Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 10-04-08, 12:16
Το avatar του χρήστη ΧρήστοςΠ
ΧρήστοςΠ Ο χρήστης ΧρήστοςΠ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Περιοχή: ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.305
Προεπιλογή

φυσικά και δεν μπορείς να τον δεσμεύσεις δεν είπα κάτι τέτοιο
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 10-04-08, 12:16
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 10-04-08, 12:17
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν νομίζω ότι χρειάζεται
Ίσως έχεις δίκιο.
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 10-04-08, 12:19
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Δυστυχώς έχει δίκιο... και αν προσβάλω κάποιον ζητώ από την αρχή συγνώμη, δεν μιλάω γι' αυτούς που τους έτυχε κάτι και από οικονομικής απόψεως δεν μπορέσαν να πάρουν το ημερολόγιο (για κάποιους το ποσό μπορεί να ήταν μικρό για κάποιους ίσως όχι).
Μιλάω γι' αυτούς που απλά το αμελήσαν - παρατήσαν ή στην χειρότερη γράψαν οτι θέλουν ημερολόγιο απλά για να φανεί οτι είναι ενεργά μέλη.
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 10-04-08, 15:22
glazar Ο χρήστης glazar δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 447
Προεπιλογή

Συγνωμη ρε παιδια ποιος μιλησε για 25 Ευρω τον μηνα το ατομο.Μην τρελαθουμε κιολας.Ακομα δεν υπολογισαμε τα εξοδα ποσα μπορουν να ειναι και ειπαμε για ποσό?Ετσι φυσικο ειναι καποιος να κανει πισω.Ας δουμε πρωτα το πόσο ενδιαφερεται καποιος και θελει και μετα εχωντας μια πιο συγκεκριμενη τιμη το αναφερουμε.
Και αν το κοστος ειναι που λεει ο λογος 25 Ευρω το μηνα θα πει καποιος οχι στο να τα δινει?Τα κλαδεματα ή οτιδηποτε αλλο που παιρνει καποιος ,αν τα αγοραζε θα του στοιχιζαν 50 Ευρω το λιγοτερο.

Α!! και οι καφεδες θα ειναι εξτρα απο την εισφορα,με ενα συμβολικο ποσο.
Γιατι ετσι σιγουρα μεσα θα μπουμε
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 10-04-08, 15:31
Το avatar του χρήστη ΧρήστοςΠ
ΧρήστοςΠ Ο χρήστης ΧρήστοςΠ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Περιοχή: ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.305
Προεπιλογή

Φιλαράκι εγώ το είπα και χαλάρωσε το ποσό είναι τι μπορώ να δείνω εγώ και μόνο εγώ και μην κολάς στο νούμερο μπορεί να είναι και 100 από κάποιον και 10 από κάποιον άλλον ή και τίποτα αφού κάποιος δίνει την συνδρομή του κανονικά .

Ήταν απλά μία προσωπική πρόταση που μακάρι να βρισκόντουσαν άλλοι 20 να την εφαρμόσουν .Τώρα δεν θα συζητάγαμε
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 10-04-08, 18:10
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Σε κάθε συνάντηση ανταλλάσονται μεταξύ μας φυτά.
Κανονικά δεν θα έπρεπε τα μέλη του συλλόγου να τα δίνουν μόνο σε άλλα μέλη ώστε να υπάρχει όφελος ;
Γίνεται ; Θα κάνουμε τους χωροφύλακες ;
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 10-04-08, 18:39
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Ξέρετε πόσα φυτά ανταλλάσσονται εκτός συναντήσεων ; Ο Στρατηγός 3 πετ σοπ θα άνοιγε μέχρι τώρα άμα του πληρώναμε τα κλαδέματα. Όσο για τα ημερολόγια θα έχει πραγματικά ενδιαφέρον να μάθουμε ποιοι δήλωσαν και ποιοι δεν πήραν γιατί μπορεί αυτή τη στιγμή να κάνουν προτάσεις και να δείχνουν ιδιαίτερο ζήλο. Δεν θα ήταν σωστό να ξέρουμε με ποιους έχουμε να κάνουμε;
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 10-04-08, 18:45
Το avatar του χρήστη Filotas
Filotas Ο χρήστης Filotas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Περιοχή: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Μηνύματα: 825
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Filotas Send a message via Skype™ to Filotas
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chemical mac Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο για τα ημερολόγια θα έχει πραγματικά ενδιαφέρον να μάθουμε ποιοι δήλωσαν και ποιοι δεν πήραν γιατί μπορεί αυτή τη στιγμή να κάνουν προτάσεις και να δείχνουν ιδιαίτερο ζήλο. Δεν θα ήταν σωστό να ξέρουμε με ποιους έχουμε να κάνουμε;
Σ'αυτό θα με βρείς σύμφωνο γιατί πιστεύω πως κάποτε τα πράγματα θα πρέπει πραγματικά να ειπωθούν όπως πραγματικά είναι και να μην κρυβόμαστε πίσω απο μάσκες!!!!
__________________
www.kastoriacity.gr
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 10-04-08, 20:04
glazar Ο χρήστης glazar δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 447
Προεπιλογή

Παράθεση:
Φιλαράκι εγώ το είπα και χαλάρωσε
δλδ επειδη το ειπες εσυ τι να κανουμε τωρα,να ζητησουμε και συγνωμη?
μαλλον χαλαρωσε εσυ λιγο.
Και οχι και φιλαρακι την στιγμη που δεν γνωριζομαστε κιολας.Ετσι?.

Περιμενω να ακουσω τις αποψεις των παιδιων απο την Β.Ελλαδα που μας αφορα και αμεσα το θεμα για να δουμε τελικα τι θα κανουμε.Απο εκει και περα σιγουρα θα χρειαστει και η βοηθεια των ανθρωπων του Συλλογου που τα ξερουν εκ των εσω τα των πραγματικων εξοδων αυτου του εγχειρήματος.
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 10-04-08, 20:25
Το avatar του χρήστη MiziGr
MiziGr Ο χρήστης MiziGr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 991
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από glazar Εμφάνιση μηνυμάτων
δλδ επειδη το ειπες εσυ τι να κανουμε τωρα,να ζητησουμε και συγνωμη?
μαλλον χαλαρωσε εσυ λιγο.
Και οχι και φιλαρακι την στιγμη που δεν γνωριζομαστε κιολας.Ετσι?.
Γιώργαρε δε νομίζω πως είχε κακή πρόθεση! Απλά στον γραπτό λόγο υπάρχουν εύκολα παρεξηγήσεις! Ας μην αρχίσουμε να τρωγόμαστε και μεταξύ μας
__________________
Δεν είμαι γυναικολόγος αλλά θα του ρίξω μια ματιά

Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 10-04-08, 20:26
Το avatar του χρήστη dinos99
dinos99 Ο χρήστης dinos99 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Περιοχή: Αγία Βαρβάρα(Αθήνα)
Μηνύματα: 826
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chemical mac Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο για τα ημερολόγια θα έχει πραγματικά ενδιαφέρον να μάθουμε ποιοι δήλωσαν και ποιοι δεν πήραν γιατί μπορεί αυτή τη στιγμή να κάνουν προτάσεις και να δείχνουν ιδιαίτερο ζήλο. Δεν θα ήταν σωστό να ξέρουμε με ποιους έχουμε να κάνουμε;
αυτα δεν ειναι σοβαρα πραγματα μακη.
1ον αν το κανει καποιος αυτο γινεται κατ'εμε ρουφιανος στην καλητερη...
2ον μπορει αυτος που το ζητησε αρχικα να μην ειχε υστερα λεφτα,να μην ηταν στην ελλαδα,να ειχε σπασει το ποδι του κτλ κτλ κτλ....που ειναι το παραλογο????
και δεν νομιζω να φταινε αυτοι που δεν πηραν το ημερολογιο για την ολη κατασταση..
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 10-04-08, 21:00
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dinos99 Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτα δεν ειναι σοβαρα πραγματα μακη.
1ον αν το κανει καποιος αυτο γινεται κατ'εμε ρουφιανος στην καλητερη...
2ον μπορει αυτος που το ζητησε αρχικα να μην ειχε υστερα λεφτα,να μην ηταν στην ελλαδα,να ειχε σπασει το ποδι του κτλ κτλ κτλ....που ειναι το παραλογο????
και δεν νομιζω να φταινε αυτοι που δεν πηραν το ημερολογιο για την ολη κατασταση..
τεσπα...αλλά να μην ξεχνιόμαστε...είναι φιιιιιιλοι μας οι γερμανοί
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 10-04-08, 21:02
Το avatar του χρήστη Nik25
Nik25 Ο χρήστης Nik25 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

Παμτως αν οντως γινει στην πραξη μια τετοια ιδεα εγω ειμαι προθημος,στα πλαισια του ελευθερου χρονου μου ,να βοηθησω με την κατασκευη των ενυδρειων.Φανταζομαι οτι και οι υπολοιποι μαστορες θα θελαν να δηλωσουν παρον...
__________________

www.dreamwaters.gr
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 10-04-08, 21:06
Το avatar του χρήστη ΧρήστοςΠ
ΧρήστοςΠ Ο χρήστης ΧρήστοςΠ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Περιοχή: ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.305
Προεπιλογή

ξαναδιάβασε το ποστ σου και δες αν είσουν σωστός ή όχι .
Μου αρέσει η σκέψη σου εδώ μιλάμε για να γίνουν τα γραφεία του συλλόγου στην Θεσσαλονίκη( σε άλλο ποστ) και εσύ μας λες ότι αφορά μόνο τους πάνω .

ΥΓ . Φιλαράκι σε είπα δεν σε είπα Μακακα .Από πότε να λες κάποιον φίλο είναι κακό
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 10-04-08, 22:26
glazar Ο χρήστης glazar δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 447
Προεπιλογή

Εδω μιλαμε για το αν μπορουμε να νοικιασουμε ενα χωρο και να λειτουργει οπως λειτουργει και ο συλλογος στην Αθηνα.
Διαβασε καλυτερα το τοπικ απο την αρχη.

Το οτι καπου ειπωθηκε και αυτο το θεμα ,μεταφορας του συλλογου στην Θεσ/νικη, δεν σημαινει οτι ειναι το ζητουμενο σε αυτο το θεμα που ανοιχτηκε απο τον Χρηστο.

Παράθεση:
Από πότε να λες κάποιον φίλο είναι κακό
Απο τοτε που συνοδευεται απο την ειρωνεια :

Παράθεση:
...και χαλάρωσε
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 10-04-08, 22:32
Το avatar του χρήστη Neoklis
Neoklis Ο χρήστης Neoklis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-02-2007
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μηνύματα: 1.339
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nik25 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παμτως αν οντως γινει στην πραξη μια τετοια ιδεα εγω ειμαι προθημος,στα πλαισια του ελευθερου χρονου μου ,να βοηθησω με την κατασκευη των ενυδρειων.Φανταζομαι οτι και οι υπολοιποι μαστορες θα θελαν να δηλωσουν παρον...
Και εγώ παρών Νικ!!! Αν τελικα γινει...
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 11-04-08, 06:06
Το avatar του χρήστη ΧρήστοςΠ
ΧρήστοςΠ Ο χρήστης ΧρήστοςΠ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Περιοχή: ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.305
Προεπιλογή

Δεν ειρωνεύομαι κανέναν γενικά όχι άτομα που προσπαθούμε να βρούμε λύση
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 11-04-08, 08:43
Το avatar του χρήστη lingistis
lingistis Ο χρήστης lingistis δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής
 
Εγγραφή: 13-09-2007
Περιοχή: ΦΛΩΡΙΝΑ
Μηνύματα: 1.420
Προεπιλογή

Παρακολουθώ τα όσα γράφεται σε αυτό το post με ενδιαφέρων και αν μου επιτρέπεται θα ήθελα να «προτείνω» κάτι…

Αυτό που αντιλαμβάνομαι είναι ότι σε πρώτη φάση η όλη ιδέα αποβλέπει στο να υπάρχει μία «έδρα» στη Θεσσαλονίκη για πιο ευέλικτες και άρα τακτικότερες συναντήσεις. Όσα έχουν αναφερθεί από τα παιδιά μου θύμισαν αντίστοιχες συζητήσεις (εκτός του χόμπι) που τελικά, για διαφόρους λόγους, δυστυχώς επιβεβαίωσαν όσους είχαν προβλέψει τα «αρνητικά» σενάρια. Βασική αιτία ήταν τα «οικονομικά», δηλαδή σκεφτείτε το έτσι… 25 ευρώ επί δώδεκα μήνες είναι 300 ευρώ το χρόνο… επί 3 ενεργά χρόνια κατά μέσο όρο του καθενός κοντεύουμε τα 1000 ευρώ. Πόσοι έχουν δώσει για το ενυδρείο τους αυτά τα χρήματα?


Η πρόταση μου είναι η συστέγαση (ενέργεια που έχει λειτουργήσει και συνεχίζει να λειτουργεί αλλού). Τα ενδεχόμενα εδώ είναι αρκετά απλά αναφέρω δύο παραδείγματα όπως είναι π.χ. η παραχώρηση ενός γραφείου από κάποιο Πολιτιστικό Σύλλογο, Δημοτικά αρχή, ακόμα και εταιρία, ως «έδρα» και χώρο συνάντησης των πιο ενεργών του χόμπι (οι πολυπληθές συναντήσεις μπορούν να γίνουν σε άλλο χώρο όπως συμβαίνει τώρα με τις μηνιαίες συναντήσεις). Ή η ενοικίαση από κοινού ενός χώρου με άλλον 1 ή και 2 συλλόγους που και αυτοί «ψάχνονται» και πέφτουν στα ίδια αδιέξοδα με εμάς (έξοδα δια του 3 και στο σύνολο πιο πολλά ενεργά άτομα). Οι δυνατότητες συνδυασμών είναι αρκετές και ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου «κάτσει»… αλλά θέλει ψάξιμο, και ολόκληρη Θεσσαλονίκη σίγουρα κάτι θα βρεθεί!! Ο συνδυασμός της συστέγασης με μια απλή οικονομική ετήσια συμβολή ή και ακόμα ανεύρεση χορηγιών όπως π.χ. τη προσφορά των ροφημάτων από κάποιο Σούπερ Μάρκετ ή επιχειρηματιών που είναι στο χόμπι κ.λ.π. ίσως βοηθήσουν στην αρχή… και η αρχή νομίζω ότι πρέπει να είναι καλά προγραμματισμένη για να πετύχει η όλη δράση.
__________________
Γιάννης
Αν δεν βρέξεις σαλόνι... mbuna δεν πιάνεις!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giorgos : 11-04-08 στις 14:32
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 11-04-08, 09:03
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Καλά τώρα αυτό με τα 1000 ευρώ και δη στα 3 χρόνια για ένα ενυδρείο.... άστο.
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #51  
Παλιά 11-04-08, 10:12
Το avatar του χρήστη Nik25
Nik25 Ο χρήστης Nik25 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

To ποσο των 25 ευρω δεν ειναι τραγικο για καποιον που βγαζει 1000-1500 καθαρα το μηνα.Για καποιον ομως που ειναι με ημιαπασχοληση και περνει με τα βιας 500 ειναι εινα Α ποσο.Για να δωσει καποιος 25 ευρω το μηνα χρειαζονται κινητρα.Πολλοι ειναι απο αυτους που θα τα δωσουν ανιδειοτελως επειδη απλα το κανουν καθαρα απο αγαπη στο χομπυ.Οι αλλοι που θα το σκεφτονται αν θα τα δωσουν ή οχι ,πρεπει να δουν κινησεις καλης θελησης και απο τον συλλογο.Κινητρα με λιγα λογια.Οπως:
-Την δυνατοτητα να μπορουν να πηγαινουν σε ενα χωρο οπου θα μπορουν να πιουν δωρεαν τον καφε που φτιαξαν μονοι τους.
-Να περνουν δωρεαν το περιοδικο
-Να περνουν ψαρια απο αναπαραγωγες και κλαδεματα
-Να συμμετεχουν σε εκδρομες που θα οργανωνει καθαρα το ΔΣ με εκπτωση σε σχεση με τα μη ενεργα μελη
-Να βρεθει ακρη με τα καταστηματα ωστε να εχουν εκπτωση τα μελη του συλλογου (βλεπε Αμαζονιος)
Και πολλες αλλες ιδεες.
Αν καποιος δει τα παραπανω στην πραξη ,δυσκολα θα κολλησει στα 25 ευρα.
Βεβαια το θεμα ,οπως ειπε και ο george, ειναι οτι στην αρχη θα υπαρξει ενθουσιασμος και κανεις δεν θα ξερει για την συνεχεια.
__________________

www.dreamwaters.gr
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 11-04-08, 10:28
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Αυτό είναι το λάθος Nik...να κοιτάζουν κάποιοι την συμεττοχή τους στο ΠΣΦΕ ανταποδοτικά.
Πληρώνω για να είμαι μέλος ... τι θα μου δώσετε ;

Να έχουμε υπόψιν ότι όσες φορές διοργανώσαμε κάτι που θα έπρεπε να πληρώσεις,η συμμετοχή δεν ήταν η αναμενόμενη.

Ανατρέξτε σε προηγούμενες συζητήσεις ... ιδέες χιλιάδες. Αλλά στην εφαρμογή το πράγμα κολλάει.

Να έχετε πάντα στο μυαλό σας το εξής. Δεν είμαστε εταιρεία με υπαλλήλους.Έχουμε όλοι μας τις δουλειές μας και την προσωπική μας ζωή.
Το ότι ξεκλέβουμε χρόνο για να ασχοληθούμε με την τρέλα μας δεν σημαίνει ότι υπάρχει μόνον αυτό.

Σχετικά με τον χώρο που ψάχνουμε στην Θεσσαλονίκη μακάρι να βρίσκαμε έναν φίλο του συλλόγου να μας παραχωρήσει κάποιον δωρεάν.
Τα πράγματα τότε θα ήταν πολύ πιο εύκολα.

Κάποτε ειπώθηκε να βρεθεί ένας χώρος σε κάποιον δήμο ή πολιτιστικό κέντρο στον οποίο θα βάλουμε ενυδρεία (τα οποία και θα συντηρούμε) και εκεί να κάνουμε τις συναντήσεις μας.
Επίσης το θέμα της χορηγίας έχει συζητηθεί και αυτό πάρα πολλές φορές.
Ψάξτε το....δείτε αν μπορεί θα βρεθεί κάτι και εδώ είμαστε για να το κουβεντιάσουμε.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 11-04-08, 11:06
Το avatar του χρήστη Nik25
Nik25 Ο χρήστης Nik25 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή Προταση για...

ανευρεση χωρου συγκεντρωσεων.Λοιπον παιδια πηρα μια πρωτοβουλια σχετικα με την ανευρεση χωρου για να μαζευομαστε..Τυγχανει ο θειος μου να ειναι αντιδημαρχος Μενεμενης.Ετσι του εκανα ενα τηλεφωνο και τον ρωτησα αν ειναι εφικτο να μαζευομαστε καθε Σαββατο σε καποια πολιτιστικη αιθουσα του Δημου Μενεμενης.Του ειπα οτι οι συγκεντρωσεις θα γινονται μονο Σαββατα απογευματινες ωρες.Επειδη η συζητηση εγινε απο το τηλεφωνο μου ειπε οτι θα το ψαξει και θα μου απαντησει απο κοντα.Και ρωταω,
θα σας ενδιεφερε κατι τετοιο σαν ιδεα?Με την προυποθεση παντα οτι την καθαριοτητα του χωρου θα την εχουν παιδια απο τον συλλογο και ΟΧΙ οι καθαριστριες του Δημου.Πιστευω οτι αν τυχον πει το "ΝΑΙ" θα ειναι ενα καλο βημα εμπρος....
__________________

www.dreamwaters.gr
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 11-04-08, 11:19
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Σάββατο απόγευμα ... το βλέπω λίγο δύσκολο σαν ώρα.
Και η Μενεμένη....επίσης.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 11-04-08, 11:22
Το avatar του χρήστη Nik25
Nik25 Ο χρήστης Nik25 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

Μπορουμε και για Κυριακη.Αυτο παιζει.Το θεμα της τοποθεσιας δεν καταλαβαινω γιατι ενοχλει.Δηλαδη στις συναντησεις στην Αθηνα ολοι ειναι απο Πειραια-Κορυδαλλο?Αυτοι που μενουν στα Πατησια τι κανουν δεν πανε???
__________________

www.dreamwaters.gr
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 11-04-08, 12:03
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Μενεμένη – Κέντρο. Δηλαδή για πόση ώρα μιλάμε?
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 11-04-08, 12:13
Το avatar του χρήστη Nik25
Nik25 Ο χρήστης Nik25 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

10' χωρις κινηση, βαρια 15-20' με κινηση.Εγω για να παω στο καφε που γινεται η συναντηση διασχιζω παντως ολη την Θεσσαλονικη και κανω κανα 40λεπτο .Δεν πιοστευω πως ειναι τοσο μεγαλο κολλημα το μερος ,αν οντως μας το δωσουν δωρεαν!
__________________

www.dreamwaters.gr
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 11-04-08, 12:19
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

Τι να πώ και εγώ που έρχομαι απο Κατερίνη σε κάθε συγκέντρωση (πλήν 1 λόγω γάμου) και στις έκτακτες και στις εκδηλώσεις. Αν θέλεις να πάς θα βρείς τρόπο να πάς,δεν πιστεύω οτι αποτελεί πρόβλημα η τοποθεσία και στην Αθήνα να ήμουν άμα ήθελα θα πήγαινα κάθε βδομάδα,όποιος δεν θέλει να ζυμώσει 10μέρες κοσκινίζει.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 11-04-08, 12:20
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Το θέμα δεν είναι που θα πίνουμε τον καφέ μας και μόνο.
Πρέπει ο χώρος να μας προσφέρει και άλλα πράγματα.

Ίσως αν σε αυτήν την αίθουσα μπούνε ενυδρεία και δίπλα σταντ με το φυλλάδιο μας τότε όσοι πηγαίνουν εκεί για να παρακολουθήσουν άλλες εκδηλώσεις θα ενημερώνονται για τις δραστηριότητες του ΠΣΦΕ.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 11-04-08, 13:18
Το avatar του χρήστη Nik25
Nik25 Ο χρήστης Nik25 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

Λοιπον ο κυβος εριφθη.Ο θειος ειπε το ΝΑΙ απο κοντα.Μενει να συμφωνησει και ο Δημαρχος (προσωπικος και οικογενειακος φιλος).
Σχετικα με τον καφε.Η αιθουσα εχει τραπεζακια και μπαρ.Μια φραπεδιερα και ενα σακι καφε-ζαχαρη δεν ειναι κατι δυσκολο.Οσο για τα σεμιναρια και εκδηλωσεις.ο θειος μου ειπε μπορουμε να πηγαινουμε οποια Κυριακη θελουμε περαν των Κυριακων που ενδεχεται να υπαρχει καποια εκδηλωση του Δημου.Τα πραγματα ειναι απλα.Και ολα αυτα δωρεαν χωρις ενοικια.Διαθεση να υπαρχει.Σας ακουω!
__________________

www.dreamwaters.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
μια πρωτη ιδεα! nikitasp Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Ν. Αμερικής 3 23-11-07 01:37
καμια ιδεα ; aristomenis Γλυκό νερό - Γενικά 4 13-10-07 15:23
ιδεα για φωτισμο popay72 Αρχάριοι γλυκού νερού 7 16-02-07 15:37
καμμια ιδεα Giwrgos23 Γλυκό νερό - Γενικά 2 05-04-06 15:31
Τρελη ιδεα ! livel DIY . Φτιάχτο μόνος σου 16 09-12-05 09:25

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08992 seconds with 13 queries