Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Επί παντός επιστητού

Επί παντός επιστητού Εδώ μπορείτε να συζητήσετε τα πάντα εκτός ενυδρειακών.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 20-08-15, 15:06
Το avatar του χρήστη alan boy
alan boy Ο χρήστης alan boy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-06-2006
Περιοχή: Ανδρος κυκλαδες
Μηνύματα: 1.548
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bonelias Εμφάνιση μηνυμάτων

Επίσης, αν δεν γίνει δεκτή η πληρωμή μπορείτε απλά να επικοινωνήσετε με τον πωλητή και να πραγματοποιήσετε κατάθεση σε προσωπικό του λογαριασμό, αν το δεχτεί (από Κίνα πολύ σπάνια να μην το δεχτούν).
εδω θελει πολυ προσοχη !!!
μπορει να παρει τα χρηματα ο κινεζος και μετα να κανει τον κινεζο...και τρεχα γυρευε
__________________
Elta Reef Andros
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 20-08-15, 15:17
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alan boy Εμφάνιση μηνυμάτων
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bonelias Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης, αν δεν γίνει δεκτή η πληρωμή μπορείτε απλά να επικοινωνήσετε με τον πωλητή και να πραγματοποιήσετε κατάθεση σε προσωπικό του λογαριασμό, αν το δεχτεί (από Κίνα πολύ σπάνια να μην το δεχτούν).
εδω θελει πολυ προσοχη !!!
μπορει να παρει τα χρηματα ο κινεζος και μετα να κανει τον κινεζο...και τρεχα γυρευε
Συμφωνώ, δεν έχεις καμία εξασφάλιση πως θα σου έρθουν αυτά που αγόρασες, δεν θα το έκανα με τίποτα, όπως δεν θα έκανα αγορά χωρίς paypal, είναι ρίσκο
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 20-08-15, 15:20
Το avatar του χρήστη alan boy
alan boy Ο χρήστης alan boy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-06-2006
Περιοχή: Ανδρος κυκλαδες
Μηνύματα: 1.548
Προεπιλογή

μια απ τα ιδια
__________________
Elta Reef Andros
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 20-08-15, 16:08
Sakisdraminos Ο χρήστης Sakisdraminos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-03-2011
Περιοχή: Φίτζι,Σούβα
Μηνύματα: 5.282
Προεπιλογή

Αλάνια όλα τα e-shop στο εξωτερικό κάνουν εκατομμύρια τσιρο.
Σιγά να μην κοιτάξουν πος θα φάνε τα 5 ή 10 ευρώ του πελάτη επειδή δεν μπορεί να ψωνίσεις μέσω paypal!
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 20-08-15, 16:15
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Δεν ειναι ακριβως ετσι. Το ebay τουλαχιστον εχει τοσους πολλους πωλητης, που δεν ξερεις ποιος ειναι ποιος. Αλλο να κανεις καταθεση σε ενα e-shop που γνωριζεις και αλλο σε καποιο καταστημα του ebay, που μπορει να μη γνωριζεις τιποτα γι'αυτο. Και εσυ μπορεις να γινεις πωλητης, δεν ειναι αναγκη να εχεις επιχειρηση. Η paypal δινει μια ασφαλεια, οπως και να το κανουμε.

Τωρα αν ειναι να χαθει ενα μικροποσο, δε βαριεσαι φυσικα...αλλα αν ειναι μεγαλο το ποσο, παινεις το ρισκο σου.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 20-08-15, 16:27
Sakisdraminos Ο χρήστης Sakisdraminos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-03-2011
Περιοχή: Φίτζι,Σούβα
Μηνύματα: 5.282
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειναι ακριβως ετσι. Το ebay τουλαχιστον εχει τοσους πολλους πωλητης, που δεν ξερεις ποιος ειναι ποιος. Αλλο να κανεις καταθεση σε ενα e-shop που γνωριζεις και αλλο σε καποιο καταστημα του ebay, που μπορει να μη γνωριζεις τιποτα γι'αυτο. Και εσυ μπορεις να γινεις πωλητης, δεν ειναι αναγκη να εχεις επιχειρηση. Η paypal δινει μια ασφαλεια, οπως και να το κανουμε.

Τωρα αν ειναι να χαθει ενα μικροποσο, δε βαριεσαι φυσικα...αλλα αν ειναι μεγαλο το ποσο, παινεις το ρισκο σου.
Πότε δεν θα ψώνιζα από μαγαζί που δεν το είχα ακουστά.
Δεν χάνονται τα λεφτά από μεριάς καταστήματος μόνο από αμέλια δικιά μας!
Είναι πολύ μεγάλο το τσιραρισμα και κανένα μαγαζί δεν θέλει την παραμικρή δυσφήμιση!
Αν θέλεις κάτι από E-bay μπορείς να ψάξεις τον πωλητή που 99% έχουν και μαγαζιά E-shop και ίσως το βρεις και φθηνότερα!
Βλέπεις της κρητικές του και μετά ψωνίζεις από το κανονικό E-shop του χωρίς το E-bay.
Επίσης μερικά E-shop στην παραγγελία έχουν να βάλεις και ασφάλεια σε περίπτωση που χαθεί το δέμα οπότε είσαι από παντού καλημενος!
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 20-08-15, 17:53
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Απο ebay εχω παρει απειρες φορες πραγματα και ειμαι οντως πολυ ευχαριστημενος. Οποτε επικοινωνησα με πωλητη για να μου ξαναστειλει κατι επειδη δεν ηρθε, το εστειλε χωρις δευτερη κουβεντα ευγενεστατα και με επαγγελματισμο.

Οταν, ομως, μιλησεις με πωλητη για να σου στειλει κατι χωρις paypal, αυτοματως φευγεις απο το ebay και μιλας απευθειας με το καταστημα. Η συναλλαγη δε θα γινει μεσω ebay, εφοσον δεχεται μονο paypal (εκτος αν αλλαξε κατι). Εκει, δε τον νοιαζουν τα αρνητικα σχολια (τα οποια μπορουν να γινουν μονο μεσω emails), γιατι ξαναλεω, η συναλλαγη ειναι εκτος ebay.

Ολα αυτα τα γραφω για να ειμαστε ολοι λιγο προσεκτικοι σε οτι αφορα συναλλαγες με μαγαζια που δε γνωριζουμε.

Για ανεξαρτητα καταστηματα τωρα, εχω ακουσει μερικες περιπτωσεις που γινεται "στραβη" απο e-shops (υποθετω και εσυ). Οπως και αλλες που και λαθος να γινει, σε αφηνει ευχαριστημενο και με το παραπανω. Εκει ειναι που σε παιρνει με το μερος του ενα καταστηματα και επιβραβευεις τον επαγγελματισμο. Θα προτιμουσα σε καθε περιπτωση να γνωριζω την ποιοτητα εξυπηρετησης πριν προχωρησω σε αγορα απο καποιο e-shop, οταν προκειται για καποιο σχετικα σοβαρο χρηματικο ποσο.

Και κατι τελευταιο. Ενα απο τα πολυ θετικα του paypal, ειναι οτι στη συναλλαγη που κανεις, το καταστημα δε γνωριζει τιποτα για τον τραπεζικο σου λογαριασμο, οτι αυτο μπορει να σημαινει για την ασφαλεια μιας ηλεκτρονικης τραπεζικης συναλλαγης.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 20-08-15, 18:05
bonelias Ο χρήστης bonelias δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-06-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Αν έχεις σκοπό να αγοράσεις από τον οποιοδήποτε, τότε σίγουρα θα κάνει τον Κινέζο.

Όταν όμως έχεις να κάνεις με σοβαρές επιχειρήσεις που δεν τους νοιάζει απλά να εξαπατήσουν κάποιον για ένα 200 ευρώ και γνωρίζοντας την κατάσταση που επικρατεί στη χώρα μας, το μόνο που θέλουν είναι να εξυπηρετήσουν τους πελάτες τους με κάθε τρόπο.

Πίστεψε με, από την ημέρα που εφαρμόστηκαν τα capital controls, έχω κάνει αρκετές συναλλαγές από Κίνα και Ηνωμένο Βασίλειο μέσω WU, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Υπενθυμίζω, ότι πραγματοποιώ αγορές από συγκεκριμένα μαγαζιά που έκανα και πριν εφαρμοστούν τα συγκεκριμένα μέτρα.
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 20-08-15, 18:11
Sakisdraminos Ο χρήστης Sakisdraminos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-03-2011
Περιοχή: Φίτζι,Σούβα
Μηνύματα: 5.282
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο ebay εχω παρει απειρες φορες πραγματα και ειμαι οντως πολυ ευχαριστημενος. Οποτε επικοινωνησα με πωλητη για να μου ξαναστειλει κατι επειδη δεν ηρθε, το εστειλε χωρις δευτερη κουβεντα ευγενεστατα και με επαγγελματισμο.

Οταν, ομως, μιλησεις με πωλητη για να σου στειλει κατι χωρις paypal, αυτοματως φευγεις απο το ebay και μιλας απευθειας με το καταστημα. Η συναλλαγη δε θα γινει μεσω ebay, εφοσον δεχεται μονο paypal (εκτος αν αλλαξε κατι). Εκει, δε τον νοιαζουν τα αρνητικα σχολια (τα οποια μπορουν να γινουν μονο μεσω emails), γιατι ξαναλεω, η συναλλαγη ειναι εκτος ebay.

Ολα αυτα τα γραφω για να ειμαστε ολοι λιγο προσεκτικοι σε οτι αφορα συναλλαγες με μαγαζια που δε γνωριζουμε.

Για ανεξαρτητα καταστηματα τωρα, εχω ακουσει μερικες περιπτωσεις που γινεται "στραβη" απο e-shops (υποθετω και εσυ). Οπως και αλλες που και λαθος να γινει, σε αφηνει ευχαριστημενο και με το παραπανω. Εκει ειναι που σε παιρνει με το μερος του ενα καταστηματα και επιβραβευεις τον επαγγελματισμο. Θα προτιμουσα σε καθε περιπτωση να γνωριζω την ποιοτητα εξυπηρετησης πριν προχωρησω σε αγορα απο καποιο e-shop, οταν προκειται για καποιο σχετικα σοβαρο χρηματικο ποσο.

Και κατι τελευταιο. Ενα απο τα πολυ θετικα του paypal, ειναι οτι στη συναλλαγη που κανεις, το καταστημα δε γνωριζει τιποτα για τον τραπεζικο σου λογαριασμο, οτι αυτο μπορει να σημαινει για την ασφαλεια μιας ηλεκτρονικης τραπεζικης συναλλαγης.

Φίλε καλά τα λες από την μεριά σου αλλά δεν πιστεύω να αλλάζει ενάς επαγγελματία άμα ψωνίζεις από E-bay ή όχι.
Της περισσότερες αγορές μου φροντίζω να της κάνω εκτός e-bay-paypal γιατί υπάρχουν χρεώσεις. φυσικα εσύ μπορείς μην ''ρισκάρεις''.
Ο κάθε ένας όπως νομίζει.


τώρα για το θέμα ότι βλέπει τα τι λεφτά έχεις δεν νομίζω να φτάσει εκεί ούτε να κάτσει να κλέψει! αυτά τα λένε οι παππούδες που δεν ξέρουν.
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 20-08-15, 18:12
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αν έχεις σκοπό να αγοράσεις από τον οποιοδήποτε, τότε σίγουρα θα κάνει τον Κινέζο.

Όταν όμως έχεις να κάνεις με σοβαρές επιχειρήσεις που δεν τους νοιάζει απλά να εξαπατήσουν κάποιον για ένα 200 ευρώ και γνωρίζοντας την κατάσταση που επικρατεί στη χώρα μας, το μόνο που θέλουν είναι να εξυπηρετήσουν τους πελάτες τους με κάθε τρόπο.

Πίστεψε με, από την ημέρα που εφαρμόστηκαν τα capital controls, έχω κάνει αρκετές συναλλαγές από Κίνα και Ηνωμένο Βασίλειο μέσω WU, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Υπενθυμίζω, ότι πραγματοποιώ αγορές από συγκεκριμένα μαγαζιά που έκανα και πριν εφαρμοστούν τα συγκεκριμένα μέτρα.
Αυτο λεω πιο πανω. Απλα να ειμαστε λιγο προσεκτικοι απο που αγοραζουμε.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 20-08-15, 18:24
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Παράθεση:
Φίλε καλά τα λες από την μεριά σου αλλά δεν πιστεύω να αλλάζει ενάς επαγγελματία άμα ψωνίζεις από E-bay ή όχι.
Της περισσότερες αγορές μου φροντίζω να της κάνω εκτός e-bay-paypal γιατί υπάρχουν χρεώσεις. φυσικα εσύ μπορείς μην ''ρισκάρεις''.
Ο κάθε ένας όπως νομίζει.
Συμφωνω οτι ο επαγγεματιας παραμενει επαγγελματιας οπου και να ειναι.

Προσωπικα δεν κανω μεγαλες αγορες μεσω ιντερνετ (που λεφτα ), για να με νοιαζει αν χασω και κατι. Το θεμα ειναι οτι διαβαζει κοσμος που μπορει να μην εχει εμπειρια σε ηλεκτρονικες συναλλαγες και καλο θα ειναι να ειναι προσεκτικος.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 20-08-15, 18:33
Sakisdraminos Ο χρήστης Sakisdraminos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-03-2011
Περιοχή: Φίτζι,Σούβα
Μηνύματα: 5.282
Προεπιλογή

Όχι όλοι στο ίδιο επίπεδο είμαστε πάνω κάτω. Μεγάλα παιδιά είμαστε και ο καθένας μας μπορεί να τα βάλει κάτω και να διαλέξει.
Ο μόνος λόγος που έγραψα είναι για να ακουστεί και μια άλλη άποψη άλλωστε τόσα άτομα δεν μπορούμε να έχουμε ίδιες απόψεις!
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 20-08-15, 23:59
Το avatar του χρήστη alan boy
alan boy Ο χρήστης alan boy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-06-2006
Περιοχή: Ανδρος κυκλαδες
Μηνύματα: 1.548
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bonelias Εμφάνιση μηνυμάτων

Πίστεψε με, από την ημέρα που εφαρμόστηκαν τα capital controls, έχω κάνει αρκετές συναλλαγές από Κίνα και Ηνωμένο Βασίλειο μέσω WU, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα..
φιλε στα καταστηματα του ελτα δεν λειτουργει το WU. που εχει καταστημα και μπορει να στειλει ;

παντως εχω ακουσει περιπτωση σε φορουμ με κινητα που καποιος εστειλε λεφτα με WU στην κινα και κινητο δεν ειδε ποτε.

οπως και να χει συμφωνω με αυτο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Papadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι όλοι στο ίδιο επίπεδο είμαστε πάνω κάτω. Μεγάλα παιδιά είμαστε και ο καθένας μας μπορεί να τα βάλει κάτω και να διαλέξει.
)
__________________
Elta Reef Andros
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 21-08-15, 12:42
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Φίλος έκανε αυτό και δούλεψε κανονικά.
__________________
Urban Mood: https://www.youtube.com/watch?v=pS0ClD5LJ7o
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 21-08-15, 13:08
japetus Ο χρήστης japetus δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-02-2005
Μηνύματα: 296
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratigos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλος έκανε αυτό και δούλεψε κανονικά.
Το είπαμε στην προηγούμενη σελίδα...
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 21-08-15, 13:19
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Α, μου διεφυγε..
__________________
Urban Mood: https://www.youtube.com/watch?v=pS0ClD5LJ7o
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 21-08-15, 14:47
Το avatar του χρήστη Anna10
Anna10 Ο χρήστης Anna10 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-06-2012
Περιοχή: Aru Islands
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο ebay εχω παρει απειρες φορες πραγματα και ειμαι οντως πολυ ευχαριστημενος. Οποτε επικοινωνησα με πωλητη για να μου ξαναστειλει κατι επειδη δεν ηρθε, το εστειλε χωρις δευτερη κουβεντα ευγενεστατα και με επαγγελματισμο.

Οταν, ομως, μιλησεις με πωλητη για να σου στειλει κατι χωρις paypal, αυτοματως φευγεις απο το ebay και μιλας απευθειας με το καταστημα. Η συναλλαγη δε θα γινει μεσω ebay, εφοσον δεχεται μονο paypal (εκτος αν αλλαξε κατι). Εκει, δε τον νοιαζουν τα αρνητικα σχολια (τα οποια μπορουν να γινουν μονο μεσω emails), γιατι ξαναλεω, η συναλλαγη ειναι εκτος ebay.

Ολα αυτα τα γραφω για να ειμαστε ολοι λιγο προσεκτικοι σε οτι αφορα συναλλαγες με μαγαζια που δε γνωριζουμε.

Για ανεξαρτητα καταστηματα τωρα, εχω ακουσει μερικες περιπτωσεις που γινεται "στραβη" απο e-shops (υποθετω και εσυ). Οπως και αλλες που και λαθος να γινει, σε αφηνει ευχαριστημενο και με το παραπανω. Εκει ειναι που σε παιρνει με το μερος του ενα καταστηματα και επιβραβευεις τον επαγγελματισμο. Θα προτιμουσα σε καθε περιπτωση να γνωριζω την ποιοτητα εξυπηρετησης πριν προχωρησω σε αγορα απο καποιο e-shop, οταν προκειται για καποιο σχετικα σοβαρο χρηματικο ποσο.

Και κατι τελευταιο. Ενα απο τα πολυ θετικα του paypal, ειναι οτι στη συναλλαγη που κανεις, το καταστημα δε γνωριζει τιποτα για τον τραπεζικο σου λογαριασμο, οτι αυτο μπορει να σημαινει για την ασφαλεια μιας ηλεκτρονικης τραπεζικης συναλλαγης.
Πάντος εμένα μου έτυχε να κάνω αγορά από e-shop και μου έστειλε ελαττωματικό προϊόν παρόλο που στο ebay είχε πολύ καλές κριτικές ο συγκεκριμένος πωλητής.
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 21-08-15, 15:51
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Anna10 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντος εμένα μου έτυχε να κάνω αγορά από e-shop και μου έστειλε ελαττωματικό προϊόν παρόλο που στο ebay είχε πολύ καλές κριτικές ο συγκεκριμένος πωλητής.
Μπορεί να συμβεί και αυτό, αν η πληρωμή όμως έχει γίνει μέσω PayPal μπορείς να πάρεις τα λεφτά σου πίσω, με άλλους τρόπους φοβάμαι πως θα είναι δύσκολο.
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 21-08-15, 16:00
Sakisdraminos Ο χρήστης Sakisdraminos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-03-2011
Περιοχή: Φίτζι,Σούβα
Μηνύματα: 5.282
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Anna10 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντος εμένα μου έτυχε να κάνω αγορά από e-shop και μου έστειλε ελαττωματικό προϊόν παρόλο που στο ebay είχε πολύ καλές κριτικές ο συγκεκριμένος πωλητής.
Αννα στηλε ενα mail να τους πει τι προβλημ εχεις.
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 21-08-15, 21:10
bonelias Ο χρήστης bonelias δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-06-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alan boy Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε στα καταστηματα του ελτα δεν λειτουργει το WU. που εχει καταστημα και μπορει να στειλει ;
Αν μπει στο site της WU αναφέρει όλους τους συνεργάτες ανά περιοχή
Απάντηση με παράθεση
  #51  
Παλιά 21-08-15, 23:22
Το avatar του χρήστη alan boy
alan boy Ο χρήστης alan boy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-06-2006
Περιοχή: Ανδρος κυκλαδες
Μηνύματα: 1.548
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bonelias Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν μπει στο site της WU αναφέρει όλους τους συνεργάτες ανά περιοχή
http://www.westernunion.gr/WUCOMWEB/...ename=HomePage

εδω λεει καθαρα οτι δεν μπορεις να στειλεις λεφτα εξω
__________________
Elta Reef Andros
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 22-08-15, 01:39
Το avatar του χρήστη Anna10
Anna10 Ο χρήστης Anna10 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-06-2012
Περιοχή: Aru Islands
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Papadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αννα στηλε ενα mail να τους πει τι προβλημ εχεις.
Σάκη το περιστατικό έγινε πριν καιρό και έχει λυθεί το θέμα. Απλώς το ανέφερα ότι μπορεί να συμβεί όπως είπε και ο nuzgul. Ο συγκεκριμένος είχε κάποιο ελαττωματικό προϊόν που ήθελε να ξεφορτωθεί και ρίσκαρε να το στείλει γιατί δεν ήταν μέσω ebay. Τώρα αν η λύση είναι έκπτωση ή επιστροφή του προϊόντος, που μου ήταν δύσκολο να το πάω μέχρι το ταχυδρομείο λόγω του ότι ήταν αρκετά βαρύ, το ίδιο και το αυτό δεν είναι; Αυτός πούλησε κάτι που μπορεί να μην πουλούσε εύκολα διαφορετικά και αν το έδινε μέσω ebay θα είχε επιπτώσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 22-08-15, 07:58
Sakisdraminos Ο χρήστης Sakisdraminos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-03-2011
Περιοχή: Φίτζι,Σούβα
Μηνύματα: 5.282
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Anna10 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σάκη το περιστατικό έγινε πριν καιρό και έχει λυθεί το θέμα. Απλώς το ανέφερα ότι μπορεί να συμβεί όπως είπε και ο nuzgul. Ο συγκεκριμένος είχε κάποιο ελαττωματικό προϊόν που ήθελε να ξεφορτωθεί και ρίσκαρε να το στείλει γιατί δεν ήταν μέσω ebay. Τώρα αν η λύση είναι έκπτωση ή επιστροφή του προϊόντος, που μου ήταν δύσκολο να το πάω μέχρι το ταχυδρομείο λόγω του ότι ήταν αρκετά βαρύ, το ίδιο και το αυτό δεν είναι; Αυτός πούλησε κάτι που μπορεί να μην πουλούσε εύκολα διαφορετικά και αν το έδινε μέσω ebay θα είχε επιπτώσεις.
Αννα απο την στιγμη που λυθηκε δεν υπαρχει λογος να το συζηταμε.
Τωρα αμα εσυ με αυτον τα βρηκατε με καποια εκπτωση η επιστροφη του προιοντος ειναι αλλο θεμα! νομιζω καπος ετσι γινεται και στο E-bay.

Τεσπα η αποψη μου ακουστικε το ιδιο και τον υπολοιπων. οποτε δεν τιθεται λογος να το κουραζουμε!
οπως ξανα ειπα ο καθε ενας ειναι ενηλικας και μπορει να δει που τον βολευει καλητερα!
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 25-08-15, 23:36
Το avatar του χρήστη Themis_aqua
Themis_aqua Ο χρήστης Themis_aqua δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Λαμια
Μηνύματα: 1.632
Προεπιλογή ..

παιδια εγω σημερα εκανα παραγγελια απο amazon αγγλια με χρηση πιστωτικης και την πηρε κανονικα το κοστος αγορας ηταν 25 ευρω.Βεβαια εδω δεν μεσολαβει paypal..
__________________
Θέμης
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 25-08-15, 23:47
Το avatar του χρήστη Konstantin79
Konstantin79 Ο χρήστης Konstantin79 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-07-2010
Περιοχή: Κάπου
Μηνύματα: 637
Προεπιλογή

Δεν επιτρέπουν ακόμα PayPal. Μόνο μέσω κάρτας.
__________________
Η έλλειψη επικοινωνιας θα είναι η αρχή του τέλους του ανθρώπινου γένους!
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 26-08-15, 00:01
Το avatar του χρήστη Themis_aqua
Themis_aqua Ο χρήστης Themis_aqua δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Λαμια
Μηνύματα: 1.632
Προεπιλογή ..

Δηλαδη μπορουμε να παραγγειλουμε απο e bay παρακαμπτωντας το paypal βαζωντας κατευθειαν την καρτα μας εκει?
__________________
Θέμης
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 26-08-15, 00:06
asteris_veria Ο χρήστης asteris_veria δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Περιοχή: Ξάνθη
Μηνύματα: 386
Προεπιλογή

εγω με πειραιως χρεωστικη δεν μπορω πουθενα.Με τι καρτες κανετε αγορες?
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 26-08-15, 00:10
Το avatar του χρήστη Konstantin79
Konstantin79 Ο χρήστης Konstantin79 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-07-2010
Περιοχή: Κάπου
Μηνύματα: 637
Προεπιλογή

Αναγκαστικά μέσω Πειραιώς, αλλά στο ebay δύσκολα θα κάνεις αγορά χωρις PayPal
__________________
Η έλλειψη επικοινωνιας θα είναι η αρχή του τέλους του ανθρώπινου γένους!
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 26-08-15, 00:12
asteris_veria Ο χρήστης asteris_veria δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Περιοχή: Ξάνθη
Μηνύματα: 386
Προεπιλογή

δεν δεχεται την καρτα πουθενα σε κανενα ξενο site χωρις paypal π δοκιμασα
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 26-08-15, 00:17
Το avatar του χρήστη Themis_aqua
Themis_aqua Ο χρήστης Themis_aqua δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Λαμια
Μηνύματα: 1.632
Προεπιλογή ..

Ναι αλλα απ τον Ιουνιο και μετα αν θυμαμαι καλα (μου ηρθε mail απο paypal,φανταζομαι και σ ολους τους συνδρομητες) σταματησε η συνεργασια paypal-e bay,γιαυτο μηπως μπορουμε κατευθειαν μεσω καρτας.Αυριο θα το κοιταξω και τα ξαναλεμε
__________________
Θέμης
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08901 seconds with 14 queries