Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > ¶λλα ζώα

¶λλα ζώα Συζήτηση για άλλα κατοικίδια

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 04-07-17, 23:16
Το avatar του χρήστη A.P
A.P Ο χρήστης A.P δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-03-2013
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεν μπορείς να καταλάβεις είναι δικό σου το πρόβλημα.
Προφανώς μπήκες ορεξάτος να ειρωνευτείς και να πουλήσεις πνεύμα,
για αυτό θα σε παρακαλούσα να μη το συνεχίσεις
Δεν συνεχίζω κάτι θέλω να μου εξηγήσεις ποια παραβίαση έχω κάνει στο forum
__________________
Ω ξεινΆ, αγγέλλειν Λακεδαιμονίοις, ότι τήδε κείμεθα, τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι
  #32  
Παλιά 04-07-17, 23:19
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.371
Προεπιλογή

Α.Ρ δεν ξέρω αν χρειάζεται η δική μου παρέμβαση για να εξηγήσω τι λέει ο Τάκης ή ο Γιάννης κι ο Γιώργος πιο πάνω.......
αλλά δεν συμφωνείς ότι δεν χρειάζεται όλο αυτό για ένα θέμα μάλιστα όπου και ο ίδιος που το άνοιξε κατάλαβε ότι έχει κάνει και λάθος?
Ας μη το συνεχίσουμε για να μπορέσουμε να μάθουμε τι απέγινε και η συμπαθής σαύρα
  #33  
Παλιά 04-07-17, 23:24
Το avatar του χρήστη Demetra
Demetra Ο χρήστης Demetra δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2015
Περιοχή: ¶νω Λιόσια
Μηνύματα: 139
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από A.P Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο φίλος μας fotisamor είπε σε κάποιο σημείο:
Στην αυλή του γείτονα είχαν μαζευτεί με σκουπόξυλα να την εξολοθρεύσουν .Πήγαμε με μία απόχη την πιάσαμε κ την δώσαμε , όχι πουλήσαμε , στο petshop . Μοιράστηκα την εμπειρία μαζί σας και κατάλαβα το λάθος μου .
Δηλαδή κάνατε κάποιοι έναν άνθρωπο που είχε την διάθεση να μοιραστεί μια εμπειρία και να διορθώσει τυχόν λάθη να μετανιώσει που έγραψε και κάποιοι αυτό το κάνουν συστηματικά όπως το έκαναν και σε εμένα όταν ξεκινούσα με το ενυδρείο και έψαχνα για βοήθεια.
Δεν θα ξεχάσω τον Κλεόβουλο πως μου μίλησε όμορφα για ένα βιντεάκι που ανέβασα και μου επισήμανε κάποια λάθη με όμορφο τρόπο και τον ευχαριστώ γι' αυτό.
Και θα σε παρακαλέσω εκφράσεις τύπου λες την γνώμη σου και τέλος...Στα φιλαράκια σου.
Αν μερικοί δεν αντέχουν την κριτική τότε ίσως είναι καλύτερο για τους ίδιους να μην γράφουν στο ίντερνετ αν ο "φίλος μας" fotisamor είχε την διάθεση να διορθώσει το λάθος του θα είχε πάει αν όχι την ίδια μέρα την επόμενη πίσω στο πετ σοπ να πάρει πίσω την σαύρα και να την ελευθερώσει οπός όφειλε να κάνει από την αρχή πράγμα το οποίο προφανώς δεν έκανε και πιθανότατα η σαύρα αυτή την στιγμή να βρίσκεται σε ένα κλουβί στα χέρια κάποιου αδαή. Γνώμη μου. Και το λάθος δεν είναι μόνο δικό του αλλά και του πετσοπά ο οποίος είτε από αφέλεια είτε λόγω κερδοσκοπίας δέχτηκε να κρατήσει ένα "άγριο" ζώο το οποίο και πολύ πιθανόν θα μπορούσε να μεταφέρει ένα σορό ασθενείς στα υπόλοιπα. Τέλος δεν θυμάμαι να τον κατηγορησε κάνεις που δεν άφησε τον γείτονα να την σκοτώσει.
__________________
Demetra
  #34  
Παλιά 04-07-17, 23:29
Το avatar του χρήστη A.P
A.P Ο χρήστης A.P δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-03-2013
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Α.Ρ δεν ξέρω αν χρειάζεται η δική μου παρέμβαση για να εξηγήσω τι λέει ο Τάκης ή ο Γιάννης κι ο Γιώργος πιο πάνω.......
αλλά δεν συμφωνείς ότι δεν χρειάζεται όλο αυτό για ένα θέμα μάλιστα όπου και ο ίδιος που το άνοιξε κατάλαβε ότι έχει κάνει και λάθος?
Ας μη το συνεχίσουμε για να μπορέσουμε να μάθουμε τι απέγινε και η συμπαθής σαύρα
Μακάρι φίλε μου Κλεόβουλε να σκεφτόταν όλοι σαν εσένα, έχεις δίκιο, από εμένα σταματάει εδώ, όχι για την κόκκινη κάρτα αλλά για την φωνή της λογικής που στην παρούσα φάση ονομάζεται Κλεόβουλος.
__________________
Ω ξεινΆ, αγγέλλειν Λακεδαιμονίοις, ότι τήδε κείμεθα, τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι
  #35  
Παλιά 04-07-17, 23:32
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.371
Προεπιλογή

Δήμητρα θα παρακαλούσα κι εσένα, χωρίς να πιθανολογούμε, να περιμένεις την ενημέρωση από τον fotisamor πριν βγάλουμε συμπεράσματα.
  #36  
Παλιά 04-07-17, 23:34
Το avatar του χρήστη voas
voas Ο χρήστης voas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-04-2015
Μηνύματα: 4.877
Προεπιλογή

Δηλαδή κάνατε κάποιοι έναν άνθρωπο που είχε την διάθεση να μοιραστεί μια εμπειρία και να διορθώσει τυχόν λάθη να μετανιώσει που έγραψε και κάποιοι αυτό το κάνουν συστηματικά όπως το έκαναν και σε εμένα όταν ξεκινούσα με το ενυδρείο και έψαχνα για βοήθεια.
Δεν θα ξεχάσω τον Κλεόβουλο πως μου μίλησε όμορφα για ένα βιντεάκι που ανέβασα και μου επισήμανε κάποια λάθη με όμορφο τρόπο και τον ευχαριστώ γι' αυτό.
Και θα σε παρακαλέσω εκφράσεις τύπου λες την γνώμη σου και τέλος...Στα φιλαράκια σου.[/QUOTE]

Το οτι το ειπε σαν παράπονο, δεν σημαίνει οτι μετάνιωσε για την πράξη του,αυτο εσυ το συνέχισες!
Το θεμα ειναι οτι βγάζεις πικρία και απωθημένα με βάση την συνέχεια των συμφραζόμενων σου!
Το να λες οτι δεν σε βοήθησαν ορισμένοι στο ξεκίνημα σου, καλύτερο και πιο τίμιο θα ήταν να τους κατονομάσεις, οπως και το τι κακό σου έκαναν σαν όντας τότε αρχάριος!
Κάποιοι άνθρωποι εδω μεσα οπως ο Τάκης στην προκειμένη περίπτωση, έχουν δωσει τα διαπιστευτήρια τους και έχουν βοηθήσει αμέτρητα μέλη, ετσι ώστε να μπορούν να απολαμβάνουν ενα σωστο ενυδρείο!
Λίγος σεβασμός δεν βλάπτει!
  #37  
Παλιά 04-07-17, 23:41
Το avatar του χρήστη A.P
A.P Ο χρήστης A.P δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-03-2013
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από voas Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή κάνατε κάποιοι έναν άνθρωπο που είχε την διάθεση να μοιραστεί μια εμπειρία και να διορθώσει τυχόν λάθη να μετανιώσει που έγραψε και κάποιοι αυτό το κάνουν συστηματικά όπως το έκαναν και σε εμένα όταν ξεκινούσα με το ενυδρείο και έψαχνα για βοήθεια.
Δεν θα ξεχάσω τον Κλεόβουλο πως μου μίλησε όμορφα για ένα βιντεάκι που ανέβασα και μου επισήμανε κάποια λάθη με όμορφο τρόπο και τον ευχαριστώ γι' αυτό.
Και θα σε παρακαλέσω εκφράσεις τύπου λες την γνώμη σου και τέλος...Στα φιλαράκια σου.
Το οτι το ειπε σαν παράπονο, δεν σημαίνει οτι μετάνιωσε για την πράξη του,αυτο εσυ το συνέχισες!
Το θεμα ειναι οτι βγάζεις πικρία και απωθημένα με βάση την συνέχεια των συμφραζόμενων σου!
Το να λες οτι δεν σε βοήθησαν ορισμένοι στο ξεκίνημα σου, καλύτερο και πιο τίμιο θα ήταν να τους κατονομάσεις, οπως και το τι κακό σου έκαναν σαν όντας τότε αρχάριος!
Κάποιοι άνθρωποι εδω μεσα οπως ο Τάκης στην προκειμένη περίπτωση, έχουν δωσει τα διαπιστευτήρια τους και έχουν βοηθήσει αμέτρητα μέλη, ετσι ώστε να μπορούν να απολαμβάνουν ενα σωστο ενυδρείο!
Λίγος σεβασμός δεν βλάπτει![/QUOTE]
Όταν έκανα εγγραφή στο forum δεν πίστευα ότι είναι ένα κλειστό club μιας παρέας που μπορεί να λέει ότι θέλει ενώ οι άλλοι όχι...όσο για τον σεβασμό αυτόν τον κερδίζεις.
__________________
Ω ξεινΆ, αγγέλλειν Λακεδαιμονίοις, ότι τήδε κείμεθα, τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι
  #38  
Παλιά 04-07-17, 23:43
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.371
Προεπιλογή

οκ οκ ......
ας κλείσει η παρένθεση (ο Α.Ρ έχει πάρει κάρτα προειδοποίησης και το σταματάει όπως είπε) και ας περιμένουμε ενημέρωση του θέματος.
  #39  
Παλιά 04-07-17, 23:51
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.371
Προεπιλογή

Όταν έκανα εγγραφή στο forum δεν πίστευα ότι είναι ένα κλειστό club μιας παρέας που μπορεί να λέει ότι θέλει ενώ οι άλλοι όχι...όσο για τον σεβασμό αυτόν τον κερδίζεις.[/QUOTE]
γράφω κι από λάπτοπ και δεν σας προλαβαίνω....
......τώρα αυτά τι τα θες?.....δεν ισχύουν και όπως βλέπεις συνεχίζεις να γράφεις την άποψη σου αλλά πρέπει να το κάνεις χωρίς να προσβάλλεις άλλους (αυτός είναι ο κανόνας που παραβίασες).
Ας μη το τραβήξουμε άλλο γιατί χάνω και την φωνή της λογικής με τη ζέστη
  #40  
Παλιά 05-07-17, 11:11
fotisamor Ο χρήστης fotisamor δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-02-2016
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μηνύματα: 231
Προεπιλογή

Φίλοι καλημέρα.
Ρε τι αναστάτωση μπορεί να φέρει μία σαύρα....
Τελοσπάντων , να ξεκαθαρίσω οτι δεν γνωρίζω κανέναν προσωπικά , ούτε έχω προηγούμενα με κάποιον .

Στο θέμα της σαύρας , δεν υπήρξε ενημέρωση , γιατί δεν έχω νέα . Τελευταία φορά που πήγα στο petshop πάντως ήταν εκεί . Θα πάω σήμερα να μάθω για την τύχη της . Να την αμολήσω στον Πειραιά πάντως αποκλείεται!!
Είναι και ο χρόνος μου περιορισμένος να κανονίσω εκδρομή επαρχία .

Σε ό,τι αφορά το σχόλιο του Α.Ρ. θα κρατήσω αυτό :

Για μένα έκανες κάτι που έσωσε το ερπετό, μπορεί να μην έκανες το καλύτερο αλλά η σαύρα εξαιτίας σου είναι ζωντανή και στην τελική αυτό μετράει και ακόμη και τώρα μπορείς να την πάρεις και να την αφήσεις ελεύθερη και όλα καλά.

(που με βολεύει κιόλας)*

Δεν είμαι κανά παιδάκι , ούτε πολύ ευαίσθητος να με αποτρέπουν σχόλια και κριτικές για τα λάθη μου .

Αντέχω!!! Χτύπα αλύπητα Demetra !!!*

Την αυστηρή κριτική την επιζητώ στην ζωή μου , όμως τα σχόλια περί ποινικών αδικημάτων ήταν περιττά και λάθος τοποθετημένα στην συζήτηση .

Τα λάθη είναι ανθρώπινα και ο γραπτός λόγος παρεξηγείται .

Κλείνοντας να πω οτι σε όσα φόρουμ συμμετέχω ( σ'αυτό και άλλο ένα ) η ειλικρίνεια είναι ένα χαρακτηριστικό μου , μιας και δεν σκοπεύω να γίνω φίλος με όλους . Αυτοί που με αγαπάνε και θα με συμπαθήσουν, θα το κάνουν γνωρίζοντας ποιος είμαι .

Θα μπορούσα π.χ. να είχα πει οτι η σαύρα ελευθερώθηκε στην φύση. Θα ήταν προτιμότερο???

Σας κρατάω ενήμερους για την πορεία.

* , = χιουμοράκι
  #41  
Παλιά 05-07-17, 11:47
Το avatar του χρήστη A.P
A.P Ο χρήστης A.P δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-03-2013
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Καλημέρα.
__________________
Ω ξεινΆ, αγγέλλειν Λακεδαιμονίοις, ότι τήδε κείμεθα, τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι
  #42  
Παλιά 05-07-17, 14:55
Το avatar του χρήστη janickrules
janickrules Ο χρήστης janickrules δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2011
Περιοχή: ημαθία
Μηνύματα: 1.364
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fotisamor Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλοι καλημέρα.
Ρε τι αναστάτωση μπορεί να φέρει μία σαύρα....
Τελοσπάντων , να ξεκαθαρίσω οτι δεν γνωρίζω κανέναν προσωπικά , ούτε έχω προηγούμενα με κάποιον .

Στο θέμα της σαύρας , δεν υπήρξε ενημέρωση , γιατί δεν έχω νέα . Τελευταία φορά που πήγα στο petshop πάντως ήταν εκεί . Θα πάω σήμερα να μάθω για την τύχη της . Να την αμολήσω στον Πειραιά πάντως αποκλείεται!!
Είναι και ο χρόνος μου περιορισμένος να κανονίσω εκδρομή επαρχία .

Σε ό,τι αφορά το σχόλιο του Α.Ρ. θα κρατήσω αυτό :

Για μένα έκανες κάτι που έσωσε το ερπετό, μπορεί να μην έκανες το καλύτερο αλλά η σαύρα εξαιτίας σου είναι ζωντανή και στην τελική αυτό μετράει και ακόμη και τώρα μπορείς να την πάρεις και να την αφήσεις ελεύθερη και όλα καλά.

(που με βολεύει κιόλας)*

Δεν είμαι κανά παιδάκι , ούτε πολύ ευαίσθητος να με αποτρέπουν σχόλια και κριτικές για τα λάθη μου .

Αντέχω!!! Χτύπα αλύπητα Demetra !!!*

Την αυστηρή κριτική την επιζητώ στην ζωή μου , όμως τα σχόλια περί ποινικών αδικημάτων ήταν περιττά και λάθος τοποθετημένα στην συζήτηση .

Τα λάθη είναι ανθρώπινα και ο γραπτός λόγος παρεξηγείται .

Κλείνοντας να πω οτι σε όσα φόρουμ συμμετέχω ( σ'αυτό και άλλο ένα ) η ειλικρίνεια είναι ένα χαρακτηριστικό μου , μιας και δεν σκοπεύω να γίνω φίλος με όλους . Αυτοί που με αγαπάνε και θα με συμπαθήσουν, θα το κάνουν γνωρίζοντας ποιος είμαι .

Θα μπορούσα π.χ. να είχα πει οτι η σαύρα ελευθερώθηκε στην φύση. Θα ήταν προτιμότερο???

Σας κρατάω ενήμερους για την πορεία.

* , = χιουμοράκι

οπως ειπες κι εσυ, εκανες λαθος που την πηγες σε πετσοπ.
αυτο φτανει.και ποιος δεν εχει κανει λαθος;
σημασια εχει να το διορθωσεις.εστω και τωρα.
προσωπικα καταλαβαινω την αγανακτιση καποιων αν και οντως,τα σχόλια περί ποινικών αδικημάτων ηταν τραβηγμενα.
δεν χρειαζονται τετοια,σημασια εχει να σωθει η σαυρα.
πηγες να την σωσεις και εκανες ενα λαθος.
προσπαθησε να το διορθωσεις!

οσο για τον πετσοπα, φερθηκε.....σαν πετσοπας!
απαραδεκτος!!
εδω "κολλανε" ανετα τα σχολια περι ποινικων αδικηματων!

οσο για τον φιλο ΑΡ δεν θα πω κατι, παρα θα σταθω μονο σε ενα:
το GAB μονο κλειστη παρεα δεν ειναι και αυτο το εχει δειξει η ιστορια πλεον!
ειδικα καποια μελη εχουν προσφερει αφανταστη βοηθεια σε ολους (μας), γραφοντας πολλες φορες ακομη και τα ιδια πραγματα που πλεον φανταζουν αυτονοητα.
__________________
  #43  
Παλιά 05-07-17, 16:51
Το avatar του χρήστη A.P
A.P Ο χρήστης A.P δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-03-2013
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Φίλε μου janickrules το άθλημα που υπηρετώ εδώ και 30 σχεδόν χρόνια μου έχει διδάξει όταν μου κάνουν επίθεση να αμύνομαι και να αντεπιτίθεμαι με όλες μου τις δυνάμεις. Χθες αισθάνθηκα κάποια στιγμή αμυνόμενος και την εξέλιξη την ξέρεις, σήμερα που όλοι μας είμαστε ποιο ήρεμοι μπορούμε να καταλήξουμε σε κάτι:
Όλοι έχουν δικαίωμα στο λάθος.
Όσο για την κόκκινη κάρτα από τον Τάκη ήταν και αυτό μια εμπειρία γιατί κόκκινη κάρτα δεν έχω πάρει ποτέ στην ζωή μου.
__________________
Ω ξεινΆ, αγγέλλειν Λακεδαιμονίοις, ότι τήδε κείμεθα, τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι
  #44  
Παλιά 05-07-17, 17:03
Το avatar του χρήστη janickrules
janickrules Ο χρήστης janickrules δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2011
Περιοχή: ημαθία
Μηνύματα: 1.364
Προεπιλογή

ενταξει, δεν εγινε τιποτα, το θεμα εχει ληξει νομιζω!

μακαρι να εχουμε και καλο τελος με την σαυρα!
__________________
  #45  
Παλιά 05-07-17, 17:11
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Όπως παρατήρησες, σταμάτησα να ασχολούμαι μαζί σου από χθες,
εσύ όμως το συνεχίζεις,
και όπως είπες , χθες αισθάνθηκες αμυνόμενος ,
από τι και από ποιόν ;
από κάποιον που πρόσβαλες που αισθάνθηκε και αυτός αμυνόμενος ;
Η κριτική δεν είναι κακή, το αντίθετο, όπως κρίνουμε και θα κριθούμε,
και οι κριτική πάντα βελτιώνει, ακόμα και η κακοπροαίρετη,
οι χαρακτηρισμοί όμως και η ειρωνεία δεν έχουν καμία θέση στη συζήτηση μας.
Και αυτό το έκανες μόνο εσύ,
έχεις παρατηρήσει πως προσωπικά εγώ είμαι πολύ προσεκτικός στη συμπεριφορά μου απέναντι στα άλλα μέλη,
ίσως κάποιες φορές να ήμουνα κάπως αυστηρός,
αλλά ποτέ δεν ειρωνεύτηκα κάποιον και ειδικά ποτέ δεν "χαρακτήρισα" κάποιον.
Και όπως προσέχω εγώ τη συμπεριφορά μου, ζητώ να προσέχουν και οι άλλοι απέναντι μου αλλά και απέναντι στους άλλους.
Για αυτό θα σε παρακαλούσα να σταματήσεις ,
γιατί και το θέμα χαλάσαμε αλλά και δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτή η κόντρα.
Θα το θεωρούσα άδικο να κλειδώσει το συγκεκριμένο θέμα ,
για αυτό σταμάτα το εδώ, μη το συνεχίζεις, δεν είναι χώρος για τέτοιους είδους αντιπαραθέσεις.
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


  #46  
Παλιά 05-07-17, 17:14
Το avatar του χρήστη janickrules
janickrules Ο χρήστης janickrules δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2011
Περιοχή: ημαθία
Μηνύματα: 1.364
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως παρατήρησες, σταμάτησα να ασχολούμαι μαζί σου από χθες,
εσύ όμως το συνεχίζεις,
και όπως είπες , χθες αισθάνθηκες αμυνόμενος ,
από τι και από ποιόν ;
από κάποιον που πρόσβαλες που αισθάνθηκε και αυτός αμυνόμενος ;
Η κριτική δεν είναι κακή, το αντίθετο, όπως κρίνουμε και θα κριθούμε,
και οι κριτική πάντα βελτιώνει, ακόμα και η κακοπροαίρετη,
οι χαρακτηρισμοί όμως και η ειρωνεία δεν έχουν καμία θέση στη συζήτηση μας.
Και αυτό το έκανες μόνο εσύ,
έχεις παρατηρήσει πως προσωπικά εγώ είμαι πολύ προσεκτικός στη συμπεριφορά μου απέναντι στα άλλα μέλη,
ίσως κάποιες φορές να ήμουνα κάπως αυστηρός,
αλλά ποτέ δεν ειρωνεύτηκα κάποιον και ειδικά ποτέ δεν "χαρακτήρισα" κάποιον.
Και όπως προσέχω εγώ τη συμπεριφορά μου, ζητώ να προσέχουν και οι άλλοι απέναντι μου αλλά και απέναντι στους άλλους.
Για αυτό θα σε παρακαλούσα να σταματήσεις ,
γιατί και το θέμα χαλάσαμε αλλά και δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτή η κόντρα.
Θα το θεωρούσα άδικο να κλειδώσει το συγκεκριμένο θέμα ,
για αυτό σταμάτα το εδώ, μη το συνεχίζεις, δεν είναι χώρος για τέτοιους είδους αντιπαραθέσεις.
αθελα μου ισως ευθυνομαι εγω που ξαναξεκινησε το θεμα, δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου!
ηθελα απλα να πω οτι το gab ειναι φιλοξενο και ανοιχτο για ολους!
ας κλεισει εδω αυτο και ας περιμενουμε νεα απο την σαυρα!!
__________________
  #47  
Παλιά 05-07-17, 17:22
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από janickrules Εμφάνιση μηνυμάτων
αθελα μου ισως ευθυνομαι εγω που ξαναξεκινησε το θεμα, δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου!
ηθελα απλα να πω οτι το gab ειναι φιλοξενο και ανοιχτο για ολους!
ας κλεισει εδω αυτο και ας περιμενουμε νεα απο την σαυρα!!
δεν ευθύνεσαι εσύ φίλε μου
-----------------------
Σταματάει εδώ αυτή η αντιπαράθεση,
δεν υπάρχει λόγος να συνεχιστεί
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


  #48  
Παλιά 05-07-17, 17:29
Το avatar του χρήστη A.P
A.P Ο χρήστης A.P δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-03-2013
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Επειδή συνεχίζεις να είσαι επιθετικός μαζί μου σήμερα εννοείς ότι απαγορεύεται να ξαναγράψω η απλά το κάνεις επειδή πήρες μια απόφαση να με διαγράψεις και απλά προσπαθείς να με "Τσιγκλίσεις";
__________________
Ω ξεινΆ, αγγέλλειν Λακεδαιμονίοις, ότι τήδε κείμεθα, τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι
  #49  
Παλιά 05-07-17, 17:46
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Εννοώ πως δεν θα δεχτώ συνέχεια στην αντιπαράθεση,
και δεν είπα ποτέ να μη ξαναγράψεις και εννοώ για οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτό που γίνεται αυτή τη στιγμή.
Όσο για την επίθεση που λες, απλά "αισθάνομαι αμυνόμενος" από τη συμπεριφορά σου.
Και αν εσύ το θεωρείς ότι σε ¨Τσιγκλάω" μάλλον απατάσαι ,
όπως είπα και πριν, από χθες δεν το συνέχισα ,
εσύ το συνεχίζεις όμως , "αυτοτσιγκλίζεσαι" μάλλον.
Αυτή ήταν η τελευταία προειδοποίηση
ΤΕΛΟΣ
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


  #50  
Παλιά 05-07-17, 17:51
Το avatar του χρήστη A.P
A.P Ο χρήστης A.P δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-03-2013
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Με αυτά που έγραψα σήμερα δεν μπορείς να με κατηγορήσεις ότι συνεχίζω κάτι, αλλά ο τρόπος που μου μίλησες με το που μπήκες θεωρείς ότι είναι σωστός;...αν μη τι άλλο δεν είμαι κανένα παιδάκι που μπορείς να του μιλάς με αυτόν τον τρόπο.
__________________
Ω ξεινΆ, αγγέλλειν Λακεδαιμονίοις, ότι τήδε κείμεθα, τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι
  #51  
Παλιά 18-07-17, 15:45
fotisamor Ο χρήστης fotisamor δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-02-2016
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μηνύματα: 231
Προεπιλογή

Έρχομαι με νέα για την πολυσυζητημένη σαύρα !!!
Τις προάλλες πήγα και η σαύρα έλειπε. Έλειπε όμως και ο άνθρωπος που την έδωσα .

Σήμερα τον βρήκα και τον ρώτησα τι απέγινε η σαύρα .

Η σαύρα ελευθερώθηκε χάριν σε κάποιο πελάτη που την εντόπισε και απ'οτι μου είπε του έκανε φασαρία μέχρι να την ελευθερώσει!!

Τέλος καλό λοιπόν για την τρανόσαυρα που τόσο μας αναστάτωσε .
  #52  
Παλιά 18-07-17, 20:27
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.371
Προεπιλογή

Αίσιο τέλος για την σαύρα.
Το θέμα κλείνει.
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
αναγνώριση... aaaooll Malawi 5 12-04-08 23:19
Αναγνώριση Xotikouli Γατόψαρα Ν. Αμερικής 6 19-09-06 09:49
Aναγνώριση...! guardian Αρχάριοι γλυκού νερού 5 15-09-06 18:33
Αναγνώριση - Help nickall13 Malawi 0 24-01-06 00:13
Αναγνώριση koko Malawi 14 17-07-04 02:35

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08526 seconds with 15 queries