Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Φυτεμένα Ενυδρεία > Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά

Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-04-13, 10:31
Το avatar του χρήστη boutas ski
boutas ski Ο χρήστης boutas ski δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-02-2013
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 364
Προεπιλογή Co2 Χρειαζομαι?

εχω παρει φορα παιδια και ρωταω συνεχεια..!! οποτε ηρθε η ωρα να ρωτησω και σαυτη την ενοτητα..!!

Λοιπον εχω ενα 60αρι ενυδρειο με χρυσοψαρο μεσα, φιλτρο με μακαρονι που εχει σιδηρο για τα φυτα (ετσι ελεγε η συσκευασια οτι ειναι για φυτα) και αεραντλια τετρα απο φυτα εχω μια μεγαλη ανουμπια (στην φωτο παρακατω) και θα μπει σε 2-3 μερες 2η....

Χθες ειδα οτι στα 3 απο τα 6 φυλλα ειχε κατι τριχουλες (ορθιες 1 χιλιοστου αντε βαρια 2) στο μεσον του φυλλωματος στα φυλλα που ειναι χαμηλα (τα επανω δεν εχουν τιποτα) τι ειναι αυτο?? διαβαζα για τις αλγες αλλα να πω την αληθεια δεν καταλαβα αν ειναι καποια αλγη..
Τα φυλλα δεν ειναι τιγκα αλλα εχουν πανω ετσι σα μυτουλες-τριχουλες και οταν πας κοντα πολυ κοντα και το προσεξεις τις βλεπεις... τι κανουμε?

Διαβασα για το co2 οτι κανει καλο στην εξαφανιση της αλγης και την αναπτυξη του φυτου ΑΛΛΑ αφου εχω μονο ανουμπια μεσα δεν χρειαζεται γιατι ειναι ευκολο φυτο.. και μιας και δεν ξερω πως θα μετρησω περαν απο ph no2 no3 και αμμωνια (εχω τεστ υγρα της Api) το kh (?) και co2 (?) πως θα ξερω αν εχω θεμα...( θα μου πειτε πανε βρε χριστιανε μου και παρε τετοια τεστ.. κατι πιο τζαμπα εχουμε ?!! κανα κολπακι η καποιον μπακαλικο τροπο χαχαχα)

Στο ενυδρειο απο αλγη γενικα εχω και 2-3 στιγματακια (πολυ μικρα) απο καφε αλγη αλλα τιποτα παραπανω...



Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
τι χρειαζομαι kostas_pana Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 3 17-12-09 16:03
ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.. dimitris1986 Αρχάριοι γλυκού νερού 4 10-10-09 18:39
ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΗ???? ΝΑΙ Η ΟΧΙ douran_p Αρχάριοι γλυκού νερού 3 25-08-09 14:14
χρειαζομαι υποστρωμα? Dimi Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 5 26-08-07 21:25
ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΦΥΣΑΛΙΔΕΣ? pchrisovergis Γλυκό νερό - Γενικά 7 11-01-07 17:07

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03135 seconds with 13 queries