Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-05-07, 19:41
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή Δηλωση συμμετοχης στη ημερησια εκδρομη στη ΔΡΑΜΑ

Εδω δηλωνετε συμμετοχη για την εκδρομη στη Δραμα, και λετε με τι θελετε να ταξιδεψετε.

Α) με το λεωφορειο του συλλογου
Β) με το αυτοκινητο σας

Λεπτομερειες για την εκδρομη θα βρειτε εδω...

Οι τιμη του εισητηριου, για το λεωφορειο, ειναι 20¤ κατ'ατομο και συμπεριλαμβανει το εισητηριο εισοδου στο σπηλαιο αξιας 6¤.
Τα μελη του συλλογου εχουν εκπτωση και το εισητηριο ειναι μονο 5¤ με το λεωφορειο.
Επισης εχουμε και οικογενεικο εισητηριο:
οικογενειακο εισητηριο για τα μελη ειναι 20¤ για 4 ατομα
Για μη μελη ειναι 30¤

Ανακεφαλαιωνοντας
Κοστος συμμετοχης με λεωφορειο:
Μελη.........................................5¤
Μη Μελη....................................20¤
Οικογενειακο μελους....................20¤ (4 ατομα)
Οικογενειακο μη μελους................30¤ (4 ατομα)
Το εισητηριο περιλαμβανει ΔΩΡΕΑΝ ΕΙΣΟΔΟ στο σπηλαιο.

Λεπτομερειες για την εκδρομη θα βρειτε εδω...


Δειτε και το λεωφορειο μας!!!!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  psfe_bus.gif
Εμφανίσεις:  357
Μέγεθος:  79,1 KB  
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mikenuke : 18-05-07 στις 20:40
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-05-07, 09:59
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Mπράβο ρε Μιχάλη....ωραίο λεωφορείο αλλά θα έρθω με το αυτοκίνητο μου !

Δηλώνω συμμετοχή για ένα άτομο.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-05-07, 10:21
Το avatar του χρήστη gwgw
gwgw Ο χρήστης gwgw δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη-Κέρκυρα....
Μηνύματα: 148
Προεπιλογή

και γω μεσα...με το λεωφορειο ομως..(συμφερει και ποιο πολυ απο τη βενζινη που θα χαλασεις με το αμαξι..)

θα κανουμε και χαβαλε βρε γιωργο...ελα με το λεωφορειο..

κατα πασα πιθανοτητα θα φερω και μια φιλη μου (μη μελος)
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-05-07, 10:27
Το avatar του χρήστη SOCRATIS
SOCRATIS Ο χρήστης SOCRATIS δεν είναι συνδεδεμένος
Goldfish Moderator
 
Εγγραφή: 24-11-2004
Περιοχή: ΒΕΡΟΙΑ
Μηνύματα: 781
Προεπιλογή

Και εγώ με την οικογένεια(4) και ίσως κάποιοι φίλοι.Θα σας ενημερώσω σύντομα.
Και εγω θα έλεγα με λεωφορείο για τους παραπάνω λόγους.
__________________
"Πάντα οὖν ὅσα ἂν θέλητε ἵνα ποιῶσιν ὑμῖν οἱ ἄνθρωποι,οὕτω καὶ ὑμεῖς ποιεῖτε αὐτοῖς"
(Ματθ., ζ΄, 12)

Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-05-07, 12:30
Το avatar του χρήστη dim
dim Ο χρήστης dim δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 375
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dim
Προεπιλογή

και εγώ μέσα είμαι. αν θελήσει και κανένας φίλος μου ή φίλη θα σας ενημερώσω. με λεωφορείο πιστεύω ότι είναι καλύτερα.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 28-05-07, 22:21
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Κοσμοσυρροή Μιχάλη....μήπως να βάζαμε και δεύτερο λεωφορείο ;

Κρίμα...τι άλλο να πω.....και μετά...θέλουμε προτάσεις...θέλουμε εκδηλώσεις....και όταν έρθει η ώρα......
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 28-05-07, 23:29
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

αν και δεν μου πεφτει λογος...μηπως οργανωθηκε σε λαθος χρονο....??(ισως μετα τη σχολικη περιοδο-εξετασεις κλπ.....)λεω ισως......
μακαρι να κανω λαθος,αλλα τωρα οπως ειναι, με 2 επιβατικα βγαινει μια χαρα.....(δυστυχως)...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 29-05-07, 08:39
Το avatar του χρήστη MiziGr
MiziGr Ο χρήστης MiziGr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 991
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klaz Εμφάνιση μηνυμάτων
αν και δεν μου πεφτει λογος...μηπως οργανωθηκε σε λαθος χρονο....??(ισως μετα τη σχολικη περιοδο-εξετασεις κλπ.....)λεω ισως......
μακαρι να κανω λαθος,αλλα τωρα οπως ειναι, με 2 επιβατικα βγαινει μια χαρα.....(δυστυχως)...
Εμένα πάντως με πετύχατε μέσα στην εξεταστική μου !!!!! Δυστυχώς δεν μπορώ να έρθω.....
__________________
Δεν είμαι γυναικολόγος αλλά θα του ρίξω μια ματιά

Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 29-05-07, 09:09
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Δυστυχως η αληθεια ειναι καπου αναμεσα, μεταξυ αδιαφοριας, απραξιας και αστοχιας (αστοχια στην χρονικη τοποθετηση).
Γιατι οπως βλεπουμε δεν υπαρχει συμμετοχη στη εκδρομη παρα μονο απο μας τους γνωστους γραφικους. Και εχει δικιο ο George να μαλωσει τον κοσμο που ζηταει εκδηλωσεις, διοργανωσεις, παραστασεις, και δεν συμμετεχει ... αλλα εχει προτασεις, εχει διαθεση, εχει ιδεες, κανει παρατηρησεις...
Και εδω θα βαλω παραδειγμα εσενα Κωστα, και θελω να τονισω οτι δεν ειναι προσωπικη επιθεση, κανεις την παρατηρηση-διαπιστωση πως ισως προκειται για λαθος στιγμη, λογω σχολειων, αλλα δεν αναφερεις τι προτιθεσαι να κανεις, θα συμμετεχεις ναι ή οχι? και αν οχι για ποιο λογο?γιατι παιδια που να πηγαινουν σχολειο δεν εχεις, αλλα δε μας λες τους λογους για τους οποιους απο οτι καταλαβαινουμε δεν θα ερθεις.
Καταλαβαινεις δηλαδη πως αν ο κοσμος ηθελε να ερθει, θα εβγαινε και θα ελεγε, οπως ο MiziGr (τωρα πια) "οχι ρε γμτ, θελω να ερθω και δε μπορω γι αυτο και γι αυτο το λογο, δεν το κανουμε μια βδομαδα αργοτερα?", αλλωστε γι αυτο δημοσιευτηκε η ιδεα προς συζητηση για να βελτιωσουμε οποια λαθη.
Τελικα εγω δεν πιστευω πως προκειται για λαθος χρονικη τοποθετηση... αν γινοταν νωριτερα δηλαδη το ΠΣΚ που μας περασε θα ηταν σιγουρα λαθος λογω Αγιου πνευματος, αν γινοταν αργοτερα 10 Ιουνιου ο κοσμος θα προτιμησει σιγουρα μια παραλια και ενα beach-o-bar-o. αρα το προβλημα εντοπιζεται αλλου.

Και εδω θελω να ευχαριστησω το μελος της παρεας μας, lucy, που ετρεξε πηρε τηλεφωνα, μαζεψε πληροφοριες και διοργανωσε μαζι με μενα (αλλα εμενα μη με λαμβανετε υπ'οψη ειμαι απλα ενας γραφικος που τρεχει) την εκδρομη, που ενθουσιαστηκε απο την ιδεα και αδημονει την πραγματοποιηση της για "να γνωρισει την νεα της παρεα" οπως πολλες φορες μου λεει! Και να ζητησω συγγνωμη που την παρεσυρα να τρεξει, γιατι η εκδρομη δεν θα πραγματοποιηθει.
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 29-05-07, 09:54
Το avatar του χρήστη SOCRATIS
SOCRATIS Ο χρήστης SOCRATIS δεν είναι συνδεδεμένος
Goldfish Moderator
 
Εγγραφή: 24-11-2004
Περιοχή: ΒΕΡΟΙΑ
Μηνύματα: 781
Προεπιλογή

Εγώ θα πρότεινα, μιας και δεν έχουμε την δυνατότητα να περιμένουμε πόσοι θα μαζευτούμε εώς την τελευταία στιγμή ,για να δούμε αν θα χρειαστούμε λεωφορείο και πόσων θέσεων,να πάμε με αυτοκίνητα.Να δοθεί η Παρασκευή
1 Ιουνίου σαν ημερομηνία λήξης των δηλώσεων συμμετοχής έτσι ώστε να δούμε πόσα αυτοκίνητα θα χρειαστούνε(Οπως και πέρυσι).
__________________
"Πάντα οὖν ὅσα ἂν θέλητε ἵνα ποιῶσιν ὑμῖν οἱ ἄνθρωποι,οὕτω καὶ ὑμεῖς ποιεῖτε αὐτοῖς"
(Ματθ., ζ΄, 12)

Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 29-05-07, 10:10
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Μιχάλη ούτε να το σκέφτεσαι. Μεγάλη μου χαρά και ευχαρίστηση να κάνω κι άλλα.
Χθες ανέβηκα στον Κορύλοβο - στους πρόποδές του οποίου είναι χτισμένη η Δράμα -και λέω γιατί δεν το σκέφτηκα να προτείνω καφέ στο λόφο με θέα όλη την πεδιάδα της Δράμας, έναν αληθηνά ζωντανό χάρτη;!!!
Τώρα όμως ειλικρινά...
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 29-05-07, 14:35
Το avatar του χρήστη caverman
caverman Ο χρήστης caverman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-11-2005
Περιοχή: Σταθμός Πλακεντίας - Αττική
Μηνύματα: 682
Προεπιλογή

Κρίμα που δεν θα γίνει, μου χάλασαν και την έκπληξη Μιχάλη...
__________________
Cave Mania...

Εσύ ... είσαι μέλος του ΠΣΦΕ;;;
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 29-05-07, 16:03
Το avatar του χρήστη billy
billy Ο χρήστης billy δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-02-2006
Περιοχή: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Μηνύματα: 293
Προεπιλογή

Παιδια αν τελικα γίνει να με υπολογίζεται...Ευχαριστω...
__________________
Τρελαμένος με τις ψαρούκλες!!!! Το ενυδρείο μoυ.
http://www.esnips.com/web/FISH
Oι φωτογραφιες μου



Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 29-05-07, 16:15
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Smile πολυ απλα ,η δικη μου θεση......

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikenuke Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εδω θα βαλω παραδειγμα εσενα Κωστα, και θελω να τονισω οτι δεν ειναι προσωπικη επιθεση, κανεις την παρατηρηση-διαπιστωση πως ισως προκειται για λαθος στιγμη, λογω σχολειων, αλλα δεν αναφερεις τι προτιθεσαι να κανεις, θα συμμετεχεις ναι ή οχι? και αν οχι για ποιο λογο?γιατι παιδια που να πηγαινουν σχολειο δεν εχεις, αλλα δε μας λες τους λογους για τους οποιους απο οτι καταλαβαινουμε δεν θα ερθεις.
μα το προβλημα μιχαλη μου,δεν επικεντρωνεται σε εναν και μονο ανθρωπο(στην περιπτωση μας, εμενα..),εχει να κανει προφανως με κατι αλλο...να το πω δυσαρεσκεια..?να το πω προβληματισμο..? να το πω πιο απλα αποχη...?
εαν παρουμε παραδειγμα την εκθεση βιβλιου,που θεωρω οτι εδωσε τα δειγματα γραφης της(τουλαχιστο απο το αναλογο ποστ,καταλαβαμε οτι κατι δεν παει πολυ καλα... ),το μυνημα προφανως απο τα μελη και μη του κβε εδω πανω ισως δοθηκε....
πρεπει να υπαρξει προβληματισμος,και να βρεθουν τα αιτια που ηρθανε τα πραγματα οπως ηρθανε...
εγω για τους δικους μου λογους,προτιμησα να μην παρεβρεθω,ουτε να δηλωσω συμμετοχη στην εκδρομη,αφου λιγο η πολυ ειναι γνωστη η μερικη μου αποχη απο τα κοινα του συλλογου,και η μη ανανεωση της συνδρομης μου.και αυτο γιατι αναμενω τις εξελιξεις και τις εκλογες στο συλλογο...
αρα,φτανω στο συμπερασμα και λεω οτι ενας μη μελος του κβε και κατ'επεκταση του συλλογου,πως μπορει να επηρεασει την εκβαση της εκδρομης η καποιας αλλης δραστηριοτητας...???
*θελω να πιστευω οτι θα υπαρξει αλλαγη του σκηνικου,και οτι θα γινουμε ξανα μια ευτυχισμενη παρεα οπως ισχυριστηκε ο κατα τα αλλα συμπαθης σωκρατης....ΜΑΚΑΡΙ.
ΥΓ.ενας βασικος λογος τωρα που ανηκω στους επαγγελματιες του χωρου ειναι οτι λογω εργασιας και μαλιστα ωραριου καταστηματων,προτιμω πλεον να μοιραζομαι την μοναδικη μερα,που ειναι η κυριακη με την οικογενεια μου,και αποφευγω οσο μπορω να μιλαω για ψαρια η για ενυδρεια,αυτην τη μερα.....πραγμα που κανω συνεχως και ακαταπαυστα ολες τις υπολοιπες μερες,και μερα-νυχτα.....
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 29-05-07, 16:23
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Δεν ειπα οτι εσυ επηρεαζεις την εκδρομη, και δεν εχει σημασια που δεν εισαι μελος του Συλλογου, αρκει που εισαι φιλος του, και μπορεις να βοηθησεις με οποιονδηποτε τροπο. Ομως μη συμμετεχοντας δημιουργειται προβλημα.
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 29-05-07, 16:27
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

μηπως τελικα πρεπει ολοι μαζι να μιλησουμε σε καποια συναντηση,μηπως και βρουμε το προβλημα.....???
εγω τουλαχιστο,ειμαι διατεθημενος να το κουβεντιασω,ειτε σε καποια συναντηση,ειτε σαββατο πρωι,εξω απο το μαγαζακι μας,πινωντας καφεδακι σε τραπεζακι στη δροσια κατω απο δεντρο....
τι λες..??
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 29-05-07, 18:42
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Η συναντηση του συλλογου ειναι την κυριακη και απο οτι φαινεται θα γινει κανονικα, και ειναι ανοιχτη για ολους και καθιερωμενη, οποιος θελει ερχεται.
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 29-05-07, 19:21
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

οκ.κατανοητο και αποδεκτο.
ας περιμενουμε λοιπον επισημως το τι θα γινει τελικα την κυριακη...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 29-05-07, 19:38
Το avatar του χρήστη vasilakis
vasilakis Ο χρήστης vasilakis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-07-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.237
Προεπιλογή

Εγω προτεινω να παμε με αμαξια (οποιος εχει) και να μοιραστουμε τα εξοδα...
Οποιος εχει ορεξη να δει ας ερθει...
Ειναι καλη ευκαρια τωρα να κανουμε κατι διαφορετικο απο την καθιερωμενη μας συναντηση (οχι οτι περναμε ασχημα )
αλλα ας δουμε και κατι διαφορετικο.
Μιχαλη εγω λεω να δωσουμε διορια για συμμετοχη ως την παρασκευη και οσοι μαζευτουμε να παμε με αμαξια...
...και ειμαι σιγουρος οτι θα περασουμε τελεια!
__________________
Bill the Mastoras


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vasilakis : 29-05-07 στις 21:54
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 29-05-07, 23:32
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Παράθεση:
εαν παρουμε παραδειγμα την εκθεση βιβλιου,που θεωρω οτι εδωσε τα δειγματα γραφης της(τουλαχιστο απο το αναλογο ποστ,καταλαβαμε οτι κατι δεν παει πολυ καλα... ),
H εκθεση βιβλιου δεν ειναι δειγμα γραφης, μιας και εγινε τελευταια στιγμη. Δεν εχει περασει πολυς καιρος απο τον Φλεβαρη, και εγω θεωρω την εκθεση δειγμα γραφης, και πολυ καλο μαλιστα.
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 30-05-07, 00:05
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Το θέμα μας εδώ είναι η εκδρομή και οι συμμετοχές σε αυτήν.
Όλα τα υπόλοιπα θέματα μπορούν να συζητηθούν στην επόμενη καθιερωμένη μας συνάντηση ή σε κάποια έκτακτη (αν υπάρχει λόγος) ή στα όργανα του συλλόγου.

Σχετικά με το θέμα της επιτυχίας ή όχι της παρουσίας του ΚΒΕ στην πρόσφατη έκθεση βιβλίου δε νομίζω να κρίνεται ή όχι από τα πόσα νέα μέλη γράψαμε ( αυτό δεν υποννοείς Κώστα ; ) .
Εξάλλου δεν υπάρχει και λόγος να γραφεί αυτό δημόσια στο GAB.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 30-05-07, 22:24
Το avatar του χρήστη vasilakis
vasilakis Ο χρήστης vasilakis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-07-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.237
Προεπιλογή

Tι αποφασιστηκε τελικα οσον αφορα την εκδρομη?
Ακυρη?
__________________
Bill the Mastoras

Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 30-05-07, 22:47
Το avatar του χρήστη dim
dim Ο χρήστης dim δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 375
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dim
Προεπιλογή

εγώ παιδιά δυστηχώς δεν θα είμαι εδώ. δήλωσα ότι θα έρθω αλλα τελικά, αφού είδα ότι δεν είχε και συμετοχή κανόνισα κάτι άλλο και θα λοίπω. αν και τον τελευταίο καιρό απουσιάζω γενικώς απο τα του συλλόγου να ξέρετε ότι αυτό το παρείστικο που είχαμε και τον χαβαλέ και όποτε βρισκόμασταν ρίχναμε το γέλιο της αρκούδας άρχισε να χαλάει απο την ώρα που έγινε το κλιμάκιο και άρχισε το , πρόεδρος , αντιπρόεδρος , γραμματέας κτλ. κ αρχίσανε και τα επαγγελματικά στην μέση. χάθηκε η ουσία. θα έλεγα ότι η έκθεση που έγινε είχε πολύ μεγάλη επιτυχία, και άν η έκθεση βιβλίου που έγινε και δεν είχε και τόση δεν πειράζει, αρκεί που έγινε και υπάρχουν πράματα που γίνονται ακόμη. εγώ θα έλεγα να αναλάβει καθένας την ευθύνη του και να κάνει την αυτοκριτική του για να μπορέσουμε να ανασυκροτηθούμε και να κάνουμε πράμαα. τον θέλουμε τον σύλλογο και αυτό φαίνετε απο πολλούς.
κλάζ σόρρυ αλλα σε θυμάμαι να κάνεις χαβαλέ και γελάμε στην παρέα. δεν μπορώ να ακούω ότι είσαι επαγγελματίας τώρα και τέτοια. το οτι ασχολήθηκες επαγγελματικά τι σημαίνει ότι θα χαλάσουμε τις σχέσεις μας και τον χαβαλέ μας.? σου χαλάει κανένας την επαγγελματική σου δραστηριότητα.? δεν νομίζω.
εγώ πάντος είδα πολύ κόσμο να ενδιαφέρεται για τον σύλλογο απο την έκθεση και την επιτυχία που είχαμε.
τον θέλει πολύς κόσμος τον σύλλογο.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 30-05-07, 23:08
Το avatar του χρήστη θοδωρης
θοδωρης Ο χρήστης θοδωρης δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-05-2006
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Η εκδρομή μας θα πραγματωποιηθεί στις 3-6-2007 ΚΑΝΟΝΙΚΑ στην ομορφη πόλη τις Δραμας με τα αμαξάκια μας ...και απ'οτι βλεπω θα περασουμαι
πολυ ωραια

Περισσότερα νεα (ωρα- και σημείο συναντισης ) εντος των ημερών
__________________

TOTM Reef Central Oct.'09
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 30-05-07, 23:38
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή ελευθερια της αποψης,και της σκεψης μου.....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dim Εμφάνιση μηνυμάτων
κλάζ σόρρυ αλλα σε θυμάμαι να κάνεις χαβαλέ και γελάμε στην παρέα. δεν μπορώ να ακούω ότι είσαι επαγγελματίας τώρα και τέτοια. το οτι ασχολήθηκες επαγγελματικά τι σημαίνει ότι θα χαλάσουμε τις σχέσεις μας και τον χαβαλέ μας.? σου χαλάει κανένας την επαγγελματική σου δραστηριότητα.? δεν νομίζω.
.
δεν εβαλα ποτε μου μπροστα τη λεζαντα,ο χομπισταρας,που εγινε και καλα επαγγελματιας,και σηκωσε τη μυτουλα,η καβαλησε κανα μπαμπου καλαμι...φιλε και συναδελφε στη τρελλα δημητρη
εξαλλου ας μην τρελλαθουμε..υπαλληλος σε πετ -σοπ ειμαι(και αγνωστο το μεχρι ποτε...),και ανεργος ημουν για πολλους μηνες μαζι με προβληματα υγειας....ετυχε κι βρηκα αυτη τη δουλεια,δοξα το θεω,και........οριστε...!!
αν τυχαινε και με συναντουσες ολον αυτο τον καιρο θα εβλεπες οτι δεν επαψα να χανω το χιουμορ μου(παρολα μου τα προβληματα),και μαλιστα το αυξησα κιολας....
για το αν χαλαει καποιος τα επαγγελματικα μου(επαναλαμβανω οτι δεν ειμαι επαγγελματιας,υπαλληλος ειμαι....αν μιλας για τον κωστη(αζορες)γιατι αυτος ειναι επαγγελματιας...!!,μπορει να σου μιλησει ο ιδιος..!!!)και σαφως κατι τετοιο δεν ισχυει....
για να μην ξεφευγω απο το θεμα λοιπον,ολο αυτο το διαστημα,τα πιο θετικα μυνηματα,με ντομπρα και σταθερα μυνηματα για τον συλλογο μας(εδω στη β.ελλαδα) τα ελαβα απο τον γιωργο τον λινκμαν,που προσπαθησε να μεινει ουδετερος απο ολους και ολα....
κατι τετοιο προσπαθησα να κανω και εγω,αλλα για αλλη μια φορα ματαια..(ξαφνικα εγινα μαυρο προβατο,ηρθα σχεδον κουτσαινοντας λιγες μερες πριν εγχειριστω,και απο τους παρευρισκομενους στο περιπτερο του συλλογου,στη ζωοφιλια,μονο οι 2 μακρινοι επισκεπτες με χαιρετησαν εγκαρδια και μιλησαμε για λιγο σε πολυ ζεστους και φιλικους τονους...
και μιλαω για τον αννιβα,και τον τολη..!!!
οι ''δικοι μου''..????ΠΟΙΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ...???ξυνισμενες φατσες ειδα,γριματσες του στυλ,''εσυ τωρα τι ηρθες να κανεις εδω....???....για να μη μιλησω για τον ''πρωην'' κολλητο μου τον γεωγραφικο μας αντιπροσωπο,τον κατα τα αλλα φιλο θοδωρη,που διασταυρωθηκαν πανω απο 5 φορες τα ματια μας,και τις 5 φορες κοιταξε αλλου αγνοοντας με........οταν λοιπον το παιρνεις το μυνημα οτι εισαι ανεπιθυμητος,γιατι εισαι φιλαρακι του λασαλ(στην γνωστη ιστορια)αρα,σων και καλα ανηκεις αλλου.....που αλλου... ΑΝΗΚΩ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΡΕΛΛΑ ΜΟΥ....???ΠΟΥ...???? ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ...?????
ΠΡΟΚΑΛΕΣΑ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ..??? ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΠΟΝΟ Η ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...???
για τι λοιπον για ολα να φταιει ο κλαζ..???? ο κλαζ αυτο,ο κλαζ το αλλο.....δεν το εχω καταλαβει,ακομη προσπαθω......
και κλεινω λεγοντας,οτι μπορει για αλλη μια φορα τον τελευταιο καιρο να απεχω απο τα κοινα και τις συγκεντρωσεις,αλλα στελνω ακομη ενα νεο μελος για εγγραφη στην επομενη συναντηση.....ετσι απαντω σε αυτους που συνεχιζουν να με εχουν στο κεντρο του κυκλωνα.....
αποφασισα με βαρια καρδια να ριξω μαυρη πετρα πισω μου ,οσο αφορα τα κοινα του συλλογου,και να επικεντρωθω μονο στη δουλιτσα μου,και στην ιντερνετικη βοηθεια αρχαριων χομπιστων,αλλα (και στην ευρεση νεων μελών για το συλλογο)....απλα αυτο και τιποτε αλλο....
λυπαμαι που το τελευταιο διαστημα,επαψα να κανω τον διασκεδαστη,και τον γελωτοποιο μεσα στο ''επι επιστητου'',αλλα ο χρονος μου ειναι πολυτιμος.....
αν τυχει παντως(πρωτα ο θεος..!!)και βρεθουμε,να εχεις και δευτερο εσωρουχο μαζι σου,δημητρη μου...σιγουρα μετα απο τοσο γελιο που θα ριξουμε δεν θα παει χαμενο.......
υγ.αν τελικα γινει η εκδρομη,να περασετε καλα,και ευχομαι να μην γινει οπως στον χαιλαντερ....''ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ.....΄''
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Tolis : 30-05-07 στις 23:59
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 31-05-07, 09:25
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

εμένα πάντος με.... θα έρθετε ή θα δαγκάσω τ' αυτιά μου;
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 31-05-07, 09:35
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Θα ερθουμε!!!!!!!!!!!!!
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 31-05-07, 12:53
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

άντε πια με σκάσατε!!!!
Λοιπόν βάζω 2 χάρτες της Δράμας για να ξέρετε ποιές περιοχές θα επισκεφτούμε, μία με λινκ: www.godrama.gr/map/
και ένα συνημένο. Ήταν το καλύτερο που μπόρεσα να κάνω γιατί δεν ξέρω "βαθιά" πράγματα για τους Η/Υ.

ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ ΛΟΙΠΟΝ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  mapnomos.jpg
Εμφανίσεις:  258
Μέγεθος:  63,8 KB  
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 31-05-07, 18:43
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

θα ήθελα μια ακόμα χάρη για να μπορέσω να σας περιποιηθώ σωστά, σαν καλή ... σπιτονοικοκυρά.
Πόσοι περίπου -περίπου- θα έρθετε; Πρέπει να το ξέρω γιατί παντού με ρωτάνε, και κυρίως στο εστιατόριο. Καταλαβαίνετε... τουριστική σεζόν για την Δράμα και καλό είναι να είμαστε οργανομένοι.
Αν θέλετε στείλτε μου πμ για να σας μετρήσω.
Ευχαριστώ!!!
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 31-05-07, 20:21
Το avatar του χρήστη a-sakis
a-sakis Ο χρήστης a-sakis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 219
Προεπιλογή

Δυστηχώς δεν θα μπορέσω να έρθω και λόγω επαγγέλματος(βενζινάδικο που θα είναι ανοιχτό και Σαββατο και Κυριακή) αλλά και επειδη έχω και τον μικρό που είναι 16 μηνών και δεν μπορώ να τον αφήσω κάπου.Αν μπορούσα θα έπερνα την γυναίκα μου και θα ερχόμουν.

Καλά να περάσετε...

sorry lucy αλλά μίαν εταίραν φορά....
__________________
Τα tropheus μου
Ότι έχω γράψει σ'αυτό το forum,συμπεριλαμβανομένης και αυτής της πρότασης,είναι ψέμα...
ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ.
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΙΕΚΠΕΡΑΙΩΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΔΥΝΑΤΑ.
ΓΙΑ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΖΗΤΟΥΜΕ ΔΙΟΡΙΑ 24 ΩΡΩΝ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΔΡΑΜΑ - Ημερησια Εκδρομη ΠΣΦΕ - οργανωση ΚΒΕ mikenuke Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 3 02-06-07 13:40
Ημερησια Εκδρομη ΠΣΦΕ - οργανωση ΚΒΕ mikenuke Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 41 24-03-07 16:21
Υφαλοσ Στη Jeddah profitia Θαλασσινό νερό - Γενικά 8 15-06-06 22:03
Διάχυση CO2 nigeron Δίσκοι 10 05-11-05 21:17
Σκαλαρια στη μαχη. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ¶λλες κιχλίδες Ν. Αμερικής 9 22-10-05 18:51

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,11823 seconds with 14 queries