Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Επί παντός επιστητού

Επί παντός επιστητού Εδώ μπορείτε να συζητήσετε τα πάντα εκτός ενυδρειακών.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-07-15, 22:30
Το avatar του χρήστη fotis_k
fotis_k Ο χρήστης fotis_k δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2008
Περιοχή: athina
Μηνύματα: 504
Προεπιλογή Ο γολγοθας μου με την Wind!SOS

(Το κείμενο ειναι μεγαλο αλλα αν καποιος ειχε το παραμικρό πρόβλημα με ακυρωση συμβολαίου με την wind ας κανει το κόπο να το διαβάσει)

Τον τελευταιο καιρο εχω μια ταλαιπωρία άνευ προηγούμενου με την wind.Σας αναφέρω το περιστατικό μηπως καποιος ειχε ανάλογη εμπειρία και μπορει να μου πει πως το χειρίστηκε.

Η ιστορία εχει ως εξής: Ήμουν πελάτης ΟΤΕ.Ειχα συνεχή προβλήματα με το Ίντερνετ στα οποια δεν δινόταν καμία λύση κι ετσι αποφάσισα να αλλάξω πάροχο.Πηγα σε κατάστημα wind και μου έκαναν καλύτερη προσφορα κι ετσι υπέγραψα συμβόλαιο μαζι τους(18/6/15).Μου λένε οτι η ενεργοποίηση θα γινει στις 25/6/15 κι οτι αν για οποιοδήποτε λόγο αλλάξω γνώμη εχω 10 μέρες περιθώριο.Στο μεσοδιάστημα με παίρνει ο ΟΤΕ και μου κανει μια ακομα καλύτερη προσφορα κι εγω δεχομαι(απεριόριστα σταθερά,30' προς κινητά, δωρεάν αναγνώριση κλήσης για 2 χρονια, επιστροφή τελών επανασύνδεσης στον επόμενο λογαριασμό και μια δωροεπιταγή των 80¤ η οποια μετά εγινε 110¤ για οποιοδήποτε κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ με την πρόφαση να ζητήσουν συγνώμη για την όλη ταλαιπωρία).Μου δίνουν οδηγίες για το πως θα κανω ακύρωση του αιτήματος μου προς την wind.

Ετσι κι εγινε.Στις 24/5/15 στέλνω το φαξ απο κατάστημα του ΓΕΡΜΑΝΟΥ για να χω και αντίγραφο.Αφου έστειλα το φαξ καλώ την wind για να επιβεβαιώσω οτι εχουν λάβει την αίτηση μου(αυτές τις οδηγίες ειχα).Τους καλώ και μου λέει η υπάλληλος τους οτι δεν εχουν λάβει καποια αίτηση αλλα ετσι κι αλλιως επειδή έκανα την αιτηση μια μερα πριν δεν προλαβαίνουν να κανουν ακύρωση και η ενεργοποίηση θα γινει κανονικά.Τους εξηγώ ομως οτι εγω ειμαι μεσα στην προθεσμία που ειχα για ακύρωση και μου λέει η κοπέλα οτι εχω δίκιο απλώς για την wind ειναι ολόκληρη διαδικασία και οτι στις 25 του μηνα θα ενεργοποιηθεί μεν η γραμμή και θα μας ερθει κανονικά λογαριασμός στο σπιτι αλλα εμεις θα τον αγνοήσουμε.Μια χαρα λέω κι εγω ολα καλα.

Μετά απο 1 η 2 μέρες έρχεται μηνυμα στο κινητό οτι η αιτηση δεν έγινε δεκτή.Επικοινωνώ εκ νέου με την wind.Τους εξηγώ παλι την ιστορία απο την αρχή για να λάβω την απαντηση οτι λαθος με εχει ενημερώσει η συνάδελφος τους κι οτι δεν γινεται να κάνουμε ακύρωση του αιτήματος μια μερα πριν.Τους εξηγώ οτι ειχα 10 μέρες και οτι ειμαι μεσα στο χρονικό περιθώριο που ειχα αλλα ο υπάλληλος ανένδοτος μου λέει οτι δεν ειναι ετσι κι οτι δεν μπορω να κανω υπαναχώρηση χωρις να πληρώσω.Φωνες κακός χαμός, και στο τέλος καταλήγω λέγοντας τους οτι εγω δεν ευθύνομαι για την λαθος ενημέρωση και να πληρώσει η υπάλληλος αν θέλουν χρηματα για την λαθος ενημέρωση κι οχι εγω.Γιατι του λέω μπορει κι εσυ αυτη την στιγμη να με ενημερώνεις λάθος.Τίποτα αυτος ανένδοτος μου λέει εγω σας ενημέρωσα..Απο κει και πέρα ειναι δικό σας θεμα τι θα κάνετε.

Στο μεταξυ όλες αυτές τις μέρες δεχόμουν κλήσεις απο τον ΟΤΕ καθε μερα για το τι γινεται με την wind και αν είμαστε έτοιμοι να προχωρήσουμε.Εκεινοι μου έλεγαν οτι δεν τίθεται θεμα να πληρώσω απο την στιγμη που ειμαι εμπροθεσμος και αν επιμείνουν να προχωρήσω σε καταγγελία γιατι αυτο που κανουν ειναι παράνομο και οτι συνήθως ετσι κανουν για να απειλούν τον κόσμο και να μην αλλάζει εταιρία.Εγω ομως δεν μπορούσα να προχωρήσω την διαδικασία με τον ΟΤΕ γιατι φοβόμουν τι μπουγιουρντι θα μου ερχόταν απο την wind.

Καλώ εκ νέου μετά απο δυο μέρες στην wind λέγοντας τα εξής.Ημουν στον ΟΤΕ μετά μου κάνατε καλύτερη προσφορα υπέγραψα μαζι σας αλλα τελικα δεν θα παρα μείνω σε σας γιατι εχω καλύτερη προσφορα.Ρωταω τον υπάλληλο 10 μέρες δεν εχω περιθώριο να κανω ακύρωση του αιτήματος;Μου λέει ο υπάλληλος μισό λεπτό και με βάζει σε αναμονή.Μου λέει μάλιστα έχετε 10 μέρες.Ωραια του λέω..¶κου αν δεις ομως τι εχει γινει-->και του εξηγώ όλη την ιστορία.Μου λέει οχι δεν τίθεται θεμα να πληρώσετε κατι και το μονο που έχετε να κάνετε ειναι οταν σας ερθει ο λογαριασμός να μας καλέσετε και να μας δώσετε την ρήτρα του λογαριασμού για να σας κανουμε αίτημα για πίστωση.Ωραια λέω κι εγω λύθηκε το θεμα τον ευχαριστω αλλα αυτη την φορά όντας πιο ψιλιασμενος κρατάω σε χαρτί το όνομα του υπαλλήλου που μίλησα και την ημερομηνία.

Επικοινωνώ και παλι με τον ΟΤΕ τους λέω πως λύθηκε το θεμα και στις 1/7/15 μεσω φαξ υπογράφω συμβόλαιο.

Έρχεται προχτές 12/7/15 ο λογαριασμός της wind και τους καλώ για να τους δώσω την ρήτρα οπως μου είπαν.Φτου και παλι απο την αρχή..Μου λέει ο υπάλληλος με επιθετικό τόνο οτι δεν δικαιούστε καμία αιτηση για πίστωση, οτι η αιτηση δεν εχει γινει δεκτή και οτι αν θελω να κανω ακυρώσω θα πρεπει να πληρώσω 160¤!!!!!!!!!!Του λέω οχι δεν τίθεται τετοιο θεμα εχω μιλήσει με υπάλληλο σας ο οποίος με εχει διαβεβαιώσει οτι δεν θε πληρώσω τίποτα.Συγκεκριμενα του λέω εχω μιλήσει με τον ******** και του λέω και ημερομηνία.Εχετε του λέω και ηχογραφημένης την κλήση οπως ενημερώθηκα εξ αρχής και μπορείτε να την ακούσετε.Επειτα απο που κι ως που ειμαι ακομα στην wind?απο την στιγμη που εχω στείλει αίτημα υπαναχώρησης!!! Επι 10 λεπτα προσπαθούσα για άλλη μια φορά να αποδείξω οτι δεν ειμαι ελέφαντας.Στο τέλος τους απειλώ με μήνυση για ηθική βλάβη καθως δεν μπορούν να μου προκαλούν για δικά τους λάθη τετοιο άγχος ζητώντας μου 160 ευρω με capital control.Μου ζητάει συγνώμη για την λαθος ενημέρωση και τα ίδια και τα ίδια.

Τους αγνοώ λοιπον κι εγω κι ας τολμήσουν να μου στείλουν λογαριασμό με τέλη ακύρωσης.Τηλεφωνω κι εγω στον ΟΤΕ για να δω αν εχει γινει η μεταφορά προς τον ΟΤΕ βάσει της αίτησης που έκανα στις 1/7/15.Μου λέει η υπάλληλος δεν εχει γινει ακομα και ειναι σε εξέλιξη.Εψαξα λιγο στο Ίντερνετ και ειδα σε αλλα φορουμ οτι ειναι αρκετοί στο παρελθόν που είχαν παρόμοια θέματα με την Wind κι ετσι μου ξαναρθαν ολα στο μυαλό και πήρα τον ΟΤΕ πριν λιγο να δω τι γινεται και με ενημέρωσαν οτι ακομα βρίσκεται σε εξέλιξη γιατι εχω μια οφειλή στον ΟΤΕ και πρεπει πρωτα να την πληρώσω και μετά θα προχωρήσει η αιτηση(στο μεταξυ κανεις δεν με ειχε ενημερώσει όλες αυτές τις μέρες-άλλοι απο κει).

Το θεμα λοιπον εχει μείνει εδω..Αυριο παω πληρώνω τον ΟΤΕ και συνεχίζουμε.Αν καποιος ειχε παρόμοιο θεμα παρακαλώ ας με ενημερώσει πως το αντιμετώπισε γιατι πραγματικά εχω χάσει τον ύπνο μου με αυτη την ιστορία..Δεν ειναι αστείο ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα να πληρώσω στα καλα καθούμενα 160¤ για πλακα.Συγνωμη αν σας κούρασα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.
__________________
Φιλικα Φώτης!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-07-15, 23:31
Andreas-golf2 Ο χρήστης Andreas-golf2 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2010
Περιοχή: Αθηνα (Παλληνη)
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

Φίλε μου όταν αποφάσισα και εγώ να φύγω από την wind είχα μια παρόμοια ιστορία. Βέβαια εγώ ήμουν χρόνια οπότε είχε λήξη και το συμβόλαιο μου για να καταλάβεις. Παρ'όλα αυτά πάω στο κατάστημα κάνω αίτηση διακοπής και μου λένε πως λόγο ημερομηνίας που έκανα την αίτηση θα μου έρθει 1 ακόμα λογαριασμός να πληρώσω και όλα οκ. Εντάξει λέω τι να κάνουμε μπορεί να φταίω και εγώ.. Έρχεται ο λογαριασμός τον πληρώνω οπότε φαντάζομαι και εγώ πως είμαι εντάξει. Εν το μεταξύ είχα πάει ήδη στον ΟΤΕ και είχα κανονικά τηλέφωνο από τον ΟΤΕ. Περνάει 1 μήνας ακόμα και μου σκάει πάλι λογαριασμός της wind. Πάω στο κατάστημα πάλι και λέω τι γίνεται ρε παιδιά τι λογ/σμός είναι αυτός πάλι. Το κοιτάνε οι υπάλληλοι και μου λένε λάθος έχει γίνει αγνοήστε τον. Περνάει άλλος ένας μήνας να σου έρχεται και άλλος λογαριασμός. Ξαναπάω στο κατάστημα πέρνουμε τηλέφωνο την wnd και μου λένε πρέπει να τον πληρώσετε τον 1ο που σας έχει έρθει και 2ος θα διαγραφεί. Πέφτει 1 τσακωμός και τον παρατάω απλήρωτο. Μετά από κανα 2 - 3 μήνες μου έρχεται ειδοποίηση από την wind ότι έχω ανεξόφλητες υποχρεώσεις και αν δεν προβώ στην τακτοποίηση τους θα κινηθούν νομικά. Καλά λέω ας κάνουν ότι θέλουν εγώ δεν το πληρώνω!! Ξέχασα να πω ότι το ποσό που έμεινε και εν τέλει δεν πλήρωσα μέχρι σήμερα είναι 30¤. Αυτό που μπορώ να σου προτείνω απ' ότι ενημερώθηκα και εγώ αργότερα είναι να απευθυνθείς στην προστασία του πολίτη ή σε μια οργάνωση ακόμα που δεν θυμάμαι αυτή την στιγμή το όνομά της.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-07-15, 07:11
Το avatar του χρήστη g.shock
g.shock Ο χρήστης g.shock δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-03-2015
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Να επικοινωνήσεις με την Ε.Ε.Τ. http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/ και να τους το αναφέρεις με κάποια γραπτή δήλωση.
Μέσα σε χρόνο ντε-ντε θα σε καλέσουν απο την wind και θα τελειώσει σε εκείνο το σημείο.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-07-15, 07:34
Το avatar του χρήστη Nikos3
Nikos3 Ο χρήστης Nikos3 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-02-2010
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 48
Προεπιλογή

email, fax στην Ε.Ε.Τ.Τ. με κοινοποίηση σε WIND, OTE αναφέροντας τα προηγούμενα συνοπτικά αλλά με όλες τις λεπτομέρειες (ονόματα, ημερομηνίες κτλ).
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-07-15, 08:22
Το avatar του χρήστη Gemomar
Gemomar Ο χρήστης Gemomar δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-05-2013
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 68
Προεπιλογή

και εγώ είχα θέματα με την wind ! .... είναι πάγια πολιτική της εταιρίας ... είτε πας σε ένα δικηγορικό γραφείο ήτε στην προστασία του πολίτη ή όπου θέλεις ... μην ανησυχείς ... για να κινηθούν νομικά εναντίον σου χρειάζεται να πληρώσουν παράβολο των 150 ευρώ για αγωγή και μη ψαρώνεις ότι είναι μεγάλη εταιρία και δε μασάει ... μασάει και παρά μασάει ... είναι πάρα πολύ κόσμος εκεί έξω που έχει θέματα με την εν λόγω εταιρία για τέτοιου είδους ελλιπείς ενημερώσεις και το έχει άγει σε επάγγελμα τη φοβέρα ... ... άλλωστε μπορείς να επικαλεστείς τις ηχογραφημένες συνομιλίες που αυτοί έχουν .... άσε που αν έχουν συνομιλίες με υπάλληλό τους να σε απειλεί έμμεσα ή άμεσα είναι ότι πιο ακυρωτικό μπορούν να κάνουν ! ... δεν υπάρχει διεκδίκηση των όρων του συμβολαίου , δε μπορούν νομικά να κάνουν κάτι και αν προσπαθήσουν να κινηθούν ... θα χάσουν (εάν μπουν στη διαδικασία ... αρκεί όντος οι ημερομηνίες που λες να ισχύουν ...

για το ιστορικό ... είχα 3 σιμ ... 3 νούμερα κινητής της wind (όχι κάποιο ειδικό πακέτο ...απλά 3 σιμ με διαφορετικά νούμερα συνδεμένα με το ΑΦΜ μου) 5 χρόνια ... στα 3 χρόνια κάνω αίτηση να κόψω το ένα ... όλα καλά και ρόδινα ... για καλή μου τύχη δε πέταξα την σιμ αλλά την έβαλα σε ένα φάκελο στο συρτάρι με τα αρχεία τα φορολογικά μου (που σημαίνει ξέρω αν χρησιμοποιείται ή όχι) .... στα 5 χρόνια αποφάσισα πως θέλω να διακόψω τελείως τα άλλα 2 νούμερα που είχαν απομείνει ... να μην έχω καθόλου wind ... γιατί έβλεπα στους αναλυτικούς λογαριασμούς, νούμερα που δεν είχα καλέσει ποτέ .... από τότε (πάνω από 2 χρόνια τώρα ) ενώ έχω πληρώσει ότι λογαριασμό είχα και δεν είχα μου στέλνουν να πληρώσω και για το κομμένο νούμερο τα πάγια ... με την δικαιολογία ότι είχε κάπου κολλήσει η αίτηση διακοπής στο σύστημα και ότι και καλά τόσο καιρό δε μπορούσαν να με βρουν για να με ενημερώσουν (ενώ έχω το φαξ με την αίτηση διακοπής με όλα καλά από κατάστημα της wind) ... και μάλιστα ότι είχαν γίνει και κλήσεις από τη συγκεκριμένη σιμ - γραμμή ... αγανάκτησα τόσο μαζί τους που είπα ας κινηθούν νομικά και ειλικρινά να μπω σε διαδικασία να τρέχω στα δικαστήρια χαλάλι τους ... όμως το μόνο που κάνουν είναι να τηλεφωνούν και να απειλούν ... ο δικηγόρος που πήγα για να έχω μια συμβουλή σε περίπτωση που όντος πάνε δικαστικά ... ακόμα περιμένει να του πάω το εξώδικο από αυτούς .

μη ψαρώνεις .
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-07-15, 09:38
Το avatar του χρήστη Tanganyiκας
Tanganyiκας Ο χρήστης Tanganyiκας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-12-2011
Περιοχή: ¶νω Λιόσια
Μηνύματα: 1.617
Προεπιλογή

Φίλε μου καλημέρα!Με την Wind αντιμετώπισα και εγώ ένα πρόβλημα λίγο διαφορετικό αλλά έπειτα και από περιστατικά άλλων κατάλαβα ότι είναι άσχετοι και το δίκτυό τους το πιο άχρηστο!Για να καταλάβεις εγώ είχα κάνει αίτηση για καινούργια γραμμή και 3,5 μήνες δεν είχα τίποτα,οπότε πήγα σε ένα κατάστημα και τα ακύρωσα όλα(δεν τους εδώσα περιθώρια για εξηγήσεις).Από τότε οπότε παίρνουν από την Wind για προσφορές.........τους λέω άντε γειά και το κλείνω.


Υ.γ.Μην πληρώσεις τίποτα,και αν σε ξαναπάρουν απείλησέ τους!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 25-10-17, 14:12
Το avatar του χρήστη jeronimo_greece_
jeronimo_greece_ Ο χρήστης jeronimo_greece_ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 10
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην jeronimo_greece_
Προεπιλογή

Δεν φταιει κανεις εμεις φταιμε .Κανουμε συμβολαια σαν ****** σε τετοιες εταιρειες ειτε λεγετε wind ειτε cosmote ειτε vodafone ενω μπορουμε πολυ απλα να τους κανουμε ολους να τρεχουνε και να μην φτανουνε.8ελεις συνδεση στα8ερου? Πολυ απλα κανεις μια vdsl και μοιραζεσε το ποσο με αλλους 15 διπλανους σου που 8α βρεις.8α με πεις 8ελω και στα8ερο τηλεφωνο να εχω. Ποιος ο λογος να εχεις στα8ερο οταν με μια καρτοσυνδεση δεν εχεις συμβολαια και εχεις πχ 500 λεπτα προς ολα τα δικτυα.Αντε το πολυ πολυ να βαλεις 2 καρτες τον μηνα 20 ευρω.Γλυτωνεις ομως τα παγια και τα κλεψημεικα της κα8ε εταιρειας.Ποιος ο λογος να κανω συμβολαιο κινητης και να πληρωνω πχ 20 ευρω τον μηνα και να δεχομαι κα8ε φορα λογαριασμους και οταν ειναι να αλλαξω εταιρεια να μην ξερω τι 8α με χρεωσουνε και πως.Οχι 1000 φορες καρτοκινητο και το κεφαλι μου ησυχο.Βρηκανε τα λαμογια και τα κανουνε δυστυχως και αυτο ισχυει σε ολα ετσι? Ειτε λεγετε εταιρεια κινητης τηλεφωνιας ειτε εφορια ειτε ΔΕΗ ειτε ειτε ειτε.Καιρος ειναι να αλλαξουμε και λιγο χαρακτηρα.Πχ αν ολοι μας ολοι ομως ειχαμε τα κοτσια να κοψουμε εντελως την ΔΕΗ για 2 μηνες οχι παραπανω και να ζουμε αυτους τους 2 μηνες με καντηλα με σομπα να βραζουμε νερο για μπανιο οπως παλια 8α ειχε διαλυ8ει ολο το συστημα.Να δεις πως 8α ριχνανε τις τιμες η ΔΕΗ και η κα8ε ΔΕΗ .Αλλα δυστυχως 8ελουμε και μας ******.

Mod Edit : Προσεχε λίγο τις εκφράσεις σου
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 25-10-17, 14:23
kostascb Ο χρήστης kostascb δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-01-2017
Περιοχή: Βύρωνας
Μηνύματα: 82
Προεπιλογή

Τα ίδια ξέρω ότι έκανε σε φίλο η CYTA... Δεν πλήρωσε τίποτα κι έφτασε μέχρι καταγγελία στην ΕΕΤΤ όπου έμαθε ότι δεν ήταν ο μόνος.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 25-10-17, 14:29
Το avatar του χρήστη jeronimo_greece_
jeronimo_greece_ Ο χρήστης jeronimo_greece_ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 10
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην jeronimo_greece_
Προεπιλογή

Δεν φταιει κανεις εμεις φταιμε .Κανουμε συμβολαια σαν ηλι8ιοι σε τετοιες εταιρειες ειτε λεγετε wind ειτε cosmote ειτε vodafone ενω μπορουμε πολυ απλα να τους κανουμε ολους να τρεχουνε και να μην φτανουνε.8ελεις συνδεση στα8ερου? Πολυ απλα κανεις μια vdsl και μοιραζεσε το ποσο με αλλους 15 διπλανους σου που 8α βρεις.Αμεσα απο 1000000 συμβολαια πχ 8α πεσουνε στις 100000 και ουτε.Ποσο 8α αντεξουνε? 8α με πεις 8ελω και στα8ερο τηλεφωνο να εχω. Ποιος ο λογος να εχεις στα8ερο οταν με μια καρτοσυνδεση δεν εχεις συμβολαια και εχεις πχ 500 λεπτα προς ολα τα δικτυα.Αντε το πολυ πολυ να βαλεις 2 καρτες τον μηνα 20 ευρω.Γλυτωνεις ομως τα παγια και τα κλεψημεικα της κα8ε εταιρειας.Ποιος ο λογος να κανω συμβολαιο κινητης και να πληρωνω πχ 20 ευρω τον μηνα και να δεχομαι κα8ε φορα λογαριασμους και οταν ειναι να αλλαξω εταιρεια να μην ξερω τι 8α με χρεωσουνε και πως.Οχι 1000 φορες καρτοκινητο και το κεφαλι μου ησυχο.Βρηκανε τα λαμογια και τα κανουνε δυστυχως και αυτο ισχυει σε ολα ετσι? Ειτε λεγετε εταιρεια κινητης τηλεφωνιας ειτε εφορια ειτε ΔΕΗ ειτε ειτε ειτε.Καιρος ειναι να αλλαξουμε και λιγο χαρακτηρα. Ας σηκωσουμε και λιγο κεφαλι.Μας εχουνε κανει σκλαβους.[/QUOTE]

Mod Edit : Μπορείς να μπεις και να διορθώσεις το αρχικό σου μήνυμα, μη το δημοσιεύεις πάλι
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 25-10-17, 14:36
Το avatar του χρήστη voas
voas Ο χρήστης voas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-04-2015
Μηνύματα: 4.877
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jeronimo_greece_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν φταιει κανεις εμεις φταιμε .Κανουμε συμβολαια σαν ηλι8ιοι σε τετοιες εταιρειες ειτε λεγετε wind ειτε cosmote ειτε vodafone ενω μπορουμε πολυ απλα να τους κανουμε ολους να τρεχουνε και να μην φτανουνε.8ελεις συνδεση στα8ερου? Πολυ απλα κανεις μια vdsl και μοιραζεσε το ποσο με αλλους 15 διπλανους σου που 8α βρεις.Αμεσα απο 1000000 συμβολαια πχ 8α πεσουνε στις 100000 και ουτε.Ποσο 8α αντεξουνε? 8α με πεις 8ελω και στα8ερο τηλεφωνο να εχω. Ποιος ο λογος να εχεις στα8ερο οταν με μια καρτοσυνδεση δεν εχεις συμβολαια και εχεις πχ 500 λεπτα προς ολα τα δικτυα.Αντε το πολυ πολυ να βαλεις 2 καρτες τον μηνα 20 ευρω.Γλυτωνεις ομως τα παγια και τα κλεψημεικα της κα8ε εταιρειας.Ποιος ο λογος να κανω συμβολαιο κινητης και να πληρωνω πχ 20 ευρω τον μηνα και να δεχομαι κα8ε φορα λογαριασμους και οταν ειναι να αλλαξω εταιρεια να μην ξερω τι 8α με χρεωσουνε και πως.Οχι 1000 φορες καρτοκινητο και το κεφαλι μου ησυχο.Βρηκανε τα λαμογια και τα κανουνε δυστυχως και αυτο ισχυει σε ολα ετσι? Ειτε λεγετε εταιρεια κινητης τηλεφωνιας ειτε εφορια ειτε ΔΕΗ ειτε ειτε ειτε.Καιρος ειναι να αλλαξουμε και λιγο χαρακτηρα. Ας σηκωσουμε και λιγο κεφαλι.Μας εχουνε κανει σκλαβους.


όλα είναι σχετικά φίλε μου και διαφορετικές περιπτώσεις!

καλό είναι να μην τσουβαλιάζουμε και να μην συγχέουμε διαφορετικές καταστάσεις & περιπτώσεις!

το μόνο που θα σε παρακαλούσα είναι να έχουμε ποιο κόσμιες εκφράσεις.....
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 25-10-17, 14:43
Undertaker Ο χρήστης Undertaker δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.473
Προεπιλογή

Είχα παρόμοια ιστορία με τον ΟΤΕ. Έχεις το δικαίωμα να ζητήσεις cd με τις ηχογραφημένες συνομιλίες για κάθε νόμιμη χρήση. Εγώ αυτό έκανα με τον ΟΤΕ και στο τέλος εκεί που έλεγαν ότι τους χρωστάω, μου πίστωσαν και 130 ευρώ ζητώντας μου ταυτόχρονα συγνώμη για το ολο θέμα. Φυσικά μου είπαν, αφού βρέθηκε λύση, τα CD να μην τα στείλουμε έτσι;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06713 seconds with 13 queries