Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-02-11, 08:55
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή Περί αυξήσεως της συνδρομής

Το επομενο βημα θα ηταν να μικρυνει η συνδρομη στο συλλογο....
Καποια μερα σε συζητηση που ειχα ,αναφερθηκε το απαγορευτικο ποσο της εγγραφης.Συγκεκριμενα μου ειπαν το εξης απλο:Σε ψαροσυναντηση μαζευονται 40+ ατομα.Αν η εγγραφη κοστιζε π.χ 10 ευρω αμεσως θα μαζευονταν 400 ευρω(σχεδον ολοι θα κανανε εγγραφη.Τωρα με τα 50 ευρω 8 ατομα(400ευρω) δεν μαζευονται...και βεβαια συμφωνησα
Νομιζω πρεπει να επανεξεταστει το θεμα...
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-02-11, 09:08
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Συμφωνώ Μιχάλη κι εγώ θα πρότεινα να κατεβεί στα 15-20 ευρώ, αλλά η αύξηση της συνδρομής στα 50 είναι απόφαση της Γ.Σ.

Αψυχολόγητη κατά τη γνώμη μου, γιατί την στιγμή που όλοι οι Σύλλογοι, αναγνωρίζοντας την δυσκολία της οικονομικής συγκυρίας,
μειώνουν τις συνδρομές τους, για να προσελκύσουν μέλη, εμείς την αυξήσαμε κατά 67% (από 30 στα 50), δεν ξέρω με ποιά λογική.

Να σημειωθεί επίσης ότι η προηγούμενη τιμή περιελάμβανε και την δωρεάν χορήγηση των περιοδικών στα μέλη, τα οποία ως γνωστόν
σταμάτησαν να εκδίδονται, συνεπώς η πραγματική αύξηση της συνδρομής υπερβαίνει άνετα το 100% κι άντε να γράψεις μέλη.

Πάντως τα 22 μέλη που ήταν παρόντα στην Γ.Σ. κι αποφάσισαν αυτή την αύξηση, θα έπρεπε να δουν τις αντιδράσεις του κόσμου στην έκθεση
όταν προσπαθούμε να τους πείσουμε να εγγραφούν και την δύσκολη θέση στην οποία βρισκόμαστε, όταν μας ρωτούν τι προνόμια έχει το μέλος.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-02-11, 09:34
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

50 ευρώ συνδρομή το χρόνο, είναι σα να λέμε κάτι λιγότερο από 1 ευρώ την εβδομαδα. αν αυτό είναι πολύ, μάλλον έχω χάσει την ποσοτική μου αίσθηση.

μέχρι πριν λίγο καιρό ήταν 30 ευρώ. γιατί δεν γραφόταν κανένας?

είναι σίγουρο ότι αυτοί που θέλουν πραγματικά και όχι εικονικά να είναι μέλη του συλλόγου θα γραφτούν η έτσι η αλλιώς
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-02-11, 09:49
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ Μιχάλη κι εγώ θα πρότεινα να κατεβεί στα 15-20 ευρώ, αλλά η αύξηση της συνδρομής στα 50 είναι απόφαση της Γ.Σ.

Αψυχολόγητη κατά τη γνώμη μου, γιατί την στιγμή που όλοι οι Σύλλογοι, αναγνωρίζοντας την δυσκολία της οικονομικής συγκυρίας,
μειώνουν τις συνδρομές τους, για να προσελκύσουν μέλη, εμείς την αυξήσαμε κατά 67% (από 30 στα 50), δεν ξέρω με ποιά λογική.

Να σημειωθεί επίσης ότι η προηγούμενη τιμή περιελάμβανε και την δωρεάν χορήγηση των περιοδικών στα μέλη, τα οποία ως γνωστόν
σταμάτησαν να εκδίδονται, συνεπώς η πραγματική αύξηση της συνδρομής υπερβαίνει άνετα το 100% κι άντε να γράψεις μέλη.

Πάντως τα 22 μέλη που ήταν παρόντα στην Γ.Σ. κι αποφάσισαν αυτή την αύξηση, θα έπρεπε να δουν τις αντιδράσεις του κόσμου στην έκθεση
όταν προσπαθούμε να τους πείσουμε να εγγραφούν και την δύσκολη θέση στην οποία βρισκόμαστε, όταν μας ρωτούν τι προνόμια έχει το μέλος.
Αν και δεν ειμαι αρμοδιος για να μιλησω,θα πω την γνωμη μου,μιας και ημουν παρων στη συγκεκριμένη γενικη συνελευση.Η αυξηση εγινε προκειμένου να γινουν σεμιναρια προσφεροντας δωρεαν εισοδο για τα μελη.Οταν φερνεις καποιον για να μιλησει,φανταζομαι θα θελει και χρηματα....Αλλωστε ρε παιδια,μιλαμε για 13 λεπτα του ευρω την ημερα....Σου πεφτουν απο την τσεπη και δεν σκυβεις να τα πιασεις....
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-02-11, 09:51
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimitris21 Εμφάνιση μηνυμάτων
50 ευρώ συνδρομή το χρόνο, είναι σα να λέμε κάτι λιγότερο από 1 ευρώ την εβδομαδα. αν αυτό είναι πολύ, μάλλον έχω χάσει την ποσοτική μου αίσθηση.

μέχρι πριν λίγο καιρό ήταν 30 ευρώ. γιατί δεν γραφόταν κανένας?

είναι σίγουρο ότι αυτοί που θέλουν πραγματικά και όχι εικονικά να είναι μέλη του συλλόγου θα γραφτούν η έτσι η αλλιώς
Το πολύ ή το λίγο Δημήτρη είναι σχετικό, αυτό που εσένα σου φαίνεται λίγο, σ΄έναν φοιτητή με ζορισμένα οικονομικά φαντάζει βουνό.
Κι αφού με τα 30 ευρώ είχαμε λιγότερα μέλη απ' όσα θέλαμε, τώρα με τα 50 τι λες, θα αυξηθούν ή θα μειωθούν οι εγγραφές??

Και τα τελευταία 2 χρόνια δεν γραφόταν κανείς, γιατί ο Σύλλογος δεν είχε θεαματικές δραστηριότητες και τα μέλη δεν είχαν προνόμια έναντι των μη μελών.
Αυτοί οι λίγοι που θέλουν πραγματικά να βοηθήσουν τον Σύλλογο, μπορούν να δώσουν και παραπάνω, από μόνοι τους κι από ότι ακούω το κάνουν.

Το θέμα είναι: Θέλουμε έναν Σύλλογο με λίγα πιστά μέλη ή έναν Σύλλογο που να έχει πολύ κόσμο και να φέρνει κοντά του όλο και περισσότερους??
Γιατί η απόφαση της Γ.Σ., εμένα προσωπικά, μου δείχνει ότι θέλετε το πρώτο, δεν το καταλαβαίνω και το θεωρώ λάθος, μακάρι να πέφτω έξω.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-02-11, 10:06
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Για να συνεχίσουμε θα έπρεπε να μεταφερθούν, όχι να διαγραφούν. Τόσο πολύ ενοχλεί αυτή η κουβέντα??
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-02-11, 10:33
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Κώστα μου δεν είμαι συνέχεια από πάνω από το GAB.
Έχω σκοπό να το κάνω αλλά σε λιγάκι !!!!

Moderator note :
από μεταφορά
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-02-11, 10:51
Το avatar του χρήστη beat89
beat89 Ο χρήστης beat89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Ολλανδία
Μηνύματα: 1.451
Προεπιλογή

Όντως το πόσο των 50 ευρώ είναι μεγάλο.
Αλλά γιατί πριν που ήταν 30 δεν υπήρχαν μέλη;
Μήπως δεν είναι το ποσο λοιπόν το πρόβλημα κ είναι άλλο;
Επίσης,πρέπει να σταματήσουμε να το βλέπουμε με ανταποδοτικα κριτήρια.
Φέτος ο σύλλογος εκανε αυτο άρα αξίζει τα λεφτά,πέρσι δεν εκανε κατι αρα πήγαν τσάμπα.Ακομα,τουλάχιστον εδω μέσα είμαστε 50 άτομα που συμμετέχουμε ενεργα στο φόρουμ κ λατρεύουμε αυτο που κάνουμε.Ποσοι από εμάς ειμαστε μελη;Κ πιστεύω ότι τώρα πρέπει να δωσουμε μια μεγαλη ωθηση σττο συλλογο μιας κ όλα τα χρηματα θα πανε σε σεμιναρια.Αλλά πρέπει να το κάνουμε πριν γίνουν κ όχι αφού τα δούμε να παμε να γράφτουμε γιατί τότε θα αργήσουν να γίνουν.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 04-02-11, 10:58
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Εχεις δικιο ετσι ειναι.

Και για να καλαβετε, πρεπει να ξερετε οτι φετος η εκθεση χρηματοδοτειται απο τις προηγουμενες εκδηλωσεις της Θεσσαλονικης και τα εσοδα της πιτας. αν δεν ειχαμε αυτα χρηματα δε θα μπορουσαμε να στησουμε περιπτερο.
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 04-02-11, 11:18
Το avatar του χρήστη beat89
beat89 Ο χρήστης beat89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Ολλανδία
Μηνύματα: 1.451
Προεπιλογή

Ναι αλλά δεν πρέπει να το βλέπουμε αποκλειστικά τοπικά.Δηλαδή στις υπόλοιπες πόλεις που δεν γίνονται παρόμοια πράγματα δεν θα γινει καμία εκδήλωση πότε γιατί δεν υπάρχουν τα χρήματα από πριν;Γι αυτό πρέπει να βοηθήσουμε το Συλλογο,έτσι ώστε κ αυτός με τη σειρά του να μας βοηθήσει ακομα περισσότερο.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 04-02-11, 11:38
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από beat89 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όντως το πόσο των 50 ευρώ είναι μεγάλο.
Αλλά γιατί πριν που ήταν 30 δεν υπήρχαν μέλη;
Μήπως δεν είναι το ποσο λοιπόν το πρόβλημα κ είναι άλλο;
Επίσης,πρέπει να σταματήσουμε να το βλέπουμε με ανταποδοτικα κριτήρια.
Φέτος ο σύλλογος εκανε αυτο άρα αξίζει τα λεφτά,πέρσι δεν εκανε κατι αρα πήγαν τσάμπα.Ακομα,τουλάχιστον εδω μέσα είμαστε 50 άτομα που συμμετέχουμε ενεργα στο φόρουμ κ λατρεύουμε αυτο που κάνουμε.Ποσοι από εμάς ειμαστε μελη;Κ πιστεύω ότι τώρα πρέπει να δωσουμε μια μεγαλη ωθηση σττο συλλογο μιας κ όλα τα χρηματα θα πανε σε σεμιναρια.Αλλά πρέπει να το κάνουμε πριν γίνουν κ όχι αφού τα δούμε να παμε να γράφτουμε γιατί τότε θα αργήσουν να γίνουν.
Φίλε μου συμφωνώ, αλλά μιλάς για τα παλιά μέλη που ξέρουν τι έχει προσφέρει ο Σύλλογος και ξέρουν αν αξίζει να τον στηρίξουν και οικονομικά και ηθικά.
Εγώ μιλάω για νέες εγγραφές, για κόσμο που δεν έχει ιδέα για τον ΠΣΦΕ και που αν θέλουμε να τους κερδίσουμε, δεν μπορούμε να απαιτήσουμε να μην το
δουν με ανταποδοτικά κριτήρια. Δηλαδή πώς θα πείσω τον άσχετο να γραφτεί, όταν δεν έχω επιχειρήματα, κίνητρα, προνόμια για τα μέλη και ζητάω και 50 ευρώ?
Με την αφηρημένη, μελλοντική υπόσχεση ότι κάτι θα γίνει, κανένας δεν σου δίνει το 50ευρω, αν δεν δει χειροπιαστά έργα και προνόμια έναντι των μη μελών.

Εσύ δηλαδή θα γραφόσουν με 50 ευρώ σε ένα Σύλλογο που δεν τον γνωρίζεις, μόνον επειδή θα σου έλεγαν ότι έχει προσφέρει πολλά στο χόμπυ??
Εγώ όσους νέους προσπάθησα να γράψω, με ρώτησαν και με το δίκιο τους, τι έχουν να κερδίσουν σε σχέση με το να παρακολουθούν ανέξοδα το φόρουμ,
ή να έρχονται στις συναντήσεις (όπου φυσικά δεχόμαστε και μη μέλη) κι όταν τους είπα "πληρώστε για να γίνουν εκδηλώσεις στο μέλλον", έφυγαν γελώντας.

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να μην αντιλαμβανόμαστε ότι υπάρχει τεράστια διαφορά ανάμεσα στο να συγκρατείς τα παλιά μέλη ενός Συλλόγου,
(τα οποιά μπορεί να συνεχίσουν να πληρώνουν γιατί το γουστάρουν) και στο να προσελκύσεις νέα μέλη, τα οποία πρέπει να τα δελεάσεις με ανταποδοτικά κίνητρα.
Δεν ξέρω πόσο καλή δουλειά γίνεται στο πρώτο κομμάτι, αλλά στο δεύτερο (προσέλκυση νέων μελών), η αύξηση της συνδρομής δεν βοηθάει καθόλου.

Και δεν είναι το ίδιο να μαζέψεις πχ. 1.000 ευρώ από 20 μέλη (με 50 συνδρομή), σε σχέση με το να μαζέψεις πάλι 1.000 αλλά από 50 μέλη (με 20 ευρώ πχ συνδρομή).
Μπορεί τα λεφτά να είναι τα ίδια, αλλά έχεις κερδίσει υπερδιπλάσια μέλη κι αυτή είναι η δύναμη του κάθε Συλλόγου, ο αριθμός και το πλήθος των μελών του.
Και μπορεί τότε να μην ξαναδούμε Γ.Σ. με 22 μέλη και 7 υποψηφίους για τις 7 θέσεις του Δ.Σ., άλλωστε ποιός μας λέει ότι με υψηλή συνδρομή θα μαζέψουμε
περισσότερα χρήματα?? Εγώ πιστεύω ότι με μικρότερη συνδρομή και παραπάνω λεφτά θα μαζεύαμε, αλλά το σημαντικότερο, θα γράφαμε περισσότερα μέλη.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-02-11, 11:48
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από beat89 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι αλλά δεν πρέπει να το βλέπουμε αποκλειστικά τοπικά.Δηλαδή στις υπόλοιπες πόλεις που δεν γίνονται παρόμοια πράγματα δεν θα γινει καμία εκδήλωση πότε γιατί δεν υπάρχουν τα χρήματα από πριν;Γι αυτό πρέπει να βοηθήσουμε το Συλλογο,έτσι ώστε κ αυτός με τη σειρά του να μας βοηθήσει ακομα περισσότερο.
δηλαδη στην Αλεξανδρουπολη που εγινε το σεμιναριο, δεν εγινε τιποτα? Στην Πατρα επισης?

Ο συλλογος ειναι ανοιχτος να κανει εκδηλωσεις οπουδηποτε υπαρχει δυναμικη και προσφορο εδαφος. γι αυτο αλλωστε υπαρχει ανοιχτη προκληση ενδιαφεροντος στην ανακοινωση του σεμιναριου.
Παράθεση:
Είμαστε διαθέσιμοι να παρουσιάσουμε το σεμινάριο σε όποια πόλη της ηπειρωτικής ή νησιώτικης Ελλάδας χρειαστεί, αρκεί να μας το ζητήσετε! Εάν κάποιος ενυδρειόφιλος (μέλος ή μη του ΠΣΦΕ) νομίζει ότι μπορεί να οργανώσει μία συνάντηση στον τόπο του, ας επικοινωνήσει μαζί μας!
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 04-02-11, 12:01
Το avatar του χρήστη beat89
beat89 Ο χρήστης beat89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Ολλανδία
Μηνύματα: 1.451
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου συμφωνώ, αλλά μιλάς για τα παλιά μέλη που ξέρουν τι έχει προσφέρει ο Σύλλογος και ξέρουν αν αξίζει να τον στηρίξουν και οικονομικά και ηθικά.
Εγώ μιλάω για νέες εγγραφές, για κόσμο που δεν έχει ιδέα για τον ΠΣΦΕ και που αν θέλουμε να τους κερδίσουμε, δεν μπορούμε να απαιτήσουμε να μην το
δουν με ανταποδοτικά κριτήρια. Δηλαδή πώς θα πείσω τον άσχετο να γραφτεί, όταν δεν έχω επιχειρήματα, κίνητρα, προνόμια για τα μέλη και ζητάω και 50 ευρώ?
Με την αφηρημένη, μελλοντική υπόσχεση ότι κάτι θα γίνει, κανένας δεν σου δίνει το 50ευρω, αν δεν δει χειροπιαστά έργα και προνόμια έναντι των μη μελών.

Εσύ δηλαδή θα γραφόσουν με 50 ευρώ σε ένα Σύλλογο που δεν τον γνωρίζεις, μόνον επειδή θα σου έλεγαν ότι έχει προσφέρει πολλά στο χόμπυ??
Εγώ όσους νέους προσπάθησα να γράψω, με ρώτησαν και με το δίκιο τους, τι έχουν να κερδίσουν σε σχέση με το να παρακολουθούν ανέξοδα το φόρουμ,
ή να έρχονται στις συναντήσεις (όπου φυσικά δεχόμαστε και μη μέλη) κι όταν τους είπα "πληρώστε για να γίνουν εκδηλώσεις στο μέλλον", έφυγαν γελώντας.

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να μην αντιλαμβανόμαστε ότι υπάρχει τεράστια διαφορά ανάμεσα στο να συγκρατείς τα παλιά μέλη ενός Συλλόγου,
(τα οποιά μπορεί να συνεχίσουν να πληρώνουν γιατί το γουστάρουν) και στο να προσελκύσεις νέα μέλη, τα οποία πρέπει να τα δελεάσεις με ανταποδοτικά κίνητρα.
Δεν ξέρω πόσο καλή δουλειά γίνεται στο πρώτο κομμάτι, αλλά στο δεύτερο (προσέλκυση νέων μελών), η αύξηση της συνδρομής δεν βοηθάει καθόλου.
Συμφωνώ μαζί σου.Τουλαχιστον η αυξηση ειναι ένα σημαντικό θέμα για τους νέους.Πρέπει όμως να σκεφτούμε ότι ένας αρχάριος δεν πρόκειται να γραφτει.Πρέπει πρώτα να ασχοληθεί λίγο να μάθει καποία πράγματα κ μετά μπορεί.
Ως επιχειρήματα στους νέους μπορούμε να πούμε τις παλαιότερες δραστηριότητες του συλλόγου που είναι παρά πολλές.Κ το σίγουρο είναι ότι έπονται κ άλλες.Το πρόβλημα για μενα ειναι γιατί να έχει ο σύλλογος τόσο λίγα μέλη,όταν καθημερινά βλέπω δεκάδες-εκατοντάδες ανθρώπους να παθιαζονται με αυτό που κάνουν ενώ μάλιστα τους κοστίζει πολλές ώρες κάθε ημερα;Αν γίνουν όλοι αυτοί μελη τότε θα γίνουν πολύ περισσότερες εκδηλώσεις κ θα ειναι πολύ πιο εύκολο να γραφτεί κ κάποιος νέος.
(σήμερα βρήκα κ εγω να γράψω ολόκληρο κείμενο,σήμερα που γράφω από κινητο,ουφ).
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikenuke Εμφάνιση μηνυμάτων
δηλαδη στην Αλεξανδρουπολη που εγινε το σεμιναριο, δεν εγινε τιποτα? Στην Πατρα επισης?

Ο συλλογος ειναι ανοιχτος να κανει εκδηλωσεις οπουδηποτε υπαρχει δυναμικη και προσφορο εδαφος. γι αυτο αλλωστε υπαρχει ανοιχτη προκληση ενδιαφεροντος στην ανακοινωση του σεμιναριου.
Το ίδιο ακριβώς λέμε.Κ φυσικά έγινε κ μάλιστα όχι κάτι,αλλά πολλά.
Απλα αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι έγινε χωρίς όμως να έχει προηγηθεί κάποια κοπή πίτας ή άλλης εκδηλωσης ώστε να εχουν μαζευτεί χρήματα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beat89 : 04-02-11 στις 12:01 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 04-02-11, 12:04
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από beat89 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ίδιο ακριβώς λέμε.Κ φυσικά έγινε κ μάλιστα όχι κάτι,αλλά πολλά.
Απλα αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι έγινε χωρίς όμως να έχει προηγηθεί κάποια κοπή πίτας ή άλλης εκδηλωσης ώστε να εχουν μαζευτεί χρήματα.
Εκει ακριβως θελω να καταληξω, οτι ο συλλογος και τα μελη βοηθανε τα κλιμακια μεχρι να αποκτησουν δικη τους δυναμικη. Με εξοδα προσωπικα των ομιλητων, εχουν γινει αυτα επειδη εχουν ορεξη και μερακι.
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 04-02-11, 12:10
/__Γιάννης__\ Ο χρήστης /__Γιάννης__\ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 76
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην /__Γιάννης__\
Προεπιλογή

Και εγώ νομιζω ότι η αύξηση της συνδρομής είναι άστοχη την δεδομένη χρονική στιγμή.
Οφείλω να ομολογήσω ότι δεν γνωρίζω τα προβλήματα του συλλόγου αλλά η όποια ανάσα δόθηκε με αυτήν την απόφαση είναι προσωρινή και δεν βλέπω να βοηθάει μακροπρόθεσμα αλλά αντίθετα πιστεύω ότι θα επιδράσει αρνητικά στην προσέλευση νέων μελών.
Αν βέβαια κάτι τέτοιο είναι εφικτό νομιζω οτι θα βοηθούσε η παροχή κάποιων πλεονεκτημάτων στα μέλη.
Το δικαίωμα συμμετοχής σε ομαδικές αγορές με συμφέρουσες τιμές.
Η προσφορά μιας κάρτας που να δίνει κάποια έκπτωση σε κάποια petshop.
Θα μπορούσε ακόμη να μπει εδω ενα banner-donate,κάποιοι απο το υστέρημα τους ίσως να ενίσχυαν τον σύλλογο.
__________________
''''''''''''''''''''''''''°°°°''''''''''
''''''''''''''''''''''''''°°°'''''''''''''
'''''''''><((((&#186;>'°'''''''''''''
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 04-02-11, 12:20
Το avatar του χρήστη beat89
beat89 Ο χρήστης beat89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Ολλανδία
Μηνύματα: 1.451
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikenuke Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις δικιο ετσι ειναι.

Και για να καλαβετε, πρεπει να ξερετε οτι φετος η εκθεση χρηματοδοτειται απο τις προηγουμενες εκδηλωσεις της Θεσσαλονικης και τα εσοδα της πιτας. αν δεν ειχαμε αυτα χρηματα δε θα μπορουσαμε να στησουμε περιπτερο.
Έτσι όμως μπορεί να σκεφτεί κάποιος,ότι αφού στο ΚΒΕ υπάρχουν χρήματα λόγω παλαιότερων γεγονότων τα οποία θα επαναληφθούν κ έτσι θα υπάρχουν χρήματα κ για τα επόμενα,τότε δεν χρειάζεται να γίνω μέλος του Συλλόγου αφού στη πόλη μου ειμαστε αυταρκης.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikenuke Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκει ακριβως θελω να καταληξω, οτι ο συλλογος και τα μελη βοηθανε τα κλιμακια μεχρι να αποκτησουν δικη τους δυναμικη. Με εξοδα προσωπικα των ομιλητων, εχουν γινει αυτα επειδη εχουν ορεξη και μερακι.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 04-02-11, 12:33
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Αν δεν υπήρχε το GAB και κάποια άτομα που βοήθησαν τόσο πολύ στο να πάει μπροστά το χόμπυ μας στην Ελλάδα, αν δεν βοηθούσαν ανιδιοτελώς σπαταλώντας χρόνο και χρήμα για να μας ξεστραβώσουν, αν δεν υπήρχαν κάποιοι "βαρεμένοι" να σκεφτούν χρόνια πριν την δημιουργία ενός συλλόγου τότε που θα ήταν το χόμπυ μας σήμερα ;

Δεν θα υπήρχαν τόσα ενυδρειακά φόρα, δεν θα υπήρχαν ενημερωμένα και "ψαγμένα" καταστήματα, δεν θα υπήρχαν ελληνικά e-shops, δεν θα υπήρχαν συναντήσεις όπου θα βρισκόμασταν για να ανταλλάσσουμε απόψεις.Δεν θα υπήρχαν τα "δωράκια", τα δωρεάν κλαδέματα, οι ανταλλαγές ψαριών και η κάθε είδους βοήθεια σε αρχαρίους και μη.
Δεν θα ερχόταν άτομα παγκοσμίου κύρους στην Ελλάδα για εκδηλώσεις και σεμινάρια.

Θέλω μόνο να σκεφτείτε σοβαρά πόσα χρήματα έχετε γλυτώσει το τελευταίο διάστημα. Πόσα δωρεάν κλαδέματα πήρατε, τι βοήθεια έχετε πάρει.

Είναι τα 50 ευρώ πολλά ;;;;;
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 04-02-11, 12:59
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Πολυ σωστα!!!
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 04-02-11, 13:11
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεν υπήρχε το GAB και κάποια άτομα που βοήθησαν τόσο πολύ στο να πάει μπροστά το χόμπυ μας στην Ελλάδα, αν δεν βοηθούσαν ανιδιοτελώς σπαταλώντας χρόνο και χρήμα για να μας ξεστραβώσουν, αν δεν υπήρχαν κάποιοι "βαρεμένοι" να σκεφτούν χρόνια πριν την δημιουργία ενός συλλόγου τότε που θα ήταν το χόμπυ μας σήμερα ;

Δεν θα υπήρχαν τόσα ενυδρειακά φόρα, δεν θα υπήρχαν ενημερωμένα και "ψαγμένα" καταστήματα, δεν θα υπήρχαν ελληνικά e-shops, δεν θα υπήρχαν συναντήσεις όπου θα βρισκόμασταν για να ανταλλάσσουμε απόψεις.Δεν θα υπήρχαν τα "δωράκια", τα δωρεάν κλαδέματα, οι ανταλλαγές ψαριών και η κάθε είδους βοήθεια σε αρχαρίους και μη.
Δεν θα ερχόταν άτομα παγκοσμίου κύρους στην Ελλάδα για εκδηλώσεις και σεμινάρια.

Θέλω μόνο να σκεφτείτε σοβαρά πόσα χρήματα έχετε γλυτώσει το τελευταίο διάστημα. Πόσα δωρεάν κλαδέματα πήρατε, τι βοήθεια έχετε πάρει.

Είναι τα 50 ευρώ πολλά ;;;;;
Γιώργο εσύ το ρίχνεις στο συναίσθημα, ενώ εγώ μιλάω για μάρκετιγκ, για εγγραφές νέων μελών που δεν πρόλαβαν τίποτε από αυτά.
Όλα όσα λες είναι σωστά και πρέπει να τονίζονται, αλλά αφορούν το παρελθόν και μια ήδη διαμορφωμένη (χάρη σε σας) κατάσταση.
Συνεπώς η ερώτηση αν είναι πολλά τα 50 ευρώ, επιδέχεται 2 απαντήσεις: Υποκειμενικά είναι πολύ λίγα, αντικειμενικά είναι πάρα πολλά.
Όταν ο άλλος τα έχει όλα όσα ανέφερες δωρεάν, η μόνη περίπτωση να πληρώσει συνδρομή, είναι να το δει ρομαντικά, πράγμα σπάνιο.
Με αυτή την λογική λοιπόν απευθυνόμαστε στους λίγους ρομαντικούς και όχι στους πολλούς ρεαλιστές που κοιτούν το σήμερα και το αύριο.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 04-02-11, 13:14
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Εκεί είναι η διαφορά στον τρόπο σκέψης Κώστα.
Εγώ δεν πιστεύω στον ανταποδοτικό χαρακτήρα της συνδρομής.
Γουστάρω να ανήκω κάπου και το στηρίζω με όλους τους τρόπους.
Και δεν με νοιάζει τι θα μου φέρει πίσω !
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 04-02-11, 13:30
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο εσύ το ρίχνεις στο συναίσθημα, ενώ εγώ μιλάω για μάρκετιγκ, για εγγραφές νέων μελών που δεν πρόλαβαν τίποτε από αυτά.
Όλα όσα λες είναι σωστά και πρέπει να τονίζονται, αλλά αφορούν το παρελθόν και μια ήδη διαμορφωμένη (χάρη σε σας) κατάσταση.
Συνεπώς η ερώτηση αν είναι πολλά τα 50 ευρώ, επιδέχεται 2 απαντήσεις: Υποκειμενικά είναι πολύ λίγα, αντικειμενικά είναι πάρα πολλά.
Όταν ο άλλος τα έχει όλα όσα ανέφερες δωρεάν, η μόνη περίπτωση να πληρώσει συνδρομή, είναι να το δει ρομαντικά, πράγμα σπάνιο.
Με αυτή την λογική λοιπόν απευθυνόμαστε στους λίγους ρομαντικούς και όχι στους πολλούς ρεαλιστές που κοιτούν το σήμερα και το αύριο.
και για αυτό αποφάσισε η ΓΣ. καμιά εκδήλωση του ΠΣΦΕ δεν θα είναι πλέον δωρεάν, παρά μόνο για τα μέλη του
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 04-02-11, 13:35
Το avatar του χρήστη zapatas
zapatas Ο χρήστης zapatas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Περιοχή: πειραιας
Μηνύματα: 662
Send a message via Skype™ to zapatas
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι τα 50 ευρώ πολλά ;;;;;
τον χρονο αν δεν κανω λαθος ε?
ε, ναι ειναι πολλα... ειναι χομπυ. ειναι ο ελευερος σου χρονος που γουσταρεις να ασχοληθεις με κατι.. τα 50 για συνδροη ειναι πολλα.
πχ. εγω ειμαι γραμμενος στον συλλογο των βιβλιοπωλων του πειραια. δινω 35 ε τον χρονο, και εχω πλεονεκτηματα αρκετα.(πιστευω, δεν χρειαζονται αναλυση) αλλα, τα δινω για την δουλεια μου. απο αυτο ζω παιδια, βγαζω το ψωμι μου, οποτε, ουσιαστικα, "πρεπει" να τα δωσω αυτα τα χρηατα.
τωρα, απο την αλλη για κατι που κανεις απο αγαπη και ευχαριστηση, να πρεπει να δινεις και 50 ε το χρονο, πιστευω ειναι πολλα. αν και δεν ειμαι μελος και σχετικα νεος στο χομπυ και εννοειται πως θελω να παει μπροστα αυτο στην χωρα μας, παλι ομως τα 50 τα βρισκω αρκετα χρηματα. και κατι ακομα..
επειδη οι χομπιστες τα σκανε.. προσπαθηστε απλα να προσελκυσεται κοσμο και αφου τον εχετε, στο χερι σας ειναι να τον κρατησετε..η διαρκεια πρεπει να σας ενδιαφερει και οχι τα "κανονια". τα περισσοτερα ενεργα μελοι ειναι που θα κανουν την διαφορα και να ειστε σηγουροι πως αν ο καθενας μας νοιωσει ανετα εκει που ειναι, θα δωσει...το κατι παραπανο, επειδη γουσταρει και αγαπαει αυτο που κανει..

αυτα φιλικα απο ενα ταπεινο μελος του GAB
__________________
Το ακούω και το ξεχνώ. Το βλέπω και το θυμάμαι. Το κάνω και το καταλαβαίνω.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 04-02-11, 14:12
drbig Ο χρήστης drbig δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2009
Περιοχή: ΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ
Μηνύματα: 887
Προεπιλογή

Αν μου επιτρέπετε να εκτραχύνω λίγο την συζήτηση...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκεί είναι η διαφορά στον τρόπο σκέψης Κώστα.
Εγώ δεν πιστεύω στον ανταποδοτικό χαρακτήρα της συνδρομής.
Γουστάρω να ανήκω κάπου και το στηρίζω με όλους τους τρόπους.
Και δεν με νοιάζει τι θα μου φέρει πίσω !
Γι αυτό άλλωστε έχεις και διαρκείας στον Αρη!!!

Τωρα για το σοβαρό μέλος της συζήτησης, μολις σταματήσω να πονάω απο την τενοντίτιδα στα χέρια και απο την λαρυγγίτιδα στη φωνη, ευχαρίστως να πιουμε καφέ!!!
Πάντως υπάρχουν τρόποι, υπάρχει και θέληση..
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 04-02-11, 14:22
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Νομίζω τα δείγματα καλής θέλησης φαίνονται και από την διοργάνωση του σεμιναρίου και από την προσέλευση των φίλων στην πρόσκληση μας για βοήθεια για την Ζωοτεχνία.
Και αν μη τι άλλο η χαρά της συμμετοχής σε κάτι που όλοι μας αγαπάμε είναι μεγάλη.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 04-02-11, 15:03
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

εγω θα μεινω στο οτι : ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ (οσο ειμουνα μελος-) γνωρισα το συλλογο και τα ατομα τα οποια (πανω κατω τα ιδια) ηταν εκει καθε φορα ''βρεξει-χιονισει'' να ανοιξουν τα γραφεια και να υποδεχτουν τους συνχομπιστες..Αυτο που εμαθα απο την πρωτη στιγμη(και υποστηριξα ) ηταν πως Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΔΩΡΕΑΝ ...δεν χρειαζοταν να εισαι μελος για να μπορεσεις να ακουσεις-δεις-διαβασεις-γνωρισεις ολα αυτα που λεγονταν εκει καθε σαββατο...Με πολυ χαρα (ψυχικη) εδωσα τα 30ε για να εγγραφω σε μια ομαδα που με γεμιζε καθοτι αγαπουσα(-πω) αυτο το χομπυ...Διχως να εχω ενημερωθει προηγουμενως για αλλαγες στον χωρο του συλλογου ,παρευρεθηκα οσες φορες μπορεσα τον τελευταιο καιρο(αφου η θεση του μαθητη με περιοριζει πολυ-βεβαια οσοι με εβλεπαν εκει τα σαββατα ξερουν περισσοτερο) ,για να βοηθησω σε μαζεματα κλπ κλπ...Διαβαζω τωρα για την αυξηση της συνδρομης ,την συμμετοχη σε εκδηλωσεις κατοπιν πληρωμης κ.α Προσωπικα πιστευω οτι: και οσο ειχε μελη ο συλλογος που ερχοταν στα γραφεια (ειτε γραφονταν καποιο σαββατο) ,και οποιους γνωρισαμε απο κοντα σε τυχον σεμηναρια,τους εχει επειδη αγαπανε αυτο που κανουν και επειδη ειναι ενας χωρος που συγκεντρωνονται ολα αυτα...Η συνδρομη οντως ειναι μεγαλη ,καθως και το θεμα πληρωμης σε εκδηλωσεις ισως δεν ειναι σωστο...Καλυτερα να υπαρξει επανεξεταση για τα παραπανω ,καθως και μελλοντικα περισσοτερες ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ-ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ-ΕΚΔΡΟΜΕΣ-ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ κ για να προσελκυθουν μελη και για τα ηδη υπαρχοντα !!!
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 04-02-11, 15:30
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από platy Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω θα μεινω στο οτι : ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ (οσο ειμουνα μελος-) γνωρισα το συλλογο και τα ατομα τα οποια (πανω κατω τα ιδια) ηταν εκει καθε φορα ''βρεξει-χιονισει'' να ανοιξουν τα γραφεια και να υποδεχτουν τους συνχομπιστες..Αυτο που εμαθα απο την πρωτη στιγμη(και υποστηριξα ) ηταν πως Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΔΩΡΕΑΝ ...δεν χρειαζοταν να εισαι μελος για να μπορεσεις να ακουσεις-δεις-διαβασεις-γνωρισεις ολα αυτα που λεγονταν εκει καθε σαββατο...Με πολυ χαρα (ψυχικη) εδωσα τα 30ε για να εγγραφω σε μια ομαδα που με γεμιζε καθοτι αγαπουσα(-πω) αυτο το χομπυ...Διχως να εχω ενημερωθει προηγουμενως για αλλαγες στον χωρο του συλλογου ,παρευρεθηκα οσες φορες μπορεσα τον τελευταιο καιρο(αφου η θεση του μαθητη με περιοριζει πολυ-βεβαια οσοι με εβλεπαν εκει τα σαββατα ξερουν περισσοτερο) ,για να βοηθησω σε μαζεματα κλπ κλπ...Διαβαζω τωρα για την αυξηση της συνδρομης ,την συμμετοχη σε εκδηλωσεις κατοπιν πληρωμης κ.α Προσωπικα πιστευω οτι: και οσο ειχε μελη ο συλλογος που ερχοταν στα γραφεια (ειτε γραφονταν καποιο σαββατο) ,και οποιους γνωρισαμε απο κοντα σε τυχον σεμηναρια,τους εχει επειδη αγαπανε αυτο που κανουν και επειδη ειναι ενας χωρος που συγκεντρωνονται ολα αυτα...Η συνδρομη οντως ειναι μεγαλη ,καθως και το θεμα πληρωμης σε εκδηλωσεις ισως δεν ειναι σωστο...Καλυτερα να υπαρξει επανεξεταση για τα παραπανω ,καθως και μελλοντικα περισσοτερες ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ-ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ-ΕΚΔΡΟΜΕΣ-ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ κ για να προσελκυθουν μελη και για τα ηδη υπαρχοντα !!!
Τάσο πρέπει να ομολογήσω ότι δεν κατάλαβα ιδιαίτερα τι ακριβώς θέλεις να πεις.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 04-02-11, 15:48
Το avatar του χρήστη chris129
chris129 Ο χρήστης chris129 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2007
Περιοχή: Καλαμαρια΄- θεσσαλονικης
Μηνύματα: 727
Προεπιλογή

λοιπον δειτε ο λινκ και θα ηθελα καποιον απο το προεδριο του ΠΣΦΕ να σχολιασει http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=45958 Δηλαδη αυξανουμε την συνδρομη και δεν αιτιολογουμε γιατι?δηλωνουμε οτι τα σεμιναρια θα ειναι δωρεαν για τα μελη αλλα θα εχουμε και το δικαιωμα να γραφτουμε εκεινη την ωρα εαν θελουμε να παρακολουθησουμε δωρεαν το σεμιναριο.Καταπλικτικο 50ευρω εισητηριο για ενα σεμιναριο εεεε να ειμαστε λιγο ρεαλιστες ρε παιδια. δεν θα μπω σε παραπανω λογια απο το πληκτρολογιο γιατι ειναι πολλα αυτα που εχω να πω και να προτινω στην αλλη συνατηση ομως θα τα φερω σε συζητηση
__________________
ΑΝ Ο ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΟΣ ΕΦΑΓΕ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ (ΓΙΟΧΑΝ ΒΟΛΦΑΝΓΚ ΦΟΝ ΓΚΑΙΤΕ)
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 04-02-11, 15:54
Το avatar του χρήστη Sotiris7
Sotiris7 Ο χρήστης Sotiris7 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2008
Περιοχή: Αθήνα και πάλι......
Μηνύματα: 867
Προεπιλογή

Η δυνατότητα εγγραφής, δεν σημαίνει ότι η είσοδος θα ήταν 50 ευρώ.

Μπορεί κάλλιστα η είσοδος να ήταν ας πούμε 10 ευρώ για το σεμινάριο, αλλά αν γραφόταν κάποιος εκείνη την στιγμή, δεν θα πλήρωνε για το σεμινάριο.

Κοινώς, θα ήταν τα 10 του σεμιναρίου και τα άλλα 40 ως εγγραφή........
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 04-02-11, 15:56
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Να διευκρινησω οτι το συγκεκριμενο σεμιναριο, 6/2/2011, στα πλαισια της ζωοτεχνιας ειναι δωρεαν εισοδος για ολους, επειδη προκειται για συνδιοργανωση με την HELEXPO.
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 04-02-11, 16:31
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

είναι ευνόητο ότι όλοι θα προτιμούσαμε και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. πρακτικά όμως αυτό είναι αδύνατον.

όλα αυτά τα χρόνια η λογική του συλλόγου ήταν, όλα ελεύθερα και δωρεάν. σωστή για μένα λογική, μιας και ζούμε στην Ελλάδα. στη μόνη χώρα που υπάρχει η λέξη φιλότιμο. κάνεις δλδ πράγματα και περιμένεις μια σχετική ανταπόκριση για να μπορέσεις να κάνεις ακόμα περισσότερα.

η ποιο πρόσφατη διοργάνωση του συλλόγου ήταν οι Βιοτοπικες Καταδύσεις. ποια ήταν η ανταπόδοση? τι πήρε ο σύλλογος από αυτά που έδωσε για να μπορέσει να κάνει το επόμενο βήμα? με μπράβο και συγχαρητήρια δεν γίνεται δυστυχώς το επόμενο βήμα.
και να μέναμε μόνο στα μπράβο και στα συγχαρητήρια καλά θα ήταν.

από την άλλη έχεις κάποια μέλη τα οποία επί σειρά ετών βλέπουν ότι όλα γίνονται ελεύθερα προς όλους και δικαίως αναρωτιούνται. γιατί να συνεχίσω να είμαι μέλος? το ίδιο βλέπουν και αυτοί που δεν είναι μέλη. γιατί να γραφτώ αφού σαν μέλος δεν έχω να λαμβάνω κάτι παραπάνω?

και η ερώτηση λοιπόν είναι, πως μπορεί ο σύλλογος να συνεχίσει?

σε όλα ελεύθερα και δωρεάν χωρίς να υπάρχει ανταπόδοση και να έχει και τα μέλη του δυσαρεστημένα? ή

αφού έτσι και αλλιώς δεν περιμένει ανταπόδοση, τουλάχιστον να δώσει αξία στη συνδρομή των μελών του?

για μένα είναι μονόδρομος το δεύτερο
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Περί αναπαραγωγής... Maverick Αναπαραγωγή 39 08-11-19 01:02
Περί ξύλων... panos1972 Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων 11 08-12-09 09:43
Περί άμμου.... Tkagem DIY . Φτιάχτο μόνος σου 11 23-09-06 09:21
Περί του Π.Σ.Φ.Ε. Tolis Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 9 31-07-03 02:45
Περί λιπασμάτων Tolis Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 1 10-12-02 19:39

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,11747 seconds with 13 queries