Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Άλλα ψάρια Ασίας

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #241  
Παλιά 13-05-13, 13:18
Το avatar του χρήστη piranha friend
piranha friend Ο χρήστης piranha friend δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-02-2013
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Φλώρινα
Μηνύματα: 563
Προεπιλογή

Είπα εγώ ότι τα ξέρω όλα??
Και είπα ότι τα ξέρω όλα για τα πιράνχας??
Προφανώς ακούω ότι μου λέτε αλλά το τι θα κάνω τελικά είναι δικό μου θέμα!

Εχω πολύ σοβαρότερα πράγματα να κάνω αυτή την περίοδο(βλέπε πανελαδικές) και δεν υπάρχει η πιθανότητα τουλάχιστον τώρα να κάτσω να ξενυχτήσω πάνω στα ψάρια γενικότερα ούτε στις κατάλληλες συνθήκες..
Να κάτσω να μάθω Μαθηματικά και φυσική είναι πιο εποικοδομητικά για μένα..
Απάντηση με παράθεση
  #242  
Παλιά 13-05-13, 13:37
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: Άνω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Και καλα θα κανεις. Γι'αυτο θελει υπομονη το χομπι, οπως και καθε ασχολια. Ποσο, μαλλον, οταν εχεις να κανεις με ζωντανους οργανισμους. Ολα πρεπει να γινουν ολα στην ωρα τους και χωρις βιασυνες.

Σε αυτο το θεμα εχουν γραφτει 9 σελιδες posts και δεν νομιζω να δεχτηκε αλλος τοσο μεγαλη βοηθεια απο αποψεις σε αυτο το forum. Το αποτελεσμα ηταν να μην ακουσεις ουτε μια λεξη απο ατομα που ασχολουνται χρονια με το χομπι, κανοντας τα δικα σου. Και ξανα τα δικα σου θα κανεις, αν συνεχισεις με την ιδια τακτικη και δυστυχως τα ψαρια σου θα εχουν την ιδια καταληξη, με μαθηματικη ακριβεια. Εκτος αν αυτη τη φορα αλλαξεις νοοτροπια, δεις τα πραγματα πιο σοβαρα και ανοιξεις καλα τα αφτια σου.

Ακουσε, λοιπον, καλα τους monster fish keepers, πλεον. Στο θεμα των puffers βοηθησα οσο μπορεσα, οχι γιατι ειμαι εμπειρος και ασχολουμαι χρονια, αλλα γιατι εχω βγαλει τα ματια μου να διαβαζω πριν τα παρω και συνεχιζω να βγαζω τα ματια μου σε διαβασμα και παρατηρηση εδω και 1.5 χρονο που τα εχω. Θα σου συνιστουσα να κανεις ακριβως το ιδιο πριν προχωρησεις στο επομενο βημα. Τα ψαρια δεν ειναι ουτε παιχνιδι, ουτε κουρδιστα για να τα κουρδισεις και να ζησουν. Εχουν απαιτησεις και καποια ακομα μεγαλυτερες απαιτησεις για να ζησουν καλα και να τα χαιρομαστε χωρις προβληματα.

Εγω να σου ευχηθω ολοψυχα καλη επιτυχια στις εξετασεις σου και να περασεις καπου που θα σου αρεσει πραγματικα. Οσοι εχουμε περασει απο αυτη τη διαδικασια, ξερουμε ποσο ζορικη ειναι.

Αντε καλο διαβασμα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #243  
Παλιά 13-05-13, 16:22
Το avatar του χρήστη piranha friend
piranha friend Ο χρήστης piranha friend δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-02-2013
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Φλώρινα
Μηνύματα: 563
Προεπιλογή

Καταρχάς να σε ευχαριστήσω για 2 πράγματα.Πρώτον για τις πανελήνιες και 2ον για την συμπαράσταση και τις συμβουλές που μου έδωσες όχι μόνο εσύ αλλά και όλοι οι υπόλοιποι και ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που αφιερώνετε για να λύσετε απορίες μου και τυχόν βλακείες μου είτε με τον καλό είτε με τον όχι και τόσο καλό τρόπο, αλλά όλα μέσα στο "παιχνίδι" είναι και το καταλαβαίνω..

Έχω κάνει πολλές βιαστικές κινήσει με όχι και τόσο ουσιαστική σκέψη πριν πράξω..Έχω κάνει αρκετά λάθη και ελπίζω να είμαι πιο προσεχτικός στο μέλλον..
Αυτά από μένα... Τώρα το μέλλημα μου είναι οι πανελήνιες και τίποτα άλλο..Όταν τελειώσει αυτό το βάσανο θα δούμε τι άλλο θα κάνουμε όσον αφορά τα ενυδρεία...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Παρουσίαση Dwarf Puffers nazgul Άλλα ψάρια Ασίας 104 06-06-16 20:50
Dwarf Puffers giorgio Άλλα ψάρια Ασίας 24 24-05-11 22:55
Νεο ενυδρειο με dwarf puffers PUF Αρχάριοι γλυκού νερού 41 16-06-08 21:24
dwarf puffers (Carinotetraodon travancoricus) Mariel Άλλα ψάρια Ασίας 6 03-03-05 20:17

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03468 seconds with 16 queries