Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 24-09-11, 18:45   #1
προβλημα με το ενυδρειο μου
antreas
Junior Member
Εγγραφή: 12-05-2010
Περιοχή: korinthos
Μηνύματα: 4

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
antreas Ο χρήστης antreas δεν είναι συνδεδεμένος 24-09-11, 18:45
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλησπερα σε ολους. Πριν 10 μερες αγορασα κ εγω ενα μικρο ενυδρειο 60 λιτρων. Ο ιδιοκτητης απο το πετ σοπ δεν με ενημερωσε ομως οτι το ενυδρειο θελει στρωσιμο κ ετσι εβαλα αμεσως τα ψαρακια μου μεσα. χθες πηγα σε ενα γνωστο πετ σοπ κ εκει ο υπευθυνος του μαγαζιου μου εδωσε κατι χαπια siporax mini λεγονται, κ μια αμπουλα, οπου τα εβαλα μεσα στο φιλτρο οπως μου ειπε. Σημερα το πρωι ομως ειδα στο τζαμι απο το ενυδρειο μου κατι καφε στιγματα κ δεν μπορω να καταλαβω απο τι προκληθηκαν.Αν μπορειτε βοηθηστε με και για το τι πρεπει να κανω για την καλη λειτουργια του ενυδρειου μου.
Εμφανίσεις: 1871
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-09-11, 19:01
Το avatar του χρήστη liapakos
liapakos Ο χρήστης liapakos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-09-2011
Περιοχή: Berlin
Μηνύματα: 130
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antreas Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολους. Πριν 10 μερες αγορασα κ εγω ενα μικρο ενυδρειο 60 λιτρων. Ο ιδιοκτητης απο το πετ σοπ δεν με ενημερωσε ομως οτι το ενυδρειο θελει στρωσιμο κ ετσι εβαλα αμεσως τα ψαρακια μου μεσα. χθες πηγα σε ενα γνωστο πετ σοπ κ εκει ο υπευθυνος του μαγαζιου μου εδωσε κατι χαπια siporax mini λεγονται, κ μια αμπουλα, οπου τα εβαλα μεσα στο φιλτρο οπως μου ειπε. Σημερα το πρωι ομως ειδα στο τζαμι απο το ενυδρειο μου κατι καφε στιγματα κ δεν μπορω να καταλαβω απο τι προκληθηκαν.Αν μπορειτε βοηθηστε με και για το τι πρεπει να κανω για την καλη λειτουργια του ενυδρειου μου.
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=13655
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=32934
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=13656

Αγορινα διαβασε αυτα τα 3 8εματα και προσπα8ησε να βρεις μπολι κα8ως εχεις ψαρακια μεσα και χρειαζεσαι αμεσα στρωσιμο, βαζοντας μια αγγελια(για την περιοχη σου βεβαια).Τωρα,καλητερα να δωσεις αν γινεται σε καποιον να φιλο3ενησει τα ψαρακια σου μεχρι να μπολιασεις το φιλτρο σου και 8α εισαι κομπλε..Αλλιως, δωρισε καπου τα ψαρακια γιατι ειναι κριμα και 3εκινα να στρωσεις το ενυδρειο σου με αμμωνια η καποιον αλλον τροπο απο αυτους στα λινκ.Κανε τις καταλληλες μετρησεις και μολις δεις πως ολα ειναι εντα3υ,εισαι ετοιμος να δεχτεις τους "νεους σου φιλους!" καλο διαβασμα
-------------------------
A, και μια ερωτηση απο περιεργεια...Ποσα και τι ψαρακια εχεις μεσα στο ενυδρειο σου?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη liapakos : 24-09-11 στις 19:01 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-09-11, 19:11
antreas Ο χρήστης antreas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-05-2010
Περιοχή: korinthos
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από liapakos Εμφάνιση μηνυμάτων
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=13655
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=32934
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=13656

Αγορινα διαβασε αυτα τα 3 8εματα και προσπα8ησε να βρεις μπολι κα8ως εχεις ψαρακια μεσα και χρειαζεσαι αμεσα στρωσιμο, βαζοντας μια αγγελια(για την περιοχη σου βεβαια).Τωρα,καλητερα να δωσεις αν γινεται σε καποιον να φιλο3ενησει τα ψαρακια σου μεχρι να μπολιασεις το φιλτρο σου και 8α εισαι κομπλε..Αλλιως, δωρισε καπου τα ψαρακια γιατι ειναι κριμα και 3εκινα να στρωσεις το ενυδρειο σου με αμμωνια η καποιον αλλον τροπο απο αυτους στα λινκ.Κανε τις καταλληλες μετρησεις και μολις δεις πως ολα ειναι εντα3υ,εισαι ετοιμος να δεχτεις τους "νεους σου φιλους!" καλο διαβασμα
-------------------------
A, και μια ερωτηση απο περιεργεια...Ποσα και τι ψαρακια εχεις μεσα στο ενυδρειο σου?
Ευχαριστω για την απαντηση. Θα προσπαθησω να τα κανω ολα απο την αρχη. Το προβλημα ειναι οτι δεν εχω καποιο ενυδρειο για να βαλω τα ψαρακια αλλα θα κοιταξω να βρω. Ειχα τρια γκαπυ (μου εμειναν δυο) κ δυο αγγελοψαρα (μου εμεινε ενα).
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 24-09-11, 19:19
Το avatar του χρήστη michael151
michael151 Ο χρήστης michael151 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης-Δαφναρα Αθηνα
Μηνύματα: 349
Προεπιλογή

Ξαναδωσε τα στο pet που τα πηρες, γιατι δε θα σου μεινουν ουτε αυτα! δε νομιζω να σου πει οχι μιας και εισαι κοντινα μελλοντικος πελατης,ασε π ηταν και δικο του λαθος!
__________________
michael151
Every Dream is Just a Journey Away....


Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 24-09-11, 19:26
Το avatar του χρήστη rawnerve
rawnerve Ο χρήστης rawnerve δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2010
Περιοχή: δραμα-καβαλα
Μηνύματα: 524
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην rawnerve
Προεπιλογή

δωστα πισω κ ξεκηνα απο την αρχη ομορφα κ ωραιαδεν θα χασεις οσο ποιο πολυ διαβασης τοσο ποιο σωστα θα τα κανεις!!
οσο για τα καφε στο τζαμι μαλλον ειναι καφε αλγη μην σ στεναχωρει στα καινουρια ενυδρεια εμφανηζετε θα κανει τον κυκλο της κ θα φυγει!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 24-09-11, 19:39
Το avatar του χρήστη liapakos
liapakos Ο χρήστης liapakos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-09-2011
Περιοχή: Berlin
Μηνύματα: 130
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antreas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστω για την απαντηση. Θα προσπαθησω να τα κανω ολα απο την αρχη. Το προβλημα ειναι οτι δεν εχω καποιο ενυδρειο για να βαλω τα ψαρακια αλλα θα κοιταξω να βρω. Ειχα τρια γκαπυ (μου εμειναν δυο) κ δυο αγγελοψαρα (μου εμεινε ενα).
Αυτο που κανουν οι περισσοτεροι πετσοπαδες ειναι τραγικο...δινουν αγγελοψαρα,τα οποια 8ελουν πανω απο 110 λ νερου(και ισως λιγα λεω..) χωρις να υπολογιζουν τιποτα! μονο την τσεπη τους.και εγω το ιδιο ειχα πα8ει οταν 3εκινησα το ενυδρειο μου την πρωτη φορα..τελος παντων,αφου διαβασεις καλα και στρωσεις το ενυδρειο σου,πες μας τι ψαρακια σου αρεσουν ετσι ωστε να μπορεσουμε να φτια3ουμε μια ωραια ψαροσυν8εση( http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=54573... ) 8α σε βοη8ησει πολυ και αυτο..εχεις ομως μεχρι τοτε λιγη δουλιτσα,αρκετη υπομονη,πολυ διαβασμα και τεραστια αγαπη για αυτο το χομπι! Φιλικα παντα..
-------------------------
και να 3ερεις,οτι απορια εχεις εδω ειμαστε! (μη νομιζεις οτι 3ερω και τα παντα,αλλα 8α σε βοη8ησουν και οι "μεγαλυτεροι"! να εισαι σιγουρος..)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη liapakos : 24-09-11 στις 19:39 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
προβλημα με ενυδρειο. paraliotis DIY . Φτιάχτο μόνος σου 8 25-01-11 12:08
προβλημα στο ενυδρειο μου miranta Ζωοτόκα 7 30-08-09 09:40
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ GEOSTE Αρχάριοι γλυκού νερού 4 28-04-07 15:13
SOS - Προβλημα με το ενυδρειο μου haritidis Αρχάριοι γλυκού νερού 18 25-04-07 22:57
Nεο ενυδρειο-προβλημα στις Ανουμπιες IRENE Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 14 26-10-06 16:40

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04308 seconds with 15 queries