Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Φυτεμένα Ενυδρεία > Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων

Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων Υποβρύχιοι κήποι - aquascaping

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 21-07-09, 20:28
Το avatar του χρήστη Krisos
Krisos Ο χρήστης Krisos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-04-2009
Περιοχή: Χαλκίδα(Εύβοιας)
Μηνύματα: 668
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Krisos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Ετσι ειναι η τωρινη μορφη του!!
Αν και ειμαι διακοπες ....
Θα το αφησω ακομα να φουντωσει!!! Και μετα το τελικο aquascape!!!

ποοοοοοο ...το απολυτο ενυδρειο!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 21-07-09, 20:40
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.439
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Smile


Εχει ακομα δουλεια!!!
Τελικη παρουσιαση σε λιγο καιρο!!!
Σας ευχαριστω παιδια ......
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 25-09-09, 15:29
Το avatar του χρήστη gangster95
gangster95 Ο χρήστης gangster95 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-09-2009
Περιοχή: θεσσαλία
Μηνύματα: 179
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
1) Σημερα μετα απο την αγορα 3 αμανο και 4 cherry δυστηχως ειχα μια απωλεια ! Το πτωμα βρεθηκε μεσα στο κυκλοφορητη που εκανε δυαχυση του CO2 .. Ηταν ενα CPD που ως γνωστο περιεργο ... θεωρησε σωστο να δει τι ειναι αυτη η τρυπουλα που ρουφαει το νερο ... Οταν ειδε οτι μπορει να γινει και μηχανη του κιμα ηταν αργα ! Απο τα νευρα μου ξηλωσα το κυκλοφορητη και το αντικαταστησα με κατι πιο "ασφαλες" αν ... και με αυτα τα ψαρια τιποτα δεν ειναι ασφαλες!
2) Μετα παρατηρησα καποιο θορυβο σαν ενα πετραδακι να χτυπαει στα τοιχωματα του φιλτρου (Το εσωτερικο της juwel). Τα κλεινω ολα και με φακο προσπαθουσα να δω μεσα στο φιλτρο τι ηταν ... Δεν μπορουσα να δω ομως γιατι ηταν στη γωνια και δεν χωραγε η κεφαλα μου. Αποφασισα λοιπων να το ποιασω. Αλλα λαβιδα δεν χωραγε ... ετσι εβγαλα απο διακοσμητικα φυτα λυγησα τις ακρες τους (μεχρι και μικρη αποχη εφτιαξα) ΔΕΝ εβγαινε με τιποτα ωστοσο κυνηγουσα και μια μικρη γαριδουλα που μπουκαρε στο φιλτρο! Απο τα νευρα μου αφου τα ειχα δοκιμασει ολα ... λεω θα το "ρουφηξω" βαζω λοιπον διαφορους σωληνες και νατο!! Ενα μικρο μπιλακι eheim substrat pro ... την εκανε τη δουλεια! Οκ λεω μια χαρα αξιζει ο πονος στη μεση και τα νευρα! Τα ξαναστηνω ολα και ξαπλωσα να ισιωσει η μεσουλα μου!
3) Αλλα μες στην ησυχια ακουω παλι τον ιδιο θορυβο!! Λεω αποκλειεται δεν υπαρχει περιπτωση! Κι ομως! Αντε παλι τα ιδια! αλλο μπιλακι δε βρηκα αλλα εβγαλα αρκετη αμμο.. Με την ευκαιρια ... λεω ... ας βαλω και τη μια λαμπα στη πισω μερια που δεν φωτιζοταν καλα! Μια χαρα! Τα ξαναστηνω! Ολα οκ δεν ακουω τιποτα!
4) Μαζευω κουβαδες ... σωληνες κ.λ. και βλεπω κατω ενα CPD ξεραμενο ! Τωρα πως βρεθηκε εκει δεν ξερω ... Ισως πηδηξε ... ισως το "ρουφηξα κατα λαθος ... τι να πω!!
5) Οκ τι να κανουμε! εφτιαξα λιγακι τα φυτα και βλεπω στο το ενυδρειο να σταματουν τα παντα! Διακοπη ρευματος? μπα! Ο πολλαπλος χρονοδιακοπτης αυτος δε λειτουργουσε!! Βρε απο απο εδω βρε απο εκει ... τιποτα! Λειτουργει μονο αν ειναι μονιμα συνδεμενο με το usb του υπολογιστη αλλιως .... γιοκ (ολα σβηνουν)! Εστειλα μαιλ στον Γερμανο (aquaristic) και να δω τι θα κανω! Εχει καποιος παρομοια εμπειρια απο αυτη τη περιπτωση?? Τελοπαντων ... λεω ... ας το καταπιω και αυτο!!
6) Μετα απο μια προγραμματισμενη επισκεψη υδραυλικου (η μητερα μου θελει να σπασει ολο το μπανιο και να τα αλλαξει ολα μεσα --ακομα και σωληνωσεις) εμαθα οτι πρεπει να μεταφερω το ενυδρειο (με τους δισκους)! Μια χαρα λεω ... Θα το εχω απεναντι μου και αυτο!! Θα τα βαλω διπλα με το αλλο (ισα ισα χωρανε)
αλλα θα χρειαστω βαση για το juwel record 600! Υπαρχει? Γιατι μετα απο λιγο ψαξιμο δε βλεπω να υπαρχει για το συγκεκριμενο!!
7) Ολα αυτα τα αναφερω γιατι απο το πρωι ολα συνομοτουσαν να μου χαλασουν τη διαθεση αλλα ΔΕΝ τα καταφεραν! Τσακωσα τη φωτογραφικη και να μερικες απο τις φωτο που εβγαλα!! Ηθηκο διδαγμα: ενα ενυδρειο χρειαζεται πολυ πολυ πολυ υπομονη!!
: smt041
ειναι υπεροχο!!!!!
μπραβο ρε γιωργο!!!! αυτο που μου αρεσει πιο πολυ απο ολα ειναι οι 2 πυργοι που εχεις στο βαθος.......ειναι υπεροχοι!!!
και τα φυτα φανταστικα......ειναι ολα εξερετικα!!!! μπραβο και παλι μπραβο!!!!!:smt 041
__________________
go to success!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
αλλα ζωα... kanarini ¶λλα ζώα 3 30-09-08 18:44
αλλα ζωα σταυρος γ ¶λλα ζώα 14 08-09-08 08:05
να και τα αλλα μου ζωα NIKOL ¶λλα ζώα 136 26-05-08 19:41
ancistrous αλλα τι? nikitasp Γατόψαρα Ν. Αμερικής 3 27-02-08 10:12

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03785 seconds with 14 queries