Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Θαλασσινό νερό > Θαλασσινό νερό - Γενικά

Θαλασσινό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-08-11, 13:27
silia Ο χρήστης silia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-05-2011
Περιοχή: αμπελόκηποι
Μηνύματα: 72
Προεπιλογή καθαρισμα ενυδρειου

σημερα θα αλλαξω το 1/3 του νερου απο το ενυδρειο και επειδη ειναι πρωτη φορα ειπα να βεβαιωθω οτι γινεται σωστα. πηρα αλατι και σε ενα κουβα με νερο θα το ριξω (δοσολογια δεν ειμαι σιγουρη για 60 λιτρα και αλλαγη 1/3 ποσο αλατι χρειαζεται) θα το ανακατεψω και θα περιμενω μεχρι να διαλυθει το αλατι με το νερο πριν το ριξω. ο αραγωνιτης για να καθαρισει θα παρω την φυσουνα που ειχα για το γλυκο και εβγαζε νερο καθαριζοντας τον πατο¨, ή κανω λαθος? τιποτα αλλο που πρεπει να ξερω θα βοηθουσε πολυ στο να διαμορφωσω ακομα καλυτερα το νερο για τα ψαρια.. που λογω καλοκαιριου δεν εχουν μπει ακομα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-08-11, 13:40
Το avatar του χρήστη \/ag
\/ag Ο χρήστης \/ag δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2011
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 850
Προεπιλογή

To μόνο που ξέρω σίγουρα είναι οτι το καινούριο νερό που θα φτιάξεις δεν το ρίχνεις κατευθείαν μέσα..οπότε καλύτερα φτιάξε σήμερα το νερό της αλλαγής,άστο να λιώσει καλά το αλάτι και την κάνεις άυριο-μεθαύριο!Εγώ προσωπικά για το θαλασσινό μου φτιάχνω το νερό μία βδομάδα πριν..κάθε φορά που κάνω αλλαγή δηλαδή ετοιμάζω και το νερό της επόμενης φοράς..

Επίσης γιατί να καθαρίσεις τον βυθό;;έχει μαζέψει τόσες βρομιές;;
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-08-11, 13:44
silia Ο χρήστης silia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-05-2011
Περιοχή: αμπελόκηποι
Μηνύματα: 72
Προεπιλογή

θελει καθαρισμα και ο βυθος.... οποτε τον καθαριζω με την αντλια?
-------------------------
πρεπει να βαζω σκιμμερ ή κατι αλλο στο νερο που φτιαχνω? γιατι βλεπω κατι βιντεακια που βαζουν κατι σαν φιλτρο μεσα στον κουβα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη silia : 27-08-11 στις 13:44 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-08-11, 13:54
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Kυκλοφορητης ειναι και οχι φιλτρο.Ανακατευει το νερο για να διαλυθει το αλατι.Ο βυθος συνηθως μενει καθαρος με το ρευμα που δημιουργουν οι κυκλοφορητες που υπαρχουν μεσα στα θαλασσινα ενυδρεια.
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-08-11, 13:57
Το avatar του χρήστη \/ag
\/ag Ο χρήστης \/ag δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2011
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 850
Προεπιλογή

Tι έχει πιάσει ο βυθός και θέλει καθάρισμα;και μάλιστα ενυδρείο χωρίς ψάρια..εγώ στο δικό μου δεν έχει χρειαστεί να βάλω ποτέ..

Τεσπα αν πιστεύεις οτι θέλει τότε απλά με το λάστιχο που βγάζεις το νερό τραβάς τις βρομιές!

Μήπως αυτό που είδες είναι κυκλοφορητές;;αν θες για καλύτερη και γρηγορότερη ετοιμασία του νερού ναι βάλε...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-08-11, 14:01
silia Ο χρήστης silia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-05-2011
Περιοχή: αμπελόκηποι
Μηνύματα: 72
Προεπιλογή

πρεπει να βαλω κυκλοφορητη?
-------------------------
ποσο συχνα κανετε αλλαγες νερου?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη silia : 27-08-11 στις 14:01 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-08-11, 14:01
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Κανε μια παρουσιαση του ενυδρειου σου και του εξοπλισμου σου,για να βγαλουμε ακρη.Δεν εχεις κυκλοφορητη;Βραχο(θαλασσινο) εχεις μεσα στο ενυδρειο;
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-08-11, 14:04
Το avatar του χρήστη \/ag
\/ag Ο χρήστης \/ag δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2011
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 850
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κανε μια παρουσιαση του ενυδρειου σου και του εξοπλισμου σου,για να βγαλουμε ακρη.Δεν εχεις κυκλοφορητη;Βραχο(θαλασσινο) εχεις μεσα στο ενυδρειο;
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 27-08-11, 14:07
silia Ο χρήστης silia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-05-2011
Περιοχή: αμπελόκηποι
Μηνύματα: 72
Προεπιλογή

εχω 60 λιτρα ενυδρειου με σκιμμερ, εσωτερικο φιλτρο, θερμοστατη, δυο ζωντανους βραχους και ενα που παντα ξεχναω πως το λενε σαν σαλιγκαρι της θαλασσας που κουβαλαει το σπιτι του και καθαριζει το ενυδρειο.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 27-08-11, 14:11
Το avatar του χρήστη \/ag
\/ag Ο χρήστης \/ag δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2011
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 850
Προεπιλογή

Λογικά ή turbo snail ή κανένας ερημίτης θα είναι!

Το εσωτερικό φιλτράκι τι ροή έχει;;κυκλοφορητή δεν έχεις;;Προφανώς γιαυτό σου μαζεύει και βρομιές ο βυθός...γιαυτό σου είπα πιο πριν τι βρομιές έχει και πως γίνεται να έχει τόσες ώστε να θέλει σκούπα...
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 27-08-11, 14:18
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Καλο θα ειναι(για μενα απαραιτητο) να αγορασεις και ενα κυκλοφορητη,ετσι ωστε,να υπαρχει ροη γυρω απο τον βραχο σου(και θα σηκωνει και την βρωμια του βυθου).

Κατι τετοιο
http://www.petcumulus.gr/index.asp?p...oduct&pid=2179
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 27-08-11, 14:25
silia Ο χρήστης silia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-05-2011
Περιοχή: αμπελόκηποι
Μηνύματα: 72
Προεπιλογή

συγγνωμη αλλα δεν ξερω για το φιλτρο μαλλον ΒΤ400 θα ειναι αλλα δεν ειμαι σιγουρη γιατι ηταν μεσα στο ενυδρειο οταν το αγορασα και δεν το εψαξα. εχω σκεφτει να παρω εξωτερικο φιλτρο αλλα το ενυδρειο μου εχει καπακι και δεν γινεται αν δεν βρω τροπο να αφαιρεσω το καπακι.. κυκλοφορη δεν εχω και για να πω την αληθεια δεν ξερω τι ειναι και στο πετ σιτυ δεν μου ειπαν καν οτι χρειαζομαι.....
-------------------------
ο κυκλοφορητης πιανει πολυ χωρο μεσα στο ενυδρειο γιατι δεν ειναι που δεν ειναι μεγαλο αμα βαζω συνεχεια πραγματα τα ψαρια που θα μπουν

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη silia : 27-08-11 στις 14:25 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 27-08-11, 14:28
Το avatar του χρήστη \/ag
\/ag Ο χρήστης \/ag δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2011
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 850
Προεπιλογή

O kυκλοφορητής είναι πιο απαραίτητος από το φίλτρο στο θαλασσινό..και σιγά τον χώρο που πιάνει...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 27-08-11, 14:29
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Καλο θα ειναι να διαβασεις αυτο.
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=15393
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 27-08-11, 14:39
silia Ο χρήστης silia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-05-2011
Περιοχή: αμπελόκηποι
Μηνύματα: 72
Προεπιλογή

ευχαριστω για τις συμβουλες σας και μια τελευταια που θα διευκολυνει τον καθαρισμο του ενυδρειου, αν και λιγο χαζη... μηπως υπαρχει πιο ευκολος τροπος για να κολλησω το φοντο στο ενυδρειο απο το σελοτειπ γιατι οταν το καθαριζω φοβαμαι μην βραχει (εχει γινει) και αμα ηξερα τροπο που να κολλαει και να ξεκολλαει πιο ευκολα θα μου εκανε την ζωη πιο ευκολη γιατι πηρα ενα καινουριο το προηγουμενο ψιλοβραχηκε και εγινε χαλια... και δεν προκειτε να κατσω να το ξεκολλαω καθε φορα
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 27-08-11, 15:06
Το avatar του χρήστη \/ag
\/ag Ο χρήστης \/ag δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2011
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 850
Προεπιλογή

Προφανώς για να λες οτι βράχηκε σημαίνει οτι είναι χαρτόνι..τότε αναγκαστικά σελοτειπ!Αλλιώς αν πάρεις αυτά που πουλάνε στα pet shop το κολλάς πολύ απλά και εύκολα με λάδι...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 27-08-11, 15:07
silia Ο χρήστης silia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-05-2011
Περιοχή: αμπελόκηποι
Μηνύματα: 72
Προεπιλογή

οχι δεν ηταν χαρτονι αυτο που πουλανε στο καταστημα πηρα και δεν ηξερα οτι κολλαει με λαδι ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 27-08-11, 15:36
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Παντως για το ποσο αλατι θα βαλεις για την αλλαγη,διαβασε την δοσολογια που λεει πανω το αλατι.Παντως για να βαλεις ψαρια μεσα θα πρεπει να μετρησεις αλατοτητα και να την φερεις εκει που πρεπει και να εχει στρωσει το ενυδρειο σου απο αμμωνια.Το θαλασσινο θελει πολυ διαβασμα,για να μην κλαις τα ψαρια και τα λεφτα σου.
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 27-08-11, 16:07
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Silia άσε τις μπουγάδες για τα πιάτα. Το μπροστινό τζάμι θα περνάς με ένα καλό μαγνήτη, άντε και τα δύο πλαϊνά (εγώ δε καθαρίζω ούτε τα πλαϊνά). Το πίσω δεν το ακουμπάς.

Για το λάδι-κώλλα που έγραψε ο φίλος δεν το έχω υπόψιν μου. Βρε τούς… τι βγάζουν
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 27-08-11, 16:15
silia Ο χρήστης silia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-05-2011
Περιοχή: αμπελόκηποι
Μηνύματα: 72
Προεπιλογή

για το λαδι ουτε εγω το ηξερα γιατι εσυ με τι το κολλας?
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 27-08-11, 16:29
Το avatar του χρήστη \/ag
\/ag Ο χρήστης \/ag δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2011
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 850
Προεπιλογή

To πίσω τζάμι ούτε εγώ το καθαρίζω..μιας και είναι ωραία η εικόνα της πλάτης γεμάτη κοραλίνη!

Αλλά για αυτά που πουλάνε στα πετ σοπ σαν φόντο(που είναι σαν μεμβράνη κάπως,αποκλείεται να μην τα ξέρει nikman) αφού θέλει να βάλει,προτεινόμενος τρόπος για να τα βάλεις στο τζάμι είναι το νερό..το νερό όμως εξατμίζεται και μετά από λίγο καιρό βγαίνει και η μεμβράνη απτο τζάμι!Οπότε καλύτερος τρόπος,και δοκιμασμένος, είναι το λάδι...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 27-08-11, 16:42
Το avatar του χρήστη manolischania
manolischania Ο χρήστης manolischania δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-11-2010
Περιοχή: XANIA
Μηνύματα: 758
Προεπιλογή

Όπως έχει ειπωθεί και παλιότερα το λάδι κρατήστε το για την σαλάτα , προτιμήστε βαζελίνη για την αφίσα .

το βασικότερο όμως είναι ο κυκλοφορητής που θα κάνει την οξυγόνωση του ενυδρείου σου αν θυμάμαι καλά η ροή στα θαλασσινά πρέπει να είναι min 15x σε σχέση με του γλυκού 3x από τα λίτρα του ενυδρείου .
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 27-08-11, 16:50
silia Ο χρήστης silia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-05-2011
Περιοχή: αμπελόκηποι
Μηνύματα: 72
Προεπιλογή

χαχαχαχαχα οκ θα δω τι θα βαλω λαδι ή βαζελινη..... και ας ελπισουμε να μην πεσει γιατι το ενυδρειο ειναι σε περιεργη θεση και δεν ειναι και ευκολο να του βαλω το φοντο....
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 27-08-11, 16:59
Το avatar του χρήστη \/ag
\/ag Ο χρήστης \/ag δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2011
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 850
Προεπιλογή

Για πες μου ρε Μανώλη το αρνητικό που έχει το λάδι σε σχέση με την βαζελίνη;ίσα ίσα..ευκολότερη η χρήση και καλύτερο το αποτέλεσμα με το λάδι...

Γιατί και για την βαζελίνη μπορώ να πω και εγώ άλλο λόγω να την κρατήσουμε..
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 27-08-11, 17:01
silia Ο χρήστης silia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-05-2011
Περιοχή: αμπελόκηποι
Μηνύματα: 72
Προεπιλογή

χαχαχαχαχαχαχα παω να παρω το ελαιολαδο και ας ελπισουμε να μην θελει κανεις να φτιαξει σαλατα μετα η βαζελινη δεν θα κανει θολο το τζαμι?
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 27-08-11, 17:49
Το avatar του χρήστη manolischania
manolischania Ο χρήστης manolischania δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-11-2010
Περιοχή: XANIA
Μηνύματα: 758
Προεπιλογή

IMO

Όχι είναι ο καλύτερος τρόπος να βάλεις αφίσα και να μην χρειαστεί να την ξαναπειράξεις για χρονια , βάζεις αρκετή ποσότητα καλύπτοντας όλο το τζαμι μην σε τρομάζει η θαμπάδα με το που ακουμπήσει η αφίσα θα εξαφανιστεί με ένα πανί η χάρακα καλυμμένο με πανί για να μην χαλάσεις την αφίσα την στρώνεις και σε 2-3 μέρες θα είναι τέλεια .

και το λαδάκι μια χαρά είναι αλλα το αποτέλεσμα λάδι vs βαζελίνης πιστεύω το κερδίζει η βαζελίνη με διαφορα .
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 27-08-11, 20:11
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Παιδιά ειλικρινά δεν γνωρίζω το προϊόν του λαδιού που αναφέρθηκε. Αλλά ούτε για τις κολλητικές ικανότητες τις βαζελίνης γνωρίζω, το αντίθετο θα έλεγα…
Όπως προείπα μονωτική ταινία μονής ή διπλής όψεως ή απλό ζελοτέιπ είναι αυτά που έχω χρησιμοποιήσει εγώ στις αφίσες για το πίσω τζάμι στα ενυδρεία μου.
Να επαναλάβω στη φίλη silia ότι το πρόβλημα της δεν είναι το υλικό για το κόλλημα της αφίσας αλλά η επιμονή της στη καθαριότητα που στο τέλος θα καταλήξει να κάνει μπάνιο και στα ψάρια.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 28-08-11, 01:14
silia Ο χρήστης silia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-05-2011
Περιοχή: αμπελόκηποι
Μηνύματα: 72
Προεπιλογή

χαχαχαχαχαχα εγω εμμονη με την καθαριοιτητα ποτε απλως εχω αγχωθει οτι αν δεν διατηρω το ενυδρειο καθαρο θα μου πεθανουν ολα τα μελλοντικα ψαρια... δεν φταιω εγω με αγχωσατε
-------------------------
και μην λες οτι θα κανω μπανιο στα ψαρια γιατι λιγο θελω

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη silia : 28-08-11 στις 01:14 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 30-08-11, 09:05
sps4ever(niktso) Ο χρήστης sps4ever(niktso) δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-02-2003
Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ
Μηνύματα: 652
Προεπιλογή

Βάζεις τη δοσολογία αλατιού νερού που χρειάζεσαι στο κουβά. Εκεί βάζεις ένα κυκλοφορητή 2-3 (και μια ημέρα να το αφήσεις δεν χάλασε ο κόσμος) ώρες να διαλυθεί το αλάτι. Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι η θερμοκρασία και το ph.
Αφού βγάλεις το νερό ΙΜΗΟ ρίξε λίγο buffer στο ενυδρείο και στο κουβά ώστε να έχεις το ίδιο (η παραπλήσιο Ph και στα δύο). Ειδικά η θερμοκρασία του νερού της βρύσης και του ενυδρειου θα έχει απόκλιση οπότε πρέπει να έχεις παραπλήσια (1 βαθμό μέγιστο) και πάλι να ρίξεις το νερό σε γωνία ώστε να μην κινδυνεύει να περάσει ψάρι από κάτω και πάθει σοκ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Καθαρισμα φιλτρου aNe Γλυκό νερό - Γενικά 3 29-08-10 20:27
καθαρισμα φίλτρου BAGELIS Αρχάριοι γλυκού νερού 9 17-11-09 19:00
καθαρισμα βαρελιου nikitasp Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 2 28-10-07 15:04
moonstone-καθαρισμα steady Malawi 5 14-01-07 22:27
Ξυδι για καθαρισμα ενυδρειου mariah Bettas 14 13-12-06 09:06

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,13231 seconds with 13 queries