Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 02-11-10, 00:06
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

παιδια ειχα ενα sacem 1850l/ω ακριβως ιδια λογικη με τα ΕΗΕΙΜ κλασικ δεν μπορουσα να καταλαβω την διαφορα μεχρι που πριν απο 2 μερες πηγα να κανω καθαρισμο στο φιλτρο απο εναν φιλο. Ειχε ενα BOYU ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ ΕΙΧΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΣΕ 2 ΛΕΠΤΑ την αλλη μερα αγορασα ενα sun sun και ειμαι καλα
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 02-11-10, 00:20
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων

...To 2080 ειναι 30W
Το δικο μου 25 watt.....
κατεβασε απο εδω στα latest news
http://www.eheim.de/eheim/inhalte/index.jsp
το Interzoo 2010 novelties
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 02-11-10, 00:29
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω εχω δοκιμασει και κινεζικα και ιταλικα
Κι εγώ.
Πρεπει τωρα να κανω το δικηγορο του διαβολου και να εξηγησω στο φιλο καποια πραγμτα που ανεφερες ως μειονεκτηματα.
Αν δεν είναι μειονέκτημα η έλλειψή τους, γιατί τα πρόσθεσαν στις νεότερες σειρές???
Οι γερμανοι πουλανε ξεχωριστα τα εξαρτηματα στα classic μονο φιλτρα της, για να μπορει και ο εμπειρος να αγορασει αυτο που θελει ακριβως χωρις να παιρνει και εξαρτηματα που δεν χρειαζεται οπως υλικα ή καλαθακια, βανακια σκατουλακια κλπ
Το κινέζικο χωρίς αυτά τα "σκατουλάκια" κοστίζει 15 ευρώ, όχι 100.
Υπαρχουν πολλες χρησεις για τα φιλτρα που δεν χρειαζονται ολα αυτα και ισως δεν τις ξερεις ακομα.
Μου επιτίθεσαι άδικα, αλλά το προσπερνώ για να μείνω στο θέμα:
Γιατί να μην πάρω το κινέζικο στο 1/3 της τιμής και να χαρίσω καλαθάκια, βανάκια, σκατουλάκια, ή να τα βάλω στην αποθήκη???

Το αυτοματο Priming ειναι μια ιδεα και ενας φοβος για τους νεους αλλα ειναι τοσο ευκολο που οταν το πετυχει καποιος μια φορα μετα γελαει.
Γι' αυτό το βάζει τώρα η eheim στα professional???
Τα καλαθακια ειναι για τη λαικη.
Γι' αυτό τα βάζει τώρα η eheim στα professional???
Εσύ θα ψάχνεις διχτάκια και κάλτσες στην λαϊκή, ο κινέζος δεν τα χρειάζεται.
Και ισως κλαψει καποια στιγμη με τα πολλα μπλιμπλικια που προσθέτουν σε καποια φιλτρα και ειναι εξτρα αιτιες και πιθανοτητες για βλαβη.
Σοβαρά μιλάς τώρα, έχεις δει πόσα μπλιμπλίκια έχουν τα eheim electronic???
Η σοφια εν τη απλοτητα σε ολα τα προιοντα.
Πασίγνωστοι για την σοφία (Κομφούκιος) και την απλότητά τους (τρώνε στο πάτωμα και οι τοίχοι είναι από χαρτί) οι Κινέζοι.

ΥΓ Οχι πως η eheim δεν εχει και φιλτρα με σουπερ καλουδια. Και οχι μονο με priming και ενσωματωμενα βανακια, αλλα μεχρι και αυτοματη ρυθμιση ροης απο μερα σε νυχτα κλπ κλπ εχει βγαλει σε νεα electronic φιλτρα.

Ο φοβητσιαρης Δελτα δεν εχει αντιμετωπισει ποτε προβλημα με τα eheim, oυτε στη βιολογια, ουτε στην ικανοτητα φιλτρανσης, ουτε στην αξιοπιστια της λειτουργεια τους αλλα και συντηρηση τους (που ειναι ανυπαρκτη ). (αντιθετως με αλλα φιλτρα)
Ζητώ συγνώμη αν σε πείραξε το φοβητσιάρης (παρά το smily), το αλλάζω σε "παραπλανημένος" από τον Μιχάλη.

Αυτο προσπαθω να πληροφορησω. Οτι δεν κοιταμε μονο τα λεφτα που κοστιζει ενα φιλτρο ή ποσο ωραια σχεδιαμενο ειναι και τι αυτοματισμους εχει.
Ο φιλος πρεπει να γνωριζει ολες τις πτυχες πριν αποφασισει, αφου δεν εχει πειρα.
Πολύ σωστά, γι αυτό και το πινακάκι με όλα τα μετρήσιμα μεγέθη, για την αξιοπιστία του νεοεισερχόμενου μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.
Στατιστικα λοιπον εδω και 30 χρονια η eheim βγαζει καλα και αξιοπιστα φιλτρα για ολες τις αναγκες, με καλη διαθεσιμοτητα σε ανταλλακτικα.
Έχεις μαντικές ικανότητες ότι τα sun-sun δεν θα βγουν καλά και αξιόπιστα??
Η παρουσια βλαβων σε καποια κομματια ειναι φυσιολογικη οταν οι περισσοτεροι εχουν αυτα τα φιλτρα.
Όχι, όταν τα πληρώνεις για μερτσέντες απαιτείς αξιοπιστία πολύ μεγαλύτερη από τα τράμπαντ.
http://www.thefreelibrary.com/A-CLAS...SES-a064893203
Αν εγραφαν και αυτοι που δεν εχουν προβλημα με τα eheim, θα ανοιγαν μερικα εκατομμυρια νεα τοπικς
Αφού μας έκανε πλύση εγκεφάλου ο Μιχάλης, όλοι έχουμε κι από 1 τουλάχιστον eheim.
Αυτο πληρωνει οποιος τα αγοραζει.
Την διαφήμιση και τα τεράστια κέρδη του Γερμανού πληρώνει.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 02-11-10, 00:39
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maikl Εμφάνιση μηνυμάτων
Το δικο μου 25 watt.....
κατεβασε απο εδω στα latest news
http://www.eheim.de/eheim/inhalte/index.jsp
το Interzoo 2010 novelties
Τραγουδα.
Δεν δειχνει πουθενα το 2080.
Τo proIII electronic 1200XL δειχνει με 25W.

Στην κουτα του δικου μου γραφει 30W.
Οπως και στο manual σελ 204 http://www.eheim.de/eheim/pdf/en/anl..._2080_2180.pdf
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 02-11-10, 00:44
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τραγουδα.
Δεν δειχνει πουθενα το 2080.
Τo proIII electronic 1200XL δειχνει με 25W.

Στην κουτα του δικου μου γραφει 30W.
Οπως και στο manual σελ 204 http://www.eheim.de/eheim/pdf/en/anl..._2080_2180.pdf
αυριο πρωι φωτο με το τσιγγινο ταμπελακι και τα 25 watt....τωρα ειμαι δουλεια

υ.γ ...το proffessional 3 1200XL δειχνει το electronic που το ειδες?Σελιδα 3/6
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 02-11-10, 00:48
Το avatar του χρήστη georgis4
georgis4 Ο χρήστης georgis4 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2010
Περιοχή: θεσσαλονικη/συκιες
Μηνύματα: 639
Προεπιλογή

Αρχικο μηνυμα του παιδιου που ανοιξε το θεμα:
Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα,

Θα ήθελα κάποιες εισηγήσεις για εξωτερικό φίλτρο για ενυδρείο 110 καθαρών λίτρων. Στο ενυδρείο υπάρχουν ζωοτόκα (17 Guppy & Platy), χαλίκι και λίγα φυτά.

Αν κάποιος γνωρίζει μοντέλα μαζί με τιμές ακόμα καλύτερα.
Θέλω κάτι οικονομικό.

Ευχαριστώ,

Mετα απο τα τελευταια 20-30 σχολια βλεπω να κραταει τα ψαρακια για μεζε με τσιπουρο και να πεταει το ενυδρειο απο το μπαλκονι...!
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 02-11-10, 00:51
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgis4 Εμφάνιση μηνυμάτων
Mετα απο τα τελευταια 20-30 σχολια βλεπω να κραταει τα ψαρακια για μεζε με τσιπουρο και να πεταει το ενυδρειο απο το μπαλκονι...!

...κι ομως αν διαβαζαμε ολες αυτες τις συζητησεις ολο και κατι θα κερδιζαμε...π.χ με ενα 2080 το 110λιτρο ενυδρειο σου γινετε 135....
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 02-11-10, 00:53
Το avatar του χρήστη georgis4
georgis4 Ο χρήστης georgis4 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2010
Περιοχή: θεσσαλονικη/συκιες
Μηνύματα: 639
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maikl Εμφάνιση μηνυμάτων
...κι ομως αν διαβαζαμε ολες αυτες τις συζητησεις ολο και κατι θα κερδιζαμε...π.χ με ενα 2080 το 110λιτρο ενυδρειο σου γινετε 135....
Moνο να προσεχει μετα να μη βαζει τα χρωματιστα με τα λευκα...
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 02-11-10, 01:03
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Τα μπελ γραμματα ειναι τα δικα μου
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω εχω δοκιμασει και κινεζικα και ιταλικα
Κι εγώ.
Πρεπει τωρα να κανω το δικηγορο του διαβολου και να εξηγησω στο φιλο καποια πραγμτα που ανεφερες ως μειονεκτηματα.
Αν δεν είναι μειονέκτημα η έλλειψή τους, γιατί τα πρόσθεσαν στις νεότερες σειρές???
Γιατι δεν σταματησαν παραγωγη τοτε τα "παλια" classic?

Οι γερμανοι πουλανε ξεχωριστα τα εξαρτηματα στα classic μονο φιλτρα της, για να μπορει και ο εμπειρος να αγορασει αυτο που θελει ακριβως χωρις να παιρνει και εξαρτηματα που δεν χρειαζεται οπως υλικα ή καλαθακια, βανακια σκατουλακια κλπ
Το κινέζικο χωρίς αυτά τα "σκατουλάκια" κοστίζει 15 ευρώ, όχι 100.
Ποιο ειναι?

Υπαρχουν πολλες χρησεις για τα φιλτρα που δεν χρειαζονται ολα αυτα και ισως δεν τις ξερεις ακομα.
Μου επιτίθεσαι άδικα, αλλά το προσπερνώ για να μείνω στο θέμα:
Γιατί να μην πάρω το κινέζικο στο 1/3 της τιμής και να χαρίσω καλαθάκια, βανάκια, σκατουλάκια, ή να τα βάλω στην αποθήκη???
Τι θεωρησες επιθεση απο τα λογια μου?

Το αυτοματο Priming ειναι μια ιδεα και ενας φοβος για τους νεους αλλα ειναι τοσο ευκολο που οταν το πετυχει καποιος μια φορα μετα γελαει.
Γι' αυτό το βάζει τώρα η eheim στα professional???
Το ειπαμε το γιατι. Σου δινει και την επιλογη του μοντερνου και του απλου με το αναλογο κοστος στην τιμη και ρισκο στις βλαβες

Τα καλαθακια ειναι για τη λαικη.
Γι' αυτό τα βάζει τώρα η eheim στα professional???
Εσύ θα ψάχνεις διχτάκια και κάλτσες στην λαϊκή, ο κινέζος δεν τα χρειάζεται.
Δεν ενδεικνυται να βαζουμε σε δυχτακι τα υλικα στα κανιστρα.
Δεν υπαρχει και λογος. Απλα γερνεις το φιλτρο και τα αδειαζεις στη λεκανη οοοοταν και αν εχεις ορεξη να κανεις συντηρηση.
Τα υλικα χωριζονται απο σφουγγαρι αν ανησυχεις για ανακατεμα τους.


Και ισως κλαψει καποια στιγμη με τα πολλα μπλιμπλικια που προσθέτουν σε καποια φιλτρα και ειναι εξτρα αιτιες και πιθανοτητες για βλαβη.
Σοβαρά μιλάς τώρα, έχεις δει πόσα μπλιμπλίκια έχουν τα eheim electronic???
Σοβαροτατα μιλαω και δεν εξαιρειται τοι eheim απο αυτη την πραγματικοτητα

Η σοφια εν τη απλοτητα σε ολα τα προιοντα.
Πασίγνωστοι για την σοφία (Κομφούκιος) και την απλότητά τους (τρώνε στο πάτωμα και οι τοίχοι είναι από χαρτί) οι Κινέζοι.
Μια χαρα

ΥΓ Οχι πως η eheim δεν εχει και φιλτρα με σουπερ καλουδια. Και οχι μονο με priming και ενσωματωμενα βανακια, αλλα μεχρι και αυτοματη ρυθμιση ροης απο μερα σε νυχτα κλπ κλπ εχει βγαλει σε νεα electronic φιλτρα.

Ο φοβητσιαρης Δελτα δεν εχει αντιμετωπισει ποτε προβλημα με τα eheim, oυτε στη βιολογια, ουτε στην ικανοτητα φιλτρανσης, ουτε στην αξιοπιστια της λειτουργεια τους αλλα και συντηρηση τους (που ειναι ανυπαρκτη ). (αντιθετως με αλλα φιλτρα)
Ζητώ συγνώμη αν σε πείραξε το φοβητσιάρης (παρά το smily), το αλλάζω σε "παραπλανημένος" από τον Μιχάλη.
Οχι δεν με πειραξε. Χρησιμοποιησα τη λεξη για να της δωσω νεο νοημα. Ο "φοβος" μπορει να δωσει "σιγουρατζα"
Ποιος ειναι ο Μιχαλης? Ο Maikl?
Μπααα, αλλος με παραπλανησε. Ο DiskusFan αν τον εχεις ακουστα. Εχει eheim στα ενυδρεια του απο το 78 (τα ιδια eheim συνεχως )


Αυτο προσπαθω να πληροφορησω. Οτι δεν κοιταμε μονο τα λεφτα που κοστιζει ενα φιλτρο ή ποσο ωραια σχεδιαμενο ειναι και τι αυτοματισμους εχει.
Ο φιλος πρεπει να γνωριζει ολες τις πτυχες πριν αποφασισει, αφου δεν εχει πειρα.
Πολύ σωστά, γι αυτό και το πινακάκι με όλα τα μετρήσιμα μεγέθη, για την αξιοπιστία του νεοεισερχόμενου μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.
Aκριβως. Υποθεσεις.

Στατιστικα λοιπον εδω και 30 χρονια η eheim βγαζει καλα και αξιοπιστα φιλτρα για ολες τις αναγκες, με καλη διαθεσιμοτητα σε ανταλλακτικα.
Έχεις μαντικές ικανότητες ότι τα sun-sun δεν θα βγουν καλά και αξιόπιστα??
Δεν ειπα κατι τετοιο. Θα δειξει για τα Sun sun.
Απλα προτιμω να τα παρω αφου δοκιμαστουν απο αλλους και ας ειναι με ανεβασμενη την τιμη τοτε, λογω αυξημενης αξιοπιστιας.
Αληθεια, ανταλλακτικα υπαρχουν διαθεσιμα στην ελλαδα?

Η παρουσια βλαβων σε καποια κομματια ειναι φυσιολογικη οταν οι περισσοτεροι εχουν αυτα τα φιλτρα.
Όχι, όταν τα πληρώνεις για μερτσέντες απαιτείς αξιοπιστία πολύ μεγαλύτερη από τα τράμπαντ.
http://www.thefreelibrary.com/A-CLAS...SES-a064893203
Τι σχεση εχει η μερτσεντες με τα φιλτρα? Προτιμω japan στο τουτου


Αν εγραφαν και αυτοι που δεν εχουν προβλημα με τα eheim, θα ανοιγαν μερικα εκατομμυρια νεα τοπικς
Αφού μας έκανε πλύση εγκεφάλου ο Μιχάλης, όλοι έχουμε κι από 1 τουλάχιστον eheim.
Αυτο πληρωνει οποιος τα αγοραζει.
Την διαφήμιση και τα τεράστια κέρδη του Γερμανού πληρώνει.
Και τη διαφημηση πληρωνει και το ονομα και ολα.
Οπως σε ολα τα προιοντα.
Και εγω θα προτιμουσα να ηταν φτηνοτερα.
Και ειναι οντως ακριβα.
Ειναι ομως ειδος πρωτης αναγκης το φιλτρο και εκει στηριζεται ολο το συστημα.
Αναγκαστηκα φερομαι σαν φοβητσιαρης οταν εχει δει απο πρωτο χερι αλλα και ακουσει διαφορα. (δεν μιλαω για τα sun)
Αν υπαρχει προβλημα οικονομικο, φυσικα και θα επαιρνα οτι σηκωνε η τσεπη μου. Αλλα και παλι θα κοιταγα για το καλυτερο που μπορουσε να σηκωσει στο θεμα φιλτρο.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 02-11-10, 01:07
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Aquablue Εμφάνιση μηνυμάτων
Θέλω κάτι οικονομικό.
Κι εσείς του προτείνατε το ακριβότερο μοντέλο της αγοράς, συγκριτικά μ' αυτά που προσφέρει, παραλήδες...

Για το 2215 μιλάμε φίλε Aquablue, εκτός αν ο Μιχάλης σε πείσει για το 2080 που κοστίζει μόνο 300 ευρώ.

Σπύρο είναι πολλά κι αν απαντήσω με πράσινο, δεν θα βγάλει κανένας άκρη, αν επιμένεις, αύριο συνεχίζουμε.

Petcumulus και Redrubin θέλω ποσοστά από τις πωλήσεις των κινέζικων, αλλιώς τα παρατάω.
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 02-11-10, 01:11
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εσείς του προτείνατε το ακριβότερο μοντέλο της αγοράς, συγκριτικά μ' αυτά που προσφέρει, παραλήδες...
Την ειδα την παρακληση του, και εξηγησα γιατι προτεινα αυτο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
eheim 2215 με διπλα βανακια, γεματο 3-4 lt χυμα siporax και απο ενα μπλε σφουγγαρι πανω κατω γιατι ... ειμαι πολυ φτωχος για να αγοραζω φτηνο εξοπλισμο
Το "συγκριτικά μ' αυτά που προσφέρει, παραλήδες" ειναι λαθος και στα δυο σκελη
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 02-11-10, 01:19
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το "συγκριτικά μ' αυτά που προσφέρει, παραλήδες" ειναι λαθος και στα δυο σκελη
Στο πρώτο σκέλος απαντάει το πινακάκι.

Η επίκληση της τάχα μεγαλύτερης αξιοπιστίας του eheim θα ήταν δίκαιη αν και τα sun-sun κυκλοφορούσαν τα ίδια χρόνια, με περισσότερα προβλήματα.
Αυτό δηλαδή γιατί δεν το καταλαβαίνετε???

Το δεύτερο σκέλος είναι χιουμοριστικό.
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 02-11-10, 01:29
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maikl Εμφάνιση μηνυμάτων
αυριο πρωι φωτο με το τσιγγινο ταμπελακι και τα 25 watt....τωρα ειμαι δουλεια

υ.γ ...το proffessional 3 1200XL δειχνει το electronic που το ειδες?Σελιδα 3/6
Ναι λαθος, το electronic μπηκε εκ παραδρομης. proffessional ηθελα να πω.
Να το δω και να μου εξηγησεις πως γινεται εμενα να καιει 30

@ georgis4
Τα 2080 αναφερθηκαν απο καποιον στη συζητηση για την χαμηλη καταναλωση τους ως eheim, σε σχεση με την ικανοτητα τους στη φιλτρανση τους (13.5 λιτρα υλικα και 1700 λιτρα ροη) και οχι ως προταση αγορας


ΥΓ Παιδια, εγω μαζι σας ειμαι.
Οποιος παιρνει κατι οικονομικο και αξιοπιστο και του βγαινει καλο, το λεει. (Οχι μετα απο δυο μερες ομως. Να περασουν λιγος καιρος ή να λεει ξεκαθαρα ποσο χρονο το λειτουργει να βγαζουμε μονοι μας συμπερασμα).
Να παρουμε κι εμεις.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο πρώτο σκέλος απαντάει το πινακάκι.

Η επίκληση της τάχα μεγαλύτερης αξιοπιστίας του eheim θα ήταν δίκαιη αν και τα sun-sun κυκλοφορούσαν τα ίδια χρόνια, με περισσότερα προβλήματα.
Αυτό δηλαδή γιατί δεν το καταλαβαίνετε???

Το δεύτερο σκέλος είναι χιουμοριστικό.
Το πινακακι ειναι ελειπες για την προσφορα του καθε φιλτρου και εχει μονο χαρακτηριστικα, οχι αποτελεσμα.

Το καταλαβαινω οτι δεν συγκρινεται αφου δεν εχει χρονια στην πλατη του το sun.
Εσυ δεν καταλαβαινεις οτι για τον ιδιο λογο δεν μπορεις να το συγκρινεις σε αξιοπιστια??

Το δευτερο σκελος παροτι χιουμοριστικο προσδιδει νοημα, οτι τα φιλτρα ειναι μονο για πλουσιους, που δεν εχουν τι να κανουν τα χρηματα τους.
Και εκει ειναι το λαθος ΙΜΟ.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη delta66 : 02-11-10 στις 01:29 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 02-11-10, 01:42
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πινακακι ειναι ελειπες για την προσφορα του καθε φιλτρου και εχει μονο χαρακτηριστικα, οχι αποτελεσμα.
Τα 40% περισσότερα λίτρα/ωρα, και ο 50% μεγαλύτερος κάδος δείχνουν και το αποτέλεσμα.

Το καταλαβαινω οτι δεν συγκρινεται αφου δεν εχει χρονια στην πλατη του το sun.
Εσυ δεν καταλαβαινεις οτι για τον ιδιο λογο δεν μπορεις να το συγκρινεις σε αξιοπιστια??
Δεν σύγκρινα αξιοπιστία, ούτε εσύ μπορείς, αλλά αυτό είναι το μόνο που υποστηρίζετε τόση ώρα, αφού σε όλα τα άλλα υπερτερεί το sun-sun.
Σας μιλάω με στοιχεία και μου απαντάτε με υποθέσεις, στηριζόμενοι μόνο στην καταγωγή του sun-sun, ...ρατσιστές.

Το δευτερο σκελος παροτι χιουμοριστικο προσδιδει νοημα, οτι τα φιλτρα ειναι μονο για πλουσιους, που δεν εχουν τι να κανουν τα χρηματα τους.
Και εκει ειναι το λαθος ΙΜΟ.
Για μένα Σπύρο όποιος μένει κολλημένος το 2010 σε κλισέ του τύπου "μόνο τα eheim αξίζουν", πραγματικά δεν έχει τι να κάνει τα χρήματά του.
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 02-11-10, 01:48
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Οτι επιχειρηματα εχω παραθεσει εχουν καλυψει το θεμα απο πλευρας μου χωρις να κανω στειρα κριτικη στην αποψη αλλων
Δεν υπαρχει καποιο κενο νομιζω.
over & out
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 02-11-10, 02:59
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
...χωρις να κανω στειρα κριτικη στην αποψη αλλων...
Αν εννοείς ότι αυτό κάνω εγώ, επειδή είχαμε μια αντιπαράθεση επιχειρημάτων, πραγματικά λυπάμαι που το βλέπεις έτσι.
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 02-11-10, 08:02
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
....
Να το δω και να μου εξηγησεις πως γινεται εμενα να καιει 30

Σπυρο οι συγκεκριμενοι ανθρωποι εξελισουν την τεχνολογια τους και δε μενουν σε αντιγραφες-κακες κοπιες....
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  PB021212.1.jpg
Εμφανίσεις:  265
Μέγεθος:  117,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  PB021213.1.jpg
Εμφανίσεις:  256
Μέγεθος:  82,3 KB  
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 02-11-10, 08:06
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

.....
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  PB021212.2.jpg
Εμφανίσεις:  223
Μέγεθος:  49,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  PB021213.2.jpg
Εμφανίσεις:  229
Μέγεθος:  38,6 KB  
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 02-11-10, 08:16
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

πιστευω οτι αξιζει για πρωτη αγορα ενας κινεζος αφου τοτε τα εξοδα ειναι πολλα....
αν καποιος δει οτι στην πορεια του χαλασει/ εχει προβλημα μπορει να αγορασει και ενα ''ακριβο'' φιλτρο. Εαν δεν του χαλασει θα εχει κερδισει +66% απο την αγορα του....
καλα οποιος εχει πληρωσει 300ε για ενα φιλτρο πρεπει να το υποστηριξει αλλιως θα βαλει μαυρα και θα κλεει τα χρηματα του για 2 χρονια :ρ...

Οσο για την καταναλωση διαφορα μερικων w δεν ειναι και λογος να δωσω εφαπαξ 2 φορες πανω τα χρηματα του φιλτρου..

Τελος παντων εγω εχω εναν κινεζο 3 μερες και ειμαι ευχαριστημενος εαν αλλαξει κατι στο μελλον θα κανω νεο θεμα που θα λεω Ο ΚΙΝΕΖΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΑ
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 02-11-10, 11:57
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maikl Εμφάνιση μηνυμάτων
Σπυρο οι συγκεκριμενοι ανθρωποι εξελισουν την τεχνολογια τους και δε μενουν σε αντιγραφες-κακες κοπιες....
Ρε φιλε, με εκανες και εβγαλα το φιλτρο απο το ντουλαπι.
Οντως 25W γραφει στο ταμπελακι
Γιατι γραφουν ομως 30 στα manual?
Ειναι γραμμενο παλια πριν αναβαθμισουν την καταναλωση?
(η τεχνολογια στο Impeller κανει ολη τη δουλεια στη σχεση αποδοση/καταναλωση, και βλεπω πως την αναβαθμιζουν οι εταιρειες τελευταια. πχ juwel)
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kingrim Εμφάνιση μηνυμάτων
καλα οποιος εχει πληρωσει 300ε για ενα φιλτρο πρεπει να το υποστηριξει αλλιως θα βαλει μαυρα και θα κλεει τα χρηματα του για 2 χρονια :ρ...
Μην εισαι σιγουρος για τα 300 γιατι με σωστη ερευνα, καταλληλο χρονο αγορας (εκπτωσεις) αλλα και συνδυασμενες αγορες (δωροεπιταγες) μπορει να σου κοστισει 160 ...και ΜΕ τα μαμισια υλικα (8 λιτρα substrat pro κλπ)

Ξεφευγουμε.
Ενα φιλτρο για 120 λιτρα θελει ο φιλος.
Οπως και αν εχει θελει ενα φιλτρο με 7-8πλασια ροη τα λιτρα του (γιατι θα πεσει εν λειτουργια) και 3+ χωρητικοτητα υλικων (για να μπορει να βαλει και κανενα ανθρακα , αντιφωσφορο ή τυρφη, αν χρειαστει χωρις να αφαιρει βιολογικο υλικο που ειναι σε οριοκη ποσοτητα), καλες σωληνωσεις, συνδεσεις και βεντουζες.
Καλαθακια, τρομπες κλπ ερχονται σε δευτερη μοιρα
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη delta66 : 02-11-10 στις 11:57 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #51  
Παλιά 10-12-10, 16:37
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Γιατι +35 για installation set (σωληνες, μπαστουνια εισαγωγης και εξαγωγης και spraybar) ???
Ειναι μεσα στην τιμη αυτο και νομιζω 99% οτι ειναι και τα σφογγαρια.
Και γιατι δεν εχει βανακια????
Και με 97 Ε παιρνει την εκδοση με τα διπλα βανακια μαλιστα
http://www.petcumulus.gr/index.asp?p...oduct&pid=1950
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 10-12-10, 18:13
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

αυτα δεν τα εχει μεσα το ΕΗΕΙΜ το sun sun τα εχει

installation set 1 35,79

installation set 2 32,79

skimmer 28,83

συνολο οχι 35ε αλλα 97,41


97,41+97(κοστος αγορας 2217)=194,41ε για να εχεις ξανα λιγοτερα απο οτι προσφερει το sun sun αφου το δευτερο εχει και αυτοματη αναπληρωση και αρχικο κοστος ΜΟΝΟ 41ε για 1000λιτρα την ωρα δηλ μπορεις να αγορασεις 4,7 φιλτρα SUN SUN αντι για 1 ΕΗΕΙΜ
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 10-12-10, 18:59
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Ειπαμε τα κινεζικα πιο φτηνα ΟΚ, αλλα ρε παιδια θα τρελαθουμε?
Εχετε αγορασει classic φιλτρα και δεν εχουν το δικο τους σετ σωληνες και μπαστουνια? και πρεπει να αγορασει εξτρα?
Αυτα (installation kit 1 & 2) ειναι ανταλλακτικα εξτρα για οποιον θελει να αλλαξει/συμπληρωσει τα ηδη υπαρχοντα.

ΥΓ για το 2215 μιλανε πιο πανω οχι το 2217
97 εχει, με διπλα βανακια (75 χωρις βανακια) και θελει αλλα 15 για siporax

ΥΓ2 τι εχει το sun? Αυτοματη αναπληρωση?

ΥΓ3 Για το σκιμερ δεν εχω σχολια
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 10-12-10, 19:37
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

dhl το installation set 1 kai 2 το εχουν τα eheim δεν νομιζω αλλο μπαστουνια αλλο Installation sets
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 10-12-10, 19:46
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kingrim Εμφάνιση μηνυμάτων
dhl το installation set 1 kai 2 το εχουν τα eheim δεν νομιζω αλλο μπαστουνια αλλο Installation sets
Τα αυτονοητα θα λεμε?
Δεν βλεπεις στις φωτο οτι τα Installation sets ειναι μπαστουνια εισ-εξ και Spraybar?
Δεν εχουν αυτα τα ιδια, εχουν τα πρασινα.
Λαθος υπολογισμους κανετε τοσο καιρο?

__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 10-12-10, 22:13
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

δεν ειναι τα ιδια αλλα θα κανεις την δουλεια σου.
εχει μονο ενα μπαστουνι απο οτι βλεπω και μια χαζομαρα για την εξαγωγη τα installation sets εχουν αλλη ευκολια και σιγουρια

μονο το σκιμερακι να βαλεις 3χει 28ε
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 10-12-10, 22:49
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kingrim Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ειναι τα ιδια αλλα θα κανεις την δουλεια σου.
Καλα μη τα θελουμε και ολα, δεν μπoρει να εχουν την τεχνολογια των κινεζων


ΥΓ μπαστουνι εισαγωγης δεν εχει γιατι εχει τη γωνιά που φαινεται δεξια (αν ξερεις πως λειτουργει με το σωληνα και το spraybar)

Η περιγραφη ομως των χαρακτηριστικων και οι τιμες ειναι ακρως παραπληροφοριακες. 194 ευρω για το 2217????
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 10-12-10, 22:55
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η περιγραφη ομως των χαρακτηριστικων και οι τιμες ειναι ακρως παραπληροφοριακες. 194 ευρω για το 2217????
γιατι το λες αυτο μπορει να ειναι λαθος οι τιμνες δεν εχω κανει ερευνα αγορας γιατι τα πηρα ολα με 41 αμα ξερεις πιο καλες τιμες να τις βαλεις εδω για οποιον θελει να τ απαρει
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 10-12-10, 22:57
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kingrim Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατι το λες αυτο μπορει να ειναι λαθος οι τιμνες δεν εχω κανει ερευνα αγορας
Γιατι το 2217 εχει 96 ευρω και με διπλα βανακια 129 και οχι 194
Και δεν θελει τιποτα εξτρα απο μπαστουνια και πατεριτσες
http://www.petcumulus.gr/index.asp?p...oduct&pid=1255
http://www.petcumulus.gr/index.asp?p...oduct&pid=1951
Επιλεγεις με τι υλικα θα τρεξει (οπως και στο κινεζικο) και τελος
Σκιμινγ κλπ ποιος το χρειαστηκε και σωθηκε απο το κινεζικο "σκιμερ"?
Πιο πολυ χρειαζονται τα καλα λαστιχα που δεν τσακιζουν και οι βεντουζες που δεν ξεκολλανε μετα απο ελαχιστο καιρο.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 11-12-10, 00:18
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Σπύρο το Κινεζάκι έχει στην στάνταρ τιμή, επιλογές εισόδου-εξόδου αντίστοιχες με τα 2 installation set της eheim και κάτι παραπάνω (σκιμεράκι).
Τώρα αν εσύ δεν τα χρειάζεσαι, ρώτα τα μαγαζιά πόσα έχουν πουλήσει, τους χομπίστες πόσοι τα έχουν πάρει και την eheim γιατί τα βγάζει χώρια.
Όπως και να έχει, δεν παύει να αποτελεί προστιθέμενη αξία στον Κινέζο, όπως είναι και ο ταχυσύνδεσμος και το μπουτόν για το easy priming.

Λέμε λοιπόν ότι για να φτάσει το 2217 αυτή την ευχρηστία του sun sun, πρέπει να δαπανηθούν κι άλλα χρήματα πέρα από τα τριπλά που ήδη κοστίζει.
Τώρα αν αυτές οι ελλείψεις της σειράς classic μπορούν να ισοσταθμιστούν με καλύτερες βεντούζες και σωλήνες, είναι εντελώς υποκειμενικό.

Πάντως χαρά στην όρεξή σου, από 2/11 είχαμε να γράψουμε σ' αυτό το θέμα, σχεδόν 40 μέρες, μου φαίνεται ψοφάς για κουβέντα και κόντρα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
φίλτρο supermanx Αρχάριοι γλυκού νερού 22 15-12-08 00:39
φίλτρο γλυκού σε φίλτρο θαλασσινού nikman Φίλτρανση 6 31-07-08 14:46
Φίλτρο KOKOBAS Αρχάριοι γλυκού νερού 15 28-03-08 17:00
Φίλτρο kostvl18 Γλυκό νερό - Γενικά 5 07-10-07 22:26
Εισηγήσεις για ενα ενυδρείο που θα γίνει δώρο pani Γλυκό νερό - Γενικά 5 26-05-04 23:32

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,13331 seconds with 14 queries