Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > DIY . Φτιάχτο μόνος σου

DIY . Φτιάχτο μόνος σου Ο τίτλος τα λέει όλα.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 21-06-14, 11:28
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Με αυτα θα κανεις δουλεια. Αν παρεις και προστατευτικα σκονης καποια στιγμη, ακομα καλυτερα. Υποθετω οτι εχεις παρει και ηλεκτρολογικο καλωδιο, οπως και φις, οπως περιγραφεται στο θεμα με τη συνδεσμολογια του STC-1000.

Ηλεκτρολογο δε βλεπω κανενα λογο να φωναξεις. Ειναι πολυ απλη η συνδεση, αν ακολουθησει τις αδηγιες καποιος με λιγες γνωσεις ηλεκτρολογικων. Αλλα εσυ ξερεις καλυτερα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 21-06-14, 15:55
DIMITRAMAS Ο χρήστης DIMITRAMAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2014
Περιοχή: ΓΕΡΑΚΑΣ
Μηνύματα: 50
Προεπιλογή

σήμερα μου ήρθε αυτό το μην από το e-bay
Dear mastr_dimit,


HI mastr_dimit,
Thank you for your reply.

We are just informed that your local customs is very strict with the import goods.

And they will reappraise the actual value of the parcel and you may need to pay for the high taxes.

According to our company policy, parcels to your country will be sent out via airmail if possible.

So your parcel was sent out via airmail and the tracking number is RD235506291CN
You can track it in 17track.net in 3-5 days.
It usually takes 25-35 days to your country.
Hope that you can understand.
We will refund you the shipping cost $10 next Monday.
Best wishes,
Sure Electronics


- sure-hifi

Γνωρίζει κανείς κάτι γι αυτό?
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 21-06-14, 16:07
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Συνηθως για μικρης αξιας (κατω των 70-80 ευρω) αποστολων απο τριτες χωρες, δεν ασχολουνται στο τελωνειο. Συνηθως. Μπορει να μην ασχοληθουν και με μεγαλυτερα ποσα. Κανονα δεν εχουν. Γι'αυτο το λογο τα δεματα που παινουμε απο ebay (παλι συνηθως), εχουν την ενδειξη "gift", για να μη χρειαστει εκτελωνισμος. Ο συγκεκριμενος προφανως δεν εχει αυτη την ενδειξη, αλλα δεν ξερω πως μπορει να πει με σιγουρια οτι θα κολλησει στο τελωνειο. Μαλλον υποθετει και προετοιμαζει, σε περιπτωση που χρειαστει εκτελωνισμο το δεμα.

Ριξε μια ματια και σε αυτο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 21-06-14, 16:30
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Αν το στέλνανε με DHL , UPS ή FEDEX ή άλλη γνωστή μεγάλη κούριερ μάλλον θα πλήρωνες τελωνείο και εκτελωνισμό, αφου το στείλανε ταχυδρομικώς θεωρητικά δεν θα πληρώσεις τίποτα. Ψωνίζω χρόνια από ebay και δεν έχει τύχει να πληρώσω τελωνείο. Μόνο όταν μου τα στελνανε με EMS πλήρωνα 2-3 Ευρώ διασάφηση. Ολα αυτά από Κίνα, από ΗΠΑ και με απλό ταχυδρομείο έχω πληρώσει 2-3 Ευρώ διασάφηση. Από χώρες τις Ευρωπαικής ένωσης δεν υπάρχουν δασμοί
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 21-06-14, 17:49
Το avatar του χρήστη στελιος προεδρου
στελιος προεδρου Ο χρήστης στελιος προεδρου δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-01-2014
Περιοχή: ΜΟΣΧΑΤΟ
Μηνύματα: 468
Προεπιλογή

D235506291CN ειναι ο κωδικος του δεματος που στειλανε ειναι με το ταχυδρομειο απο 25 εως 35 μερες θα παραλαβεις.Μιλαει για ταχυδρομικο κοστος 10 δολαρια μεχρι την επομενη Δευτερα μαλλων για να ερθει γρηγοροτερα (μην πληρωσεις τιποτα)
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 21-06-14, 20:23
DIMITRAMAS Ο χρήστης DIMITRAMAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2014
Περιοχή: ΓΕΡΑΚΑΣ
Μηνύματα: 50
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνηθως για μικρης αξιας (κατω των 70-80 ευρω) αποστολων απο τριτες χωρες, δεν ασχολουνται στο τελωνειο. Συνηθως. Μπορει να μην ασχοληθουν και με μεγαλυτερα ποσα. Κανονα δεν εχουν. Γι'αυτο το λογο τα δεματα που παινουμε απο ebay (παλι συνηθως), εχουν την ενδειξη "gift", για να μη χρειαστει εκτελωνισμος. Ο συγκεκριμενος προφανως δεν εχει αυτη την ενδειξη, αλλα δεν ξερω πως μπορει να πει με σιγουρια οτι θα κολλησει στο τελωνειο. Μαλλον υποθετει και προετοιμαζει, σε περιπτωση που χρειαστει εκτελωνισμο το δεμα.

Ριξε μια ματια και σε αυτο.
Κατατοπιστικότατη η παραπομπή!
Ο συγκεκριμένος είναι γκάου-πίου που μάλλον δεν έχει ξαναστείλει δέμα στην Ελλάδα και έτυχε σε μένα εξίσου γκάου -πίου που πρώτα πλήρωσα και μετά ρώτησα για τελωνείο...ευτυχώς που έχουμε καλό εκτελωνιστή στην εταιρία και μου είπε ότι θα με βοηθήσει...αλλά δε ξέρω πόσα κόστη μπορεί να γλιτώσει γιατί μου είπε ότι αν περάσει από εκτελωνισμό κανονικό μπορεί να φθάσει και 100 έουρα! η όλη φάση. Θα του μιλήσω ξανά τη Δευτέρα και βλέπουμε....θρίλερ έχουν καταντήσει αυτοί οι controller...
Eστειλα και μην που τους λέει να τoυς στείλουν ξεχωριστά (3)...για να δω...ίσως να είναι αργά...αλλά δε βαριέσαι θα τους ξαναστείλω και θα του πω να βάλουν την ένδειξη "gift"...
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 21-06-14, 20:26
kalafan Ο χρήστης kalafan δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-03-2014
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

ε οχι και 100 ευρω...μαλλον παει για μεροκαματο ο εκτελωνιστης...

μη τρελαινεσαι...

εχω κανει πανω απο 1000 αγορες απο ebay...

και τελωνειο να περασει πολυ-πολυ να πληρωσεις οσο ειναι η αξια που αναγραφεται στο δεμα...
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 21-06-14, 20:43
DIMITRAMAS Ο χρήστης DIMITRAMAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2014
Περιοχή: ΓΕΡΑΚΑΣ
Μηνύματα: 50
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Με αυτα θα κανεις δουλεια. Αν παρεις και προστατευτικα σκονης καποια στιγμη, ακομα καλυτερα. Υποθετω οτι εχεις παρει και ηλεκτρολογικο καλωδιο, οπως και φις, οπως περιγραφεται στο θεμα με τη συνδεσμολογια του STC-1000.

Ηλεκτρολογο δε βλεπω κανενα λογο να φωναξεις. Ειναι πολυ απλη η συνδεση, αν ακολουθησει τις αδηγιες καποιος με λιγες γνωσεις ηλεκτρολογικων. Αλλα εσυ ξερεις καλυτερα.
Ενα-ένα μου τα λέτε αλλά μάλλον φταίω εγώ που δεν παρατήρησα τα προστατευτικά και τώρα που τα είδα...θα μπορούσα να τα είχα παραγγείλει κι αυτά...
Πήγα στον ηλεκτρολόγο, ευτυχώς έχω εδώ και χρόνια έναν καλό από αυτούς που σου κάνουν σωστή δουλειά χωρίς να σου πάρουν το βδομαδιάτικο...και μου είπε : you have it!
Ετσι όταν έρθουν με το καλό στα χέρια μου και δε ξομείνουν στο τελωνείο θα κάτσω να τα συνδέσω μόνη μου....για να μη λέτε ότι είμαστε άχρηστες και μόνο για σκούπα-φασίνα άξιες....ε και μετά...μεταξύ μας, πριν το βάλω στην πρίζα ....θα τα πάω στον ηλεκτρολόγο να τα τσεκάρει
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από στελιος προεδρου Εμφάνιση μηνυμάτων
D235506291CN ειναι ο κωδικος του δεματος που στειλανε ειναι με το ταχυδρομειο απο 25 εως 35 μερες θα παραλαβεις.Μιλαει για ταχυδρομικο κοστος 10 δολαρια μεχρι την επομενη Δευτερα μαλλων για να ερθει γρηγοροτερα (μην πληρωσεις τιποτα)
Καλησπέρα

Τα 10δολλάρια μου τα ζητήσανε για να έρθουν γρήγορα αλλά επειδή ούτως ή άλλως θα έρθουν ....θα μου τα επιστρέψουν, γι αυτό το αναφέρει
Η τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβαίνω
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kalafan Εμφάνιση μηνυμάτων
ε οχι και 100 ευρω...μαλλον παει για μεροκαματο ο εκτελωνιστης...

μη τρελαινεσαι...

εχω κανει πανω απο 1000 αγορες απο ebay...

και τελωνειο να περασει πολυ-πολυ να πληρωσεις οσο ειναι η αξια που αναγραφεται στο δεμα...
Ναι ναι αλήθεια λέει..κάτι χαζοανταλλακτικά που παίρνουμε για το εργοστάσιο από Αμερική, ευτελούς αξίας, τα πληρώνουμε χρυσά!

Εχουν αλλάξει οι κανονισμοί, εάν βέβαια πας σύμφωνα με το νόμο...βέβαια μου είπε ο άνθρωπος ότι συνήθως δε δίνουν σημασία αλλά να σου πω την αλήθεια με αυτό το μην που μου έστειλε το e-bay έχω την αίσθηση ότι ο Κινέζος θα το κάνει έτσι ώστε να περάσει από τελωνείο!

Εσύ δηλ...για πες ένα παράδειγμα πρόσφατο ...να ξέρω τι με περιμένει...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν το στέλνανε με DHL , UPS ή FEDEX ή άλλη γνωστή μεγάλη κούριερ μάλλον θα πλήρωνες τελωνείο και εκτελωνισμό, αφου το στείλανε ταχυδρομικώς θεωρητικά δεν θα πληρώσεις τίποτα. Ψωνίζω χρόνια από ebay και δεν έχει τύχει να πληρώσω τελωνείο. Μόνο όταν μου τα στελνανε με EMS πλήρωνα 2-3 Ευρώ διασάφηση. Ολα αυτά από Κίνα, από ΗΠΑ και με απλό ταχυδρομείο έχω πληρώσει 2-3 Ευρώ διασάφηση. Από χώρες τις Ευρωπαικής ένωσης δεν υπάρχουν δασμοί
Δηλαδή αυτό το "via airmail" σημαίνει απλό ταχυδρομείο?
Και θα έρθει σε 3-5 μέρες?
Και μου μιλάει γι αυτό το track για να πάω να το πάρω η ίδια?

Περίεργα δεν είναι όλα αυτά?
-------------------------
Αν είναι να πληρώσω την αξία τους...ε τότε τους έπαιρνα και από δω!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DIMITRAMAS : 21-06-14 στις 20:43 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 21-06-14, 22:03
Το avatar του χρήστη mixalhs89
mixalhs89 Ο χρήστης mixalhs89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-09-2013
Περιοχή: Σάμος - Αθήνα
Μηνύματα: 404
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DIMITRAMAS Εμφάνιση μηνυμάτων

Δηλαδή αυτό το "via airmail" σημαίνει απλό ταχυδρομείο?
Και θα έρθει σε 3-5 μέρες?
Και μου μιλάει γι αυτό το track για να πάω να το πάρω η ίδια?

Περίεργα δεν είναι όλα αυτά?
Όχι αυτό που σου λέει είναι ότι σε 3-5 μέρες θα μπορείς μέσα απο το 17track.net να βλέπεις που βρίσκεται ο controller. Ο χρόνος που θα πάρει για να σου έρθει είναι 25-35 μέρες και ναι το via airmail σημαίνει απλό ταχυδρομείο. Και απλά θα σου επιστρέψει τα 10 ευρώ που πλήρωσες παραπάνω για μεταφορικά γιατί σύμφωνα με τον κανονισμό της εταιρίας τους στην χώρα μας στέλνουν μόνο με απλό ταχυδρομείο.
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 21-06-14, 22:17
DIMITRAMAS Ο χρήστης DIMITRAMAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2014
Περιοχή: ΓΕΡΑΚΑΣ
Μηνύματα: 50
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mixalhs89 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι αυτό που σου λέει είναι ότι σε 3-5 μέρες θα μπορείς μέσα απο το 17track.net να βλέπεις που βρίσκεται ο controller. Ο χρόνος που θα πάρει για να σου έρθει είναι 25-35 μέρες και ναι το via airmail σημαίνει απλό ταχυδρομείο. Και απλά θα σου επιστρέψει τα 10 ευρώ που πλήρωσες παραπάνω για μεταφορικά γιατί σύμφωνα με τον κανονισμό της εταιρίας τους στην χώρα μας στέλνουν μόνο με απλό ταχυδρομείο.
Α καλά , ευτυχώς που έγραψες γιατί άλλα κατάλαβα εγώ.
Να ρωτήσω και κάτι ακόμη γιατί είμαι παντελώς άσχετη και ήταν η πρώτη μου συναλλαγή, τι είναι το 17track.net?
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 21-06-14, 22:30
Το avatar του χρήστη mixalhs89
mixalhs89 Ο χρήστης mixalhs89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-09-2013
Περιοχή: Σάμος - Αθήνα
Μηνύματα: 404
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DIMITRAMAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Α καλά , ευτυχώς που έγραψες γιατί άλλα κατάλαβα εγώ.
Να ρωτήσω και κάτι ακόμη γιατί είμαι παντελώς άσχετη και ήταν η πρώτη μου συναλλαγή, τι είναι το 17track.net?
είναι κάτι σαν μηχανή αναζήτησης αριθμών αποστολής. βάζεις τον αριθμό αποστολής και βλέπεις που βρίσκεται το δέμα σου. Εάν μπεις σε αυτήν την σελίδα που αφορά την δική σου αποστολή http://www.17track.net/en/result/pos...=RD235506291CN θα δείς ότι αναφέρει ότι το δέμα σου το έχουν παραλάβει τα τοπικά ταχυδρομεία από τον πωλητή σου. Ο πωλητής σου είναι αυτός "picarduino"?
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 21-06-14, 23:21
DIMITRAMAS Ο χρήστης DIMITRAMAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2014
Περιοχή: ΓΕΡΑΚΑΣ
Μηνύματα: 50
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mixalhs89 Εμφάνιση μηνυμάτων
είναι κάτι σαν μηχανή αναζήτησης αριθμών αποστολής. βάζεις τον αριθμό αποστολής και βλέπεις που βρίσκεται το δέμα σου. Εάν μπεις σε αυτήν την σελίδα που αφορά την δική σου αποστολή http://www.17track.net/en/result/pos...=RD235506291CN θα δείς ότι αναφέρει ότι το δέμα σου το έχουν παραλάβει τα τοπικά ταχυδρομεία από τον πωλητή σου. Ο πωλητής σου είναι αυτός "picarduino"?
Τι είπες τώρα...εντυπωσιάστηκα...
"Picarduino" ? Τι΄ναι τούτουνο πάλι?
Δύσκολα μου βάζετε πολύ δύσκολα....
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 21-06-14, 23:33
Το avatar του χρήστη mixalhs89
mixalhs89 Ο χρήστης mixalhs89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-09-2013
Περιοχή: Σάμος - Αθήνα
Μηνύματα: 404
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DIMITRAMAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι είπες τώρα...εντυπωσιάστηκα...
"Picarduino" ? Τι΄ναι τούτουνο πάλι?
Δύσκολα μου βάζετε πολύ δύσκολα....
Ο picarduino είναι πωλητής. Εννοώ δηλαδή εάν από αυτόν αγόρασες τον controller γιατί είδα παραπάνω ότι σε αυτό που σου έστειλε σήμερα υπέγραφε σαν sure electronics και είχα την απορία.
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 21-06-14, 23:45
DIMITRAMAS Ο χρήστης DIMITRAMAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2014
Περιοχή: ΓΕΡΑΚΑΣ
Μηνύματα: 50
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mixalhs89 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο picarduino είναι πωλητής. Εννοώ δηλαδή εάν από αυτόν αγόρασες τον controller γιατί είδα παραπάνω ότι σε αυτό που σου έστειλε σήμερα υπέγραφε σαν sure electronics και είχα την απορία.
Εσύ καλά τα λες...τι γίνεται δεν έχω καταλάβει...εντωμεταξύ έκανα κλικ σε αυτό που μου έστειλες και δεν καταλαβαίνω ντιπ ή είμαι στραβή γιατί που είδες εσύ αυτόν τον picarduino γιατί εγώ όπου και να πατήσω κλικ ανοίγουν παράθυρα που ζητάνε κωδικό...άρε τι μας βρήκε νυχτιάτικα και είχα και γεννητούρια από τα γκάπυ χθες και άρρωστο τον γκάπακα
-------------------------
Το βρήκα καλιέ!
Οχι δεν είμαι blonde απλά άσχετη....
Καλέ εγώ άλλον πλήρωσα...άλλος το στέλνει...ώρε γλέντια...με βλέπω στα τελωνεία και στα ταχυδρομεία σαν την Εκάβη να αναζητώ τους controller κι έχουμε ένα ταχυδρομείο στο Γέρακα....μία φορά το δίμηνο έρχεται ο ταχυδρόμος, εμείς πάμε και τα παίρνουμε, δεν έχουν προσωπικό, Ελλάς το μεγαλείο σου!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DIMITRAMAS : 21-06-14 στις 23:45 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 21-06-14, 23:46
Το avatar του χρήστη mixalhs89
mixalhs89 Ο χρήστης mixalhs89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-09-2013
Περιοχή: Σάμος - Αθήνα
Μηνύματα: 404
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DIMITRAMAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσύ καλά τα λες...τι γίνεται δεν έχω καταλάβει...εντωμεταξύ έκανα κλικ σε αυτό που μου έστειλες και δεν καταλαβαίνω ντιπ ή είμαι στραβή γιατί που είδες εσύ αυτόν τον picarduino γιατί εγώ όπου και να πατήσω κλικ ανοίγουν παράθυρα που ζητάνε κωδικό...άρε τι μας βρήκε νυχτιάτικα και είχα και γεννητούρια από τα γκάπυ χθες και άρρωστο τον γκάπακα
Ίσως φταίω και εγώ γιατί τα είπα μάλλον λίγο μπερδεμένα. Λοιπόν αυτό το link που σου έδωσα έχει να κάνει καθαρά με την αποστολή σου. Όταν ανοίξει η σελίδα λογικά θα δείς αυτό που είναι στην παρακάτω φωτογραφία. Στο πρώτο κόκκινο πλαίσιο βλέπεις τον κωδικό αποστολής που σου έδωσε ο πωλητής σου και στο δεύτερο κόκκινο πλαίσιο ( το κάτω δηλαδή) βλέπεις την πορεία του δέματος. Σε εσένα εκεί που σε εμένα τώρα γράφει Summary θα γράφει Details. Πατώντας Details θα σου εμφανίσει ακριβώς αυτά που έχει εμφανίσει και σε εμένα. Όσον αφορά τώρα αυτόν τον picarduino η ερώτηση μου δεν έχει καμία σχέση με το link αυτό που σου έστειλα απλά είναι τελείως άσχετη και απορία κυρίως από το μήνυμα που σου έστειλε ο πωλητής σήμερα. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα περισσότερο. Ωχ Ωχ περαστικά εύχομαι για τον γκάπακα και καλά να είναι τα μωρά.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  φωτο.jpg
Εμφανίσεις:  135
Μέγεθος:  66,1 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 21-06-14, 23:56
DIMITRAMAS Ο χρήστης DIMITRAMAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2014
Περιοχή: ΓΕΡΑΚΑΣ
Μηνύματα: 50
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mixalhs89 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ίσως φταίω και εγώ γιατί τα είπα μάλλον λίγο μπερδεμένα. Λοιπόν αυτό το link που σου έδωσα έχει να κάνει καθαρά με την αποστολή σου. Όταν ανοίξει η σελίδα λογικά θα δείς αυτό που είναι στην παρακάτω φωτογραφία. Στο πρώτο κόκκινο πλαίσιο βλέπεις τον κωδικό αποστολής που σου έδωσε ο πωλητής σου και στο δεύτερο κόκκινο πλαίσιο ( το κάτω δηλαδή) βλέπεις την πορεία του δέματος. Σε εσένα εκεί που σε εμένα τώρα γράφει Summary θα γράφει Details. Πατώντας Details θα σου εμφανίσει ακριβώς αυτά που έχει εμφανίσει και σε εμένα. Όσον αφορά τώρα αυτόν τον picarduino η ερώτηση μου δεν έχει καμία σχέση με το link αυτό που σου έστειλα απλά είναι τελείως άσχετη και απορία κυρίως από το μήνυμα που σου έστειλε ο πωλητής σήμερα. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα περισσότερο. Ωχ Ωχ περαστικά εύχομαι για τον γκάπακα και καλά να είναι τα μωρά.
Ευχαριστώ
Οσο εσύ έγραφες και πατώντας κλικ σε όλα τα εικονίδια, απλά το details είναι τελευταίο...
Ok αλλά πως σου ήρθε να με ρωτήσεις για τον Picarduino ?
Παρεπιμπτόντως και άσχετο, είδα ότι είσαι από τη Σάμο, ωραίο το νησί σας, πέρυσι και πρόπερσι ήμουν εκεί για ιστιοπλοϊκούς αγώνες, για τη regatta, φέτος δε θα πάω θα φυλάω τα ψάρια
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 22-06-14, 00:14
Το avatar του χρήστη mixalhs89
mixalhs89 Ο χρήστης mixalhs89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-09-2013
Περιοχή: Σάμος - Αθήνα
Μηνύματα: 404
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DIMITRAMAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ
Οσο εσύ έγραφες και πατώντας κλικ σε όλα τα εικονίδια, απλά το details είναι τελευταίο...
Ok αλλά πως σου ήρθε να με ρωτήσεις για τον Picarduino ?
Παρεπιμπτόντως και άσχετο, είδα ότι είσαι από τη Σάμο, ωραίο το νησί σας, πέρυσι και πρόπερσι ήμουν εκεί για ιστιοπλοϊκούς αγώνες, για τη regatta, φέτος δε θα πάω θα φυλάω τα ψάρια
Δεν είμαι από την Σάμο, φοιτητής είμαι εδώ. Γείτονας σου είμαι κανονικά από τα Μελίσσια. Κατά τα άλλα όντως είναι πολύ ωραίο νησί και έχει την ησυχία που δεν υπάρχει στην Αθήνα. Ο picarduino μου ήρθε γιατί στο μήνυμα που σου έστειλε σήμερα ο πωλητής σου υπέγραφε ώς Sure Electronics και είχα αγοράσει από αυτόν τον picarduino και υπέγραφε ακριβώς με τον ίδιο τρόπο στα μηνύματα του. Γενικώς εάν είναι αυτός ήθελα να σου πω ότι είναι καλός πωλητής γιατί ενώ υπήρξε πρόβλημα και την πρώτη φορά που μου τον έστειλε δεν ήρθε ποτέ γιατί κάπου χάθηκε στην Κίνα, ο δεύτερος ήρθε κανονικά.
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 22-06-14, 00:36
DIMITRAMAS Ο χρήστης DIMITRAMAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2014
Περιοχή: ΓΕΡΑΚΑΣ
Μηνύματα: 50
Προεπιλογή

Εντάτσι το λύσαμε κι αυτό...
Φοιτητής ? Αρα έχεις εξεταστική τώρα...πωπω τι μου θύμισες τώρα...άντε καλό κουράγιο...
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 22-06-14, 00:47
Το avatar του χρήστη mixalhs89
mixalhs89 Ο χρήστης mixalhs89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-09-2013
Περιοχή: Σάμος - Αθήνα
Μηνύματα: 404
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DIMITRAMAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάτσι το λύσαμε κι αυτό...
Φοιτητής ? Αρα έχεις εξεταστική τώρα...πωπω τι μου θύμισες τώρα...άντε καλό κουράγιο...
Ναι ναι εξεταστική ... ευχαριστώ πολύ εάν και ευτυχώς είμαι στο τέλος της εξετατικής τώρα. Κι εγώ εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον γκάπακα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Redox / ORP Controller - Conductivity Controller kifinas Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 3 11-01-13 21:01
ph controller??? Nikos_alex Θαλασσινό νερό - Γενικά 2 26-05-11 18:40
αναγκαιότητα φελιζόλ? ALKAR Αρχάριοι γλυκού νερού 20 03-03-10 22:50
ph controller temp controller απο fish-street!! Papas35 Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 4 12-10-09 11:14
sos ph controller kanarini Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 11 12-03-08 19:20

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07642 seconds with 14 queries