Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Bettas

Bettas Μονομάχοι, όλων των μορφών.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-01-13, 17:03
Το avatar του χρήστη savvasko
savvasko Ο χρήστης savvasko δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-10-2012
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή νεος με μονομαχο βοηθειαααααααααααα

καλησπερα παιδες!!!!
αγορασα εδω και μια εβδομαδα ενα hailea 30lt και το εστησα με υποστρωμα fuval stratum διαφορα φυτακια μεσα και ειχα να τρεχει το φιλτρο...σημερα λοιπον πηγα και αγορασα ενα μοναμαχο (τελειος και πανεμορφος)και πηρα και ενα gel microbe lift που μου προτεινε ο πετ σοπας......μου ειπε να το βαλω στο φιλτρακι πανω στο σφουγκαρακι του και σε 2 ωρες να βαλω το φιλτρο να τρεχει παλι κανονικα και να βαλω το μονομαχο για προσαρμογη...τον μονομαχο τον εχω στην σακουλα οπως τον αγορασα....για τροφη μου εδωσε μια omega one betta buffel και μου ειπε να ταιζω 2 φυλαρακια την ημερα και τωρα μπορειτε να μου πειτε αν κανω κατι λαθος και να ακουσω τις συμβουλες σας για την συνεχεια επισης να μου πειτε ποσες ωρες να εχω αναμενη την λαμπα του ενυδρειου

ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-01-13, 17:23
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Καταρχας να ξερεις οτι ο μονομαχος θελει επεξεργασμενο νερο για να ζει οπως πρεπει και να τον χαρεις, και οχι νερο βρυσης. Τον θερμοστατη πρεπει να τον εχεις ρυθμισμενο εκει, ετσι ωστε το θερμομετρο να σου δειχνει 27. Υποθετω οτι ο πετσοπας δεν σου εδωσε κανεναν οποτε πας και περνεις εναν. Για την λαμπα πας περνεις εναν χρονοδιακοπτη. Ειναι βασικο να ειναι σταθερη η φωτοπεριοδος. 8 ωρες ειναι καλα. Καθε βδομαδα αλλαγη 30% του νερου. δηλαδη 10 λιτρα, τα οποια θα φερνεις στην θερμοκρασια του ενυδρειου και προσθετωντας αντιχλωριο (βασικο) θα κανεις την αλλαγη. Αυτο ειναι ενας μπουσουλας, μπορει να χρειαστει περισσοτερα λιτρα, το πως θα το διαπιστωσεις θα το δεις με τα τεστ που αναφερω παρακατω.
Ειναι πολλα που πρεπει να διαβασεις. Το φιλτρο σου ειναι αστρωτο και πρεπει να βαλεις αγγελια για μπολι ωστε να στρωθει πριν μπει ο μονομαχος και να μην μπει το ψαρι για να το στρωσει (αν και αυτο μαλλον δεν το αποφευγεις). Για να διαπιστωσεις ποτε εχει στρωθει πρεπει να αγορασεις τα καταλληλα τεστ νερου. Υγρα και οχι στικακια. Ειναι βασικο να βαλεις καποια φυτα επιφανειας οπως πιστια για να υπαρχουν σκιερα μερη για τον μονομαχο. Αυτα...ΓΙΑ ΑΡΧΗ.

Παρε ενα βιντεο απτον δικο μου, και ακομα εκει το νερο ηταν αρκετα διαυγες, πλεον ειναι σαν τσαι (οπως πρεπει) εχει φυγει το εσωτερικο φιλτρο και γινεται επεξεργασια νερου για να μαλακωσει το νερο.
BORKED
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-01-13, 17:34
Το avatar του χρήστη savvasko
savvasko Ο χρήστης savvasko δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-10-2012
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχας να ξερεις οτι ο μονομαχος θελει επεξεργασμενο νερο για να ζει οπως πρεπει και να τον χαρεις, και οχι νερο βρυσης. Τον θερμοστατη πρεπει να τον εχεις ρυθμισμενο εκει, ετσι ωστε το θερμομετρο να σου δειχνει 27. Υποθετω οτι ο πετσοπας δεν σου εδωσε κανεναν οποτε πας και περνεις εναν. Για την λαμπα πας περνεις εναν χρονοδιακοπτη. Ειναι βασικο να ειναι σταθερη η φωτοπεριοδος. 8 ωρες ειναι καλα. Καθε βδομαδα αλλαγη 30% του νερου. δηλαδη 10 λιτρα, τα οποια θα φερνεις στην θερμοκρασια του ενυδρειου και προσθετωντας αντιχλωριο (βασικο) θα κανεις την αλλαγη. Αυτο ειναι ενας μπουσουλας, μπορει να χρειαστει περισσοτερα λιτρα, το πως θα το διαπιστωσεις θα το δεις με τα τεστ που αναφερω παρακατω.
Ειναι πολλα που πρεπει να διαβασεις. Το φιλτρο σου ειναι αστρωτο και πρεπει να βαλεις αγγελια για μπολι ωστε να στρωθει πριν μπει ο μονομαχος και να μην μπει το ψαρι για να το στρωσει (αν και αυτο μαλλον δεν το αποφευγεις). Για να διαπιστωσεις ποτε εχει στρωθει πρεπει να αγορασεις τα καταλληλα τεστ νερου. Υγρα και οχι στικακια. Ειναι βασικο να βαλεις καποια φυτα επιφανειας οπως πιστια για να υπαρχουν σκιερα μερη για τον μονομαχο. Αυτα...ΓΙΑ ΑΡΧΗ.

Παρε ενα βιντεο απτον δικο μου, και ακομα εκει το νερο ηταν αρκετα διαυγες, πλεον ειναι σαν τσαι (οπως πρεπει) εχει φυγει το εσωτερικο φιλτρο και γινεται επεξεργασια νερου για να μαλακωσει το νερο.
BORKED
αυτο που γραφω το ζελε το ειδες????υποτειθετε το εβαλα για πιο γρηγορο στρωσιμο απο επιφανειας εχω απο το φυτεμενο μου εχω αυτα που εχεις και εσυ και πολυ κερατοφυλλο να βαλω??
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-01-13, 17:49
Φιλιππας Ο χρήστης Φιλιππας δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-09-2012
Περιοχή: Νικαια
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Κερατοφυλλο βαλε μπολικο να τραβαει τα νιτρικα και καποια ποσοτητα αμμωνιας που θα εχεις στην αρχη.Αφου εχεις και αλλο ενυδρειο οπως γραφεις,ανοιξε το φιλτρο σου,βγαλε τα σφουγγαρια και στριφτα απαλα μεσα στο καινουργιο φιλτρο.Ετσι θα βοηθηθεις το φιλτρο να στρωθει πολυ ποιο γρηγορα.Το τζελ που λες δεν το γνωριζω.Αμα ομως κανεις αυτο που σου λεω δεν χρειαζεσαι τιποτα αλλο.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-01-13, 18:27
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Μονο μια οσμωση και τυρφη μωρε.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 26-01-13, 22:02
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από savvasko Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο που γραφω το ζελε το ειδες????
προφανως το ειδε και προτιμησε να μην το σχολιασει καν
(κακως βεβαια γιατι ενας αρχαριος δε γνωριζει και ακουει οτι βλακεια λενε οι μαγαζατορες)

Το βασικοτερο απ ολα ειναι να βαλεις μπολι απο υγειες ενυδρειο που τρεχει καιρο

εδω ειναι το προφιλ του ψαριου
http://www.seriouslyfish.com/species/betta-splendens/

κατσε διαβασε και οτι απορια εχεις στη λυνουμε για οτι αφορα το ευζειν του αλλα το σημαντικο που πρεπει να κανεις επι του παροντος ειναι να μην εκτεθει σε αμμωνιες οποτε ξεχνας το ταισμα εντελως για μερικες μερες και βρισκεις μπολι ΑΜΕΣΑ.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές Εμφάνιση μηνυμάτων
Μονο μια οσμωση και τυρφη μωρε.
βρε εδω κατω δεν εχουμε νερα σαν τα δικα σας για να κολλησεις τοσο στις σκληροτητες, αυτα τα κανει και αργοτερα σιγα σιγα και σταδιακα...


Φωτοπεριοδο ορισε την οπως θες φτανει να την κρατας σταθερη με χρονοδιακοπτη. Συνηθως επιλεγεται γυρω στις 8 ωρες . Εγω παλι προτιμω 12 ωρες στα προτυπα του Ισημερινου (απ οπου προερχονται και τα ψαρια μας)
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 26-01-13, 22:19
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Σωστο και αυτο εδω μονο βραχοι δεν βγαινουν απτη βρυση...οσον αφορα το ζελε, οτι ειπε ο νικος
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 26-01-13, 22:59
Το avatar του χρήστη savvasko
savvasko Ο χρήστης savvasko δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-10-2012
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή

παιδες ευχαριστω πολυ ολους σας!!!!θα βαλω παρουσιαση οταν ειναι ετοιμο!!!!!εχω βαλει ακομα ενα φυλλο καρυδιας και 6-7 φυτα επιφανειας απο πανω
-------------------------
οκ παιδες σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας θα σας γραψω αργοτερα για το αποτελεσμα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη savvasko : 26-01-13 στις 22:59 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-01-13, 23:01
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωστο και αυτο εδω μονο βραχοι δεν βγαινουν απτη βρυση...

ε ναι, οταν ειδα οτι επικεντρωθηκες τοσο στις σκληροτητες καταλαβα οτι πας με το "Θεσσαλονικιοτικο" σκεπτικο, ομως εδω, οκ, δεν εχουμε και νερα εφαμιλα της Ταιλανδης η του Αμαζονιου αλλα δεν ειμαστε τοοοοσο χαλια...
Ψιλομετριο ειναι (θελει βεβαια μαλακωμα αλλα δεν ειναι το πρωτο που σκεφτομαστε), οπως επισεις υπαρχουν περιοχες με πολυ χειροτερα νερα που οι κατοικοι πρεπει να κατουρανε πετραδακια... θυμαμαι εκεινο τον φουκαρα που ελεγε για 80GH !!!! Νομιζω καπου κοντα στην Κορινθο αν δεν κανω λαθος? (ναι ογδοντα! μπροστα σ αυτο ακομα και το νερο της Θεσσαλονικης μοιαζει με απιονισμενο ...αυτος τι οσμωση να παρει που θα θελει ενα cartridge τη βδομαδα? )
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 26-01-13, 23:32
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από savvasko Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα παιδες!!!!
αγορασα εδω και μια εβδομαδα ενα hailea 30lt και το εστησα με υποστρωμα fuval stratum διαφορα φυτακια μεσα και ειχα να τρεχει το φιλτρο...σημερα λοιπον πηγα και αγορασα ενα μοναμαχο (τελειος και πανεμορφος)και πηρα και ενα gel microbe lift που μου προτεινε ο πετ σοπας......μου ειπε να το βαλω στο φιλτρακι πανω στο σφουγκαρακι του και σε 2 ωρες να βαλω το φιλτρο να τρεχει παλι κανονικα και να βαλω το μονομαχο για προσαρμογη...τον μονομαχο τον εχω στην σακουλα οπως τον αγορασα....για τροφη μου εδωσε μια omega one betta buffel και μου ειπε να ταιζω 2 φυλαρακια την ημερα και τωρα μπορειτε να μου πειτε αν κανω κατι λαθος και να ακουσω τις συμβουλες σας για την συνεχεια επισης να μου πειτε ποσες ωρες να εχω αναμενη την λαμπα του ενυδρειου

ευχαριστω
Καλα κι εσυ πηγες πηρες το ψαρι, το εχεις στη σακουλα και ρωτας τωρα, τι να κανεις?
Ειχες το φιλτρο να τρεχει μονο του, χωρις ρυπους, αμμωνια, τροφη κατι??
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 26-01-13, 23:53
Το avatar του χρήστη savvasko
savvasko Ο χρήστης savvasko δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-10-2012
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα κι εσυ πηγες πηρες το ψαρι, το εχεις στη σακουλα και ρωτας τωρα, τι να κανεις?
Ειχες το φιλτρο να τρεχει μονο του, χωρις ρυπους, αμμωνια, τροφη κατι??

-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από savvasko Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε σπυρο!!! εγω το τσαμενο αφρικη γουσταρα απο την αρχη και το ξερεις!!!! ο μονομαχος ετυχε

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη savvasko : 26-01-13 στις 23:53 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 27-01-13, 00:04
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Καλα.
Μετρα καθε μερα αμμωνια και νιτρωδη.
Αν βρισκεις, θα κανεις αλλαγη νερου και prime μια δοση στο ενυδρειο για καθε 1 ppm αμμωνια.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 27-01-13, 00:13
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

80gh??? αυτο ειναι τεστ και μπουκαλακι....πρεπει να βαρεθηκε να βαζει σταγονες.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 27-01-13, 00:18
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Μηπως μετραγε GH σε ppm?
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 27-01-13, 00:58
Το avatar του χρήστη savvasko
savvasko Ο χρήστης savvasko δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-10-2012
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή

μαλλον καπου σας εχασα???τι 80 gh τι λεμε??
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 27-01-13, 01:00
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από savvasko Εμφάνιση μηνυμάτων
μαλλον καπου σας εχασα???τι 80 gh τι λεμε??

ναι υπηρξε κι αυτο, που ακριβως δε θυμαμαι (νομιζω καπου κοντα στην Κορινθο ειχε πει)...

αληθεια εσυ τι μετρησεις εχεις?
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 28-01-13, 10:04
Το avatar του χρήστη genecr
genecr Ο χρήστης genecr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-08-2011
Περιοχή: Χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.136
Προεπιλογή

[QUOTE=Nick74;729954]ναι υπηρξε κι αυτο, που ακριβως δε θυμαμαι (νομιζω καπου κοντα στην Κορινθο ειχε πει)...
QUOTE]

κάπου το είχε πάρει και μένα το μάτι μου... για λουτράκι αν θυμάμαι καλά
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 07-02-13, 09:33
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Ti νεα εδω?
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 11-02-13, 10:05
Το avatar του χρήστη savvasko
savvasko Ο χρήστης savvasko δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-10-2012
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή

καλημερα και παλι!!!!!τελικα αλλαξα την λαμπα με μια των 11 βατ....το θεμα ειναι οτι ειναι κιτρινη και μοιαζει σαν να εχει μεσα τυρφη τυπου black water...κανει αυτη η να την αλλαξω και να βαλω λευκη??
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 11-02-13, 10:16
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Του ψαριου παντως δεν θα του κακοφανει κσθολου (δεν ειναι φαν του υπερβολικου και λευκου φωτος).
Τα χρωμτα του δεν θα φαινονται ισως τοσο φανταχτερα.
Ποσα κελβιν ειναι η λαμπα.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 11-02-13, 10:31
Το avatar του χρήστη savvasko
savvasko Ο χρήστης savvasko δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-10-2012
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Του ψαριου παντως δεν θα του κακοφανει κσθολου (δεν ειναι φαν του υπερβολικου και λευκου φωτος).
Τα χρωμτα του δεν θα φαινονται ισως τοσο φανταχτερα.
Ποσα κελβιν ειναι η λαμπα.
αν καταλαβα καλα 5000???παιζει κατι τετοιο???
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 11-02-13, 12:48
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Ναι παιζει.
Ενταξει δεν ειναι και πολυ θερμη.
Οπως την περιεγραψες περιμενα κανα τριχιλιαρο.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 11-02-13, 21:05
Το avatar του χρήστη savvasko
savvasko Ο χρήστης savvasko δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-10-2012
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι παιζει.
Ενταξει δεν ειναι και πολυ θερμη.
Οπως την περιεγραψες περιμενα κανα τριχιλιαρο.
χαχαχαχαχαχαχαχαχα οκ οποτε εγκρινεται ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Νεος μονομαχος Raven Bettas 15 04-05-09 15:43
Νεος μονομαχος... dr.geo Bettas 63 04-09-08 21:33
νεος μονομαχος και αποριες mao Bettas 8 06-02-08 16:59
ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΝΕΟΥ ΜΟΝΟΜΑΧΟΥ!!!(CROWNTAIL) mariah Bettas 21 09-05-07 14:33
νεος μονομαχος.. φυσαλιδες gwgw Bettas 34 28-06-06 13:18

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06804 seconds with 13 queries