Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #151  
Παλιά 14-04-08, 00:11
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

Γιώργο πες μέρα και τοπο και να δηλώσουμε εδω όσοι είναι να έρθουμε,ας έρθουν και μη μέλη κατα την προσωπική μου άποψη (με 30 Ευρώ στην τσέπη χεχεχε).Με την προϋπόθεση να είναι ο ΝΙΚ25 ώστε αν γίνεται να δούμε και τον χώρο που προτεινε (οπ[οτε όπως κατάλαβες απαραίτητη προυπόθεση είναι να συνεννοηθείτε οι δυό σας) .Για την 30αρα πλάκα έκανα .
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #152  
Παλιά 14-04-08, 08:42
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Περιμένουμε με αγωνία λοιπόν την ημερομηνία που θα οριστεί για να συζητηθούν αυτά τα θέματα. Η συνάντηση πιστεύω ότι πρέπει να είναι ανοικτή σε όλους μέλη και μη γιατί υπάρχουν και κάποιοι άνθρωποι εδώ με γόνιμες ιδέες (πχ Cydox) που δεν είναι μέλη αλλά θα μπορούσαν να προσφέρουν. Επίσης προτείνω να δημιουργηθεί μια ατζέντα συζήτησης η οποία θα ανακοινωθεί εκ των προτέρων για να έχουμε συγκεκριμένα θέματα και να μην μιλάμε στο βρόντο.
Απάντηση με παράθεση
  #153  
Παλιά 14-04-08, 11:08
Το avatar του χρήστη gwgw
gwgw Ο χρήστης gwgw δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη-Κέρκυρα....
Μηνύματα: 148
Προεπιλογή

εγω παλι δεν συμφωνω απολυτα.. Λυπαμαι και ειλικρινα δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ προβλημα με κανεναν ΑΛΛΑ καποια στιγμη πρεπει επιτελους να γινετε διαχωρισμος μεταξυ μελων και ΜΗ.

και αυτο γιατι τον εξης κυριοτερο λογο. Ειναι αδικια προς αυτους που ειναι μελη!
εδω και ποσο καιρο λενε οι υπευθυνοι του συλλογου οτι ο συλλογος εχει οικονομικο προβλημα! ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ!

εδω ακομη δεν μπορουμε να βρουμε αρκετα μελη που να πληρωνουν το εξεφτελιστικο ποσο των 30 ευρω ωστε να στηριζετε ο συλλογος και να μπορουμε να κανουμε ολες τις κινησεις που θελουμε ειτε αυτο ειναι χωρος ειτε ειναι εκδηλωσεις ειτε ειναι οτιδηποτε αλλο!

για το συγκεκριμενο θεμα θα συμφωνισω μονο με
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τσιόνογλου Σταύρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο πες μέρα και τοπο και να δηλώσουμε εδω όσοι είναι να έρθουμε,ας έρθουν και μη μέλη κατα την προσωπική μου άποψη (με 30 Ευρώ στην τσέπη χεχεχε).Με την προϋπόθεση να είναι ο ΝΙΚ25 ώστε αν γίνεται να δούμε και τον χώρο που προτεινε (οπ[οτε όπως κατάλαβες απαραίτητη προυπόθεση είναι να συνεννοηθείτε οι δυό σας) .Για την 30αρα πλάκα έκανα .
εγω δεν κανω πλακα για τα 30 ευρω ! να ερθουν οσοι εχουν σκοπο να γινουν και μελη!


στις μηνιαες συναντησεις ειναι ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟΙ ΟΛΟΙ.
στη συγκεκριμενη ομως που αφορα το μελλον του κλιμακιου να ερουν μονο οσοι ενδιαφερονται σοβαρα για το συλλογο.
-------------------------
και εξηγουμε για να μη παρεξηγουμε
σε ολους τους συλλογους και σε ολες τις οργανωσεις του κοσμου, λογο για τα τεκτενομενα και για τις αποφασεις του συλλογους τις παιρνουν τα ΜΕΛΗ.

δε μπορει ο οποιοσδηποτε που απλα θελει να παρευρεθει να εχει βημα σε μια τετοια συναντηση..

Λυπαμαι αλλα εγω ετσι το λεω. και επαναλαμβανω οτι δεν εχω κανενα προσωπικο προβλημα με κανεναν.. ειλικρινα. αυτο δεν εχει να κανει με προσωπικα ζητηματα. ειναι καθαρα θεμα συλλογου. δε μπορει να αποφασιζει καποιος και να ψηφιζει καποιος και να λεει τι θελει, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ..και να εχει βημα σε τετοια συναντηση που θα καθορισει το μελλον του κλιμακιου.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gwgw : 14-04-08 στις 11:08 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #154  
Παλιά 14-04-08, 11:23
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

Γωγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ,αλλά αυτό που παρατήρησα στην μέχρι τώρα μικρά πορεία μου στο σύλλογο είναι ότι καθε φορά που μαζευώμαστε είτε έκτακτα είτε στις μηνιαίες συγκεντώσεις ,τα μέλη που είναι οικονομικά τακτοποιημένα είναι ελάχιστα και πολύ πιθανόν να μαζευτούμε τρείς και ο κούκος ή και ο αντιπρόεδρος μονος του,οπότε πάλι άκρη δεν θα βγάλουμε,πιστεύω πως πρέπει να δοθεί και μια ευκαιρία ακόμη στα μη μέλη να έρθουν να μιλήσουν μαζί μας και σε ότι αποφάσεις πάρθούν να συμπεριληφθουν και τα θετικά που θα πουν και αυτοί,και για την 30αρα θα μου επιτρέψεις να σου πω οτί πολύς κοσμος την σκέφτεται.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #155  
Παλιά 14-04-08, 11:38
Το avatar του χρήστη lingistis
lingistis Ο χρήστης lingistis δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής
 
Εγγραφή: 13-09-2007
Περιοχή: ΦΛΩΡΙΝΑ
Μηνύματα: 1.420
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gwgw Εμφάνιση μηνυμάτων
στις μηνιαες συναντησεις ειναι ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟΙ ΟΛΟΙ.
στη συγκεκριμενη ομως που αφορα το μελλον του κλιμακιου να ερουν μονο οσοι ενδιαφερονται σοβαρα για το συλλογο.
-------------------------
και εξηγουμε για να μη παρεξηγουμε
σε ολους τους συλλογους και σε ολες τις οργανωσεις του κοσμου, λογο για τα τεκτενομενα και για τις αποφασεις του συλλογους τις παιρνουν τα ΜΕΛΗ.

δε μπορει ο οποιοσδηποτε που απλα θελει να παρευρεθει να εχει βημα σε μια τετοια συναντηση..

Λυπαμαι αλλα εγω ετσι το λεω. και επαναλαμβανω οτι δεν εχω κανενα προσωπικο προβλημα με κανεναν.. ειλικρινα. αυτο δεν εχει να κανει με προσωπικα ζητηματα. ειναι καθαρα θεμα συλλογου. δε μπορει να αποφασιζει καποιος και να ψηφιζει καποιος και να λεει τι θελει, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ..και να εχει βημα σε τετοια συναντηση που θα καθορισει το μελλον του κλιμακιου.
Εγώ δεν είμαι μέλος και συμφωνώ μαζί σου.

Νομίζω όμως ότι μια συνάντηση αυτής της μορφής πρέπει να περιλαμβάνει δύο φάσεις. Να είναι ανοιχτή σε όσους έχουν κάτι να πουν, μέλη ή μη (και εδώ έχουν γραφτεί πολλά ωραία πράγματα από μη - έως τώρα - μέλη, που έχουν όπως δείχνουν τις ίδιες ανησυχίες με τα μέλη και ίσως κάτω από άλλες προϋποθέσεις αποφασίσουν να γραφτούν στο σύλλογο). Μετά τα μέλη αφού καταγράψουν τα όσα συζητηθούν τα αξιολογούν μεταξύ τους και αποφασίζουν. Ευχή δίνω οι αποφάσεις που θα πάρουν τα μέλη να είναι τέτοιες που να δώσουν νέα ώθηση στο ΚΒΕ για νέα και πιο σπουδαία πράγματα.
__________________
Γιάννης
Αν δεν βρέξεις σαλόνι... mbuna δεν πιάνεις!!!
Απάντηση με παράθεση
  #156  
Παλιά 14-04-08, 11:42
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

__________________
Απάντηση με παράθεση
  #157  
Παλιά 14-04-08, 12:17
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lingistis Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ δεν είμαι μέλος και συμφωνώ μαζί σου.

Νομίζω όμως ότι μια συνάντηση αυτής της μορφής πρέπει να περιλαμβάνει δύο φάσεις. Να είναι ανοιχτή σε όσους έχουν κάτι να πουν, μέλη ή μη (και εδώ έχουν γραφτεί πολλά ωραία πράγματα από μη - έως τώρα - μέλη, που έχουν όπως δείχνουν τις ίδιες ανησυχίες με τα μέλη και ίσως κάτω από άλλες προϋποθέσεις αποφασίσουν να γραφτούν στο σύλλογο). Μετά τα μέλη αφού καταγράψουν τα όσα συζητηθούν τα αξιολογούν μεταξύ τους και αποφασίζουν. Ευχή δίνω οι αποφάσεις που θα πάρουν τα μέλη να είναι τέτοιες που να δώσουν νέα ώθηση στο ΚΒΕ για νέα και πιο σπουδαία πράγματα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #158  
Παλιά 14-04-08, 15:09
Το avatar του χρήστη basillis
basillis Ο χρήστης basillis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-06-2005
Περιοχή: Φλώρινα
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lingistis Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ δεν είμαι μέλος και συμφωνώ μαζί σου.

Νομίζω όμως ότι μια συνάντηση αυτής της μορφής πρέπει να περιλαμβάνει δύο φάσεις. Να είναι ανοιχτή σε όσους έχουν κάτι να πουν, μέλη ή μη (και εδώ έχουν γραφτεί πολλά ωραία πράγματα από μη - έως τώρα - μέλη, που έχουν όπως δείχνουν τις ίδιες ανησυχίες με τα μέλη και ίσως κάτω από άλλες προϋποθέσεις αποφασίσουν να γραφτούν στο σύλλογο). Μετά τα μέλη αφού καταγράψουν τα όσα συζητηθούν τα αξιολογούν μεταξύ τους και αποφασίζουν. Ευχή δίνω οι αποφάσεις που θα πάρουν τα μέλη να είναι τέτοιες που να δώσουν νέα ώθηση στο ΚΒΕ για νέα και πιο σπουδαία πράγματα.
¶ντε Γιαννάκη, να πάμε εγω να ανανεώσω την συνδρομή μου και συ να γίνεις μέλος. (κανα καφέ θα πιούμε να τα πούμε?)
Απάντηση με παράθεση
  #159  
Παλιά 14-04-08, 16:06
Cydox Ο χρήστης Cydox δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Κορδελιό
Μηνύματα: 255
Προεπιλογή

Εγώ θα γίνω μέλος του Συλλόγου μόνο όταν υπάρχει ένας σκοπός.. το να πίνω καφέ με θέα τον θερμαικό εμένα δεν μου λέει τίποτα πέρα από συζήτηση, πάει να γίνει κάτι για να έχουμε δικό μας χώρο και βλέπω οτι πάλι αντιμετωπίζετε με δυσπιστία και αρνητικότητα το εγχείρημα. Κάντε μόνοι σας εσείς τα μέλη την συνάντηση (εφόσον η Γωγώ που είναι μέλος δεν θέλει τα μη μέλη,αρκετά λογικό), μιλήστε και εγώ εδώ είμαι για όποια βοήθεια χρειαστείτε. Το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται και ο παπάς.
__________________
Επιστροφή στο χόμπι !

Απάντηση με παράθεση
  #160  
Παλιά 14-04-08, 17:37
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Cydox Εμφάνιση μηνυμάτων
(εφόσον η Γωγώ που είναι μέλος δεν θέλει τα μη μέλη,αρκετά λογικό)
Δεν είπε ακριβώς αυτό.... νομίζω δεν το κατάλαβες και πολύ σωστά.

Αλλά πρέπει να ξέρεις ότι σκοπός - σκοποί υπάρχουν, άτομα και -ίσως- οργάνωση δεν υπάρχει.
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #161  
Παλιά 14-04-08, 18:11
Το avatar του χρήστη gaia
gaia Ο χρήστης gaia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-01-2004
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 667
Προεπιλογή

Ελπίζω να μπορέσω να έρθω στη συνάντηση είτε θα είναι ανοιχτή είτε μόνο για μέλη.
Γνώμη μου είναι να γίνει μόνο με μέλη κι αν μαζευτούν <<τρεις κι ο κούκος>> , που δεν το νομίζω , τότε μόνο ο κούκος θα ασχολείται με τις υποχρεώσεις που θα προκύψουν από τον όποιο χώρο βρεθεί.
Απάντηση με παράθεση
  #162  
Παλιά 14-04-08, 18:56
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Tις τελευταίες δύο φορές ήμουν ο κούκος
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #163  
Παλιά 14-04-08, 23:05
Cydox Ο χρήστης Cydox δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Κορδελιό
Μηνύματα: 255
Προεπιλογή

Ξαναδιάβασα το ποστ και το ίδιο συμπέρασμα βγάζω. Αν κάνω λάθος -που δεν νομίζω γιατί αυτό είναι το ρεζουμέ- τότε ας μου πει η Γωγώ τι εννούσε, δεν έχω πρόθεση να ανεβάσω τους τόνους, θεωρώ απόλυτα λογικό να μην συμμετάσχουν τα μη μέλη σε μια τέτοια απόφαση.. αλλά γιατί αναρτήθηκε από την αρχή εδώ αυτό το thread ? Όπως τονίζεται συχνά, άλλο το GAB άλλο το φόρουμ του συλλόγου.. επειδή το βάλατε εδώ δήλωσα και εγώ την πρόθεση μου να βοηθήσω, τέσπα ότι και αν αποφασιστεί δεν αλλάζω γνώμη όσον αφορά την βοήθεια. Καλό σας βράδυ.
__________________
Επιστροφή στο χόμπι !

Απάντηση με παράθεση
  #164  
Παλιά 14-04-08, 23:12
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Cydox Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως τονίζεται συχνά, άλλο το GAB άλλο το φόρουμ του συλλόγου.. επειδή το βάλατε εδώ δήλωσα και εγώ την πρόθεση μου να βοηθήσω, τέσπα ότι και αν αποφασιστεί δεν αλλάζω γνώμη όσον αφορά την βοήθεια
Γιατί στο φόρουμ του συλλόγου δεν πατάει κανείς
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #165  
Παλιά 14-04-08, 23:39
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Γιατί άραγε.....
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #166  
Παλιά 15-04-08, 12:14
Cydox Ο χρήστης Cydox δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Κορδελιό
Μηνύματα: 255
Προεπιλογή

Δεν πατάει κανείς.. τι το κρατάτε τότε ?
__________________
Επιστροφή στο χόμπι !

Απάντηση με παράθεση
  #167  
Παλιά 15-04-08, 12:28
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Cydox Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν πατάει κανείς.. τι το κρατάτε τότε ?
Για να γκρινιάζουμε ότι δεν πατάει κανείς
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #168  
Παλιά 15-04-08, 13:43
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Και για να μην γκρινιάζουν αυτοί που το θέλαν
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
μια πρωτη ιδεα! nikitasp Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Ν. Αμερικής 3 23-11-07 01:37
καμια ιδεα ; aristomenis Γλυκό νερό - Γενικά 4 13-10-07 15:23
ιδεα για φωτισμο popay72 Αρχάριοι γλυκού νερού 7 16-02-07 15:37
καμμια ιδεα Giwrgos23 Γλυκό νερό - Γενικά 2 05-04-06 15:31
Τρελη ιδεα ! livel DIY . Φτιάχτο μόνος σου 16 09-12-05 09:25

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06798 seconds with 15 queries