Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Φυτεμένα Ενυδρεία > Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων

Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων Υποβρύχιοι κήποι - aquascaping

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 10-11-05, 08:26
Το avatar του χρήστη iliovas
iliovas Ο χρήστης iliovas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: ΠΕΥΚΗ
Μηνύματα: 117
Προεπιλογή

Γιώργο Α Ψ Ο Γ Ο Σ
Κάτι τέτοια ενυδρεία με κάνουν ώρες-ώρες να τραγουδάω :

θα 'θελα να
θα 'θελα να 'μουν κηπουρός
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 10-11-05, 09:45
Μάγδα Ο χρήστης Μάγδα δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 123
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis
Για να το κουβεντιασαμε κιολας, ειδα και το 1ο βραβειο της συγκεκριμενης κατηγοριας. Δεν μπορω να πω οτι τρελλαθηκα. (Πολυ καλη ποιοτητα φωτο). Πιστευω οτι η πρωτη μεγαλη φωτο του Γιωργου τον εκανε να "χασει" ποντους, (φαινονται τζαμια, σωληνες κλπ) αν ειχε front το ενυδρειο την κατω δεξια, θα εκανε καλυτερη εντυπωση.
Αυτός είναι ακριβώς ο λόγος που πιστεύω ότι έχασε την 1η θέση.Καθαρά θέμα φωτογραφίας.Δηλαδή για μένα δεν ήτανε κάτι μείον στα φυτά ή στο όλο στήσιμο.
Αλλά το ότι ίσως ήτανε μόνο θέμα φωτογραφίας λέει πολλά
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 10-11-05, 09:51
Το avatar του χρήστη medoc30
medoc30 Ο χρήστης medoc30 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-07-2004
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μηνύματα: 42
Thumbs up Πάντα τέτοια!!!!!!!!!!!!1

Συγχαρητήρια και από μένα. Πραγματικά τέτοιες διακρίσεις μας κάνουν όλους περήφανους. Μακάρι να υπάρξουν και άλλοι μιμητές. Μετά τον Τόλη , τώρα και εσύ ,του χρόνου ακόμα περισσότεροι. Καλό θα ήταν να μας πείτε όρους και προυποθέσεις συμμετοχής σε τέτοιες διοργανώσεις.
__________________
Αν κοιτάζουμε προς τη σωστή κατεύθυνση,
το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι
να συνεχίσουμε το περπάτημα...
(Αρχαία Βουδιστική Έκφραση)

Γιάννης.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 10-11-05, 16:17
Το avatar του χρήστη gaia
gaia Ο χρήστης gaia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-01-2004
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 667
Προεπιλογή

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.
Είμαι εκτός Θεσ/νίκης και μπήκα χθες σ'ένα net cafe στην Πρέβεζα για να δω τα αποτελέσματα .Ανάμεσα από πιτσιρικάδες gamers που ούρλιαζαν έβλεπα με αγωνία να πέφτουν οι φωτό των διαγωνιζομένων , και να το δικό μου χωρίς όμως την ένδειξη που δείχνει κάποια διάκριση αλλά η σελίδα δεν έχει κατέβει ολόκληρη ... και ναι πήρε την δεύτερη θέση !!! Τρελή χαρά , τι να λέμε τώρα.
Ακόμη δεν είδα καλά τις υπόλοιπες συμμετοχές αλλά απ'ότι κατάλαβα η πιο ζόρικη ήταν η μεσαία κατηγορία όπου διαγωνίζονταν ο Μιχάλης - συγχαρητήρια Μιχάλη.
Η αλήθεια είναι ότι οι φωτό που έστειλα δεν ήταν ότι καλύτερο για ένα διαγωνισμό καθώς δεν υπήρχε τέτοια σκέψη όταν τραβήχτηκαν και γι'αυτό τον λόγο δεν περίμενα και πολλά. Ειδικά όταν είδα τις φωτό από τον διαγωνισμό της ADA με τέλεια τραβηγμένες φωτό και σκηνοθετημένη ακόμη και η θέση των ψαριών , βγαλμένοι εξοπλισμοί , έφε στην επιφάνεια και στο φόντο απογοητεύτηκα .
Ευτυχώς όμως , όπως είχαν ανακοινώσει οι διοργανωτές , διαγωνιζόμασταν στο aquascape και όχι στην φωτογράφηση.Τι θα γινόταν αν είχα καλύτερες φωτό δεν θα το μάθουμε ποτέ .

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gaia : 10-11-05 στις 16:44
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 10-11-05, 17:25
Το avatar του χρήστη SOCRATIS
SOCRATIS Ο χρήστης SOCRATIS δεν είναι συνδεδεμένος
Goldfish Moderator
 
Εγγραφή: 24-11-2004
Περιοχή: ΒΕΡΟΙΑ
Μηνύματα: 781
Thumbs up

Και από εμένα
τα θερμά μου συγχαρητηρια.
Αντε και του χρόνου
__________________
"Πάντα οὖν ὅσα ἂν θέλητε ἵνα ποιῶσιν ὑμῖν οἱ ἄνθρωποι,οὕτω καὶ ὑμεῖς ποιεῖτε αὐτοῖς"
(Ματθ., ζ΄, 12)

Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 10-11-05, 20:04
George-A Ο χρήστης George-A δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-04-2003
Περιοχή: MN, USA
Μηνύματα: 512
Προεπιλογή

κάτι λέγαμαι πριν καιρό για το επίπεδο των ελλήνων?????

συγχαρητηρια !!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 10-11-05, 22:42
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Γιώργο τα θερμά συγχαρητήρια και απο μένα και εις ανώτερα
__________________
Η πολλή αγάπη ανοίγει πόρτες, γκρεμίζει τοίχους και κτίζει γέφυρες πάνω απο τη θάλασσα.
----------------------------


Το ενυδρείο μου σήμερα
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 11-11-05, 02:02
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Τελικα το 2005-2006 ειναι η χρονια της ελλαδας!

Γι'αυτο δε με πηρε τηλεφωνο ο Γιωργος, λειπω εκτος Θεσσαλονικης για Επαγγ. λογους, (αλλα το hotel εχει internet), για να μη με στεναχωρησει! Συγχαρητηρια! Τα πηγες τελεια!
Οντως αυτο που φοβομασταν ξεπεραστηκε, οι φωτο δεν επαιξαν τοσο σημαντικο ρολο οσο το ενυδρειο. Αν και με καλυτερες ποζες θα χτυπουσες και πρωτια!
Του χρονου ομως αμα εχεις το κουραγιο να το συνεχισεις το aquascape θα το παρεις!

Τωρα για τις δικες μου συμμετοχες. Το δυνατο μου ενυδρειο πιστευα οτι ειναι το μικρο στην κατηγορια βιοτοπος αυτο ηταν και η αφορμη για την συμμετοχη μου. Και μιας και εβαλα, εστειλα και το φυτεμενο μου επειδη ειχα μερικες καλες φωτο απο μια περιοδο που βρισκοταν σε αρκετα καλη κατασταση.

Του χρονου και παλι θα ειμαστε συμμετεχοντες!

Μερικα σχολια σχετικα με τις συμμετοχες, το πρωτο ειναι οτι το 2ο βραβειο στην κατηγορια βιοτοπο δεν πιστευω οτι αξιζε, αλλα εντυπωσιαζει απο την επιλογη των ψαριων, εχει αρκετα μειονεκτηματα τα οποια παρολαυτα τα επισημαινουν οι κριτες.
Συμπεραινω απο αυτη τη χρονια οτι για να πας για 3αδα πρεπει να συμμετεχεις, η μαλλον εχεις ενα αβαντζο αν συμμετεχεις με ενυδρειο το οποιο παει προς την ανω ακρη των οριων!Αν καποιος δει τους νικητες στις κατηγοριες το συμπεραινει πολυ ευκολα.
Θα εχει μεγαλο ενδιαφερον να δουμε και την κριτικη του κοσμου!

Καποιος ζητησε πληροφοριες για τον τροπο συμμετοχης.
Δεν εχει καμια δυσκολια!
Πολυ ευκολα μεσω paypal πληρωνεις την συμμετοχη,
επιβαλεται να φωτογραφισεις χωρις τον εξοπλισμο σου,(να ευχαριστησω τον Τολη που με πιεσε να φωτογραφισω χωρις εξοπλισμο, αν δεν ειχα προχωρησει , θα ειχα μια κριτικη που θα ελεγε απλως, προσπαθησε να φωτογραφιζεις χωρις εξοπλισμο)
Πολυ ευκολα επισης ολοκληρωνεις και την διαδικασια με την photo release, αδεια χρησης.
Και επισης να πω οτι αν προκυψει κατι που να παρακολυει την δημοσιευση καποιων φωτο, ο Ερικ εχει επικοινωνια μαζι σου, οπως με μενα και μια φωτο χωρις αδεια χρησης, για την επιλυση του θεματος μεσω εμαιλ.

πολυ καλη εμπειρια, το προτεινω και στους υπολοιπους.
Ελπιζω του χρονου να εχουμε τοσες συμμετοχες που θα φαινεται ξεκαθαρα το Greece σε ολες τις κατηγοριες..
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 15-11-05, 21:07
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!! Το Ενυδρειο Του Γιωργου Επρεπε Να Βγει Πρωτο Και Με Διαφορα..... Δεν Μας Χωνευουν Οι Κουτοφραγκοι Οι Ευρωπαιοι......


ΥΓ εσυ ρε Μιχαλακη τι δουλεια ειχες στο διαγωνισμο;;;; Για φυτεμενα ηταν οχι για ασχετους....... Κοπριτη ηθελες και διαγωνισμους...... Μεχρι και αρρωστειες βρηκαν στα φυτα σου..... Τσαρλατανε......Παλι καλα που δεν σε χρεωσαν για την ωρα που εχασαν μαζι σου....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mikenuke : 28-02-07 στις 00:22
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 15-11-05, 21:53
Το avatar του χρήστη gaia
gaia Ο χρήστης gaia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-01-2004
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 667
Προεπιλογή

ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!! Το Ενυδρειο Του Γιωργου Επρεπε Να Βγει Πρωτο Και Με Διαφορα.....
Πες τα χρυσόστομε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,05194 seconds with 12 queries