Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Λίμνες > Φυτά για δεξαμενές (τεχνητές λίμνες)

Φυτά για δεξαμενές (τεχνητές λίμνες) Η χλωρίδα σαν σημαντικό συστατικό ενός υγειούς υγροβιότοπου. Ενισχύει το έργο της φίλτρανσης και μετατρέπει το χώρο σε μια γωνιά ξεκούρασης του πνεύματος και των οφθαλμών.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 20-06-11, 00:08
σιλια_13 Ο χρήστης σιλια_13 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-06-2011
Περιοχή: ano patisia
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή κοκκινο νουφαρο

εχω ενα νουφαρο που πηρα προσφατα (ανθοκομικη εκθεση κηφισιας φετος την τελευταια μερα ) που ηταν σε πολυ καλη κατασταση και μου ειπε να του αλλαζω νερο καθε 10 μερες . Τα κανω αυτα οκ εβαλα και 3 φυτα ενυδριου γιατι το παπαγαλοψαρο δεν τα ηθελε στα βοτσαλα του :P και εχω παρατηρησει πως τα φυλλα μεσα στο νερο εχουν αρχιζει να σαπιζουν (εαν αυτο παθαινουν ) και υπεθεσα θα ειναι επειδη ειναι μεσα στο νερο και τα βλεπει ο ηλιος. το νουφαρο τορα μου βγαζει και κατι παρακλαδια και μου κανει σαν μικρα νουφαρακια που και αυτα ομως σαπιζουν ετσι εβγαλα τα δυο πιο μικρα και τα εβαλα σε ενα δοχειο με λιγοτερο χωρο (ισα ισα ητανε ) οστε να ακουμπανε τα φυλλα εξω και να μην σαπιζουν μαραινονται ή ο,τι παθαινουν. τα μωρα χειροτερεψαν και ι μανα που ειναι μεγαλη και εχει παρα πολλα μπουμπουκια βγαζει λιγοτερα μωρα με περισσοτερα χαλασμενα φυλλα και η ιδια γινετε καφε καποια μπουμπουκια της κατω απο το νερο και ενα δυο φυλλαρακια πανω απο το νερο ... επισης ερχονται κουνουπια και αφηνουν τα αυγα τους . Και επειδη ειμαι αρχαρια χρειαζομαι πολλες συμβουλες ... πρωτη φορα περιποιουμαι νουφαρο ποσο μαλλον και μωρα νουφαρα
Απάντηση με παράθεση
 

Tags
νουφαρο, μωρα, μωρα νουφαρα, συμβουλες


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Σας αρεσει το κοκκινο; Raven Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 51 09-03-11 02:00
Χαριζετα νουφαρο ANEMOS Φυτά για δεξαμενές (τεχνητές λίμνες) 0 11-05-10 09:19
νουφαρο tornos Φυτά για δεξαμενές (τεχνητές λίμνες) 4 18-08-08 15:31
NO2 στο κοκκινο!!! Tetra Αρχάριοι γλυκού νερού 2 05-02-08 20:58
το κοκκινο πρασινο epistimon Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 7 20-09-06 09:50

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04036 seconds with 14 queries