Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 05-11-12, 18:27
Το avatar του χρήστη aias.george
aias.george Ο χρήστης aias.george δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-03-2012
Περιοχή: Λαμία
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή cardinal με σκουλήκια

Χθες βράδυ ανακάλυψα ότι δυο από τα cardinal έχουν σκουλήκια δέρματος χωρίς αυτό να έχει επηρεάσει την όρεξη τους ή την κινητικότητά τους. Έχω παραγγείλει ήδη αυτό http://www.petcumulus.gr/index.asp?p...oduct&pid=2914. Λόγω της μεγάλης φυτομάζας του ενυδρείου μου (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=65356) είναι πολύ δύσκολο έως ακατόρθωτο να πιάσω τα ψαράκια για να τα απομονώσω και να εφαρμόσω την θεραπεία. Έχω λοιπόν τις εξής ερωτήσεις:
1) Μπορώ να κάνω την θεραπεία σε όλο το ενυδρείο;
2)Εάν ισχύει η πρώτη ερώτηση τα υγιή ψάρια θα έχουν πρόβλημα καθώς επίσης θα επηρεαστεί η βιολογία του φίλτρου μου;
Θα ήθελα τα φώτα σας για να αντιμετωπίσω το πρόβλημα όσο το δυνατόν καλύτερα γίνεται. Φωτογραφίες δεν μπόρεσα να τραβήξω γιατί μόλις πλησιάζω κρύβονται.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-11-12, 19:20
Το avatar του χρήστη klipitiklopos
klipitiklopos Ο χρήστης klipitiklopos δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimps Support
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Σαλαμινα
Μηνύματα: 1.703
Προεπιλογή

Καμια φωτο παντως θα βοηθουσε.
Μπορεις να τα πιασεις ευκολα με το κολπο με το κομενο μπουκαλι.
__________________

Οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-11-12, 19:31
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.439
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Ακομα και φαρμακα που λενε οτι δεν επηρεάζουν την "βιολογια" εχω δει στη πραξη οτι την επηρεάζουν ...
Διαβασε εδω: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=57952 για τις υπολοιπες ερωτησεις σου ...
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-11-12, 20:26
Το avatar του χρήστη aias.george
aias.george Ο χρήστης aias.george δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-03-2012
Περιοχή: Λαμία
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klipitiklopos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καμια φωτο παντως θα βοηθουσε.
Μπορεις να τα πιασεις ευκολα με το κολπο με το κομενο μπουκαλι.
Θα με ενδιέφερε να μου πεις πως γίνεται αυτό το κόλπο του μπουκαλοιύ γιατί εάν τα πιάσω δεν υπάρχει πρόβλημα θα τα ρίξω στο 60άλιτρο
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακομα και φαρμακα που λενε οτι δεν επηρεάζουν την "βιολογια" εχω δει στη πραξη οτι την επηρεάζουν ...
Διαβασε εδω: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=57952 για τις υπολοιπες ερωτησεις σου ...
Γιώργο το υπόμνημά σου το διάβασα πρώτο πρώτο και ομολογώ ότι είναι πολύ διαφωτιστικό αλλά φοβάμαι την θεραπεία με την φορμόλη. Λόγω εργασίας λείπω αρκετές ώρες και δεν θα μπορώ να παρακολουθώ τα ψαράκια όσο θα χρειάζεται ίσως, γι αυτό και κατέφυγα στην θεραπεία της API.
Πιστεύω ότι εάν καταφέρω να απομονώσω τα άρρωστα ψαράκια με τον τρόπο που μου προτείνει ο klipitiklopos δεν θα υπάρχει πρόβλημα ούτε με τα υγιή ψαράκια αλλά ούτε και με το φίλτρο μου

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aias.george : 05-11-12 στις 20:26 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-11-12, 20:31
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.439
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Τι αλλα ψαρια εχεις μεσα στο ενυδρειο?
Δε ξερω κατα ποσο ειναι πιθανο να μην εχουν προσβληθει και τα υπολοιπα ... μαλλον απιθανο το βλεπω ... αν ειχα τετοιο θεμα (επιβεβαιωμένα) θα την εκανα στο κυριως ενυδρειο την θεραπεια αναγκαστικα!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-11-12, 20:48
Το avatar του χρήστη aias.george
aias.george Ο χρήστης aias.george δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-03-2012
Περιοχή: Λαμία
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Τα ψάρια μου είναι 14 κάρντιναλ και 15 ροδόστομοι. Οπότε λες καλύτερα να κάνω την θεραπεία στο ενυδρείο και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο; Τώρα εάν τυχόν επηρεαστεί η βιολογία μου μπορώ να βάλω μπόλι από το 60άλιτρο
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 05-11-12, 21:02
Το avatar του χρήστη aias.george
aias.george Ο χρήστης aias.george δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-03-2012
Περιοχή: Λαμία
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Γιώργο έχεις δίκιο το πρόβλημα τελικά είναι πολύ μεγαλύτερο από ότι τα δυο που είχα εντοπίσει. Στην φωτογραφία που προσπαθούσα να τραβήξω είδα ένα άλλο το οποίο έχει προσβληθεί στο ραχιαίο πτερύγιο
Η φωτογραφία δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάει αλλά την τράβηξα μόλις τώρα με το κινητό. Φαίνεται κάτω από το ραχιαίο πτερύγιο κάτι σαν φουσκάλα. Εάν μπορέσω να τραβήξω άλλες θα τις ανεβάσω
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  05112012127.jpg
Εμφανίσεις:  218
Μέγεθος:  86,0 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 05-11-12, 21:11
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.439
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Δεν φαινεται καλα στη φωτο αλλα δε νομιζω να ειναι δερματοσκωληκες ... ειναι πολυ μικροι που δε θα τους εβλεπες με ευκολια!
Οπως και να εχει ειναι παρασιτο λογικα οποτε το general cure λογικα θα ειναι αρκετο!

Το κακο ειναι οτι οσα αναπαραγονται με αυγα οτι φαρμακο και να βαλεις ειναι προστατευμενα στο αυγο τους ... μετα τελειωνεις τη θεραπεια και νατα εμφανιζονται ξανα! Αρα μετα απο λιγες μερες θα πρεπει να την επαναλαβεις ...
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 05-11-12, 21:16
Το avatar του χρήστη gianniwpopi
gianniwpopi Ο χρήστης gianniwpopi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-02-2011
Περιοχή: μεταμορφωση
Μηνύματα: 1.214
Προεπιλογή

αν ειναι κατι ασπρα σαν τριχες... το ειχα και εγω πριν καιρο και το μονο που εκανε δουλεια ειναι το πανακουρ.. ομως ειναι απαγορευτικο αν εχεις σαλιγκαρια.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 05-11-12, 21:26
Το avatar του χρήστη aias.george
aias.george Ο χρήστης aias.george δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-03-2012
Περιοχή: Λαμία
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Δεν είναι; Τέλος πάντων λοιπόν στο συγκεκριμένο ψαράκι μοιάζει με διπλωμένο σκουλήκι το οποίο σε ευθεία πρέπει να είναι γύρω στα 3 χιλιοστά. Έτσι είναι και στα υπόλοιπα απλά σε διαφορετικά σημεία. Τώρα όσον αφορά σε πόσες μέρες θα πρέπει να επαναλάβω την θεραπεία ή το πόσες μέρες διαρκεί εύχομαι να το αναφέρει στις οδηγίες
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gianniwpopi Εμφάνιση μηνυμάτων
αν ειναι κατι ασπρα σαν τριχες... το ειχα και εγω πριν καιρο και το μονο που εκανε δουλεια ειναι το πανακουρ.. ομως ειναι απαγορευτικο αν εχεις σαλιγκαρια.
Ακριβώς έτσι είναι. Σαλιγκάρια δεν έχω, μόνο λαθρεπιβάτες. Λες να μην κάνει αυτό που πήρα; Η αλήθεια είναι ότι το πήρα για σκουλήκια γιατί κάτι τέτοιο φαντάστηκα ότι είναι
Το πανακούρ που το βρίσκουμε, μια γρήγορη ματιά που έριξα μόλις τώρα στον petcumulus δεν το έχει

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aias.george : 05-11-12 στις 21:26 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 05-11-12, 21:30
Το avatar του χρήστη klipitiklopos
klipitiklopos Ο χρήστης klipitiklopos δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimps Support
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Σαλαμινα
Μηνύματα: 1.703
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aias.george Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα με ενδιέφερε να μου πεις πως γίνεται αυτό το κόλπο του μπουκαλοιύ γιατί εάν τα πιάσω δεν υπάρχει πρόβλημα θα τα ρίξω στο 60άλιτρο
Κοβεις ενα μπουκαλι του εναμισυ λιτρου αναψυκτικου, στο υψος που αρχιζει και στενευει προς τον λαιμο, και το πανω μερος (που πλεον θα μοιαζει με χωνι) το γυρνας αναποδα και το βαζεις μεσα στο αλλο κοματι του μπουκαλιου, δηλαδη με το στομιο προς τα κατω.
Ριχνεις μεσα τροφη, και το βυθιζεις μεσα στο ενυδρειο, να ειναι καθετα.
Τα ψαρια που θα τους μυριζει η τροφη, θα μπουν σιγα σιγα ολα μεσα, αλλα δεν θα μπορουν να βγουν.
Μολις μπουν αυτα που θελεις, βγαζεις το μπουκαλι με τα ψαρια μεσα.
__________________

Οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 05-11-12, 21:33
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Μια λεπτομέρεια μόνο, στο μπουκάλι να ανοίξεις τρύπες, ώστε να υπάρχει κυκλοφορία του νερού, γιατί αλλιώς μέσα στο μπουκάλι αυξάνεται η συγκέντρωση αμμωνίας και μειώνεται πολύ το οξυγόνο. Την έχει πατήσει κόσμος που πιάστηκε ας πούμε το ψάρι το βράδυ και το πρωί που ξύπνησαν ήταν τέζα.
__________________
Aquascaping Contest 2013
Στέλιος
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 05-11-12, 21:35
Το avatar του χρήστη aias.george
aias.george Ο χρήστης aias.george δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-03-2012
Περιοχή: Λαμία
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klipitiklopos Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοβεις ενα μπουκαλι του εναμισυ λιτρου αναψυκτικου, στο υψος που αρχιζει και στενευει προς τον λαιμο, και το πανω μερος (που πλεον θα μοιαζει με χωνι) το γυρνας αναποδα και το βαζεις μεσα στο αλλο κοματι του μπουκαλιου, δηλαδη με το στομιο προς τα κατω.
Ριχνεις μεσα τροφη, και το βυθιζεις μεσα στο ενυδρειο, να ειναι καθετα.
Τα ψαρια που θα τους μυριζει η τροφη, θα μπουν σιγα σιγα ολα μεσα, αλλα δεν θα μπορουν να βγουν.
Μολις μπουν αυτα που θελεις, βγαζεις το μπουκαλι με τα ψαρια μεσα.
Μάλλον δεν θα χρειαστεί προς το παρών από ότι φαίνεται αλλά σε ευχαριστώ στο μέλλον ίσως χρειαστεί ποτέ δεν ξέρεις!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 05-11-12, 21:36
Το avatar του χρήστη klipitiklopos
klipitiklopos Ο χρήστης klipitiklopos δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimps Support
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Σαλαμινα
Μηνύματα: 1.703
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aias.george Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι; Τέλος πάντων λοιπόν στο συγκεκριμένο ψαράκι μοιάζει με διπλωμένο σκουλήκι το οποίο σε ευθεία πρέπει να είναι γύρω στα 3 χιλιοστά. Έτσι είναι και στα υπόλοιπα απλά σε διαφορετικά σημεία. Τώρα όσον αφορά σε πόσες μέρες θα πρέπει να επαναλάβω την θεραπεία ή το πόσες μέρες διαρκεί εύχομαι να το αναφέρει στις οδηγίες
-------------------------


Ακριβώς έτσι είναι. Σαλιγκάρια δεν έχω, μόνο λαθρεπιβάτες. Λες να μην κάνει αυτό που πήρα; Η αλήθεια είναι ότι το πήρα για σκουλήκια γιατί κάτι τέτοιο φαντάστηκα ότι είναι
Το πανακούρ που το βρίσκουμε, μια γρήγορη ματιά που έριξα μόλις τώρα στον petcumulus δεν το έχει
Ριξε μια ματια εδω:
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=57656
__________________

Οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 05-11-12, 22:01
Το avatar του χρήστη aias.george
aias.george Ο χρήστης aias.george δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-03-2012
Περιοχή: Λαμία
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια λεπτομέρεια μόνο, στο μπουκάλι να ανοίξεις τρύπες, ώστε να υπάρχει κυκλοφορία του νερού, γιατί αλλιώς μέσα στο μπουκάλι αυξάνεται η συγκέντρωση αμμωνίας και μειώνεται πολύ το οξυγόνο. Την έχει πατήσει κόσμος που πιάστηκε ας πούμε το ψάρι το βράδυ και το πρωί που ξύπνησαν ήταν τέζα.
Σωστός αυτό ούτε εγώ το σκέφτηκα θα την πατούσα και εγώ
-------------------------
klipitiklopos σε ευχαριστώ πολύ αύριο κι όλας πρωί πρωί θα παω να πάρω!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aias.george : 05-11-12 στις 22:01 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 05-11-12, 22:04
Το avatar του χρήστη klipitiklopos
klipitiklopos Ο χρήστης klipitiklopos δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimps Support
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Σαλαμινα
Μηνύματα: 1.703
Προεπιλογή

Να εισαι καλα.
Καλη επιτυχια.
__________________

Οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 06-11-12, 20:48
Το avatar του χρήστη aias.george
aias.george Ο χρήστης aias.george δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-03-2012
Περιοχή: Λαμία
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klipitiklopos Εμφάνιση μηνυμάτων
Να εισαι καλα.
Καλη επιτυχια.
Ευχαριστώ. Διάβαζα το πόστ που μου έστειλες. Σε λίγες μέρες θα γράψω τα αποτελέσματα της θεραπείας
-------------------------
Πριν από λίγο ξεκίνησα την θεραπεία με πανακούρ. Έβαλα τα 2/3 του χαπιού που είναι 250mg. Οπότε είδωμεν......

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aias.george : 06-11-12 στις 20:48 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 18-11-12, 22:48
Το avatar του χρήστη aias.george
aias.george Ο χρήστης aias.george δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-03-2012
Περιοχή: Λαμία
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Παιδιά μετά τα δυο απανωτά εγκεφαλικά που έπαθα βλέποντας το ενυδρείο αποφάσισα να γράψω μπας και βγάλω καμιά άκρη και μπας και σώσω και κάποια από τα ψαράκια μου.Ας τα πω όμως από την αρχή: Στις 6 του μηνός ξεκίνησα θεραπεία με panacur με αναλογία 1,25ml/άνα λίτρο. Στις 11 του μηνός έκανα την καθιερωμένη αλλαγή 40% και ξαναέριξα panacur. Εν τω μεταξύ δεν είχα δει και μεγάλη διαφορά όσον αφορά στην βελτίωση των ψαριών παρόλα αυτά η θεραπεία συνεχιζόταν κανονικά. Την Τετάρτη 14 του μηνός βρήκα ένα cardinal νεκρό και φαντάστηκα ότι δεν άντεξε. Χθες το πρωι τι να δω 3 ροδόστομοι νεκροί(ΠΡΩΤΟ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ να σας θυμίσω ότι οι ροδόστομοι δεν είχαν προσβληθεί τουλάχιστον δεν είχα δει κάτι και ήταν πολύ κινητικοί και με πολύ όρεξη) και από ότι τους κοίταξα όταν τους έβγαλα δεν έδειχναν να έχουν κάτι. Κάνω άμμεσα μια αλλαγή νερού 50% και ρίχνω και τετραπλή δόση αντιχλωρίου. Κάνω μετρήσεις και έχω ΝΗ3/ΝΗ4 0 ΝΟ2 0 και ΝΟ3 0. Ξανακάνω άλλες 2 φορές μετρήσεις για τα νιτρικά μήπως έχω κάνει λάθος και πάλι μηδέν (δεν ξέρω κατά πόσο ήταν φυσιολογικό αυτό!). Σήμερα το πρωί άλλοι δυο ροδόστομοι νεκροί (ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΓΕΦΑΛΙΚΟ). Ξανά μετρήσεις αμμωνία 0, νιτρώδη 0 και νιτρικά 3. Τους βγάζω και όπως παρατηρώ το ενυδρείο βλέπω άλλους τρεις ροδόστομους να έχουν προσβληθεί από FUNGUS το οποίο δεν υπήρχε μέχρι και πριν δυο μέρες. Η κινητινότητα όλων των ψαριών έχει μειωθεί πολύ ειδικά των ροδόστομων που όλη την ώρα ήταν μπροστά στο τζάμι. Τι μπορεί να έκανα λάθος και ένα φαινομενικά υγιές ενυδρείο να έχει φτάσει σε αυτό το σημείο. Επίσης τι άλλο προτείνετε να κάνω μπας και σώσω κάποια από τα ψαράκια μου. Εν τω μεταξύ για το FUNGUS παρήγγειλα φάρμακο αλλά μέχρι να έρθει...
-------------------------
Α ξέχασα να αναφέρω ότι τα παράσιτα στα cardinal υφίστανται ακόμα απλά σε κανά δυο ψαράκια που είδα έχουν αλλάξει χρώμα από λευκά έχουν καφετίσει χωρίς όμως να έχουν αποκολληθεί.
-------------------------
¶λλο ένα cardinal μάλλον δεν θα τα καταφέρει έχει παράσιτο και fungus στην ουρά και δεν μπορεί να κολυμπήσει

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aias.george : 18-11-12 στις 22:48 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Σκουλήκια stratri1 Αναγνωρίσεις ειδών 8 14-09-12 19:39
Πω Πω Σκουλήκια nikman Παραλία - Beach Bar 4 23-09-11 23:14
σκουλήκια makis Γενικά - Αναγνωρίσεις ειδών 4 13-07-08 11:11
σκουλήκια; lion Αρχάριοι γλυκού νερού 2 04-05-08 13:05
Σκουλήκια???? Moonchild Γλυκό νερό - Γενικά 7 01-09-05 13:44

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08837 seconds with 16 queries