Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Bettas

Bettas Μονομάχοι, όλων των μορφών.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 30-05-11, 02:30
Το avatar του χρήστη redman88
redman88 Ο χρήστης redman88 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-03-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 413
Lightbulb ενα ονειρο!!!

θα ηθελα να μου πειτε αν ενα ενυδρειο 100*100*25cm θα ηταν καταλληλο για να μπουν 2-3 μονομαχοι(αρσενικοι) και μερικοι θυληκοι???
εννοειται οτι θα ειναι γεματο φυτα κτλ....

υ.γ.: αυτο, το να παρατηρησω καλυτερα τους μονομαχους, ειναι το ονειρο μου γι'αυτο και μπηκε αυτος ο τιτλος!!!
επισης ειναι ονειρο γιατι θα μπορει να γινει μονο αν βρεθει χρημα και χωρος...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-05-11, 02:35
StefanosS Ο χρήστης StefanosS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-05-2011
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

Δυστυχως θα σου χαλασω το ονειρο αλλα αυτο που λες δεν γινετε ΕΝΑΣ μονο μονομαχος σε καθε ενυδρειο,2 ή και περισσοτεροι αρσενικοι σκοτωνοντε μεταξυ τους οσο για τις θυληκες παλι δεν γινετε να μπουνε μαζι εχει μια διαδικασια το ζευγαρωμα οποτε σου συνηστω αν θες μονομαχο να παρει ενα μικρο ενυδρειακι 20-30 λιτρα να το φτιαξεις οπως σου κανει κεφι και να βαλεις ενα μεσα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 30-05-11, 02:37
Το avatar του χρήστη redman88
redman88 Ο χρήστης redman88 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-03-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 413
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από StefanosS Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυστυχως θα σου χαλασω το ονειρο αλλα αυτο που λες δεν γινετε ΕΝΑΣ μονο μονομαχος σε καθε ενυδρειο,2 ή και περισσοτεροι αρσενικοι σκοτωνοντε μεταξυ τους οσο για τις θυληκες παλι δεν γινετε να μπουνε μαζι εχει μια διαδικασια το ζευγαρωμα οποτε σου συνηστω αν θες μονομαχο να παρει ενα μικρο ενυδρειακι 20-30 λιτρα να το φτιαξεις οπως σου κανει κεφι και να βαλεις ενα μεσα
χωρις παρεξηγηση φιλε μου αλλα γνωρισεις απο μονομαχους η απλα κατι εχεις ακουσει??

φιλικα,
Κυριαζης!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 30-05-11, 02:38
Το avatar του χρήστη akoulis
akoulis Ο χρήστης akoulis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Περιοχή: γερμανια η περιστερι
Μηνύματα: 372
Προεπιλογή

με διαχοριστικα ναιχωρης ,.τοτε θα'χεις πρωβλημα
__________________
φιλικα παντα Ακης
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 30-05-11, 02:46
StefanosS Ο χρήστης StefanosS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-05-2011
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

Με την αναπαραγωγη προσωπικα δεν εχω ασχοληθει αλλα απο φιλο που εχω δει εχει παντα ενα αρσενικο μονο του μεσα μια θυληκια μεσα στο ενυδρειο του αρσενικου αλλα με προστατευτικο και την αφηνει μονο αφου ο αρσενικος εχει φτιαχει φυσαλιδες στην επιφανεια για να ολοκληρωθει το ζευγαρωμα,μετα απο αυτο η θυληκια βγαινει εντελως απο την δεξαμενη και θα αφησει πισω μονο τον αρσενικο με τα αυγα πλεον τα οποια αν θυμαμαι καλα σε 2 μερες σκανε.Αυτα ξερω αν κανω λαθος καπου διορθωσε με.Παντος οσες φορες εχω δει μονομαχους ειναι παντα χωριστα και δεν εχω δει ποτε ενυδρειο με 2+ αρσενικους.Αν τωρα σε μεγαλο ενυδρειο δημιουργουντε απο τα αρσενικα "περιοχες" και μαζι με τα φυτα γλιτωνεις την σφαγη δεν το ξερω μιας και δεν εχω ασχοληθει με το συγκεκριμενο ψαρακι
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 30-05-11, 02:49
Το avatar του χρήστη zapatas
zapatas Ο χρήστης zapatas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Περιοχή: πειραιας
Μηνύματα: 662
Send a message via Skype™ to zapatas
Προεπιλογή

redman σορρυ αλλα θα σε στεναχωρησω και εγω.. αυτο που θες να κανεις δεν γινεται με τιοπτα. οι μονομαχοι δεν κανουνε μαζι.. οσους και να βαλεις μαζι ενας θα επιβιωσει.
διαβασε στο λινκ που ακολουθει και θα καταλαβεις αρκετα πραγματα για αυτα τα πανεμορφα ψαρακια
http://www.tsamisaquarium.gr/Selides/Fish/betta.htm
καλο διαβασμα και καλη συνεχεια!
επισης να συμπληρωσω πως καλο θα ηταν να εριχνες και μια ματια στα υπομνηματα της συγκεκριμενης κατηγοριας....
__________________
Το ακούω και το ξεχνώ. Το βλέπω και το θυμάμαι. Το κάνω και το καταλαβαίνω.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 30-05-11, 02:55
Το avatar του χρήστη redman88
redman88 Ο χρήστης redman88 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-03-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 413
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zapatas Εμφάνιση μηνυμάτων
redman σορρυ αλλα θα σε στεναχωρησω και εγω.. αυτο που θες να κανεις δεν γινεται με τιοπτα. οι μονομαχοι δεν κανουνε μαζι.. οσους και να βαλεις μαζι ενας θα επιβιωσει.
διαβασε στο λινκ που ακολουθει και θα καταλαβεις αρκετα πραγματα για αυτα τα πανεμορφα ψαρακια
http://www.tsamisaquarium.gr/Selides/Fish/betta.htm
καλο διαβασμα και καλη συνεχεια!
επισης να συμπληρωσω πως καλο θα ηταν να εριχνες και μια ματια στα υπομνηματα της συγκεκριμενης κατηγοριας....
επειδη το διαβασα το αρθρο που παραθετεις γι'αυτο σκεφτομαι οτι ισως και να γινετε...
" Η απόσταση από φωλιά σε φωλιά άρχιζε από 27,1 cm μέχρι 227,3 cm."
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 30-05-11, 02:55
Το avatar του χρήστη akoulis
akoulis Ο χρήστης akoulis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Περιοχή: γερμανια η περιστερι
Μηνύματα: 372
Προεπιλογή

φιλε το καλο σου θελουμαι.
__________________
φιλικα παντα Ακης
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 30-05-11, 03:01
Το avatar του χρήστη redman88
redman88 Ο χρήστης redman88 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-03-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 413
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akoulis Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε το καλο σου θελουμαι.
οσο γι'αυτο ειμαι σιγουρος!!!
αλλιως δεν θα ρωτουσα εδω μεσα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 30-05-11, 03:08
Το avatar του χρήστη ARIS1983
ARIS1983 Ο χρήστης ARIS1983 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-08-2010
Περιοχή: Kερατσινι-Πειραιας
Μηνύματα: 965
Προεπιλογή

Σ' αυτα που λενε τα παιδια εχουν δικιο, μονο με χωρισματα μπορεις να το κανεις με αυτο το πλεκτο το πλαστικο που βγενει σε διαφορα μεγεθοι, οπως και οι τρυπες του!
__________________
Ferplast Dubai 240l.
Juwel Record 60l.

Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 30-05-11, 03:11
Το avatar του χρήστη akoulis
akoulis Ο χρήστης akoulis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Περιοχή: γερμανια η περιστερι
Μηνύματα: 372
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από redman88 Εμφάνιση μηνυμάτων
οσο γι'αυτο ειμαι σιγουρος!!!
αλλιως δεν θα ρωτουσα εδω μεσα
αν θες να κανεις μελετη στους μονομαχους.το λεει η ιδια η λεξημονο-μαχος...βρες τον πιο ομωρφο και προχωρα
__________________
φιλικα παντα Ακης
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 30-05-11, 03:12
StefanosS Ο χρήστης StefanosS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-05-2011
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

Κοιτα αν θες την γνωμη μου φιλικα παντα αν γουσταρεις το συγκεκριμενο ψαρακι και θες και μεγαλο ενυδρειο για να το διακοσμησεις με φυτα και τα σχετικα καντο απλα χρησιμοποιησε διαχωριστηκα.Δεν νομιζω πως θα πετυχει αυτο που λες χωρις να ειμαι σιγουρος(ποτε δεν ειμαι μιας και καθε ενυδρειο ειναι ξεχωριστο και καθε ψαρι επισης).Απλα σκεψου πως ακομα και αν δουλεψει τι θα τα κανεις τα μωρα?Θα τα αφησεις μεσα εκει?Δεν γινετε θα δημιουργηθει χαος πρεπει να εχεις αλλα ενυδρεια μετα για να τα χωριζεις.Σε αποθηκες που τα εχω δει να περιμενουν για να πανε σε μαγαζια να τα πουλησουν τα βαζουν μεσα σε θηκες που χρησιμοποιουμε στα συνεργια και τα σχετικα για να βαζουμε βιδες (φυσικα δεν συμφωνω με αυτο) απλα σκεψου λιγο και το μετα αυτο θελω να σου πω.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 30-05-11, 03:26
Το avatar του χρήστη akoulis
akoulis Ο χρήστης akoulis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Περιοχή: γερμανια η περιστερι
Μηνύματα: 372
Προεπιλογή

ο μονομαχος κολυμπαει σ'ολο το ενυδρειο.αν βρει εμποδιο τοτεπεφτουν φαπες.....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από StefanosS Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοιτα αν θες την γνωμη μου φιλικα παντα αν γουσταρεις το συγκεκριμενο ψαρακι και θες και μεγαλο ενυδρειο για να το διακοσμησεις με φυτα και τα σχετικα καντο απλα χρησιμοποιησε διαχωριστηκα.Δεν νομιζω πως θα πετυχει αυτο που λες χωρις να ειμαι σιγουρος(ποτε δεν ειμαι μιας και καθε ενυδρειο ειναι ξεχωριστο και καθε ψαρι επισης).Απλα σκεψου πως ακομα και αν δουλεψει τι θα τα κανεις τα μωρα?Θα τα αφησεις μεσα εκει?Δεν γινετε θα δημιουργηθει χαος πρεπει να εχεις αλλα ενυδρεια μετα για να τα χωριζεις.Σε αποθηκες που τα εχω δει να περιμενουν για να πανε σε μαγαζια να τα πουλησουν τα βαζουν μεσα σε θηκες που χρησιμοποιουμε στα συνεργια και τα σχετικα για να βαζουμε βιδες (φυσικα δεν συμφωνω με αυτο) απλα σκεψου λιγο και το μετα αυτο θελω να σου πω.
ετσι ειναι.αν θες ασχολησου με τα γκαπις..με 1 ειδος για να κανεις την δικια σου παραγωγη.ενδειαφερον ειναι,και ευκολο
__________________
φιλικα παντα Ακης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akoulis : 30-05-11 στις 03:26 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 30-05-11, 08:01
Το avatar του χρήστη redman88
redman88 Ο χρήστης redman88 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-03-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 413
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akoulis Εμφάνιση μηνυμάτων
ο μονομαχος κολυμπαει σ'ολο το ενυδρειο.αν βρει εμποδιο τοτεπεφτουν φαπες.....
-------------------------

ετσι ειναι.αν θες ασχολησου με τα γκαπις..με 1 ειδος για να κανεις την δικια σου παραγωγη.ενδειαφερον ειναι,και ευκολο
με γκαπυ ειχα ασχοληθει το 2002-2004 και τωρα εχω εντλερ
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 30-05-11, 10:26
Το avatar του χρήστη Maverick
Maverick Ο χρήστης Maverick δεν είναι συνδεδεμένος
Shaman
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.186
Προεπιλογή

Ενδιαφέρουσα ιδέα, αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να πραγματοποιηθεί. Αυτό θα εξαρτηθεί κυρίως από το χαρακτήρα των ψαριών που θα μπούν, τη διαμόρφωση του ενυδρείου κλπ. Τα θηλυκα, μπορεί συνήθως να μην έχουν πρόβλημα να μπαίνουν μαζί (κυρίως όταν είναι αδέρφια) αλλά έχουν και αυτά ένα σύστημα ιεραρχίας και υπάρχουν αρκετοί τσακωμοί μέχρι αυτό να καθιερωθεί. Έτσι σε ένα τέτοιο σύστημα 250 λίτρων θα έχεις το πρόβλημα των αρσενικών να τσακώνονται όποτε βρεθούν, οι θηλυκιές να τσακώνονται μέχρι να βρεθεί η κυρίαρχος, οι αρσενικοί να κυνηγάνε τις θηλυκιές που δεν είναι έτοιμες για αναπαραγωγή κλπ. Γενικά δηλαδή θα υπάρχει ένταση στο ενυδρείο Δε λέω "μην το κάνεις" και τέλος, γιατί αν οι αρσενικοί σου είναι πχ μέτριας επιθετικότητας (δηλαδή δεν κυνηγιούνται μέχρι θανάτου) και βάλεις 3-4 θηλυκά από την ίδια αναπαραγωγή και δημιουργήσεις ένα setup που να επιτρέπει να "απομονώνονται" με κάποιο τρόπο και να μην υπάρχει εύκολη οπτική επαφή μεταξύ των αρσενικών (αυτό θα προυπέθετε και τάισμα σε διαφορετικές μεριές) τότε μπορεί και να δουλέψει. Όλα αυτά είναι προσωπική άποψη και με κάθε επιφύλαξη (και λαμβάνοντας υπ'όψη τη διαρρύθμιση του ενυδρείου), καθώς οι μονομάχοι είναι από τα πιο απρόβλεπτα ψάρια...
Εγώ αν το έκανα, θα δοκίμαζα τοποθετώντας όλα τα ψάρια ταυτόχρονα (όχι στο ίδιο σημείο, απλά την ίδια μέρα) και θα παρατηρούσα συνεχώς το ενυδρείο όχι μόνο τις πρώτες 2-3 μέρες αλλά για καμία εβδομάδα και αναλόγως θα έπραττα (αν το πράγμα δε δούλευε θα επέστρεφα/έδινα τα ψάρια και θα έβαζα κάτι άλλο που θα του άρεσε το σεταπ αυτό).
Μετά υπάρχουν οι τεχνικές δυσκολίες, πχ για τη φίλτρανση σε αυτά τα λίτρα χωρίς να προκαλέσεις δυνατά ρεύματα, η ομοιόμορφη θέρμανση κλπ Μάλλον όλα πρέπει να μπούν x2 για να υπάρχει ομοιομορφία.
Διαβάστε και αυτό: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=46725&page=2 Είναι άλλο ένα thread που συζητάγαμε ένα τέτοιο ενυδρείο και δε το βρίσκω (αλλά είχα πει 2mx2m τότε ). ΑΝ τελικά το επιχειρήσεις, πες μας τις παρατηρήσεις σου για να πάρουμε και μία ιδέα από την πράξη γιατί στα περισσότερα όλο θεωρία είμαστε
__________________
Γιάννης

Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB - Προωθήστε το!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 30-05-11, 11:50
Το avatar του χρήστη tsoum
tsoum Ο χρήστης tsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-10-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη (φοιτητής στα Γιάννενα)
Μηνύματα: 2.348
Προεπιλογή

Οι διαστάσεις είναι σωστές; 100*100*25; Μήπως ξέφυγε κανενα κουλουρι;
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 30-05-11, 12:26
mixalis p Ο χρήστης mixalis p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μηνύματα: 473
Προεπιλογή

σωστες θα ειναι. για εσωτερικη λιμνη σκεφτεται. καλη ιδεα αλλα πιανει 1τ.μ.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 30-05-11, 12:30
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

αμα το κανεις 100 100 35 μπορεις να βαλεις αλλα ψαρακια
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 30-05-11, 13:19
Το avatar του χρήστη Maverick
Maverick Ο χρήστης Maverick δεν είναι συνδεδεμένος
Shaman
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.186
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoum Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι διαστάσεις είναι σωστές; 100*100*25; Μήπως ξέφυγε κανενα κουλουρι;
Μα με αυτή την προϋπόθεση μιλάμε, αν δεν ήταν έτσι δε θα το συζήταγα καν
__________________
Γιάννης

Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB - Προωθήστε το!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 30-05-11, 14:28
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Εγω λεω επειδη ειναι ενδιαφερον project και θα βγουν χρησιμα συμπερασματα, να το δοκιμασεις και αναλογα να επεμβεις αν δεν παει κατι καλα, αλλα να δοκιμασεις να αλλαξεις και ψαρια (παντα μονομαχους), ακομα κι αν πανε ολα καλα.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 30-05-11, 14:38
Το avatar του χρήστη redman88
redman88 Ο χρήστης redman88 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-03-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 413
Προεπιλογή

γιωργο αυτες ειναι οι διαστασεις δεν εχει γινει λαθος
θα πρεπει να υπαρχει μεγαλη εκταση για να κανεις κατι τετοιο

ειναι κατι που αξιζει να προσπαθησει καποιος γιατι δεν εχει ξαναγινει
θελω να το κανω γιατι θα ηθελα παρα πολυ να δω στο περιπου πως ειναι και εκει που ζουνε
τους τσακωμους δεν γινεται να τους αποφυγεις αλλα τουλαχιστον θα ειναι αρκετα μεγαλο το ενυδρειο ωστε ο καθενας να εχει τον δικο του χωρο και απλα να αρπαζονται οταν θα συναντιουντε
ασχολουμε σχεδον 9 χρονια με τα ενυδρεια και ειναι κατι που θα ηθελα να κανω γιατι ολα τα αλλα(ψαρια) ειναι πιο ευκολα και κανεις δεν θα βρεθει να σου πει για καποιο οτι δεν ειναι εφικτο.(μιλαω φυσικα για τα πιο κοινα και γνωστα σε ολους μας ψαρια)
δεν το παιζω εξυπνος και ουτε ειμαι κανενας με τρελη εμπειρια, οπως ειπα ασχολουμε 9 χρονια αλλα τα περισσοτερα τα εχω μαθει απο εδω μεσα τους τελευταιους 2-3 μηνες που εχω γραφτει.
Maverick:εννοειται οτι αν τελικα προχωρησει το θεμα θα το μοιραστω μαζι σας
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
μανδαρινος-ενα ονειρο που μπορει να γινει πραγματικοτητα?? Πάνος Reefsafe 13 18-12-10 19:41
το ονειρο μου...... kwstas_original Γλυκό νερό - Γενικά 7 28-08-09 11:38
Το ονειρο σιγα σιγα βγαινει!! Tolis Θαλασσινό νερό - Γενικά 0 14-12-02 05:00

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06902 seconds with 13 queries