Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 05-02-11, 14:40
QS-Plan Ο χρήστης QS-Plan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-07-2010
Περιοχή: Τριανδρία (home) - Συκιές (work)
Μηνύματα: 807
Προεπιλογή

απλά αναρωτιέμαι γιατί ανοίχθηκε το ποστ και γιατί έπρεπε να φτάσουμε 3-4 σελίδες ποστς, καμμια 90ρια, από τη στιγμή που δεν θα είχε κανένα απολύτως αποτέλεσμα...

ας κλειδωθεί και ας διαγραφεί το ποστ....
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 05-02-11, 14:45
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

Α!!! και κατι τελευταιο που ξεχασα..

συλλογος χωρις μελοι παυει να ειναι συλλογος...
αυτο πρεπει να το σκεφτουν ...

γιατι ΠανελληνιοςΣΦΕ με 30-40 δεν ξερω εγω ποσα μελοι δεν ειναι Πανελληνιος... (αλλα συνοικιακος...)

ο συλλογος της περιοχης μου (ειναι 400+ μελοι)
κανονικα οπως ειπε και ενας φιλος παραπανω απο την Αθηνα των 5 εκατομμυριων ποσα μελοι ειναι ??
__________________
the best...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 05-02-11, 15:13
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

Θα σας απντήσω αυριο τους κατακρητές που θα είναι παρόντες στην έκθεση και γραπτώς εδω μόλις μπορέσω γιατι θα λέιψω κανα 2 μερες απο το σπίτι,πληροφορήθηκα για τα ρεζιλίκια πάλι και είπα να τα διαβάσω και ας μπήκα απο άλλο υπολογιστή.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #94  
Παλιά 05-02-11, 15:24
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τσιόνογλου Σταύρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα σας απντήσω αυριο τους κατακρητές που θα είναι παρόντες στην έκθεση και γραπτώς εδω μόλις μπορέσω γιατι θα λέιψω κανα 2 μερες απο το σπίτι,πληροφορήθηκα για τα ρεζιλίκια πάλι και είπα να τα διαβάσω και ας μπήκα απο άλλο υπολογιστή.
Σε περιμένουμε με χαρά Σταύρο, όμως τα ρεζιλίκια που τα είδες?? Κακό είναι να συζητάμε τα θέματα που μας απασχολούν??
Γιατί δηλαδή μια πρόταση για το καλό και προς όφελος του Συλλόγου πρέπει να εκλαμβάνεται σαν γκρίνια και "ρεζιλίκια"??

Nα κι ένα από τα πμ που έλαβα και ζήτησα την άδεια του αποστολέα να το δημοσιοποιήσω:

"Κώστα καλημέρα, παρακολουθώ το θέμα με την συνδρομή, και είμαι απόλυτα μαζί σου. (δεν θέλω να γράψω δημόσια αλλά ξέρω ότι είσαι μέλος). Είχα γραφτεί παλιά στο σύλλογο -πλήρωσα 30ευρω- αλλά ποτέ δεν είδα κατι, απόδειξη? κάρτα μέλους? έστω 1 φυλλάδιο? ακόμα και 1 γραμμα η 1 εμαιλ που να λεει ανανέωσε την συνδρομή σου με τους εξής τρόπους η σαν μέλος έχεις αυτά και αυτά τα προνομία. Για πιο λόγο πλήρωσα? μην γνωρίζοντας καν εαν τα χρήματα τελικά "επενδύθηκαν στον σύλλογο". Και στην τελική φυσικά περιμένεις κατι να σε επιβεβαιώσει για την απόφαση σου να δώσεις τα χρήματα, οχι οτι τα πέταξες ή τα έχασες. Εμενα στο 90% των περιπτώσεων με βοήθησαν μη μελη. Αλλα πιστεύω πολυς κόσμος θα γραφόταν με 15ε και μια τυπική επικοινωνία απο τον σύλλογο. μπορούμε εάν θες να το συζητήσουμε.
απογοήτευση πλήρης.
και ενα πολύ απλο κείμενο για το πως οι σύλλογοι θα επρεπε να επικοινωνούν και οχι μονο μεσω φορουμ.
http://meetingsnet.com/associationme...itations-1001/
...αλλωστε εγω δεν ξσαναγραφτηκα γιαυτο τον λογο"

Ας γράψει το όνομά του όποιος είναι διατεθειμένος να γίνει μέλος του Συλλόγου, αν η ετήσια συνδρομή κατεβεί στα 15 ευρώ:

Κάντε copy-paste το πινακάκι και προσθέστε το όνομά σας.

1. Alex_Salonica
2. maikl
3. bokostas
4. eimaste aR21rwstoi
5. Markos145
6. ippomas
7. zipo
8. tsoum
9. kotsos
10.billyss
11.
12.
Απάντηση με παράθεση
  #95  
Παλιά 05-02-11, 15:26
Το avatar του χρήστη tsoum
tsoum Ο χρήστης tsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-10-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη (φοιτητής στα Γιάννενα)
Μηνύματα: 2.348
Προεπιλογή

Δεν λειτουργεί το λινκ.
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
  #96  
Παλιά 05-02-11, 15:34
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από QS-Plan Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή αρκετή κουβέντα έγινε, γίνεται και θα γίνεται, περί ουσιαστικής συνδρομής, και επειδή έχουν γίνει κάποιες έμμεσες προτάσεις...

Όσο και να κοστίσει όμως η συνδρομή, το θέμα είναι το τι προνόμια θα έχει το κάθε μέλος του ΠΣΦΕ.
- Θα έχει πρόσβαση σε συγκεκριμένες πληροφορίες του ΠΣΦΕ?
Aν υλοποιηθεί κάτι τέτοιο....φυσικά
- Θα έχει κάρτα μέλους του ΠΣΦΕ?
Κάρτες μέλους υπάρχουν και πρέπει να τις συμπληρώσουμε με τα στοιχεία των μελών
- Θα έχει προσκλησεις σε συγκεκριμένες εκδηλώσεις, στο εσωτερικό ή στο εξωτερικό σε προνομιακές τιμές, μέσω του ΠΣΦΕ?
Δηλαδή ;
- Θα υπάρχει κάποιο ενημερωτικό υλικό του ΠΣΦΕ? (δεν είναι ανάγκη να είναι σε ιλλουστρασιόν χαρτί, σημασία δεν έχει το περιτύλιγμα αλλά το δώρο)
Αν γίνει κάτι τέτοιο φυσικά

- Θα μπορέσει να συμμετέχει σε ομάδες εργασίας μέσα στο Σύλλογο
Ήδη υπάρχει συμμετοχή και από μη μέλη
... και δυστυχώς σχολιασμός δεν υπήρχε σε αυτά... φαίνεται πως αυτό που έχει σημασία είναι η χρηματική συνδρομή..
Μάλλον δεν έχεις καταλάβει τι λέω τόσο καιρό

.
Να το ξαναπώ !! Χωρίς χρήματα τι μπορούμε να κάνουμε ;;;
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #97  
Παλιά 05-02-11, 15:38
Το avatar του χρήστη kotsokk
kotsokk Ο χρήστης kotsokk δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-09-2010
Περιοχή: Πα-ντου :p
Μηνύματα: 134
Προεπιλογή

Εγώ που είμαι μαθ΄της θα γραφόμουν σίγουρα με 15 ευρώ κια όχι με 50.Επίσης,σόιγουρα και κάποιοι φίλοι μου που άρχισαν να ασχολούνατια με τα ενυδρέια θα ήθελαν με 15 ευρώ.Οπότε αν ο σύλλογος θέλει να μαζέψει λεφτά ας το κάνει!
1. Alex_Salonica
2. maikl

3. bokostas
4. eimaste aR21rwstoi
5. Markos145
6. ippomas
7. zipo
8. tsoum
9. kotsos
10.billyss
11.kotsokk
12.
Απάντηση με παράθεση
  #98  
Παλιά 05-02-11, 15:54
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george Εμφάνιση μηνυμάτων
Να το ξαναπώ !! Χωρίς χρήματα τι μπορούμε να κάνουμε ;;;
Ε αυτο λεει και ο κΩστας...
Μα παλι δεν θα εχεις χρηματα!!!!!!!!!

αν εχεις 30 μελοι με 50 ευρω εχεις = 1500 ευρω..
αν εχεις ομως τα 150 με 15 ευρω εχεις = 2250 ευρω... και σιγουρα με 15 θα εχεις παραπανω...

και σιγουρα ειναι ποιο ευκολο με 15 ευρω... ειδικα στους Αθηναιους...

και εκτος απο το οτι θα εχεις ετσι και παραπανω χρηματα θα εχεις και περισσοτερα μελοι και χερια για βοηθεια...

γιατι δεν το καταλαβαινεις δεν μπορω να καταλαβω..
αυτο που λεει ο Κωστας ειναι ξεκαθαρο...

οσο για το μηνυμα τα λεει ολα!!!!!!!!!!!!!
__________________
the best...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #99  
Παλιά 05-02-11, 16:27
Το avatar του χρήστη Prokroustis
Prokroustis Ο χρήστης Prokroustis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-08-2010
Περιοχή: Καλαμαριά
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή

1. Alex_Salonica
2. maikl

3. bokostas
4. eimaste aR21rwstoi
5. Markos145
6. ippomas
7. zipo
8. tsoum
9. kotsos
10.billyss
11.kotsokk
12.Prokroustis
Απάντηση με παράθεση
  #100  
Παλιά 05-02-11, 16:44
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τσιόνογλου Σταύρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα σας απντήσω αυριο τους κατακρητές που θα είναι παρόντες στην έκθεση και γραπτώς εδω μόλις μπορέσω γιατι θα λέιψω κανα 2 μερες απο το σπίτι,πληροφορήθηκα για τα ρεζιλίκια(?) πάλι και είπα να τα διαβάσω και ας μπήκα απο άλλο υπολογιστή.
Μετα χαρας να τα συζητησουμε...
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #101  
Παλιά 05-02-11, 16:56
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

ΕΓΩ με 15 Ε δεν γίνομαι μέλους του συλλόγου θέλω να είμαι απο τους λίγους εκλεκτούς η ΕΛΙΤ.Οταν λεω ρεζιλίκια εννοω τα περι τι προσφέρει ο σύλλογος και τι θα κερδίσω εγω κλπκλπκλπκλπτα οποία έχουν χιλιοειπωθει.Τι θα κερδίσει κάποιος τίποτε Τα κλαδέματα που έφερνα κάποτε και κάποια άλλα μελη που ηταν γραμμένα στο σύλλογομε το κιλό αν όχι με το τσουβάλι και πολλές φορες και είδη που σπάνιζαν στην Ελληνική αγορα πριν καν τον γνωρίσετε οι περισσότεροι γνώσεις που δίνονταν απο μέλη του συλλόγου ,η χαρα της συμμετοχής σε εκθεσεις οπως αυτη που γίνεται τωρα και πολλοι απο σας κάνατε απο την χαρα σας που συμμετειχατε σαν παιδάκια με την καλή έννοια και πολλά άλλα. ¶σε που πιστεύω οτι πολλοι που δήλωσαν οτι θέλουν να γίνουν μέλη ,με 15 Ε το κάνουν μόνο και μόνο για να φανεί οτι είδες αν το είχατε κάνει απο την αρχή ετσι θα γράφονταν πολλοί περισσότεροι και οταν λήξει η συνδρομη δεν πρόκειτε να ανανεωθεί ξανα.Πίκρα πολύ πικρα παίδες θα ερθω αυριο να σας δω και δεν πρόκειται να ξανασχωληθώ .-
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #102  
Παλιά 05-02-11, 16:59
Το avatar του χρήστη Maverick
Maverick Ο χρήστης Maverick δεν είναι συνδεδεμένος
Shaman
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.186
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
"Είχα γραφτεί παλιά στο σύλλογο -πλήρωσα 30ευρω- αλλά ποτέ δεν είδα κατι, απόδειξη?"
Απ' ότι θυμάμαι σ σύλλογος κόβει πάντα χειρόγραφη απόδειξη όταν πληρώνεις τη συνδρομή κανονικά (όχι από τράπεζα εννοώ).

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
"Για πιο λόγο πλήρωσα? μην γνωρίζοντας καν εαν τα χρήματα τελικά "επενδύθηκαν στον σύλλογο"."
Αν αυτό αποτελεί θέμα για μερικούς, δηλαδή καχυποψία για το αν τα λεφτά "τρώγωνται" από το ΔΣ ή από τα άλλα μέλη ή κι εγώ δεν ξέρω τι, δεν υπάρχει λόγος να συνεχίζουμε τη συζήτηση (εκτώς άν κατάλαβα κάτι λάθος οπότε διορθωστε με). Και τότε το θέμα του ποσού της συνδρομής δεν έχει νόημα αφού οι "καχύποπτοι" δε θα γραφτούν όυτε με 5 ευρώ συνδρομή...
__________________
Γιάννης

Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB - Προωθήστε το!
Απάντηση με παράθεση
  #103  
Παλιά 05-02-11, 17:16
ΑΝΔΡΕΑΣ Ο χρήστης ΑΝΔΡΕΑΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-02-2005
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

Σαν καινούργιος δεν έχω καταλάβει για ποια ακριβός συνδρομή αναφέρεστε, αλλά ότι και να είναι αν θέλω απλά να περνάω λίγο την ώρα μου θα έδινα 5-10 άντε 15 ευρώ με σκέψη , 50 με τίποτα. Αν όντος είναι για να παρακολουθήσω κάποια διάλεξη όπου και αναφέρθηκε, θα προτιμούσα να έχω την επιλογή με το να πληρώσω επιτόπου παρά τον εξαναγκασμό της συνδρομής , εκτός βέβαια αν προϋπάρχει το πρόγραψα των εκδηλώσεων και δώ ότι με συμφέρει και θέλω να το παρακολουθήσω όπου και ευχαρίστως θα καταβάλω 50 και 100 ευρώ.
Δεν αμφιβάλω για την συνεισφορά κανενός και ιδικά της GAB που όντος όταν ξεκίνησα το χόμπι πριν χρόνια με βοήθησε απίστευτα, αλλά τώρα σαν καινούργιος που ψάχνω απλά κάποιο φόρουμ για να πω δυο βλακείες και να μάθω δέκα πράγματα θα ήταν αποτρεπτικό να έχει συνδρομή και σεβαστού ποσού μάλιστα.( Αν είναι για το φόρουμ)
Οι εποχές είναι δύσκολες και είναι άδικο ξαφνικά να ξεχωρίσεις μέλη με μεγάλη παραγωγικότητα στο φόρουμ από κάποιον άσχετο σαν εμένα, που επειδή έχω χρήματα θα καταβάλω 50 € για να λέω ότι είμαι μέλος και τα παλιά παιδιά με 500 ή 2000 μηνύματα ξαφνικά να μένουν στην απέξω .
Απλά εκφράζω μια άποψη και δεν θέλω να θίξω ανθρώπους ή καταστάσεις και πιστεύω κάποια στιγμή να έχω την χαρά να σας συναντήσω σε κάποια εκδήλωση καφέ ή ότι άλλο οργανώνετε.
Απάντηση με παράθεση
  #104  
Παλιά 05-02-11, 17:18
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τσιόνογλου Σταύρος Εμφάνιση μηνυμάτων
ΕΓΩ με 15 Ε δεν γίνομαι μέλους του συλλόγου θέλω να είμαι απο τους λίγους εκλεκτούς η ΕΛΙΤ.
...ελα ρε Σταυρο και εγω δεν θεωρω οτι ΕΛΙΤ εισαι με 50 ευρω ας το ανεβασουμε κι αλλο το κοντερ να μεινουμε εγω και εσυ κι αλλοι 5-10....Οταν λεω ρεζιλίκια εννοω τα περι τι προσφέρει ο σύλλογος και τι θα κερδίσω εγω κλπκλπκλπκλπτα οποία έχουν χιλιοειπωθει.
Ολη η συζητηση γινεται για να κερδισει ο συλλογος μελη.....το τι οφελος θα υπαρξει μετα ειναι νομιζω αυτονοητο.Τι θα κερδίσει κάποιος τίποτε Τα κλαδέματα που έφερνα κάποτε και κάποια άλλα μελη που ηταν γραμμένα στο σύλλογομε το κιλό αν όχι με το τσουβάλι και πολλές φορες και είδη που σπάνιζαν στην Ελληνική αγορα πριν καν τον γνωρίσετε οι περισσότεροι γνώσεις που δίνονταν απο μέλη του συλλόγου ,η χαρα της συμμετοχής σε εκθεσεις οπως αυτη που γίνεται τωρα .......ειναι προς τιμη σας αλλα πιστευεις ειλικρινα οτι μονο χαρη στο συλλογο θα γινοταν αυτο?Αν ναι μπες και κανε εγγραφη και σ'αλλα φορα που κανουν συναντησεις εκτος συλλογου....και πολλοι απο σας κάνατε απο την χαρα σας που συμμετειχατε....ολοι μας καναμε σαν παιδακια κι οχι ολοι σας οπως λες... σαν παιδάκια με την καλή έννοια και πολλά άλλα.
¶σε που πιστεύω οτι πολλοι που δήλωσαν οτι θέλουν να γίνουν μέλη ,με 15 Ε το κάνουν μόνο και μόνο για να φανεί οτι είδες αν το είχατε κάνει απο την αρχή ετσι θα γράφονταν πολλοί περισσότεροι και οταν λήξει η συνδρομη δεν πρόκειτε να ανανεωθεί ξανα....γιατι το βλεπεις ετσι?Οι αρπαχτες των 50 ευρω πιστευεις οτι προσφερουν?Οσοι πληρωσουν φετος του χρονου θα ειναι σιγουρα?Πίκρα πολύ πικρα παίδες θα ερθω αυριο να σας δω και δεν πρόκειται να ξανασχωληθώ .
να φερω ρεβανι?(σε πειραζω και δεν ειρωνευομαι...)-
Σταυρο ειλικρινα πιστευω οτι λαθος δρομο διαλεξες(τον απολυτο..)Εδω ολοι μας ειμαστε για να συζηταμε
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #105  
Παλιά 05-02-11, 17:21
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

To ξέρω αλλά νομίζω οτι πλέον η πολύ δημοκρατία και η πολύ συζήτηση βλάπτει τον Έλληνα (προσθέστε ενα ακόμη δικτάτορα στο φόρουμ).
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #106  
Παλιά 05-02-11, 17:25
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Ανδρεα ειναι φυσικο να εχεις μπερδευτει λιγακι ...

Αλλο ειναι το Gab αλλο ειναι ο συλλογος! Δεν μιλαμε για συνδρομη στο Gab!!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #107  
Παλιά 05-02-11, 17:29
Το avatar του χρήστη annivas2000
annivas2000 Ο χρήστης annivas2000 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Μηνύματα: 621
Προεπιλογή

Θα μου επιτρεψετε να γραψω κι εγω καποια πραγματα...θα'ναι λιγο ανακατα...sorry γι'αυτο..ελπιζω να γινω κατανοητος...




Βγαινουν τωρα πολλοι και λενε, η συνδρομη ειναι μεγαλη...δεν υπαρχει ρε παιδια το θεμα της μεγαλης και μικρης συνδρομης.....απλα δεν υπαρχει...


ελα εσυ (ο όποιος εσυ) που δε μπορεις να πληρωσεις ουτε 50, ουτε 5 και βρες εμενα ή όποιο μελος του ΔΣ και πες θελω να παρακολουθησω το σεμιναριο (οποτε και αν γινουν)...και θα σε βαλω εγω μεσα τζαμπα...αυτο ειναι το προβλημα ??.......ελα να βοηθησεις αν θες (οπως θες) και ξεχνα τη συνδρομη..




ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Η ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ??
το μεγαλο ερωτημα.....απο την αρχη της ιδρυσης του συλλογου....τι κερδιζω αμα γινω μελος ?....τι προνομια εχω αμα γινω μελος ?.....
Θα τα γραψω τελευταια φορα, κι οποιος καταλαβε καταλαβε......
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΔΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΜΕ ΚΟΙΝΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟΧΟΥΣ...αυτο ειναι ενας συλλογος....παντα αυτο ηταν και παντα αυτο θα ειναι....τιποτα παραπανω, τιποτα παρακατω....
Διαβασες τους σκοπους και τους στοχους του καταστατικου??
Εισαι συμφωνος??
Σε ικανοποιουν τα μεσα για την επιτευξη τους ??
Εισαι διατεθειμενος να προσφερεις κατα το δυνατον ??
Εισαι διατεθειμενος να προαγεις αυτους τους σκοπους κατα το δυνατον??
Εισαι διατεθειμενος να χαλασεις χρονο (οποτε μπορεις) και χρημα (αν μπορεις) για τη διαδοση των σκοπων ??
ΤΟΤΕ ΓΙΝΕ ΜΕΛΟΣ...
Απο την αλλη ομως οταν εχεις και απαιτησεις (σαν μελος) για την προωθηση των σκοπων εμφανιζεται (αντικειμενικα) το θεμα του κοστους...τα προηγουμενα χρονια υπηρξαν διαφορες πολιτικες (για ευρεση πορων) και ειδαμε τι γινοταν....τωρα ειναι αυτη (μελος με 50 ¤)....ειναι ομοφωνη αποφαση της ΓΣ...σωστο/λαθος η πορεια θα δειξει....οποιος εχει αντιρρησεις να θεσει το θεμα....


Βλεπω σε προηγουμενα posts να λενε εγω με 15 εβρα θα γινω μελος...ποσοι απο αυτους που το δηλωνουν εχουν διαβασει το καταστατικο?? ποσοι ξερουν την ιστορια και τι εχει κανει ο συλλογος??? συμφωνουν με οτι εχει κανει?? κι αν ενας απο τους σκοπους του συλλογου ειναι να ανατρεψει το πολιτευμα συμφωνουν???


Τι κερδιζει οποιος γινει μελος στον Αρκτουρο ή στο Συλλογο προστασιας της καρετα-καρετα?? Περιμενει να του στειλουν καμια αρκουδα σπιτι ή καμια χελωνα?? Ή ολα τα μελη τους θα τρεχουν στη Βαλια-Καλντα να ψαχνουν αρκουδες κι αμα βρουν καμια να λενε αυτην την εσωσα εγω επειδη ειμαι μελος??


Αν αυτο που σε ενδιαφερει φιλαρακο ειναι κλαδεματα, γεννες, εκπτωσεις, προσφορες και αμα γινει κανα σεμιναριο να παμε να δουμε (αν δεν βαριομαστε) τοτε ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ δεν κανει για σενα.... δε λεω οτι τα παραπανω δε γινονται εντος του συλλογου...λεω οτι τα παραπανω δεν ειναι ΣΥΛΛΟΓΟΣ...


Εδω ειχαμε φτασει οταν πηγαινε καλα το περιοδικο, να κοστιζει η συνδρομη σχεδον οσο το περιοδικο και παλι δεν γραφοντουσαν μελη...που ηταν ευθεως ΑΝΤΑΠΟΔΟΤΙΚΟ (sic)...τα'χουμε δει κι αυτα τα σεναρια...ειχαμε αλλου ειδους ιδεες/αποριες τοτε... απο τις καταπληκτικοτερες που μου εχει μεινει ηταν “....να υπαρχει ξεχωριστη συνδρομη για το περιοδικο, χωρις να χρειαζεσαι να γινεις μελος.....”.... ε λοιπον το περιοδικο εχει αναστειλει τη λειτουργια του.....τερμα κι αυτο το δίλημμα..








Και μια γρηγορη εξιστορηση....ολα ξεκινησαν απο το GAB κι απο ενα yahooogroup του Ιλιοβα (βλεπω ερωτηματικα σε ορισμενους, αλλα δεν πειραζει)... και πολυ συντομα γεννηθηκε ο συλλογος...
ετσι λοιπον τα πρωτα χρονια το GAB επαιζε και το “μεσο” επικοινωνιας των μελων του συλλογου, ολα γραφοντουσαν και οργανονταν μεσα απο κει...γι'αυτο αλλωστε ακομα και σημερα δεν υπαρχει συναισθηματικη αποκοπη (γιατι φυσικη υπαρχει) μεταξυ Gab και συλλογου...γιατι τα λεω αυτα???


γιατι μεσα απο εκεινες τις συναντησεις (φυσικες και λιγοτερο ιντερνετικες), που ηταν του Συλλογου και εξαιτιας αυτου

  • δημιουργηθηκαν οι παρεες με κοινα ενδιαφεροντα, αποριες, ορεξη, απαιτησεις, διαθεση αλλα και αντιπαραθεσεις, προβληματισμοι, συγκρουσεις.
  • διαδοθηκαν και καταγραφηκαν ενα σωρο αρχες, οδηγιες, νεα, απαιτησεις ψαριων/φυτων, ερωταπαντησεις, κλπ
  • δημιουργηθηκαν οι παρεες και οι γνωριμιες που στην πορεια τους, δημιουργησαν αλλα φορα και χωρους εκφρασης
  • σε αυτες τις συναντησεις (φυσικες και ιντερνετικες) “ανδρωθηκαν” οι γκουρου, οι ειδημονες, οι ειδικοι και οι σουπερ-ντουπερ ενυδρειαδες, που πολλοι απ'αυτους σημερα κανουν πως δεν θυμουνται τιποτα...
  • σε αυτες αλλοι βρηκαν επαγγελματικο μελλον (ειτε βρηκαν νεους πελατες, ειτε ξεστραβωθηκαν και εμαθαν να μη δινουν οσκαρ σε εικοσαλιτρα, ειτε ασχοληθηκαν και εκαναν δικια τους δουλεια ή σε αλλους)
και ετσι μεσα απ'ολα αυτα, ανεβηκε και το περιφημο “επιπεδο” του χομπυ...



Γιατι αυτο προσφερει ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ...ηταν και ειναι μια παρεα ατομων διατεθειμενοι να προωθησουν το χομπυ...μεσα απο αυτη τη δεξαμενη ατομων που δημιουργηθηκε (στο συλλογο, στον περιγυρο του και εξαιτιας αυτου), βγηκαν νεα φορα, επαγγελματιες, εμφανισθηκαν νεοι εισαγωγεις, μαθαινονταν τα νεα γρηγορα, διαδοθηκαν σωστες πληροφοριες, γινονταν προσφορες, ανταλλασονταν φυτα/ψαρια, βελτιωθηκε η ποιοτητα, η ποικιλια αλλα και οι τιμες των ενυδρειακων...


Γι'αυτο λοιπον οταν εμφανιζεται καποιος “παλαιοτερος” και λεει οτι ο συλλογος δεν βοηθησε σε ολα αυτα (ή εστω αναρωτιεται), η απαντηση ειναι μια....ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ....ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ..


Τωρα περιμενω να δω καμια μαλακία του στυλ “σιγα μωρε μην τα εκανε ολα στην Ελλαδα ο ΠΣΦΕ”...αν αυτο καταλαβε καποιος απο τα παραπανω, κακως εκατσε και το διαβασε ολο αυτο, ας παει να δει το νεο dvd της Τζουλιας...πιο ευκολα θα το κατανοησει...


ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 50 ή ΤΑ 5 ¤.......δεν υπαρχει ξαναλεω τετοιο διλημμα...


Οταν εμφανιζεται λοιπον καποιος νεος με ενθουσιασμο και ορεξη και αφου προσπαθησεις σε 5 λεπτα να του λυσεις καμια 100στη αποριες, του αναφερεις για τα φορα, του πεις οτι υπαρχει και συλλογος και η κουβεντα καταληγει στην κρισιμη ερωτηση “τι μου προσφερει ο συλλογος?”, η απαντηση ειναι μια.....
ο Συλλογος προσφερει μονο ικανοποιηση οταν προωθει τους σκοπους του, εσυ εισαι διατεθειμενος να προσφερεις??
__________________
50 € το χρονο - ειναι οδηγια απο ΔΝΤ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη annivas2000 : 05-02-11 στις 17:58
Απάντηση με παράθεση
  #108  
Παλιά 05-02-11, 17:34
ΑΝΔΡΕΑΣ Ο χρήστης ΑΝΔΡΕΑΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-02-2005
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Ανδρεα ειναι φυσικο να εχεις μπερδευτει λιγακι ...

Αλλο ειναι το Gab αλλο ειναι ο συλλογος! Δεν μιλαμε για συνδρομη στο Gab!!!
Από το ύφος μου κατάλαβες ότι κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου
Σκέψου ότι όπως μπερδεύτηκα εγώ , σαν νέος μπορεί να γίνει και με άλλους (με αρνητικές επιπτώσεις στο φόρουμ, ).
Τελικά για πού είναι
Απάντηση με παράθεση
  #109  
Παλιά 05-02-11, 17:56
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

.......
Η σύγκληση της Γ.Σ. πρέπει να ανακοινώνεται στα μέλη πριν από οκτώ ( ημέρες με γραπτή πρόσκληση που πρέπει υποχρεωτικά να αναφέρει τον τόπο, την ημέρα και τα θέματα της ημερησίας διάταξης. Η πρόσκληση αυτή δύναται να σταλεί είτε με επιστολή, είτε με τηλεομοιοτυπικό μήνυμα, είτε με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο.

Προσωπικα δεν ειδα τιποτα παρα απο τριτους εμαθα ακομη και για τα αποτελεσματα των εκλογων ....
Και δεν ημουν ο μονος...
....

__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #110  
Παλιά 05-02-11, 18:58
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

maikl...τα οραματα σβηνουν το ενα μετα το αλλο.....ειναι η κριση της εποχης και του ανθρωπου...δεν ειναι το 50ευρω....οποτε ας ψαξουμε μεσα μας και οχι στη συνδρομη...

annivas,...ειπες οσα οι αλλοι ΑΓΝΟΟΥΝ...οσοι λενε και διακυρηττουν δεν φροντισαν να μαθουν και πολλα για τη γεννηση του συλλογου...και την πορεια μετεπειτα...τη δημιουργια των φορα κ.τ.λ......οποιος το βλεπει σοβαρα το θεμα...ας διαβασει και 2η και 3η και πολλοστη φορα αυτα που ο annivas εγραψε χωρις προκαταληψη...και ας ρωτησει για περαιτερω λεπτομερειες...(πικαντικες...τσσσςςςς) αν τοσο πολλοι τον ενδιαφερουν.

κυριοι...εσεις που διεκδικειτε.....ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΜΙΑ φορα επιτελους (δεν το κανατε με 30...καντε το τωρα εστω με 50) και διεκδικειστε....ο συλλογος ειναι αναγκασμενος να κανει αυτο που θελει η πλειοψηφια των μελων του. μη τα λετε ομως εξω απο το χορο.....αν το ειχατε κανει ΕΣΤΩ ΜΙΑ φορα....θα ειχατε μονο χασει 30 ευρω μεχρι σημερα....αλλα θα ειχατε την ευκαιρια να κανετε τον ΠΣΦΕ...οπως τον επιθυμειτε..αν θεωρειται οτι τωρα δε σας εκφραζει...
προτιμησατε ομως να μενετε εξω απο την πορτα και να μιλατε....σε ποιον αραγε??
φιλοι....το "ζουμι" ειναι μεσα....και οποιος εχει θεμα με 50 ευρω...να μου το πει να πληρωσω τη συνδρομη του για φετος....ετσι για να εχει κι αλλες "φωνες" ο συλλογος.
μη μου πειτε..."δεν εχουμε αναγκη να μας πληρωσεις τη συνδρομη"...γιατι τοτε δε βρισκω για ποιο λογο δε γραφτηκατε ΜΙΑ φορα ολοι μαζι και να διεκδικησετε οτι κρινετε σωστοτερο κατα τη γνωμη σας.
ειμαι κι εγω εκτος πολης.....θα απαντησω μακροσκελεστερα....και μαλλον για τελευταια φορα.
Απάντηση με παράθεση
  #111  
Παλιά 05-02-11, 19:03
nikosm1 Ο χρήστης nikosm1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-06-2008
Περιοχή: Λονδίνο
Μηνύματα: 579
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
...........................
κυριοι...εσεις που διεκδικειτε.....ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΜΙΑ φορα επιτελους (δεν το κανατε με 30...καντε το τωρα εστω με 50) και διεκδικειστε....ο συλλογος ειναι αναγκασμενος να κανει αυτο που θελει η πλειοψηφια των μελων του. μη τα λετε ομως εξω απο το χορο.....αν το ειχατε κανει ΕΣΤΩ ΜΙΑ φορα....θα ειχατε μονο χασει 30 ευρω μεχρι σημερα....αλλα θα ειχατε την ευκαιρια να κανετε τον ΠΣΦΕ...οπως τον επιθυμειτε..αν θεωρειται οτι τωρα δε σας εκφραζει...
προτιμησατε ομως να μενετε εξω απο την πορτα και να μιλατε....σε ποιον αραγε??
Γραφήκαμε Πάνο, και συνδρομές πληρώσαμε, αλλά κανείς δεν φρόντισε να μας ειδοποιήσει για οτιδήποτε, παρά μόνο παίρνονται αποφάσεις με 22 μέλη.
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 05-02-11, 19:04
Το avatar του χρήστη zipo
zipo Ο χρήστης zipo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-10-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Καλαμαριά
Μηνύματα: 1.206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων

κυριοι...εσεις που διεκδικειτε.....ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΜΙΑ φορα επιτελους (δεν το κανατε με 30...καντε το τωρα εστω με 50) και διεκδικειστε....ο συλλογος ειναι αναγκασμενος να κανει αυτο που θελει η πλειοψηφια των μελων του. μη τα λετε ομως εξω απο το χορο.....αν το ειχατε κανει ΕΣΤΩ ΜΙΑ φορα....θα ειχατε μονο χασει 30 ευρω μεχρι σημερα....αλλα θα ειχατε την ευκαιρια να κανετε τον ΠΣΦΕ...οπως τον επιθυμειτε..αν θεωρειται οτι τωρα δε σας εκφραζει...
προτιμησατε ομως να μενετε εξω απο την πορτα και να μιλατε....σε ποιον αραγε??
Δηλαδή,αν γραφτώ εγώ,πριν τη συνέλευση θα ειδοποιηθώ για την ημερομηνία και για τα θέματα συζήτησης και θα μπορέσω με κάποιο τρόπο να ψηφίσω την άποψή μου από εδώ,από Θεσσαλονίκη?

Έπειτα,ο Μιχάλης έγραψε:<<Προσωπικα δεν ειδα τιποτα παρα απο τριτους εμαθα ακομη και για τα αποτελεσματα των εκλογων>>...

Τέλος,κανείς δεν είπε να αποκλειστεί το ενδεχόμενο εισφοράς μεγαλύτερης,αν κάποιος το επιθυμεί.Επιπλέον,γνωρίζω άτομα από εδώ που ΝΑΙ,ΤΑ 50 ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ για αυτούς.Και όχι,δε δίνουν όλοι 1000 ευρώ για να κάνουν ένα ενυδρείο.Κανείς δεν μπορεί να τους αποκλείσει,αν θέλετε να το πάμε στο συναίσθημα.
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 05-02-11, 19:21
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikosm1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γραφήκαμε Πάνο, και συνδρομές πληρώσαμε, αλλά κανείς δεν φρόντισε να μας ειδοποιήσει για οτιδήποτε, παρά μόνο παίρνονται αποφάσεις με 22 μέλη.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zipo Εμφάνιση μηνυμάτων
Έπειτα,ο Μιχάλης έγραψε:<<Προσωπικα δεν ειδα τιποτα παρα απο τριτους εμαθα ακομη και για τα αποτελεσματα των εκλογων>>...
2 μελη λοιπον?? οπως ειπα ο ΠΣΦΕ ειναι αναγκασμενος να κανει αυτο που ζητα η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ των μελων...ΟΧΙ ΟΛΑ τα μελη.
αν στην επαρχια ειναι 2-3 μελη και στην αθηνα 22 οπως λες Νικο....ναι ειναι λογικο τα 22 να αποφασισουν. αν ομως ειχαν στη θεσσαλονικη αλλα 40..θα ηταν αλλιως τα πραγματα.
και στον επαγγελματικο μου συλλογο....αποφασιζουν 20 ατομα για 500....αφου οι 20 μονο ερχοναι στη γεν.συνελευση...και ναι ειναι αδικο για οσους ειναι μακρυα....αλλα καπου πρεπει να γινει η ρημαδα,...και σε μας οι Δραμινοι διαμαρτυρονται που γινεται Κομοτηνη..αλλα εκει ειναι η εδρα του.
αν ομως ησασταν περισσοτεροι θα μπορουσατε και γραφεια και γεν.συνελευσεις να τα διεκδικησετε επανω....
κι εγω ζω Αλεξ-πολη...δεν αξιωσα να γινονται εκει οι συνελευσεις...δεχομαι οτι αποφασισει η πλειοψηφια των μελων στην Αθηνα....γινετε εσεις πλειοψηφια στη θεσσαλονικη και εσεις θα οριζετε τα πραγματα...αυτο θελω να σας πω....
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 05-02-11, 19:24
Το avatar του χρήστη zipo
zipo Ο χρήστης zipo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-10-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Καλαμαριά
Μηνύματα: 1.206
Προεπιλογή

Αν στη Θεσσαλονίκη,δηλαδή,υπήρχαν 50 μέλη του συλλόγου,οι Συνελεύσεις θα γινόταν εδώ πάνω και τα μέλη της Αθήνας,αν ήταν 20,ούτε καν θα είχαν ενημέρωση?

Δε θα έπρεπε όλα τα μέλη να έχουν τα ίδια δικαιώματα?
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 05-02-11, 19:37
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

φιλε Ζιπο...τι ζηταμε?? να διακτινιζομαστε και να ειμαστε ολοι πανταχου παροντες?? το εγραψα και πιο πανω....καπου η ρημαδα η συνελευση πρεπει να γινει. οποιο μελος επιθυμει...δυτστυχως πρεπει να ταξιδεψει εκει που γινεται για να λαβει μερος...κι εγω αν θελω θα πρεπει να παω απο αλεξ.πολη αθηνα. δε γινεται γεν. συνελευση να γινει σε 10 σημεια....γιατι δε θα ειναι γενικη. επειδη εχω κι εγω τα ιδια δικαιωματα σαν μελος μπορω να ζητω και μια γενικη συνελευση αφιερωμενη σε μενα στην αλεξ-πολη.?γιαυτο υπαρχουν και τα κατα τοπους κλιμακια.....γραφτειτε και διεκδικειστε πραγματα για το κλιμακιο σας....
μπορειτε ακομη και αθηνα αν γινεται η συνελευση...να μαζεψετε υπογραφες οτι θελετε π.χ. η συνδρομη να ειναι 20 ευρω...και να στειλετε εναν αντιπροσωπο αθηνα (ο γιωργος κατεβαινει ουτως η αλλως στις γεν.συνελευσεις) να σας εκπροσωπησει εχοντας με την ψηφο του δυναμη για 40 π.χ. ατομα -οσα υπογραψατε.
τροποι υπαρχουν...αλλα ξαναλεω για 3η φορα...οτι δεν δημιουργησατε εναν πυρηνα εκει για να εχετε περισσοτερη δυναμη....
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 05-02-11, 19:42
Το avatar του χρήστη zipo
zipo Ο χρήστης zipo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-10-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Καλαμαριά
Μηνύματα: 1.206
Προεπιλογή

Και μια τελευταία ερώτηση.Τί θα χάσει ο σύλλογος από τη στιγμή που θα κάνει εγγραφές με 15 ευρώ,αφού όπως εχει ειπωθεί,αυτοί που είναι να πληρώσουν 50 ευρώ θα πληρώσουν.Δεν καταλαβαίνω,δηλαδή,τί θα χάσει ο σύλλογος από μια τέτοια απόφαση?Ούτε πιστεύω πως είναι τόσο δυσκίνητη η γενική συνέλευση σαν όργανο για να πάρει μια τέτοια απόφαση από τη στιγμή που αποτελείται από τόσα λίγα μέλη.Ευελιξία υπάρχει,διάθεση πρέπει να υπάρχει,τί θα χάσει ο σύλλογος και δε γίνεται μια απόπειρα.
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 05-02-11, 19:54
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

θα σου επιστρεψω την ερωτηση...
τι θα χασουν τα ατομα αν αποφασισουν γραφτουν για μια φορα εστω και με 50 ευρω?? για ΜΙΑ φορα??? η διαφορα των 35 ευρω εχει σημασια?? τονιζω παλι οτι μιλαω για μια φορα.
νομιζω οτι παιζουμε.....αν καιγονται καποιοι να αλλαξουν καποια πραγματα...συντονιζονται....γραφονται εστω και με 50 ευρω και εχουν τη δυναμη στα χερια τους....εξω απο το συλλογο μπορουμε να φιλοσοφουμε για παντα....

εγω θεληση δε βλεπω...(γιατι δε γραφτηκαν ουτε με τα 30- και δε μιλαω για 1-2 ή 3 μελη) και αν θελεις να το ξαναπω....οποιος θελει τοσο να γινει μελος του ΠΣΦΕ κι εχει το ζορι με τη διαφορα των 35...τα αναλαμβανω εγω....το εννοω...
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 05-02-11, 20:09
Το avatar του χρήστη zipo
zipo Ο χρήστης zipo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-10-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Καλαμαριά
Μηνύματα: 1.206
Προεπιλογή

Το θέμα είναι ότι ο αρχάριος δε θα γραφτεί ποτέ για 50 ευρώ.Εγώ αν ήμουν στην έκθεση τώρα -πυρετός - και με ρωτούσε ο άσχετος για την εγγραφή,θα έπαιρνα πρώτα το κράνος και μετά θα έμπαινα κάτω από το γραφείο και τέλος,θα του έλεγα την τιμή.Το είπε ο (μπο)Κώστας παραπάνω.O στόχος μιας τέτοιας αλλαγής είναι ο αριθμός,ο αρχάριος,ο μικρός σε ηλικία,ο καθένας άσχετος.Γιατί και εγώ και 10 άτομα ακόμα να γραφτούν θα είμαστε εμείς οι 50 που θα πληρώνουμε για να μαθαίνουμε εμείς οι ίδιοι και κανένας άλλος.Αν η τιμή μειωθεί,δίνεται η ευκαιρία σε όλους γνωρίσουν τις δραστηριότητες του συλλόγου.Αυτός δεν είναι και ο αρχικός σκοπός του συλλόγου?Και δε φιλοσοφούμε.Γιατί,αν πρέπει για να αλλάξει η κατάσταση να πληρώσουμε πρώτα τα 50 ευρώ 30 άτομα,τότε δεν έχει νόημα.Όλοι μας πλέον,και ειδικά εμείς οι φοιτητές δε δίνουμε εύκολα 50 ευρώ.Εγώ ένα βιβλίο του Konings θέλω να πάρω εδώ και 5 μήνες... Δεν είναι όλοι εργαζόμενοι.Τέλοσπάντων.Απλά,ήθελα να πω και εγώ την άποψή μου μιας και παρακολουθούσα το θέμα.
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 05-02-11, 20:14
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

η απαντηση ειναι παλι η ιδια..γραφεσαι μια φορα μαζικα..παιρνεις τα ηνια....αλλαζεις τις συνδρομες και οτι αλλο θελεις και φερνεις κοσμο αν πιστευεις οτι θα το καταφερεις....αλλα παλι εχουμε το φαινομενο να μενουμε απο εξω και να τα λεμε και να κανουμε υποδειξεις... (δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα)
κρυβομαστε πισω απο 30 ευρω και κλαιγομαστε...ΕΠΙ ΧΡΟΝΙΑ!!!! αυτα ειναι μποκοστα τα ρεζιλικια που ζητησες να σου εξηγησει ο Σταυρος τι εννοει......
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 05-02-11, 20:19
Το avatar του χρήστη dimosal
dimosal Ο χρήστης dimosal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-02-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη-¶νω Τούμπα
Μηνύματα: 68
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimosal
Προεπιλογή

παντως σε καμια περιπτωση δεν ειναι σωστο στο site του συλογου να γραφει οτι το κοστος εγγραφης ειναι 30 ευρω,να στελνουμε email για εγγραφη και μετα να παιρνουμε απαντηση οτι το κοστος εγγραφης ειναι 50 ευρω...τουλαχιστων αλλαξτε το http://www.aquarist.gr/PSFE/aitisi.htm
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Περί αναπαραγωγής... Maverick Αναπαραγωγή 39 08-11-19 01:02
Περί ξύλων... panos1972 Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων 11 08-12-09 09:43
Περί άμμου.... Tkagem DIY . Φτιάχτο μόνος σου 11 23-09-06 09:21
Περί του Π.Σ.Φ.Ε. Tolis Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 9 31-07-03 02:45
Περί λιπασμάτων Tolis Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 1 10-12-02 19:39

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,12243 seconds with 13 queries