Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 11-09-11, 15:47  
water in
 
Το avatar του χρήστη panos70
panos70
Member
Εγγραφή: 31-05-2010
Περιοχή: πολυκαστρο
Μηνύματα: 288

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
panos70 Ο χρήστης panos70 δεν είναι συνδεδεμένος 11-09-11, 15:47
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Παιδια γιατι δεν μπορω να δω μερικα ηδη και τις τιμες στο water nin πρεπει να κανω ενγραφη;
__________________
Εμφανίσεις: 20521
Απάντηση με παράθεση
  #31  
Παλιά 12-09-11, 10:14
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

θα απαντησω κιεγω και ληγει και για μενα εδω το θεμα.

δεν εθεσα καθολου θεμα τιμων. ανοιχτη αγορα εχουμε(σχεδον) ο καθενας εχει δικαιωμα να πουλαει οτι θελει οσο θελει.καλα κανει και χρεωνει οσο χρεωνει.καποια πραγματα τα εχει φτηνοτερα απο αλλα μαγαζια.

αυτο που ειπα εγω εχει να κανει με την εξυπηρετηση και την αντιμετωπιση που εισεπραξα εγω! εσας μπορει να μη σας νοιαζει αν πατε σε καποιο μαγαζι και σας φερθουν ετσι αλλα εμενα με νοιαζει και θα πω την εμπειρια μου οπως ητανε.οχι οπως θα επρεπε να ειναι.

απτη στιγμη που προκειται για μαγαζι ειναι στο χερι του αφεντικου να προσλαβει υπαλληλους που θα κανουνε σωστη δουλεια,αφου τους μαθει σωστα ποια ειναι αυτη. το αν βαριεται ο υπαλληλος η κανει αγγαρεια δεν εξαρταται μονο απτον υπαλληλο,εξαρταται και απτο αφεντικο.κιεγω εχω δουλεψει σε καταστημα και μαλιστα σε πολυ δυσκολο κομματι του και ξερω πως ειναι,δε γεννηθηκα χτες

επισης δεν αναφερθηκα καθολου στο αν πρεπει να πας διαβασμενος για να μη σου πουλησουνε οτι ναναι.αυτο ισχυει σε ολα τα καταστηματα ασχετα απτο αντικειμενο.

αυτο που ειπα ητανε το γεγονος του πως μου φερθηκανε και το γεγονος οτι θαπρεπε να εχει πιο οργανωμενο δικτυακο καταστημα.μπορει εσεις να το φυσατε το χρημα και να μη σας νοιαζει,να πεταγεστε στην κηφησια απτη θεσσαλονικη -τροπος του λεγειν-για πλακα, αλλα για μενα δεν ισχυει αυτο.πρεπει να δω η να παρω τηλεφωνο και μετα να παω για να μη παω τσαμπα.τι να κανουμε τωρα?

δεν ξυπνησα ενα πρωι και ειπα "τι θα κανουμε σημερα? ας κραξουμε το ταδε καταστημα!" οτι λεω το λεω γιατι αυτοι μου δωσανε το δικαιωμα να το πω με τη σταση τους.
προτιμω να ενημερωσω οποιον ενδιαφερεται να ακουσει την εμπειρια μου παρα να το παιξω καλος λες και ειμαι συνεταιρος του οποιουδηποτε επιχειρηματια.να ενημερωσω,οχι να επιβαλλω.
αυτα.ο καθενας βγαζει τα συμπερασματα του.
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 12-09-11, 10:20
piannino Ο χρήστης piannino δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-07-2011
Περιοχή: kallithea
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή Waterinn

Χαίρομαι που διάβασα αυτό το θέμα καθώς και εγώ θεορούσα ότι το Waterinn είναι τα "Carefoour" τον ενυδρειακών προιόντων, καθώς δεν μπορείς να τα χαρακτηρίσεις "Jumbo" λόγω τον τιμών τους.

Το συγκεκριμένο κατάστημα το οποίο επισκεπτόμουνα συχνά παρόλες τις ψηλές τιμές του μου φέρθηκε πολύ λάθος εώς απαράδεχτα σε δύο περιστατικά με αποτέλεσμα να έρθω σε σύγκρουση και να τους πώ ότι δεν θα ξαναπατήσω εκεί μέσα.

Λέτε ότι είναι επαγγελματίας ο άνθρωπος και το να τον κράζουμε δεν είναι σωστό καθώς έριξε λεφτά εκεί μέσα? Τα δικά μου λεφτά τα σκέφτηκε κανείς?

Ε λοιπόν ονομάζομαι Οδυσσέας Χριστοφορίδης και δεν διστάζω να πώ επίσημα την εμπειρία μου και ας έρθει ο υπεύθυνος να με διαψέυσει.

Πρίν περίπου ένα μήνα πήγα στο Water Inn και αγόρασα μία γείωση (25 ευρώ )..... Η γείωση στις γνωστές συσκευασίες που έχουν ενα χαρτονάκι απο πίσω και ένα διάφανο πλαστικό μπροστα.

Όταν έβαλα την γείωση στο ενυδρείο μου, ανέβηκε η τάση στο ενυδρείο μου και έπεσε η ασφάλεια....Λέω τι στο καλό, κάτι πεζει με τα ηλεκτρολογικά μου, καθησα όλη μέρα να το ψάξω και τελικά έφερα ηλεκτρολόγο και μου είπε πως όλα είναι οκ. Πάω σε άλλο κατάστημα αγοράζω μια άλλη γείωση και δουλεύει κανονικα... Παίρνω στο Waterinn για αλαγή προιόντως και μου λένε ότι επειδή πέταξα το 10 cm χαρτονάκι που υποτίθεται ήταν η θήκη του δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Τσακώθηκα στο τηλέφωνο προκειμένου να μου πεί να πάω απο εκεί να μιλήσω με τον υπέυθυνο μπας και γίνει κάτι.

Το περιστάτικο απο πάνω όμως δεν είναι τίποτα, λές ντάξει μπορεί όντως να χρειάζονται την συσκευασία αλλιώς μπενουν μέσα 25 ευρώ και τελικά δεν πήγα απο εκεί και ούτε το πείρα κατάκαρδα.

Το δεύτερο όμως περιστατικό έιναι απαράδεκτο!

Πηγαίνω για ψώνια στο WaterInn κατεβαίνω κάτω στα φυτά και ζητάω ένα Defuser για co2, Λέω στον πωλητή θέλω κάτι φτηνό και απλό.

Μου προτείνει λοιπόν ένα της Denerle στα 10 ευρώ και 50 λεπτα....Καλά λέω τόσο ακριβό ένα γυαλάκι με τρύπες? τεσπα το πέρνω.

Αγοράζω και 3-4 φυτά, πάιρνω αντιχλώριο και 4 γαρίδες και παώ στο ταμείο.

Μου λέει η ταμείας 64 ευρώ, τα πληρώνω και φεύγω. Στον δρόμο η κοπέλα μου κοιτάζει την απόδειξη και βλέπει οτι το Defuser μου το χρεώσανε 26 ευρώ... Μου λέει καλά αυτό το Defuser πανάκριβο. Το βλέπω γυρνάω πίσω και τους εξηγώ ότι εγώ 26 ευρώ για ένα τζαμάκι δεν δείνω και θα ήθελα τα λεφτά μου πίσω (μόνο για το defusser, το οποίο ήταν στην θήκη του άθικτο) Τελικά κατεβαίνω κάτω στον πολητή του το δείνω πίσω και παιρνω κάτι ξύλινα που είχανε με 3 ευρώ τα οποία δεν ανέφερε κάν ο πολητής όταν του είπα θέλω κάτι φτηνό και απλό (Δεν είναι Denerle βλέπετε) πάω στο ταμείο και περιμένω τα 23 ευρώ διαφορά πίσω. Η ταμείας λοιπόν μου είπε ότι επιστροφές ΔΕΝ γίνονται και πως θα πρέπει να αγοράσω κάτι άλλο. Της είπα ότι τα χρειάζομαι τα λεφτά και πώς δεν φταίω εγώ αν ο πολητής λέει άλλα και εσύ χτυπάς άλλα στο ταμείο αλλα ακόμα και μετά απο καυγά, ακρη δεν έβγαλα καθώς η πολήτρια αρνήθηκε κατηγοριματικά να μου δώσει τα λεφτά μου πίσω.

Αυτή είναι η εμπειρία μου, και όπως δεν θα δίσταζα να πώ κάτι καλό όπως έχω κάνει στο παρελθόν για ένα κατάστημα όπως πχ το Petcumulus δημόσια σε φορουμ το οποίο μου έχει φερθεί ΑΨΟΓΑ ώς πελάτη, έτσι δεν θα διστάσω να πώ και κάτι κακό για καταστήματα όπως το WaterInn. Έτσι είναι όμως αυτά τα απρόσωπα καταστήματα, όλα έχουν υπαλλήλους και έναν υπεύθυνο και απο ότι φαίνεται οι πελάτες δεν έχουν πια "Παντα Δικιο"
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 12-09-11, 10:31
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Δεν αμφισβητω γιαυτα που λες ,και την συμπεριφωρα του υπαλληλου προς το προσωποσου.Αλλα δεν μπορειτε να λετε αυτα που λετε για ενα καταπλυκτικο μαγαζι,ετσι οπως το ειδα εγω τωρα.(και για οποιο μαγαζι)

Γιατι αν κατσω εγω τωρα και σου πω τι συμπεριφορα και αντιμετοπιση ειχα απο ενα πολυ γνωστο μαγαζι των Αθηνων θα φριξεις.
Οπουε αν κατσουμε ολοι εδω μεσα και πουμε τα ονοματα των μαγαζιων, που κατα καιρους μας ειχαν πελατες και τα παραπωνα μας,πιστεψεμαι,ολα τα μαγαζια της Ελλαδος,μηδενος εξαιρουμενου θα γραφτουν εδω μεσα.
Οποτε αυτο που λεω εγω ειναι ας αφησουμε τα μαγαζια στην απεξω η να κατσουμε ολοιμας να κανουμε μια μπλακ λιστ αν θελεις και θα δεις που ολοι λιγο η πολοι θα ειναι μεσα.
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 12-09-11, 10:39
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν αμφισβητω γιαυτα που λες ,και την συμπεριφωρα του υπαλληλου προς το προσωποσου.Αλλα δεν μπορειτε να λετε αυτα που λετε για ενα καταπλυκτικο μαγαζι,ετσι οπως το ειδα εγω τωρα.(και για οποιο μαγαζι)

Γιατι αν κατσω εγω τωρα και σου πω τι συμπεριφορα και αντιμετοπιση ειχα απο ενα πολυ γνωστο μαγαζι των Αθηνων θα φριξεις.
Οπουε αν κατσουμε ολοι εδω μεσα και πουμε τα ονοματα των μαγαζιων, που κατα καιρους μας ειχαν πελατες και τα παραπωνα μας,πιστεψεμαι,ολα τα μαγαζια της Ελλαδος,μηδενος εξαιρουμενου θα γραφτουν εδω μεσα.
Οποτε αυτο που λεω εγω ειναι ας αφησουμε τα μαγαζια στην απεξω η να κατσουμε ολοιμας να κανουμε μια μπλακ λιστ αν θελεις και θα δεις που ολοι λιγο η πολοι θα ειναι μεσα.
+1 αλλα δεν επελεξα εγω το θεμα του Thread
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 12-09-11, 10:41
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από piannino Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαίρομαι που διάβασα αυτό το θέμα καθώς και εγώ θεορούσα ότι το Waterinn είναι τα "Carefoour" τον ενυδρειακών προιόντων, καθώς δεν μπορείς να τα χαρακτηρίσεις "Jumbo" λόγω τον τιμών τους.

Το συγκεκριμένο κατάστημα το οποίο επισκεπτόμουνα συχνά παρόλες τις ψηλές τιμές του μου φέρθηκε πολύ λάθος εώς απαράδεχτα σε δύο περιστατικά με αποτέλεσμα να έρθω σε σύγκρουση και να τους πώ ότι δεν θα ξαναπατήσω εκεί μέσα.

Λέτε ότι είναι επαγγελματίας ο άνθρωπος και το να τον κράζουμε δεν είναι σωστό καθώς έριξε λεφτά εκεί μέσα? Τα δικά μου λεφτά τα σκέφτηκε κανείς?

Ε λοιπόν ονομάζομαι Οδυσσέας Χριστοφορίδης και δεν διστάζω να πώ επίσημα την εμπειρία μου και ας έρθει ο υπεύθυνος να με διαψέυσει.

Πρίν περίπου ένα μήνα πήγα στο Water Inn και αγόρασα μία γείωση (25 ευρώ )..... Η γείωση στις γνωστές συσκευασίες που έχουν ενα χαρτονάκι απο πίσω και ένα διάφανο πλαστικό μπροστα.

Όταν έβαλα την γείωση στο ενυδρείο μου, ανέβηκε η τάση στο ενυδρείο μου και έπεσε η ασφάλεια....Λέω τι στο καλό, κάτι πεζει με τα ηλεκτρολογικά μου, καθησα όλη μέρα να το ψάξω και τελικά έφερα ηλεκτρολόγο και μου είπε πως όλα είναι οκ. Πάω σε άλλο κατάστημα αγοράζω μια άλλη γείωση και δουλεύει κανονικα... Παίρνω στο Waterinn για αλαγή προιόντως και μου λένε ότι επειδή πέταξα το 10 cm χαρτονάκι που υποτίθεται ήταν η θήκη του δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Τσακώθηκα στο τηλέφωνο προκειμένου να μου πεί να πάω απο εκεί να μιλήσω με τον υπέυθυνο μπας και γίνει κάτι.

Το περιστάτικο απο πάνω όμως δεν είναι τίποτα, λές ντάξει μπορεί όντως να χρειάζονται την συσκευασία αλλιώς μπενουν μέσα 25 ευρώ και τελικά δεν πήγα απο εκεί και ούτε το πείρα κατάκαρδα.

Το δεύτερο όμως περιστατικό έιναι απαράδεκτο!

Πηγαίνω για ψώνια στο WaterInn κατεβαίνω κάτω στα φυτά και ζητάω ένα Defuser για co2, Λέω στον πωλητή θέλω κάτι φτηνό και απλό.

Μου προτείνει λοιπόν ένα της Denerle στα 10 ευρώ και 50 λεπτα....Καλά λέω τόσο ακριβό ένα γυαλάκι με τρύπες? τεσπα το πέρνω.

Αγοράζω και 3-4 φυτά, πάιρνω αντιχλώριο και 4 γαρίδες και παώ στο ταμείο.

Μου λέει η ταμείας 64 ευρώ, τα πληρώνω και φεύγω. Στον δρόμο η κοπέλα μου κοιτάζει την απόδειξη και βλέπει οτι το Defuser μου το χρεώσανε 26 ευρώ... Μου λέει καλά αυτό το Defuser πανάκριβο. Το βλέπω γυρνάω πίσω και τους εξηγώ ότι εγώ 26 ευρώ για ένα τζαμάκι δεν δείνω και θα ήθελα τα λεφτά μου πίσω (μόνο για το defusser, το οποίο ήταν στην θήκη του άθικτο) Τελικά κατεβαίνω κάτω στον πολητή του το δείνω πίσω και παιρνω κάτι ξύλινα που είχανε με 3 ευρώ τα οποία δεν ανέφερε κάν ο πολητής όταν του είπα θέλω κάτι φτηνό και απλό (Δεν είναι Denerle βλέπετε) πάω στο ταμείο και περιμένω τα 23 ευρώ διαφορά πίσω. Η ταμείας λοιπόν μου είπε ότι επιστροφές ΔΕΝ γίνονται και πως θα πρέπει να αγοράσω κάτι άλλο. Της είπα ότι τα χρειάζομαι τα λεφτά και πώς δεν φταίω εγώ αν ο πολητής λέει άλλα και εσύ χτυπάς άλλα στο ταμείο αλλα ακόμα και μετά απο καυγά, ακρη δεν έβγαλα καθώς η πολήτρια αρνήθηκε κατηγοριματικά να μου δώσει τα λεφτά μου πίσω.

Αυτή είναι η εμπειρία μου, και όπως δεν θα δίσταζα να πώ κάτι καλό όπως έχω κάνει στο παρελθόν για ένα κατάστημα όπως πχ το Petcumulus δημόσια σε φορουμ το οποίο μου έχει φερθεί ΑΨΟΓΑ ώς πελάτη, έτσι δεν θα διστάσω να πώ και κάτι κακό για καταστήματα όπως το WaterInn. Έτσι είναι όμως αυτά τα απρόσωπα καταστήματα, όλα έχουν υπαλλήλους και έναν υπεύθυνο και απο ότι φαίνεται οι πελάτες δεν έχουν πια "Παντα Δικιο"

Φιλε μου αυτο που λες ισχυει για ολα τα καταστηματα,κανενα μαγαζι δεν σου επιστρεφει χρηματα,ας προσεχες την ωρα που πληρωνες.Δεν υποστιριζω το συγκεκριμενο μαγαζι,αλλα αν θα διαβασεις το προηγουμενο μου ποστ θα καταλαβεις τι θελω να πω.
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 12-09-11, 10:57
piannino Ο χρήστης piannino δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-07-2011
Περιοχή: kallithea
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή waterinn

Σώπα? Μήπως να κουβαλάω και κομπιουτεράκι να κάνω πρόσθεση σε όλα τα ήδη που ψωνίζω? Δηλαδή αν ψώνιζα 100 προιόντα τι προσθέσεις θα έπρεπε να κάνω στο ταμείο?

Το γεγονός ότι ο πωλητής μου λέει 10 ευρώ και μου χτυπάνε 26 είναι σωστό δηλαδή?

Και επιμένω πως είναι λάθος, το να μήν σου δώσουν τα λέφτα σου πίσω γίνεται σε όλα τα μαγαζιά μόνο αν φταίει ο πελάτης για κάτι που αγόρασε και θέλει να κάνει αλαγή η σε περίπτωση αγοράς ελατοματικού προιόντως (πχ συμβατότητα η λάθος μοντέλο), Όταν το μαγαζί σε δουλεύει και σου λέει ότι κάτι κάνει 10 ευρώ και στο ταμείο στο χτυπάει 26 και το κρύβει στο συνολικό ποσό, ειναι υποχρεομένο να σου δώσει τα λεφτά σου πίσω.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 12-09-11, 10:59
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
+1 αλλα δεν επελεξα εγω το θεμα του Thread
Εγω τα λεω για ολους μας,η εποχες ειναι πολυ δυσκολες,και δεν θεωρω σωστο να εκθετουμε τα προσωπικα προβληματα που εχουν να κανουν με ενα μαγαζι.

Και επιδη ειμαι καινουργιος στο φορουμ,και δεν ξερω τα κατατοπια καλα,εχω και μια απορια με τους Mod.
Πως μας επιτρεπουν να δισυρουμε ετστι εφθεως ενα μαγαζι.Γιατι οι καιροι οπως ειπα και δυσκολοι αλλα και πονηροι ειναι,πισω απο την ανωνυμια μας,πολοι θα μπορουσαν να βγουν και να λενε διαφορα για διαφορους.

Κατεμε πρεπει να κλειδωσει το θεμα,και αρκετα ειπαμε
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 12-09-11, 11:03
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω τα λεω για ολους μας,η εποχες ειναι πολυ δυσκολες,και δεν θεωρω σωστο να εκθετουμε τα προσωπικα προβληματα που εχουν να κανουν με ενα μαγαζι.

Και επιδη ειμαι καινουργιος στο φορουμ,και δεν ξερω τα κατατοπια καλα,εχω και μια απορια με τους Mod.
Πως μας επιτρεπουν να δισυρουμε ετστι εφθεως ενα μαγαζι.Γιατι οι καιροι οπως ειπα και δυσκολοι αλλα και πονηροι ειναι,πισω απο την ανωνυμια μας,πολοι θα μπορουσαν να βγουν και να λενε διαφορα για διαφορους.

Κατεμε πρεπει να κλειδωσει το θεμα,και αρκετα ειπαμε
σε αυτο εχει απαντησει ηδη ο mod πιο πισω.εσυ δε θα συμφωνεις με την απαντηση αλλα εγω συμφωνω με χιλια
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 12-09-11, 11:04
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από piannino Εμφάνιση μηνυμάτων
Σώπα? Μήπως να κουβαλάω και κομπιουτεράκι να κάνω πρόσθεση σε όλα τα ήδη που ψωνίζω? Δηλαδή αν ψώνιζα 100 προιόντα τι προσθέσεις θα έπρεπε να κάνω στο ταμείο?

Το γεγονός ότι ο πωλητής μου λέει 10 ευρώ και μου χτυπάνε 26 είναι σωστό δηλαδή?

Και επιμένω πως είναι λάθος, το να μήν σου δώσουν τα λέφτα σου πίσω γίνεται σε όλα τα μαγαζιά μόνο αν φταίει ο πελάτης για κάτι που αγόρασε και θέλει να κάνει αλαγή η σε περίπτωση αγοράς ελατοματικού προιόντως (πχ συμβατότητα η λάθος μοντέλο), Όταν το μαγαζί σε δουλεύει και σου λέει ότι κάτι κάνει 10 ευρώ και στο ταμείο στο χτυπάει 26 και το κρύβει στο συνολικό ποσό, ειναι υποχρεομένο να σου δώσει τα λεφτά σου πίσω.
Ναι φιλε μου ,αν σε 64 ευρο τα 26 στα<< κλεψανε>>και δεν τοκαταλαβες,να παρεις κομπουτερακι.Και μια συμβουλη,οταν πας σουπερ μαρκετ εκει να παρεις οποσδηποτε κομπουτερακι ,και θα δεις τι διαφορες εχουν απο το ραρη στο ταμειο.
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 12-09-11, 11:48
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245
Προεπιλογή

Καταρχην επειδη εργαζομαι σαν πωλητης να σας ενημερωσω για κανα δυο πραγματακια που οι πιο πολλοι προφανως τα ξερετε αλλα αντε να τα γραψω για τους υπολοιπους που μπορει να μην γνωριζουν κανενα μαγαζι για κανενα απολυτος λογο δεν μπορει να σου αρνηθει επιστροφη χρηματων για κανενα απολυτως λογο ειτε γιατι το προιον ηταν ελατωματικο ειτε γιατι ειχε αλλη τιμη στο ταμειο ειτε γιατι βγηκες απο το μαγαζι και το μετανοιωσες τελεια σε αυτο απλα.Αρκει να να μην το εχεις χρησιμοποιησει χαλασει ανοιξει την συσκευασια και να εχεις την αποδειξη (εκτος αν ειναι ελατωματικο)

[QUOTE=kixlidatos;617495]Ναι φιλε μου ,αν σε 64 ευρο τα 26 στα<< κλεψανε>>και δεν τοκαταλαβες,να παρεις κομπουτερακι.
Αυτο δεν το αναλυω καν αλοιμονο αν γυρνανε ολοι με ενα κομπιουτερακι στα χερια λαθη γινονται παντου αρκει να διορθωνονται


Το οτι καποιος εχει κανει μια επενδυση δε παει να πει οτι πρεπει ολοι να κανουν τουμπεκι αν εχουν δυσαρεστηθει απο κατι , ναι ειναι πολυ ωραιο μαγαζι και εγω ειμαι μεσα στους δυσαρεστημενους (με ελατωματικο ενυδρειο οπως και μερικοι αλλοι αν ψαξεις στο forum)αν σου τυχει παρομοια κατασταση που δε στο ευχομαι πιστεψε με θα αλλαξεις σταση
Οπως επισης για μενα ειναι απαραδεκτο οι υπαλληλοι να μην ξερουν γρι η να το παιζουν ετσι αυτο δεν το κανει σωστο επαγγελματια και κατ επεκταση σωστο μαγαζι τη να την κανω την επενδυση αν ρωταω κατι και ακουω οτι να ναι η μου δινουν oscar για το 100αρι μου δεν ειναι κανεις υποχρεωμενος να κατσι να διαβασει το συμπαν πριν παρει 3 ψαρια υποτοθεται οτι αυτο ειναι δουλεια του καταστηματος
Επισης δεν ειναι τυχαιο οτι τα παιδια που ηξεραν 10 πραγματα παραπανω σηκωθηκαν και φυγαν απ το συγκεκριμενο καταστημα.
Αυτα τα ολιγα σας επρηξα
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 12-09-11, 12:22
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

[QUOTE=chs;617508]Καταρχην επειδη εργαζομαι σαν πωλητης να σας ενημερωσω για κανα δυο πραγματακια που οι πιο πολλοι προφανως τα ξερετε αλλα αντε να τα γραψω για τους υπολοιπους που μπορει να μην γνωριζουν κανενα μαγαζι για κανενα απολυτος λογο δεν μπορει να σου αρνηθει επιστροφη χρηματων για κανενα απολυτως λογο ειτε γιατι το προιον ηταν ελατωματικο ειτε γιατι ειχε αλλη τιμη στο ταμειο ειτε γιατι βγηκες απο το μαγαζι και το μετανοιωσες τελεια σε αυτο απλα.Αρκει να να μην το εχεις χρησιμοποιησει χαλασει ανοιξει την συσκευασια και να εχεις την αποδειξη (εκτος αν ειναι ελατωματικο)

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι φιλε μου ,αν σε 64 ευρο τα 26 στα<< κλεψανε>>και δεν τοκαταλαβες,να παρεις κομπουτερακι.
Αυτο δεν το αναλυω καν αλοιμονο αν γυρνανε ολοι με ενα κομπιουτερακι στα χερια λαθη γινονται παντου αρκει να διορθωνονται


Το οτι καποιος εχει κανει μια επενδυση δε παει να πει οτι πρεπει ολοι να κανουν τουμπεκι αν εχουν δυσαρεστηθει απο κατι , ναι ειναι πολυ ωραιο μαγαζι και εγω ειμαι μεσα στους δυσαρεστημενους (με ελατωματικο ενυδρειο οπως και μερικοι αλλοι αν ψαξεις στο forum)αν σου τυχει παρομοια κατασταση που δε στο ευχομαι πιστεψε με θα αλλαξεις σταση
Οπως επισης για μενα ειναι απαραδεκτο οι υπαλληλοι να μην ξερουν γρι η να το παιζουν ετσι αυτο δεν το κανει σωστο επαγγελματια και κατ επεκταση σωστο μαγαζι τη να την κανω την επενδυση αν ρωταω κατι και ακουω οτι να ναι η μου δινουν oscar για το 100αρι μου δεν ειναι κανεις υποχρεωμενος να κατσι να διαβασει το συμπαν πριν παρει 3 ψαρια υποτοθεται οτι αυτο ειναι δουλεια του καταστηματος
Επισης δεν ειναι τυχαιο οτι τα παιδια που ηξεραν 10 πραγματα παραπανω σηκωθηκαν και φυγαν απ το συγκεκριμενο καταστημα.
Αυτα τα ολιγα σας επρηξα
Φιλε μου σε βλεπω λιγο φορτσατο,και γιαυτο μαλλον τα μπερδευεις τα πραγματα.Και επιδη μαλλον σεμενα αναφερεσαι,να σου διευκρινισω οτι,οσα εγραψα τα ειπα σαν επαγγελματιας,και τι θεωρω αδικο να πεφτει τοση λασπη η τοσα πολλα παραπονα μονο για ενα μαγαζι,και στο ασχετο.Διοτι ο φιλος που ανοιξε το θεμα αλλα ρωταγε,και καποια παιδια που ειχαν πραγματικα παραπονα,θεωρησαν καλο να τα πουν εδω μεσα,λαθος ειναι κατα την γνωμη μου αλλα..........
Τωρα ερχεσαι και εσυ να μας πεις τα δικα σου.Φανταζεσαι τι θα γινοταν αν ολοι λεγαμε για οποιοδηποτε καταστημα μας εχει <<κλεψει>>.
Οπως ειπα και ποιο πανω ,ολα τα μαγαζια θα ηταν σε μλακ λιστ,ειτε καλος ειτε κακος,ετσι ανευθηνα.
Οσο για την επιστροφη των χρηματων,σαν υπαλληλος που εισαι,μαλλον δεν τα ξερεις καλα.Κανενα μαγαζι δεν επιστρεφει χρηματα (ανωνημα τραπεζογραμματια που ανηκουν σευτον που τα εχει στην τσεπι του).Μπορει να γινει μονο αντικατασταση.
Οσο για το κομπουτερακι ,ε δεν ζουμε και στην χωρα των αγγελων,ενα τσεκαρισμα παντα καλο κανει.

Εγω να ερθω στο μαγαζι που εργαζεσαι ,να αγωρασω αυτα που πουλας,και την αλλη μερα να ερθω και να σου πω το μετανιωσα ,δωσμου τα λεφτα πισω.
Αν το πιστευει κανεις εδω μεσα ,οτι μπορει να συμβει, ας το γραψει παρακαλω.
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 12-09-11, 12:23
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια μιλατε για επαγγελματια,και δεν ειναι σωστο.Εγω προσωπικα δεν το ξερω ,αλλα δεν..............
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rastafarian Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειστε απλα απαραδεκτοι...καθεστε και κραζεται το μαγαζι?Στη τελικη αν δεν σας αρεσει να μη ξαναπατησετε και οχι να καθεστε να λετε τετοια πραγματα.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rastafarian Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν νομιζω οτι ειναι σωστο να καθεσαι να το κραζεις..
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιδη ειμαι επαγγελματιας,και ξερω πολυ καλα τι σημαινει την σημερον ημερα να κρτας μαγαζι ανοιχτο,θεωρω μεγαλη ανευθηνοτητα να διασυρετε ενα μαγαζι μεσα σε ενα φορουμ,Γιαυτο να ειμαστε παρα πολυ προσεκτικοι ,και καλο ειναι να τα αφησουμε στον αγωνα που κανουν και αυτοι,για να κρατηθουν ορθιοι.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
.Αλλα δεν μπορειτε να λετε αυτα που λετε για ενα καταπλυκτικο μαγαζι,
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
και τι θεωρω αδικο να πεφτει τοση λασπη η τοσα πολλα παραπονα μονο για ενα μαγαζι,.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Και επιδη ειμαι καινουργιος στο φορουμ,και δεν ξερω τα κατατοπια καλα,εχω και μια απορια με τους Mod.
χαιρομαι που εχεις μια απορια με τους mod και μου δινεις αλλη μια λαβη να γραψω κι εγω...
μπορειτε να μου εξηγησετε τα παραπανω που επελεξα σε παραθεση??

το φορουμ αυτο αφορα ενυδρεια ..και τα μαγαζια που μας ενδιαφερουν ΑΜΕΣΑ ειναι τα πετσοπ.
το χοπυ μας ειναι ενα χομπυ που δε στηριζεται σε γενικες γνωσεις κι απαιτει καποις να ψαξει παραπανω αν θελει να κανει κατι σωστα..σε αυτο πατουν καποιοι επαγγελματιες κι εκμετταλευονται την αγνοια ή τη ραθυμια ορισμενων και κανουν τα ασυλληπτα. μιλαω γενικα και οχι για το WI που αναφερεται στο παρον ποστ.

οποτε λογικο ειναι -και προσωπικη μου γνωμη και ΘΕΜΙΤΟ- να βγαινουν στη φορα τα καλα και τα κακα. απο που αλλου θα ενημερωθει καποιος για τη "γραμμη" που ακολουθει ενα μαγαζι αν οχι απο ενα φορουμ με θεμα το ιδιο αντικειμενο??
η θα πρεπει να επισκεφθει ΟΛΑ τα μαγαζια και να καταληξει?? και αυτοι που ειναι επαρχια και τους αποστελλονται προιοντα και δεν εχουν τη δυνατοτητα να πανε οι ιδιοι??
δε μπορει κανεις να μαθει απο την εμπειρια του αλλου και πρεπει να φαει ο ιδιος την πατατα για να μαθει πως φερεται ενα μαγαζι στους πελατες του??
ποια η εννοια του φορουμ τοτε...που ειναι να μαθαινει κανεις απο την εμπειρια του αλλου?? δε πουλιεται γνωση εδω περα. εδω ανταλλασσονται εμπειριες. και ο Τολης ειναι απο τους λιγους που δε δεχεται διαφημισεις απο τα καταστηματα και αυτο του δινει και την επιλογη να επιτρεπει να γινονται τετοιες συζητησεις στο φορουμ..(γιατι υπαρχουν και φορα που αν πεις κατι κακο για μαγαζι...."bye bye darling").

γιατι να επιτρεπεται να λεγεται το καλο και οχι το κακο??
η μηπως γινεται ενα μαγαζι να ειναι τελειο σε ολα ή χειριστο σε ολα?? σε καποιο μπορεις να βρισκεις τα φθηνοτερα αναλωσιμα και αλλου τα καλυτερης ποιοτητας ζωντανα...αλλου ποικιλια και αλλου φιλικη εξυπηρετηση. καλο ειναι να λεγονται αυτα και αναλογα του τι ψαχνει ο καθενας να πηγαινει.

οποτε σας παρακαλω να σταματησει ο χαρακτηρισμος μελων οτι διασυρουν καταστηματα και να αποτρεπεται η καταθεση εμπειριων.
κανεις δε λεει πως δε πρεπει να πατησει καποιος στο καταστημα...αλλα τι εγινε σε συγκεκριμενες περιπτωσεις.

και οπως εχω ξαναπει την εμπειρια μου..για να μη βγαζω την ουρα μου απεξω....απο το WI εχω ψωνισει πολλες φορες. μου απεσταλλησαν ψαρια σε παρα πολυ καλες τιμες. η εξυπηρετηση ηταν πολυ καλη (με ενημερωναν τηλεφωνικα για το καθε βημα)...αλλα και 2 φορες που μου εστειλαν λαθος ψαρια και τους προσεγγισα με αγνοησαν παντελως. ουτε καν μου μιλησαν. φαινεται γενικοτερα πως το μαγαζι εχει μια δυσκαμψια στην ανανγωριση του λαθους του και την αποκατασταση του.

επισης να αναφερω πως πολλα μαγαζια εχουν η ειχαν λογαριασμο στο παρον φορουμ. και ο,τι κακως κειμενο υπαρχει ειναι στο χερι τους να το διορθωσουν.
κανεις επαγγελματιας δεν ειναι τοσο αφελης που να πιστευει πως οι πελατες του ψωνιζουν ΜΟΝΟΝ απο αυτον. στις δυσκολες αυτες μερες ολοι κανουν ερευνα αγορας...και δεν ειναι κακο οταν θες ζωντανα να πηγαινεις αλλου και οταν θες αναλωσιμα αλλου για παραδειγμα. ας προσπαθησουν να γινουν οι καλυτεροι σε περισσοτερους τομεις. ετσι εξελισσεται και βελτιωνεται ενα καταστημα. αλλιως τα παντα θα ηταν στασιμα.

θυμαστε στο μαθημα για την υποκειμενικη και την αντικειμενικη αληθεια?? "τα μαγαζι ειναι αθλιο" ή "το μαγαζι ειναι καταπληκτικο"...οπως γραφτηκαν παραπανω...ειναι υποκειμενικο. "μου συνεβη αυτο" ή "μου συνεβη το αλλο" ειναι αντικειμενικο. ας μεινουμε στο 2ο οσο γινεται....οσον αφορα και τις καλες και τις κακες εμπειριες...

υ.γ. κι οσον αφορα τον αγωνα των καταστηματων γενικοτερα να σταθουν ορθια..δεν τον κερδιζουν με την αποσιωπηση των κακων κινησεων τους...αλλα με τον περιορισμο τους.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 12-09-11 στις 12:40
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 12-09-11, 12:41
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Και επιδη ειμαι καινουργιος στο φορουμ,και δεν ξερω τα κατατοπια καλα,εχω και μια απορια με τους Mod.
Πως μας επιτρεπουν να δισυρουμε ετστι εφθεως ενα μαγαζι.Γιατι οι καιροι οπως ειπα και δυσκολοι αλλα και πονηροι ειναι,πισω απο την ανωνυμια μας,πολοι θα μπορουσαν να βγουν και να λενε διαφορα για διαφορους.

Κατεμε πρεπει να κλειδωσει το θεμα,και αρκετα ειπαμε
Εχω ηδη απαντησει ... κατεμε οι εμπειριες των χομπιστων δεν αποτελουν δυσφημηση! Τη "φημη" του καθε καταστηματος μονο το ιδιο μπορει να τη "φτιαξει" η να τη "χαλασει" με την επιλογη ευγενικου και εκπαιδευμενου προσωπικου με πολυ καλες τιμες και προσφορες καθως και ποιοτικα προιοντα αλλα και (πολυ σημαντικο για μενα ειναι και η εξυπηρετηση μετα την αγορα οταν υπαρχει αστοχια υλικου η οταν παρουσιαστει καποιο προβλημα)! Μια και ειναι οι καιροι δυσκολοι καλο ειναι να το προσεξει καθε καταστημα λιγο παραπανω (αν θελει να επιβιωσει). Προσωπικα ειμαι με το μερος του χομπιστα και τη προστασια του! Οπως ξαναειπα ο καθενας μπορει να παει απο κοντα και να δει τι γινεται!

Με τα παραπανω δεδομενα δε μπορω να σβησω μια καλη η ασχημη εμπειρια καποιου συγχομπιστα! Θα ηταν πολυ ασχημο και δε το θελω!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 12-09-11, 12:57
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245
Προεπιλογή

@kiklidatos καταρχην αν διαβασες σωστα δεν ειπα πουθενα για κλεψια αντιθετα ειπα οτι λαθη γινονται αρκει να διορθωνονται αν δεν διορθωνονται τοτε ο καθενας το ονομαζει οπως θελει
Επισης αφου μιλας σαν επαγγελματιας αν μου βρεις ποιος νομος λεει οτι ενα καταστημα δεν επιστρεφει λεφτα θα κολυμπισω με μπρατσακια μεχρι την σαντορινη προφανως μιλας για πολιτικη καταστηματος που ειναι αλλο κομματι απο το τι σε υποχρεωνει ο νομος και πιστεψε με τα ξερω καλα γιατι τα αντιμετωπιζω στη δουλεια μου και ναι οσο και να σου φαινεται παραξενο η περιεργο ναι εχουμε κανει και κανουμε επιστροφη χρηματων σαν καταστημα γιατι απλα δεν μπορεις να το αρνηθεις οσο και να θες ενα εξωδικο αν σου κανει ο αλλος τελειωσε το εργο τοσο απλα (γιαυτο υπαρχουν και οι χειρογραφες αποδειξεις επιστροφης εκτος αν και αυτες ειναι στη φαντασια μου) τωρα γιατι τρελενεσαι τοσο πολυ δε ξερω και δε με απασχολει κιολας η ατζεντα του καθενα
Εφοσον εχεις αλλη εμπειρια εισαι ελευθερος να την καταθεσεις γιατι εκνευριζεσαι με τις αρνητικες?
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 12-09-11, 13:11
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Με τα παραπανω δεδομενα δε μπορω να σβησω μια καλη η ασχημη εμπειρια καποιου συγχομπιστα! Θα ηταν πολυ ασχημο και δε το θελω!
ξερω οτι δεν αναφερεσαι μονο σε εμενα αλλα προσωπικα δεν παρεξηγουμαι ειλικρινα αν εξυπηρετει το φορουμ καλυτερα, παρακαλω να σβηστουνε οι αναρτησεις μου δεν υπαρχει κανενα θεμα απο μερους μου
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 12-09-11, 13:17
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από piannino Εμφάνιση μηνυμάτων
Η ταμείας λοιπόν μου είπε ότι επιστροφές ΔΕΝ γίνονται και πως θα πρέπει να αγοράσω κάτι άλλο. Της είπα ότι τα χρειάζομαι τα λεφτά και πώς δεν φταίω εγώ αν ο πολητής λέει άλλα και εσύ χτυπάς άλλα στο ταμείο αλλα ακόμα και μετά απο καυγά, ακρη δεν έβγαλα καθώς η πολήτρια αρνήθηκε κατηγοριματικά να μου δώσει τα λεφτά μου πίσω.
Ας μην μιλησω για αυτη την ταμια που και στη δικη μου εμπειρια μου εβγαλε την πιστη και μου εσπασε τα νευρα με το υφακι της. Εισαι πελατης και σε κοιταει με μισος και απαξιωση....αν ειναι δυνατον, δεν θα το ξεχασω ποτε....καλυτερα να παιρνω σαπια φυτα απο αλλου και να τα κανω εγω καλα αν μπορεσω παρα να τα παρω απο εκει....
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 12-09-11, 13:17
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
ξερω οτι δεν αναφερεσαι μονο σε εμενα αλλα προσωπικα δεν παρεξηγουμαι ειλικρινα αν εξυπηρετει το φορουμ καλυτερα, παρακαλω να σβηστουνε οι αναρτησεις μου δεν υπαρχει κανενα θεμα απο μερους μου
Κανενα προβλημα αφου γραφω:
Παράθεση:
Με τα παραπανω δεδομενα δε μπορω να σβησω μια καλη η ασχημη εμπειρια καποιου συγχομπιστα! Θα ηταν πολυ ασχημο και δε το θελω!


Ας θυμηθουμε και την αποψη του ιδιοκτητη του φορουμ: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=36537 (μη τα ξαναγραφει ο ανθρωπος)
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 12-09-11, 13:20
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

οκ,απλα το λεω μη φερνω κανεναν σε δυσκολη θεση
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 12-09-11, 13:21
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
φαινεται γενικοτερα πως το μαγαζι εχει μια δυσκαμψια στην ανανγωριση του λαθους του και την αποκατασταση του
Aυτο ακριβως..... +1000000000000000
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 12-09-11, 13:42
Frangisk Ο χρήστης Frangisk δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-09-2010
Περιοχή: Περιστερι
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο για την επιστροφη των χρηματων,σαν υπαλληλος που εισαι,μαλλον δεν τα ξερεις καλα.Κανενα μαγαζι δεν επιστρεφει χρηματα (ανωνημα τραπεζογραμματια που ανηκουν σευτον που τα εχει στην τσεπι του).Μπορει να γινει μονο αντικατασταση.
Αυτό είναι Ελληνική "ανακάλυψη". Γιατί σε άλλες χώρες της Ευρώπης κάνουν επιστροφές χρημάτων και ΜΟΝΟ εδώ σου αρνούνται;
Γιατί πολύ απλά δεν έχουμε καταναλωτική συνείδηση, εκμεταλεύονται την άγνοιά μας και το συνήθειό μας να λέμε "έλα μωρέ εντάξει τι να κάνω τώρα ..." και απλά τους περνάει.
Στο προκείμενο τώρα, έχω περάσει από το μαγαζί κανα δυο φορές και πράγματι είναι εντυπωσιακό σε εμφάνιση και πραγματικά έχει ποιοτικά πράγματα. Σε ένα μαγαζί όμως (και σε κάθε συναλαγή) αυτό που μετράει είναι ο αμοιβαίος σευασμός. Αν το μαγαζί δεν σέβεται ένα πελάτη αυτό θα φανεί "στα δύσκολα", όταν υπάρχει πρόβλημα και πρέπει να κάνει κάτι για να σε εξυπηρετήσει...
Απάντηση με παράθεση
  #51  
Παλιά 12-09-11, 13:56
piannino Ο χρήστης piannino δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-07-2011
Περιοχή: kallithea
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Και μην ξεχνάμε ότι μπορεί μεν αυτά που λέμε να μην αρέσουν στο WaterInn αλλά σίγουρα το feedback μας θα είναι χρήσιμο προκειμένου να βελτιωθούν στους τομείς που αναφέρουμε,

Πράγμα που σε βάθος χρόνου θα βοηθήσει την επιχείρηση.
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 12-09-11, 14:03
Το avatar του χρήστη faceck
faceck Ο χρήστης faceck δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-06-2011
Περιοχή: Αμπελόκηπους
Μηνύματα: 612
Προεπιλογή

το συγκεκριμενο μαγαζι απο τι βλεπω οι περισοτεροι το κατακρινετε αλλα εγω πιστευω ειναι απο τα καλυτερα που υπαρχουν στην αθηνα..καταρχην ενα πολυ μεγαλο βημα που εχουν κανει ειναι το ότι εχουν τους μονομαχους σε δικα τους ενυδρειακια με δικη τους φίλτρανση κτλπ..κατι που θα έπρεπε να εκαναν όλα τα πετ σοπ σε αυτο τους βγαζω το καπελο όπως και στην οργανωτικοτητα τους..επισης ειχα παρει ενα ενυδρειο και μου δωσαν 50% της αξιας του σε προιοντα και φυτα κατι που δεν κανουν αλλα μαγαζια..δεν θελω να το διαφημησω αλλα ουτε και να το δυσφημησω εμενα μου φερθηκαν αψογα αν εξαιρεσουμε ότι ενας υπαλληλος δεν ηξερε την τυφλα του.
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 12-09-11, 14:07
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Ωραια, καθε φορα λοιπον που μας φαιρονται λαθος και απαξιοτικα θα τους λεμε: Δεν πειραζει, δεν πειραζει, εχετε κανει ενα μεγαλο βημα στην Ελληνικη αγορα οσον αφορα τον τομεα των ενυδρειων κλπ, ειστε το πιο μεγαλοπρεπες μαγαζι, οποτε οτι και να πειτε εχετε δικιο???
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 12-09-11, 14:08
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Επιδη προβλεπω οτι σε λιγο θα κατηγορηθω και οτι βγαζω και ποσοστα απο το συγκεκριμενο μαγαζι,δηλωνω οτι ουτε το ποδι μου πατησα σε αυτο.

Εφοσον δεν θελετε ορισμενοι να καταλαβετε οτι ειναι προς το συμφερον ολων μας να υπαρχουν πολλα μαγαζια για μας και το χομπι μας,αν θελετε μπορουμε να αρχισουμε να θαβουμε μερικα η ακομα και ολα,και μετα να ψαχνουμε τα αγαπημενα μας ψαρακια ,ειδικα εμεις που ζουμε στην επαρχεια με τα κυαλια.

Λοιπον θελετε να μαθετε ποιο μαγαζι ειναι αυτο που του εδωσα πανω απο 3000 ευρο και εφτιαξα αυτο το τερατουργημα?και κανενα ψαρακι δεν εζησε πανω απο 3 μηνες?
Στην φωτο δεν φαινονται αλλα ειχε μεσα Αφρικανες ,αστακο,παπαγαλοψαρα,οσκαρ,αγγελοψαρα,μαχαιροψαρα, αμερικανικες κιχλιδες,και το κλου 4 αρουανες?
Μαλιστα κυριοι ασχετος ον του τα ειχα ακουμπισει πολυ χοντρα,αλλα οταν εμαθα παει τελειωσε,και βλεπω πολλα παιδια σε πολλα φορουμ να συνεχιζουν με αυτο το μαγαζι.
Σε προσωπικο επιπεδο με οσα παιδια εχω επικοινονια,τους τα λεω,αλλα το θεωρω ανεντιμο να βγω να πω τωρα αυτος ειναι ο <<ψευτης-απατεωνας>>

Ας προσεχα.



__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 12-09-11, 14:11
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από faceck Εμφάνιση μηνυμάτων
το συγκεκριμενο μαγαζι απο τι βλεπω οι περισοτεροι το κατακρινετε αλλα εγω πιστευω ειναι απο τα καλυτερα που υπαρχουν στην αθηνα..καταρχην ενα πολυ μεγαλο βημα που εχουν κανει ειναι το ότι εχουν τους μονομαχους σε δικα τους ενυδρειακια με δικη τους φίλτρανση κτλπ..κατι που θα έπρεπε να εκαναν όλα τα πετ σοπ σε αυτο τους βγαζω το καπελο όπως και στην οργανωτικοτητα τους..επισης ειχα παρει ενα ενυδρειο και μου δωσαν 50% της αξιας του σε προιοντα και φυτα κατι που δεν κανουν αλλα μαγαζια..δεν θελω να το διαφημησω αλλα ουτε και να το δυσφημησω εμενα μου φερθηκαν αψογα αν εξαιρεσουμε ότι ενας υπαλληλος δεν ηξερε την τυφλα του.
ακριβως ετσι! καλα κανεις και το λες! και για να ειμαι δικαιος να πω επισης οτι τις πρωτες φορες που ειχα παει κιεγω δεν ειχα κανενα παραπονο.βεβαια δεν ειχα πολλα παρε δωσε απλα πηγα, βρηκα αυτο που ηθελα,ψωνισα και εφυγα.

δεχομαι και το οτι προσεχουνε τους μονομαχους.σημαντικο για τα ψαρια αλλα αυτο θα επρεπε να ειναι αυτονοητο.μη φτασουμε δηλαδη να επιβραβευουμε και τα αυτονοητα γιατι ετσι δεν προκειται να παμε μπροστα ποτε... οχι οτι τωρα παμε αλλα τεσπα

αλλα σκεψου το εξης.
απο δυο φιλια και μια μπουνια τι θα θυμασαι περισσοτερο?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων

Εφοσον δεν θελετε ορισμενοι να καταλαβετε οτι ειναι προς το συμφερον ολων μας να υπαρχουν πολλα μαγαζια για μας και το χομπι μας,αν θελετε μπορουμε να αρχισουμε να θαβουμε μερικα η ακομα και ολα,και μετα να ψαχνουμε τα αγαπημενα μας ψαρακια ,ειδικα εμεις που ζουμε στην επαρχεια με τα κυαλια.

δε ζηταει κανεις να κλεισει κανενα μαγαζι.αυτο που πρεπει να ζητανε ολοι ειναι να δουλευουν ολοι σωστα(πραγμα ιδανικο και αδυνατο ταυτοχρονα)η να μεινουν αυτοι που ειναι σωστοι επαγγελματιες και σωστοι προς τους πελατες τους αλλα και στο "εμπορευμα" τους που στην προκειμενη περιπτωση ειναι ζωες...

το τι ειναι ανεντιμο και τι οχι ειναι αλλη μεγαλη συζητηση....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 12-09-11 στις 14:11 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 12-09-11, 14:18
Το avatar του χρήστη faceck
faceck Ο χρήστης faceck δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-06-2011
Περιοχή: Αμπελόκηπους
Μηνύματα: 612
Προεπιλογή

stratigos 24 δεν ειπα κατι τετοιο..εγω ανεφερα για μενα προσωπικα τις εντυπωσεις μου απο την επισκεψη μου στο μαγαζι σε σχεση με αλλα που βλεπω μην το πηγαινεις αλλου.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
-------------------------


ακριβως ετσι! καλα κανεις και το λες! και για να ειμαι δικαιος να πω επισης οτι τις πρωτες φορες που ειχα παει κιεγω δεν ειχα κανενα παραπονο.βεβαια δεν ειχα πολλα παρε δωσε απλα πηγα, βρηκα αυτο που ηθελα,ψωνισα και εφυγα και εγω μια φορα πηγα και πηρα ενα 30λιτρο.

δεχομαι και το οτι προσεχουνε τους μονομαχους.σημαντικο για τα ψαρια αλλα αυτο θα επρεπε να ειναι αυτονοητο.μη φτασουμε δηλαδη να επιβραβευουμε και τα αυτονοητα γιατι ετσι δεν προκειται να παμε μπροστα ποτε... οχι οτι τωρα παμε αλλα τεσπα εννοειτε οτι θα το επιυραβευσουμε γιατι ειναι ο μοναδικος μου εχω δει να το κανει

αλλα σκεψου το εξης.
απο δυο φιλια και μια μπουνια τι θα θυμασαι περισσοτερο?
αναλογα ποιος-α θα μου τα εδινε

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη faceck : 12-09-11 στις 14:18 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 12-09-11, 14:18
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
-------------------------


ακριβως ετσι! καλα κανεις και το λες! και για να ειμαι δικαιος να πω επισης οτι τις πρωτες φορες που ειχα παει κιεγω δεν ειχα κανενα παραπονο.βεβαια δεν ειχα πολλα παρε δωσε απλα πηγα, βρηκα αυτο που ηθελα,ψωνισα και εφυγα.

δεχομαι και το οτι προσεχουνε τους μονομαχους.σημαντικο για τα ψαρια αλλα αυτο θα επρεπε να ειναι αυτονοητο.μη φτασουμε δηλαδη να επιβραβευουμε και τα αυτονοητα γιατι ετσι δεν προκειται να παμε μπροστα ποτε... οχι οτι τωρα παμε αλλα τεσπα

αλλα σκεψου το εξης.
απο δυο φιλια και μια μπουνια τι θα θυμασαι περισσοτερο?
Εξαρτατε απο ποιον η ποιαν ειναι το φιλι
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 12-09-11, 14:22
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

καλα αφηστε τα πονηρα γιατι δε θα βγαλουμε ακρη
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 12-09-11, 14:24
Το avatar του χρήστη \/ag
\/ag Ο χρήστης \/ag δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2011
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 850
Προεπιλογή

Θα συμφωνήσω οτι είναι ένα απτα καλύτερα μαγαζιά αν όχι το καλύτερο..απόλες τις απόψεις(ζωντανών,εξοπλισμού,κλπ..όχι εξυπηρέτησης όμως)..έχω πάει πολλές φορές!Υπόθηκαν αρκετά σωστά πράγματα πιο πάνω για τα υπερ του!Στις τιμές του σε κάποια είναι φαρμακείο σε κάποια είναι και στην μισή τιμή απότι θα το βρεις αλλού!!

Αλλά μην ξεχνάτε οτι είναι και αυτή φιλοκερδής επιχείρηση οπότε κάνει και τις 'απατεωνιές' του και τα 'λάθη' του..έχω ακούσει και μου έχουν συμβεί αρκετά περιστατικά που θα εκνεύριζαν τον οποιονδήποτε πελάτη!έχω έρθει αρκετές φορές σε αντιπαράθεση με κάποιον απτο κατάστημα και η απάντηση του πωλητή είναι η γνωστή..''δεν ξέρω,δεν φταίω εγώ,δεν μπορώ να κάνω κάτι''...


Καλό είναι να γίνεται κριτική...μην το παρατραβάμε όμως!Διατυπώστε απόψεις..μην κατακρίνεται...
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 12-09-11, 14:52
Το avatar του χρήστη rastafarian
rastafarian Ο χρήστης rastafarian δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Περιοχή: Μενιδι
Μηνύματα: 247
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Α ρε Κωστη εδω θαψαμε ολοκληρη επιχειριση ,στο ονομα του υπαλληλου θα κολλησουμε?

πες το και αυτο να τελειωνουμε
Βασιλη το ειπα γιατι στο μαγαζι υπαρχουν και ατομα που ασχολουνται με το χομπυ και δεν ειναι ασχετοι.Και οπως ειπα η ποιοτητα που εχει στα προιοντα του ειναι πολυ καλη.Τα ψαρια τα εχει σε κατηγοριες και σε σωστες συνθικες νερου,χωρις ψωφια μεσα στα ενυδρεια,αυτο νομιζω οτι μετραει πολυ,γιατι σε αλλα πετσοπ εχει καβουρια,γκαπυ,σκαλαρια και κιχλιδες σε ενα ενυδρειο και τα μισα μεσα ειναι ψωφια και μισοφαγομενα..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Black water giorgosp Γλυκό νερό - Γενικά 11 06-12-07 14:30
Water distillers deMetrIs Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 5 01-02-07 10:09
Water inn Venestus13 Ιστοσελίδες στο Internet 3 20-01-07 11:13
osmo-water-50 PascM Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 12 28-02-06 17:21
water mites? newfish Γλυκό νερό - Γενικά 0 14-12-02 19:11

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,13946 seconds with 13 queries