Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-02-11, 23:50
QS-Plan Ο χρήστης QS-Plan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-07-2010
Περιοχή: Τριανδρία (home) - Συκιές (work)
Μηνύματα: 807
Προεπιλογή Προετοιμασιες, εθελοντες, ιδεες και υλικα για την Ζωοτεχνια 2013

Πάει και αυτό.... τελείωσε.... άντε να ετοιμαζόμαστε για την επόμενη έκθεση.

Μια, ίσως πρώιμη, πρόταση... Καλό θα ήτανε, την επόμενη φορά να βρισκόμασταν από πιο πριν και να "ξεκαθαρίζαμε" τα γνωστά 4 Π... Πού, Πότε, Πως και Ποιός... ώστε να προγραμματίζαμε και τον χρόνο μας έτσι ώστε να έχουμε συνεχή και σταθερή παρουσία.

Επίσης, καλό θα ήταν, να ετοιμάζαμε και κάποιο έντυπο υλικό ή/και οπτικοακουστικό υλικό. Καλό το φυλλαδιάκι του Συλλόγου, αλλά όλες οι κρίσιμιες πληροφορίες του είναι άστα να πάνε.... Διεύθυνση πλέον δεν υπάρχει, οι Θεσσαλονικείς πλέον δεν βρισκόμαστε στο Bennigans, κλπ κλπ κλπ.

Για το οπτικοακουστικό υλικό είναι κάτι που έχει ζητηθεί από σχολεία. Ένα cd, dvd κατιτίς που να ενημερώνει για τα βασικά του να στήσεις και να διατηρήσεις ένα ενυδρείο.

Φαντάζομαι, αρκετοί θα έχουν τις προτάσεις τους. Ας θεωρηθεί ένα άτυπο brainstorming, ας καταγραφούν όλες οι απόψεις και προτάσεις, ας εκτιμηθούν από τον Σύλλογο και ας υλοποιηθούν με την βοήθεια όλων μας...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-02-11, 11:30
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Κωστα ειναι αληθεια οτι ειναι πολυ νωρις.

Ναι οντως για την επομενη φορα μαλλον θα χρειαστουμε καινουριο φυλλαδιακι.
Κρατησες τηλεφωνο επικοινωνιας απο τα σχολεια που ενδιαφερθηκαν? θα μπορουσαμε να κανουμε μια ομαδα που θα εχει ως εργο να ετοιμασει ενα μικρο σεμιναριο ας πουμε ομιλια.Ο κορμος υπαρχει και το κειμενο, και το slideshow απο την ζωοτεχνια του 2005 οπου ειχαμε παρουσιασει ενα σεμιναριο εισαγωγης στον κοσμο του ενυδρειου. Εαν θελησεις μπορεις να αναλαβεις επικεφαλης του εγχειρηματος, να κανεις μια ομαδα και να το δουλεψετε, και επειτα να το στειλουμε στο ΔΣ για εγκριση.

Για την επομενη εκθεση θα ειμαστε ακομη πιο ετοιμοι πλεον, καθως εχουμε ετοιμα φωτιστικα για ολα τα ενυδρεια πια. Εχουμε καποια υλικα οπως αμμος.

θα ηταν καλο να κολλουσαμε 2 ενυδρεια για το "Σωστο και Λαθος" και να μην αγωνιουμε για να βρουμε 2 μικρα ενυδρειακια, αυτο ειναι ευκολο να γινει.

Επισης θα ηταν καλο να εχουμε ενα ενημερωτικο φυλλαδιο, για υβριδια και βαμμενα ψαρια.
και ενα φυλλαδιο, με βασικες οδηγιες, για νεο ξεκινημα και ασφαλη διατηρηση του ενυδρειου και των ψαριων μας.

γενικα εχω και αλλες ιδεες, εγω δε λεω να κανουμε ενα brainstorming, αλλα να συμμετεχουν ατομα που θα μπορουν και να υλοποιησουν αυτες τις ιδεες, δε θελω να μπει ο καθε ενας, να λεει κατι απιαστο η κατι που θα μπορουσανε να κανουν πολυεθνικες εταιριες, και πανω απο ολα τοκριτηριο να ειναι οτι θα πρεπει να γινει με το ελαχιστο των χρηματων.
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-02-11, 11:49
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.373
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikenuke Εμφάνιση μηνυμάτων
Κρατησες τηλεφωνο επικοινωνιας απο τα σχολεια που ενδιαφερθηκαν? θα μπορουσαμε να κανουμε μια ομαδα που θα εχει ως εργο να ετοιμασει ενα μικρο σεμιναριο ας πουμε ομιλια.Ο κορμος υπαρχει και το κειμενο, και το slideshow απο την ζωοτεχνια του 2005 οπου ειχαμε παρουσιασει ενα σεμιναριο εισαγωγης στον κοσμο του ενυδρειου. Εαν θελησεις μπορεις να αναλαβεις επικεφαλης του εγχειρηματος, να κανεις μια ομαδα και να το δουλεψετε, και επειτα να το στειλουμε στο ΔΣ για εγκριση.


Επισης θα ηταν καλο να εχουμε ενα ενημερωτικο φυλλαδιο, για υβριδια και βαμμενα ψαρια.
και ενα φυλλαδιο, με βασικες οδηγιες, για νεο ξεκινημα και ασφαλη διατηρηση του ενυδρειου και των ψαριων μας.
.
Όταν ετοιμαστεί το υλικό έχω επαφές με πολλά δημοτικά σχολεία και συλλόγους γονέων και μπορούμε ανέξοδα να κάνουμε όσες παρουσιάσεις μπορούμε και θέλουμε
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-02-11, 11:52
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.101
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν ετοιμαστεί το υλικό έχω επαφές με πολλά δημοτικά σχολεία και συλλόγους γονέων και μπορούμε ανέξοδα να κάνουμε όσες παρουσιάσεις μπορούμε και θέλουμε

πολυ καλη η ιδεα με τα σχολεια
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-02-11, 12:18
QS-Plan Ο χρήστης QS-Plan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-07-2010
Περιοχή: Τριανδρία (home) - Συκιές (work)
Μηνύματα: 807
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikenuke Εμφάνιση μηνυμάτων
Κρατησες τηλεφωνο επικοινωνιας απο τα σχολεια που ενδιαφερθηκαν? θα μπορουσαμε να κανουμε μια ομαδα που θα εχει ως εργο να ετοιμασει ενα μικρο σεμιναριο ας πουμε ομιλια.Ο κορμος υπαρχει και το κειμενο, και το slideshow απο την ζωοτεχνια του 2005 οπου ειχαμε παρουσιασει ενα σεμιναριο εισαγωγης στον κοσμο του ενυδρειου. Εαν θελησεις μπορεις να αναλαβεις επικεφαλης του εγχειρηματος, να κανεις μια ομαδα και να το δουλεψετε, και επειτα να το στειλουμε στο ΔΣ για εγκριση.
Μιχάλη καλημέρα.
Δυστυχώς δεν έχω κρατήσει στοιχεία επικοινωνίας, αλλά εάν τελικά υλοποιηθεί αυτή η σχέση, βρίσκονται εύκολα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν ετοιμαστεί το υλικό έχω επαφές με πολλά δημοτικά σχολεία και συλλόγους γονέων και μπορούμε ανέξοδα να κάνουμε όσες παρουσιάσεις μπορούμε και θέλουμε
Μόλις βρέθηκε και ο επικεφαλής του εγχειρήματος
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ζωοτεχνια 2011:προετοιμασιες, εθελοντες, ιδεες και υλικα mikenuke Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 408 15-02-11 15:17
Οι προετοιμασιες ξεκινησανε, το σαββατο στην εκθεση στηνουμε γυψοσανιδες!Ελατε! mikenuke Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 114 19-02-09 10:17
Εθελοντες επανδρωσης του περιπτερου μας mikenuke Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 7 26-01-09 23:27
Προετοιμασιες για την εκθεση, ολοι βοηθανε! mikenuke Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 42 03-02-07 11:39

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04013 seconds with 13 queries