Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > ¶λλα ζώα

¶λλα ζώα Συζήτηση για άλλα κατοικίδια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-03-13, 15:39
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή Ουρηση οπου ναναι

Καλησπερα, εχω μια απορια, ενω απο οταν πηραμε το μικρο μας αρσενικο κουταβακι απο 40 ημερων, του πηρα πανα πρωτα με μια ειδικη μυρωδια και καλα, και μετα κανονικες πανες, και ειχε μαθει και τακανε εκει. ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ να τα κανει αλλου. Εδω και καποιες μερες κατι δεν μου παει καλα. τον ειχα αφησει πανω στον καναπε, χωρις καν να παρει σταση ουρησε, ουρει στο πατωμα...στην πανα ουτε καν. Του φευγουνε δηλαδη. Μια φορα ειπα να τον παρακολουθω και για καμια ωρα περιφεροταν σε καποια φαση εκατσε στα πισω ποδια, με κοιτουσε γιατι ηθελε να ανεβει πανω μου, μετα απο 10 λεπτα εκει ετσι οπως ηταν και χωρις να κουνηθει αρχισε να ουρει και εσκυψε το κεφαλι σαν για να δει τι γινεται και οταν ειδε οτι ουρει αρχισε τους ψιλολυγμους. Πχ τωρα μολις παιζαμε στον καναπε και τον ειχα αναποδα με τα ποδια πανω, και κατουρησε πανω του -και πανω μου αφου τον ειχα στα ποδια μου- ουτε που το καταλαβε, τον πηρα και τον πηγα στην πανα και τουπα εδω κακα που του ελεγα παντα....τι γινεται τι επαθε!?!?! Τωρα ειναι 4 μηνων σχεδον και 6 κιλα. Δεν ειναι ρατσα.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-03-13, 15:55
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

πριν σου πω να ρωτήσεις γιατρό, μήπως τελευταία σε βλέπει λίγο? επίσης το έπιασες στην κοιλιά να δεις αν πονάει κάπου?
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-03-13, 16:21
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Μηπως κατουριεται απτην χαρα του; Μπα ειδικα αυτη τη βδομαδα λογω ασθενειας μου ολη την ωρα σπιτι μαζι ειμασταν. Οταν παιζουμε τον τριβω στην κοιλια δεν εδειξε ενοχληση ισα ισα. Με βλεπω για γιατρο αυριο να δουμε τι και πως μαλλον...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-03-13, 16:30
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

ναι αυτό σκέφτηκα. αφού δεν δείχνει γενική κακουχία δεν νομίζω να είναι αρρώστια. παρατήρησε αν έχει αίμα στα ούρα και προσπάθησε να το κουράζεις με πιο μακρυνές βόλτες και παρακολούθηση πριν φτάσεις στον γιατρό. ακόμα δες μήπως πίνει πιο πολύ νερό.
περαστικά και σ εσένα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 18-03-13, 16:38
panosvts Ο χρήστης panosvts δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2012
Περιοχή: Ilion
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα, εχω μια απορια, ενω απο οταν πηραμε το μικρο μας αρσενικο κουταβακι απο 40 ημερων, του πηρα πανα πρωτα με μια ειδικη μυρωδια και καλα, και μετα κανονικες πανες, και ειχε μαθει και τακανε εκει. ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ να τα κανει αλλου. Εδω και καποιες μερες κατι δεν μου παει καλα. τον ειχα αφησει πανω στον καναπε, χωρις καν να παρει σταση ουρησε, ουρει στο πατωμα...στην πανα ουτε καν. Του φευγουνε δηλαδη. Μια φορα ειπα να τον παρακολουθω και για καμια ωρα περιφεροταν σε καποια φαση εκατσε στα πισω ποδια, με κοιτουσε γιατι ηθελε να ανεβει πανω μου, μετα απο 10 λεπτα εκει ετσι οπως ηταν και χωρις να κουνηθει αρχισε να ουρει και εσκυψε το κεφαλι σαν για να δει τι γινεται και οταν ειδε οτι ουρει αρχισε τους ψιλολυγμους. Πχ τωρα μολις παιζαμε στον καναπε και τον ειχα αναποδα με τα ποδια πανω, και κατουρησε πανω του -και πανω μου αφου τον ειχα στα ποδια μου- ουτε που το καταλαβε, τον πηρα και τον πηγα στην πανα και τουπα εδω κακα που του ελεγα παντα....τι γινεται τι επαθε!?!?! Τωρα ειναι 4 μηνων σχεδον και 6 κιλα. Δεν ειναι ρατσα.

Απο βολτες πως τα πατε??Δλδ καθε ποτε τον βγαζεις εξω και ποσο τον κρατας...Κοιτα σε αυτην την ηλικα προσπαθησε να τον βγαζεις συχνα εξω βολτιτσες για να αρχιζει να μαθαινει...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 18-03-13, 18:27
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

βασηκα και γω δεν νομιζω οτι ειναι κατι πιστευω οτι αρχιζει και κυριαρχει στον χωρο του γιαυτο τα κανει παντου το οτι του φευγουνε ειναι λογικο καθως ειναι ακομα κουταβι και λογικα σε ενα 2 μηνες θα του περασει.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-03-13, 19:01
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Προχτες του καναμε το 2ο εμβολιο (λογω οικονομικων και υποχρεωσεων το καθυστερησαμε λιγο) οποτε μεχρι τωρα οι βολτες ηταν περιορισμενες και με πολυ προσοχη σε φυτα κλπ. Τωρα οταν ανοιξει ο καιρος θα ξεκινησουμε τις εξορμησεις τακτικα. Αυτο που με ανυσηχει δεν ειναι η συμπεριφορα αυτη καθευαυτη, αλλα η αλλαγη συμπεριφορας, απτη μια μερα στην αλλη. Μια χαρα ειχε μαθει. Θα το παρακολουθησω αν ειναι ευχαριστω παιδια!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 18-03-13, 21:06
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

μεχρι να παει φιλε μου 1 ετους θα αλλαξη αρκετες συμπεριφορες με το πρωτο εξαμηνο να γινονται οι μεγαλες και οι αποτομες
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 19-03-13, 01:34
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

εγω θα το πηγαινα σε κτηνιατρο για να μου πει εκεινος αν ειναι ψυχολογικο,η θεμα συμπεριφορας, η κατι αλλο...

ας ειναι μικρο,απτη μια μερα στην αλλη να αλλαξε συμπεριφορα προς το χειροτερο μου φαινεται περιεργο.ιδιως αφου ειχε μαθει και τα εκανε στην πανα η εξω.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
φωλια ταχα ναναι platy Bettas 11 11-02-10 23:41
ναμαι και εγω water Αρχάριοι γλυκού νερού 27 22-07-09 19:29

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:19.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04189 seconds with 13 queries