... και τα μελοι πολυ καλη ιδεα κανε την αρχη
  #96  
Παλιά 18-06-10, 23:25
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
πολυ καλη ιδεα κανε την αρχη
δυστυχως θα επιβεβαιωθει η προκαταληψη απεναντι στους συντονιστες για αλλη μια φορα...οποτε δεν ειναι καλη ιδεα να κανει συντονιστης την αρχη..θα χαιρομουν ομως να την εκανες εσυ.
__________________
  #97  
Παλιά 18-06-10, 23:57
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.101
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

you wished for it

http://www.aquatek.gr/vb/showthread....756#post457756
  #98  
Παλιά 19-06-10, 02:04
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Οι αρχες μου ειναι σαφεις και γνωστες σε ολους. Οταν εγω (και πολλοι αλλοι) αγωνιζομαστε για να διασωθουν καποια ειδη που κινδυνευουν απο εξαφανιση στην φυση (και που τα σωζουν ενυδειοφιλοι γιατι δεν εχουν αλλη εμπορικη αξια για να ασχοληθουν οι "επισημοι"), οταν ειναι σαφεις οι θεσεις μας για τα υβριδια και τα μεταλλαγμενα (οποιος θελει ας διαβασει το αρθρο, μην τα ξαναγραφω http://www.aquarist.gr/news/DyedFish/DyedFish.htm ), και μπαινει καποιος ο οποιος τα αναπαραγει και τα διαδιδει (πανω απο 20 γεννες εχει δωσει) σε πετσοπ, οπου τα παιρνουν ασχετοι και μετα ψαχνουν να βρουν τι ψαρι εχουν, θα κανω συζητηση και "διαλογο" μαζι του? Οποιος θελει ας τον βρει, εδωσα και τα λινκς. Ειναι καλο το παραδειγμα με το wwf, και θα συμπληρωσω οτι, οχι, δεν θα εμπαινα σε ενα φορουμ για flowerhorn για να τους μεταπεισω.
Εχω επαναλαβει πολλες φορες οτι για μενα (που εφτιαξα αυτο το φορουμ) και για οποιον "ακολουθει", το χομπι του ενυδρειου δεν ειναι πολυχρωμα πραγματα που κολυμπανε, αλλά το φτιαξιμο ενος οσο πιο σωστου περιβαλλοντος γινεται για το-τα ειδη που φιλοξενουνται, με σκοπο την παρατηρηση της (ατελειωτης) φυσικη συμπεριφορα τους. Αν αυτο δεν ειναι κατανοητο για καποιους, να το βαλω και στο κειμενακι που διαβαζεις οταν γραφεται...
Και οχι, δεν μπαναρεται ο καθε ατυχος που απο αγνοια απεκτησε τετοιο ψαρι, και να διαβαζουν καλυτερα οσοι λενε οτι ετσι θα γινεται - και στο αρθρο, και απειρες φορες εδω, λεμε μιας και το-τα εχεις, φροντισε να εχουν οσο πιο αξιοπρεπη ζωη γινεται.
Οσο για τα δημοκρατικα και τα χουντικα, για αυτους που θιγονται αν σβυνονται ποστ, παλι εχω ξαναπει... βρειτε ενα φορουμ που δεν σβυνονται ποστ, και κατσετε εκει. Απ τη στιγμη που καποιος διαχειριστης η μοντ, σβυσει ΕΝΑ ποστ, και ΕΝΑΣ δυσαρεστηθει, ολοι μας ειμαστε χουντικοι για οσους το θεωρουν ετσι... απλα εγω το λεω κιολας...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Tolis : 19-06-10 στις 02:41
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Apolemichthys Trimaculatus σε κύβο 70x60x60(cm)??? panosb Reefsafe 7 05-01-09 17:06
blood parrot cichlid fish DIMITRIS_cy Γλυκό νερό - Γενικά 4 29-06-08 02:21
Nutrafin Blood Worms crazyio Bettas 2 02-01-07 09:56
Blood Red Jewel (Cichlids) giannisg Κιχλίδες ποταμών Αφρικής 2 15-05-06 16:19
Red Parrot cathyki Γλυκό νερό - Γενικά 4 18-01-06 22:35

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06113 seconds with 14 queries