Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Φυτεμένα Ενυδρεία > Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων

Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων Υποβρύχιοι κήποι - aquascaping

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-10-08, 10:10
AlexandraT Ο χρήστης AlexandraT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-04-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή Ιδέες για Aquascaping

Επειδή σε όλους αρέσει να λένε γνώμες και σε μένα να τις ακούω, αυτό είναι το ενυδρειάκι μου μετά από μια τελευταία μεταφύτευση...

Απλά, δεν είμαι πλήρως ικανοποιημένη ακόμα... Να το κοιτάξω και να πω, τέλος είναι τέλειο...
Μπορείτε να μου βρείτε τι λείπει?

Φυτά:
1: Anubia barteri var. Angustifolia
2: Echinodorus bleheri
3: Alternanthera reineckii Lilacina (purple)
4: Anubia nana
5: Hygrophilla polusperma

Λίπανση:
Μπολικο iron Seachem, florena Sera

CO2:
σπιτικό

Φωτισμός:
1 Grolux Sylvania (δεν θυμάμαι W)
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_0036.jpg
Εμφανίσεις:  698
Μέγεθος:  75,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_0043.jpg
Εμφανίσεις:  565
Μέγεθος:  66,3 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-10-08, 11:03
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Ρε συ Αλεξάνδρα αν και ξεκινήσαμε στραβά πριν από καιρό, σε πάω όλο και περισσότερο. Λοιπόν η δική μου γνώμη ως "ειδήμονα" είναι ότι αφού ασχολείσαι με φυτά "λάχανα" (μεγάλα σε μέγεθος) θα μπορούσες να τραβήξεις το ξύλο λίγο πιο μπροστά, να δέσεις εκεί πάνω κάποια φυτά και με αυτό τον τρόπο να κρύψεις τον εξοπλισμό σου αφήνοντας ταυτόχρονα κι ένα καθαρό χώρο ανάμεσα στις δυο πλευρές. Μου αρέσει πάντως ειδικά η δεξιά πλευρά με τα κόκκινα φυτά. Καλή συνέχεια.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-10-08, 12:13
AlexandraT Ο χρήστης AlexandraT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-04-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή

Μεγάλη μου τιμή!

Το πρόβλημα είναι οτι έχω 2 ξύλα και το πίσω είναι τεράστιο ρε γμτ, δεν έρχεται πιο μπροστά... το άλλο το έχω πλάγια για να χωρέσει.

Και επίσης το άλλο πρόβλημα είναι οτι όταν είχα πάρει την ανούμπια την angustifolia ήταν μια μικρή ριζούλα με 3 φυλλαράκια... Αυτή έχει σπάσει ρεκόρ! Ποια βαλισνερία και ποιο κερατόφυλλο. έχει γίνει 2 φυτά και μου τα κρύβει όλα... Σκέφτομαι να την βγάλω να βάλω κανα γρασιδάκι αλλά αμαρτία δεν είναι να χαλάσω τέτοιο ωραιο φυτό?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-10-08, 12:24
Το avatar του χρήστη lion
lion Ο χρήστης lion δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: ΘεσαΛΛονίκη
Μηνύματα: 1.300
Προεπιλογή

Aπό όσο γνωρίζω, το φίλτρο σου μπορεί να μεταφερθεί στο πίσω μέρος στο οποίο πιστεὐω είναι καλύτερα. Ρίξε μία ματιά εδω

Επίσης νομίζω ότι σε μικρά ενυδρεία προτιμότερο είναι να μπαίνουν φυτά με μικρό φύλλωμα. Είχα και εγώ ανούμπιες και τις αντικατέστησα με ανουμπιες νάνα για τον λόγο αυτόν.
__________________
τί δεν καταΛΛΛαβαίνεις;
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-10-08, 12:47
Το avatar του χρήστη PUF
PUF Ο χρήστης PUF δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-05-2008
Περιοχή: Athens City
Μηνύματα: 104
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexandraT Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκέφτομαι να την βγάλω να βάλω κανα γρασιδάκι αλλά αμαρτία δεν είναι να χαλάσω τέτοιο ωραιο φυτό?
Εγω θα σου πω να μην την βγαλεις, στην χειροτερη περιπτωση πηγαινε την στο πισω μερος του ενυδειου.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-10-08, 16:09
Το avatar του χρήστη Nikos!
Nikos! Ο χρήστης Nikos! δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-09-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη-Κάτω τούμπα
Μηνύματα: 255
Προεπιλογή

Το ενυδρειο ειναι cayman 60 λιτρων??
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-10-08, 16:18
AlexandraT Ο χρήστης AlexandraT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-04-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή

Nαι, ειναι αυτό...
lion, νομίζω μπορεί και να μου φταίει αυτό. Αλλά και πίσω πάλι πιάνει χώρο. Να πάρω και εγώ ενα εξωτερικό να τελειώνω, την καλύτερη δουλειά έκανες...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-10-08, 16:53
Το avatar του χρήστη chrisx
chrisx Ο χρήστης chrisx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-10-2006
Περιοχή: Αρτα
Μηνύματα: 371
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην chrisx
Προεπιλογή

Το φίλτρο κρύβεται μια χαρά εκεί που είναι δεν είναι ανάγκη να το βάλεις πίσω, απλά όπως είπε και ο chemical mac κοίτα να βρεις κάποιο τρόπο να το ψιλοκρύψεις με ρίζες και φυτά (όταν φουντώσουν δεν θα φαίνεται). Κοίτα αυτές τις 3 photo από παλιότερα στησίματα που είχα σε cayman με το φίλτρο αριστερά :
http://users.lak.sch.gr/xhras/uploads/aquarium/5.jpg
http://users.lak.sch.gr/xhras/uploads/aquarium/20.jpg
http://users.lak.sch.gr/xhras/uploads/aquarium/11.jpg
ίσως πχ χρειασθεί να βάλεις τα ψηλά φυτά της δεξιάς γωνίας στην αριστερή και κρύψε το φίλτρο και την σκάλα, ενώ το θερμόμετρο (εκείνο το κίτρινο αν βλέπω καλά) δεν έχει καμιά δουλειά εκεί, βάλτο τέρμα αριστερά δίπλα στο φίλτρο.
Συμφωνώ με τον lion ότι για τέτοιο ενυδρείο θα επέλεγα φυτά με μικρότερο φύλλωμα ώστε να μου δίνουν "χέρι" για διάφορες αλλαγές, αλλά αυτό δεν είναι και κανόνας οπότε περί ορέξεως...
Την ανούμπια παρόλο που είναι φυτεμένη σωστά, θα πρότεινα καλύτερα να την δέσεις πάνω σε κάποια ρίζα (αργότερα θα δείχνει αρκετά πιο όμορφα).

Ανέφερέ μας κάποια στιγμή από μετρήσεις και από ιχθυοφόρτιση τι γίνεται, καλή συνέχεια!
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-10-08, 17:08
Το avatar του χρήστη Nikos!
Nikos! Ο χρήστης Nikos! δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-09-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη-Κάτω τούμπα
Μηνύματα: 255
Προεπιλογή

εχω και εγω το ιδιο ανυδρειο και το πιο μεγαλο και τα εχω φυτεμενα...αν θες μπορω να βαλω φωτο για να παρεισ καμια ιδεα.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-10-08, 18:20
AlexandraT Ο χρήστης AlexandraT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-04-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chrisx Εμφάνιση μηνυμάτων
Το φίλτρο κρύβεται μια χαρά εκεί που είναι δεν είναι ανάγκη να το βάλεις πίσω, απλά όπως είπε και ο chemical mac κοίτα να βρεις κάποιο τρόπο να το ψιλοκρύψεις με ρίζες και φυτά (όταν φουντώσουν δεν θα φαίνεται). Κοίτα αυτές τις 3 photo από παλιότερα στησίματα που είχα σε cayman με το φίλτρο αριστερά :
http://users.lak.sch.gr/xhras/uploads/aquarium/5.jpg
http://users.lak.sch.gr/xhras/uploads/aquarium/20.jpg
http://users.lak.sch.gr/xhras/uploads/aquarium/11.jpg
ίσως πχ χρειασθεί να βάλεις τα ψηλά φυτά της δεξιάς γωνίας στην αριστερή και κρύψε το φίλτρο και την σκάλα, ενώ το θερμόμετρο (εκείνο το κίτρινο αν βλέπω καλά) δεν έχει καμιά δουλειά εκεί, βάλτο τέρμα αριστερά δίπλα στο φίλτρο.
Συμφωνώ με τον lion ότι για τέτοιο ενυδρείο θα επέλεγα φυτά με μικρότερο φύλλωμα ώστε να μου δίνουν "χέρι" για διάφορες αλλαγές, αλλά αυτό δεν είναι και κανόνας οπότε περί ορέξεως...
Την ανούμπια παρόλο που είναι φυτεμένη σωστά, θα πρότεινα καλύτερα να την δέσεις πάνω σε κάποια ρίζα (αργότερα θα δείχνει αρκετά πιο όμορφα).

Ανέφερέ μας κάποια στιγμή από μετρήσεις και από ιχθυοφόρτιση τι γίνεται, καλή συνέχεια!
Δεν είναι τόσο απλό,
το φίλτρο αν το κρύψω με stem θα μου κοπεί όλος χώρος αυτομάτως,
το μικρότερο φύλλωμα είναι πολύ υποκειμενικό (την anubia για μικρό και αργό την πήρα). Ίσως εννοείς λιγότερα "μεγάλα" και αντ αυτών τύπου γρασίδι. Αυτό το σκέφτομαι...
Για την ανουμπια σε ξύλο διαφωνώ όταν μιλάμε για τοσο μικρές συνθέσεις (παίρνει πολύ ύψος)

Αυτό που με προβληματίζει είναι ο εχινοδωρος. Περίμενα να φουντώσει εκεί πίσω αλλά παραμένει έτσι χαμηλά. Ισως φταίει η έλλειψη υποστρώματος.

Οπότε έιναι μια καλή ευκαιρία να τον αντικαταστήσω με κάτι ψηλό και ογκώδες....

Ευχαριστω για τις γνώμες!
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 14-10-08, 19:35
Το avatar του χρήστη chrisx
chrisx Ο χρήστης chrisx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-10-2006
Περιοχή: Αρτα
Μηνύματα: 371
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην chrisx
Προεπιλογή

Παράθεση:
Δεν είναι τόσο απλό, το φίλτρο αν το κρύψω με stem θα μου κοπεί όλος χώρος αυτομάτως
Είναι πολύ απλό, δεν σου κόβεται κανένας χώρος, από την στιγμή που στο ενυδρείο υπάρχουν stem και εσωτερικό φίλτρο (σε οποιαδήποτε θέση) ο χώρος που θα καταλαμβάνουν θα είναι ο ίδιος, απλά θέλει έξυπνη διαρρύθμιση (αν βέβαια διαθέτεις χρήματα για εξωτερικό φίλτρο τότε μιλάμε σε εντελώς διαφορετική βάση).
Παράθεση:
το μικρότερο φύλλωμα είναι πολύ υποκειμενικό (την anubia για μικρό και αργό την πήρα). Ίσως εννοείς λιγότερα "μεγάλα" και αντ αυτών τύπου γρασίδι. Αυτό το σκέφτομαι...Για την ανουμπια σε ξύλο διαφωνώ όταν μιλάμε για τοσο μικρές συνθέσεις (παίρνει πολύ ύψος)
Όχι, εννοώ μικρό φύλλωμα. Η ανούμπια είναι πλατύφυλλη (άλλο το μικρό, άλλο το πλατύφυλλο) πχ η rotala rotundifolia ή το Hemianthus micranthemoides καθώς και πολλά άλλα δεν είναι πλατύφυλλα. Για γρασίδι δεν ανέφερα κάτι ειδικά με την 1 λάμπα που διαθέτει το ενυδρείο το βλέπω χλωμό (ίσως μπορεί να περπατήσει Echinodorus tenellus). Τώρα αυτό με το "υψος που παίρνει η ανούμπια στο ξύλο" 1η φορά το ακούω και πίστεψέ με έχουν περάσει πολλές από τα χέρια μου...
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-10-08, 20:35
AlexandraT Ο χρήστης AlexandraT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-04-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chrisx Εμφάνιση μηνυμάτων
(άλλο το μικρό, άλλο το πλατύφυλλο) πχ η rotala rotundifolia ή το Hemianthus micranthemoides καθώς και πολλά άλλα δεν είναι πλατύφυλλα. Για γρασίδι δεν ανέφερα κάτι ειδικά με την 1 λάμπα που διαθέτει το ενυδρείο το βλέπω χλωμό (ίσως μπορεί να περπατήσει Echinodorus tenellus). Τώρα αυτό με το "υψος που παίρνει η ανούμπια στο ξύλο" 1η φορά το ακούω και πίστεψέ με έχουν περάσει πολλές από τα χέρια μου...
Ναι ναι, δίκιο έχεις εγώ τα hemianthus και τέτοια τα λεω τύπου γρασίδι και συμφωνώ μαζί σου.
Δεν δένω τις ανουμπιες οχι επειδή θα παρουν κ άλλο ύψος σαν φυτά αλλά επειδή αν τις σηκώσω ουσιαστικά απο το έδαφος θα φαίνονται αφύσικα ψηλές σε μικρό set-up...

Thanks και πάλι
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 15-10-08, 08:17
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexandraT Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι ναι, δίκιο έχεις εγώ τα hemianthus και τέτοια τα λεω τύπου γρασίδι και συμφωνώ μαζί σου.
Δεν δένω τις ανουμπιες οχι επειδή θα παρουν κ άλλο ύψος σαν φυτά αλλά επειδή αν τις σηκώσω ουσιαστικά απο το έδαφος θα φαίνονται αφύσικα ψηλές σε μικρό set-up...

Thanks και πάλι
Δε μπορείς να φανταστείς πόσο ωραία μπορεί να κρυφτεί το φίλτρο σου με το ξύλο που έχεις και τις ανούμπιες. Είμαι στο στήσιμο με το δικό μου nano. Μόλις τελειώσω θα χώσω φωτό για να πάρεις μια ιδέα τι ακριβώς εννοώ
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 15-10-08, 17:29
AlexandraT Ο χρήστης AlexandraT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-04-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chemical mac Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε μπορείς να φανταστείς πόσο ωραία μπορεί να κρυφτεί το φίλτρο σου με το ξύλο που έχεις και τις ανούμπιες. Είμαι στο στήσιμο με το δικό μου nano. Μόλις τελειώσω θα χώσω φωτό για να πάρεις μια ιδέα τι ακριβώς εννοώ

Δεν είμαι αντιγραφέας....
Για πες μου: Υπάρχει περίπτωση να μπορεί στρωθεί το φίλτρο κάθετα με πλέγμα υποστήριξη με κανα hemianthus cuba ή riccia ή moss?
-------------------------
Να βάλω και το εικονάκι μου να φανεί οτι κάνω και πλάκα....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AlexandraT : 15-10-08 στις 17:29 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 15-10-08, 22:51
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexandraT Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είμαι αντιγραφέας....
Για πες μου: Υπάρχει περίπτωση να μπορεί στρωθεί το φίλτρο κάθετα με πλέγμα υποστήριξη με κανα hemianthus cuba ή riccia ή moss?
-------------------------
Να βάλω και το εικονάκι μου να φανεί οτι κάνω και πλάκα....
Δεν είναι θέμα αντιγραφής αλλά "έμπνευσης" . Ο crisx σου έδωσε ωραία λινκ για το τι μπορείς να κάνεις με το φίλτρο και τη moss. Όμως μπες στην πρίζα τώρα...βγάλε το δοχείο του φίλτρου σου (χωρίς τα υλικά εννοώ), στέγνωσε το καλά (με το πιστολάκι για τα μαλλιά), φόρα γαντάκια σαν αυτά που χρησιοποιούν για τα πιάτα, πασάλειψε το σιλικόνη παντού (εξωτερικά μόνο και με προσοχή στην είσοδο του νερού) και μετά πασπάλησε το τύρφη που θα την έχεις τρίψει καλά για να είναι λεπτή (το ίδιο μπορεί να γίνει και με coconut beεds ή κάπως έτσι). Αφού το αφήσεις να στεγνώσει περίπου ένα 5ωρο (καλό θα ήταν μια ολόκληρη μέρα αλλά το σεσουάρ βοηθάει σε αυτή τη περίπτωση αρκετά), ξαναβάζεις τα υλικά και το χώνεις στο ενυδρείο. Ολη αυτή την ώρα τα υλικά του φίλτρου θα τα έχεις μέσα στο ενυδρείο. Αν έχεις ψάρια βάλε και μια αεραντλία να δουλεύει για να μην χαζέψουν εντελώς. Μπορεί να σου ακούγεται μπελαλίδικο αλλά το αποτέλεσμα είναι μαγικό και η επίδραση της τύρφης στο νερό μοναδική.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 10-11-08, 11:17
AlexandraT Ο χρήστης AlexandraT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-04-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή

Εξέλιξη.....
Φυτά:
1: Anubia barteri var. Angustifolia
2: Echinodorus bleheri
3: Alternanthera reineckii Lilacina (purple)
4: Anubia nana
5: Hygrophilla polusperma
6: Alternanthera reineckii Roseafolia
7: Heteranthera zosterifolia


Λίπανση:
iron Seachem, florena Sera, JBL ferrotabs, K2SO4

CO2:
σπιτικό

Φωτισμός:
1 T8 Grolux Sylvania
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 10-11-08, 11:20
Το avatar του χρήστη Nikos!
Nikos! Ο χρήστης Nikos! δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-09-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη-Κάτω τούμπα
Μηνύματα: 255
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexandraT Εμφάνιση μηνυμάτων
Εξέλιξη.....
Φυτά:
1: Anubia barteri var. Angustifolia
2: Echinodorus bleheri
3: Alternanthera reineckii Lilacina (purple)
4: Anubia nana
5: Hygrophilla polusperma
6: Alternanthera reineckii Roseafolia
7: Heteranthera zosterifolia


Λίπανση:
iron Seachem, florena Sera, JBL ferrotabs, K2SO4

CO2:
σπιτικό

Φωτισμός:
1 T8 Grolux Sylvania
Ολα αυτα τα ασπρα πανω στο ξυλο και στο φιλτρο τι ειναι?
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 10-11-08, 11:52
AlexandraT Ο χρήστης AlexandraT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-04-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή

Αυγουλάκια σαλιγκαριών! (neritina zebra snails) Αλλά δεν με κάνουν γιαγιά τα άτιμα....
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 10-11-08, 15:03
Το avatar του χρήστη Nikos!
Nikos! Ο χρήστης Nikos! δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-09-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη-Κάτω τούμπα
Μηνύματα: 255
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexandraT Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυγουλάκια σαλιγκαριών! (neritina zebra snails) Αλλά δεν με κάνουν γιαγιά τα άτιμα....
Εγω γιατι νομιζω οτι θα τα φαει το σκαλαρι??Το ενυδρειο δεν ειναι πολυ μικρο για σκαλαρι??
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 10-11-08, 15:39
AlexandraT Ο χρήστης AlexandraT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-04-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή

ξαναδιάβασε τον τίτλο του ποστ....
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 10-11-08, 20:35
Το avatar του χρήστη Nikos!
Nikos! Ο χρήστης Nikos! δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-09-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη-Κάτω τούμπα
Μηνύματα: 255
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexandraT Εμφάνιση μηνυμάτων
ξαναδιάβασε τον τίτλο του ποστ....
Οκ απλως το ανεφερα!!!Δεν εκανα κατι κακο!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
400 Λίτρα Δίσκοι Ιδέες... kostasthess_ Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων 8 28-10-08 08:27
Ιδέες για 50λιτρα bubble Γλυκό νερό - Γενικά 0 20-04-08 22:07
Μερικές Ιδέες; Derfisch Αρχάριοι γλυκού νερού 5 26-01-08 22:34
Ιδέες για φυτά; chemical mac Paludarium - Vivarium - Καλλιέργειες εκτός νερού 0 15-10-07 18:09
Ιδέες για υπόστρωμα newfish Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 0 23-12-02 19:52

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08496 seconds with 16 queries