Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-01-11, 02:08
drbig Ο χρήστης drbig δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2009
Περιοχή: ΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ
Μηνύματα: 887
Angry Ιστορίες Χειμερινής Νυκτός (την τρέλα μου μέσα!!!)

Σήμερα ήταν μεγάλη μέρα... αλλά φυσικά όλα ξεκίνησαν απο χτες..
Χτες που πηρα τα εικοσιτοσα ψάρια του Πανου, που ήθελα να μου τα κρατήσει μερικές μέρες ακόμη αλλά δεν μπορουσε, γιατι δεν μπορουσε ο πετσοπας του κτλ κτλ.. εν τέλει σήμερα μου τα έστειλε με ΚΤΕΛι...

Τα παρέλαβε ο Γιωργος αλλά μου είπε: "Χαρη δεν τα βλεπω καλά..."
Τηλέφωνο εγω στο Πανο κατευθείαν. "Πανο τα 2 corydoras είναι πλαγιαστα και μερικα ακομη δεν τα βλεπω καλα.. "
Τεσπα λεω ταλαιπωρηθηκαν με το ΚΤΕΛι θα τους κάνω dripping method να γουσταρουν πιο πολύ, σβηστα φωτα κτλ κτλ... η αεραντλια στο φουλ μπας και τα σωσουμε αυτα που λιγοψυχανε..
Σε 5 λεπτα ερχεται ο γιος μου. "μπαμπά, αυτα πεθαναν μόνιμα?" και μου δείχνει 2 corydoras trlineatus... "Οχι ρε γαμωτο λεω απο μεσα μου, αντε να του εξηγήσω τώρα.." Ο γιος μου εντωμεταξύ απο την μέρα που εδωσα τα σκαλαρια μου και τα altum μου κραταει μουτρα. και η κόρη μου και η γυναίκα μου. "Τι πηρες αυτα τα βλαμμένα λενε" και αναφερονται στα δισκάκια που όλος καμάρι μεγαλώνω.. "τα αγγελόψαρα ήταν βασιλιάδες. αυτά σαν πιατάκια του καφέ είναι" ε.. ψησε ψησε αντεξα και γω 2 μηνες σωρίς altum πήρα τα altum του Πανου για να κάνω γεννες. Μια φορα σκαλαράς , πάντα σκαλαράς...
Ο Γιος μου περιμένει πως και πως να δει τα σκαλάρια, και δεν τα βλέπει..
"Που ειναι τα αγγελόψαρα μπαμπά?" , "Τα έδωσα στο Γιώργο μωρό μου για 10 μέρες να μας τα κρατήσει και θα τα πάρω μετα να τα βάλω σε δικό τους ενυδρείο" ΚΛΑΥΘΜΟΣ ΚΑΙ ΟΔΥΡΜΟΣ
"Εισαι ψέυτης, και εγω τα περιμενα τοσο καιρο" και τετοια πράγματα.. απαρηγόρητος ο γιος μου, απαρηγόρητος και γω.

Επανερχομαι...
dripping method θελεις ε?? Εμ έλα που πήγα να κανω γάλα για το μωρο.. γυρνάω και τι να δω.. dripping method και όλο μου το πάτωμα έκανε προσαρμογη!!!! 10 λιτρα νερο τουλάχιστον , και γω μανιακά να ψάχνω την ρημάδα την σφουγγαρίστρα... με τα πολλά σφουγγάρισα, η ώρα έχει πάει 10:30.... αρχίζω επιθετι΄κή προσαρμογή με το κεφάλι μου επάνω απο το σωληνάκι . μην σας τα πολυλογώ αλλες 4 φορες σφουγγάρισα ... Έχει παει 11. Ο γιος μου αυριο έχει σχολέιο, αλλά με περιμένει να κάνουμε την κηδεία του ναυτικου στα άτυχα ψαράκια.. Μια συντομη προσευχή προς αναπαυση των ψυχών αυτών και μπλουμ στην τουαλέτα... Αντιο πριν καν τα δω..

δυο δυο βάζω τα ψάρια στο ενυδρείο.. τα πιο πολλά μπαινουν ανασκελα!!!!
Απο μεσα μου βριζω οποιον με γκαντεμιασε.. "Μάλλον ο Σωτήρης θα είναι" σκέφτομαι, "που δεν του έδωσα τους ροδόστομους"...

Και τώρα αισίως μετα απο μια παυση γιατι με πηρε το αφεντικό απ την δουλεια και με έχωσε - ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΘΕΟ ΣΑΣ- απο τις εντεκα και τεταρτο μέχρι τις μια να του στελνω email στην Ιταλία να βρίζεται με τους Ιταλους...

Επιστρέφω στο γραφέιο μου στις μια, τα μάτια μου μισοκλείνουν.. τρίτεκνος βλεπετε..

Λεω, δεν βγαζω την τύρφη να βάλω ενα λίτρο ακόμη substrat pro μιας και εχωσα μέσα περι τα 20 ψαρίδια?
βγαζω το φίλτρο, ΚΑΙ ΤΙ κάνω ο παπάρας. Ανοιγω για πρώτη (και τελευταία φορά) την φτερωτη... ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΠΑΩ ΤΟ ΚΕΡΑΜΙΚΟ ΑΞΟΝΑΚΙ........

¶σπρος ο Χάρης.. Αμαν, πανε τα ψαρια "fenerbahce bye bye"
Tρελος απο αγωνία στελνω δεξια αριστερά μυνήματα..."ΑΝ εισαι ξύπνιος πάρε με καιγομαι" Ο ενας στον τρίτο ύπνο, ο άλλος με καμια γκόμενα αραχτός, ο άλλος δεν έχει μπαταρία στο κινητο... " Ο Χάρης στα αναμμένα καρβουνα.
Και εκει που αρχησα να φτίαχνω κειδιόχαρτα και επικείδιους λόγους για τα ψαράκια μου, και να ψάχνω δικαιολογίες για τα παιδιά μου και να ετοιμαζομαι ψυχολογικά για ΤΗΝ ΑΙΩΝΙΑ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ της γυναίκας μου που επιτέλους θα εβγαινε δικαιωμένη οτι ειμαι χαμένο κορμί και οτι τοσο καιρο χανω τζαμπα τον χρόνο και τα λεφτά μου.....
GREEN!!! το τηλέφωνο... YELLOW? απαντάω.. αλλά δεν ήταν κανεις, κι έτσι PINK το κλείνω...

Ευτυχώς λοιπον (μετά απο αυτο το σύντομο ανέκδοτο ) ΗΤΑΝ Ο ΕΝΑΣ, Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ, Ο ΑΕΙΜΝΗΣΤΟΣ, Ο ΚΛΑΔΕΜΑΤΟΜΑΖΩΧΤΡΑΣ, Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΜΕ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΑΙΜΑ, Ο ΔΑΓΚΑΣ, Ο ΜΕΓΑΛΟΚΑΡΧΑΡΙΑΣ, Ο ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΑΥΠΝΟΣ BOKOSTAS
: smt038:s mt024

"Κωστα μου, σωτήρα μου, λατρεία μου, ευεργέτη μου, αετέ μου" του λέω, "Σωσε με" "Εσπασα το ασπρο κεραμικό αξονάκι" του λέω, και ετοιμάζομαι να του πω "εχεις κανενα φίλτρο δανεικό να έρθω 4 η ώρα το πρωι να στο πάρω, να πιουμε και ενα καφεδάκι?" αλλά πριν προλάβω να του το πώ.. τι μου λέει ..." καθαρισε μια μπατονετα για τα αυτιά βαλτην εκει που ξέρεις (στο φίλτρο βρε παιδιά, μα που πήγε το πονηρό μυαλό σας?), και χαλαρα άυριο πας και βρίσκεις... "Αντε καλυνύχτα, και φιλιά πολλά, κερατουκλη"
"Ωρε Κώστα μου, ξέρεις κάτι που δεν ξέρω ?" του απαντώ.. αλλά αυτος δεν απαντά, παρα μου σκαει ενα χαμόγελο, μου κλείνει το μάτι και το τηλέφωνο μαζί. (που τα είδα θα μου πείτε.. εμ ελα ντε που τα μπαλκόνια μας ειναι αντικριστά!!!

Το κανω που λέτε αυτο που μου είπε ο Θεος της μπάλας, και Ω το μέγα θαύμα!!!!! ΔΛΙΕΒ ΔΛΙΕΒ!!!!!
Ειναι πλεον δυο η ώρα και λέω να πάω να κοιμηθω. Να ονειρευτώ στεγνά όνειρα, και σφουγγαρισμένα γραφεία, να ευχηθώ να δω τα corydorακια μου στο ουρανό παρέα με ενα καινουργιο ασπρο κεραμικό αξονάκι...
Ζητάω πολλά? Πειτε μου....
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-01-11, 02:16
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

πονοκεφαλος με επιασε χαρη που τα διαβασα....
απορω πραγματικα τι εγινε και 2 κορυντορακια αποδημησαν.
τα ψαρια ολα ηταν σε αριστη κατασταση..εμειναν μια μερα νηστικα για το ταξιδι...στη σακουλα ειχαν πολυυυ νερο και πολυυυυ αερα. η συσκευασια ηταν η οσο καλη γινοταν....ξεχωριστες σακουλες...διπλα και τριπλαν ναυλον εσωτερικα ...και φυσικα κουτι απο χοντρο φελιζολ και ολο αυτο ξανα σε ναυλον και μεσα σε χαρτινη κουτα.
το κιβωτιο εφτασε στο κτελ για αποστολη κανα 20λεπτο πριν την αναχωρηση του λεωφορειου και εμεινε ΜΕΣΑ στο κτελ (ξερω τον αποθηκαριο..με τοσες αποστολες-παραλαβες γιναμε και κολλητοι ), επειτα ταξιδευε σε ζεστο λεωφορειο...και τα ψαρια παρεληφθησαν αμεσως μολις εφτασαν.
με το ιδιο δρομολογιο εχω στειλει και αλλες φορες..και οχι σε τοσο καλη συσκευασια...και ολα πηγαν καλα...
με την ιδια συσκευασια επισης εχω παραλαβει απο αθηνα πολλες φορες κια μιλαμε για πολλαπλασιες ωρες...
ευχομαι ολα τα υπολοιπα να ειναι ενταξει!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-01-11, 02:19
drbig Ο χρήστης drbig δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2009
Περιοχή: ΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ
Μηνύματα: 887
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
πονοκεφαλος με επιασε χαρη που τα διαβασα....
απορω πραγματικα τι εγινε και 2 κορυντορακια αποδημησαν.
τα ψαρια ολα ηταν σε αριστη κατασταση..εμειναν μια μερα νηστικα για το ταξιδι...στη σακουλα ειχαν πολυυυ νερο και πολυυυυ αερα. η συσκευασια ηταν η οσο καλη γινοταν....ξεχωριστες σακουλες...διπλα και τριπλαν ναυλον εσωτερικα ...και φυσικα κουτι απο χοντρο φελιζολ και ολο αυτο ξανα σε ναυλον και μεσα σε χαρτινη κουτα.
το κιβωτιο εφτασε στο κτελ για αποστολη κανα 20λεπτο πριν την αναχωρηση του λεωφορειου και εμεινε ΜΕΣΑ στο κτελ (ξερω τον αποθηκαριο..με τοσες αποστολες-παραλαβες γιναμε και κολλητοι ), επειτα ταξιδευε σε ζεστο λεωφορειο...και τα ψαρια παρεληφθησαν αμεσως μολις εφτασαν.
με το ιδιο δρομολογιο εχω στειλει και αλλες φορες..και οχι σε τοσο καλη συσκευασια...και ολα πηγαν καλα...
ευχομαι ολα τα υπολοιπα να ειναι ενταξει!
Αν και δεν είμαι σε φάση να σου μιλήσω σοβαρά Πανο τώρα μιας και είμαι ο,τι να,ναι... ειδες τι πέρασα σημερα..
Δεν ξέρω, ίσως απλά να ήταν η ώρα τους ρε φίλε... Δεν φταίει πάντα κάτι..
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-01-11, 02:21
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

το σιγουρο ειναι οτι η ωρα τους δεν αποφασισε να ερθει κατα τη διαδρομη καπου στην καβαλα για παραδειγμα...σαφως και κατι εφταιξε.....
και το αναφερω για να αποφευχθει στο μελλον....ολα εγιναν ομως πολυ προσεκτικα κι επισταμενα....
καλη ξεκουραση για τωρα...και καταπιανουμε το γριφο αυριο...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-01-11, 02:23
drbig Ο χρήστης drbig δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2009
Περιοχή: ΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ
Μηνύματα: 887
Προεπιλογή

Τι καλη ξεκούραση, αρχισε να βήχει η μικρή... παλι με βλέπω να ξενυχτάω... ΕΛΕΟΣ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-01-11, 02:27
Το avatar του χρήστη kwstas_original
kwstas_original Ο χρήστης kwstas_original δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-11-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.672
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kwstas_original Send a message via Skype™ to kwstas_original
Προεπιλογή

Αψωγος ο Ελληνας με το Κινεζικο αιμα....
Λυπαμαι για τα ψαρια...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-01-11, 02:56
Το avatar του χρήστη beat89
beat89 Ο χρήστης beat89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Ολλανδία
Μηνύματα: 1.451
Προεπιλογή

Ωραια βραδινη ιστορια.
Ολα μαζι σου επεσαν.....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-01-11, 05:13
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Ωρε Χάρη, τι τράβηξες σήμερα, κουράστηκα μόνο που τα διάβασα, χαρά στο κουράγιο σου, πάντως καλά το σκέφτηκες, ο Σωτήρης πρέπει να σε γκαντέμιασε.

Αυτά παθαίνεις φίλε μου με τα Γερμανικά φίλτρα και τα κεραμικά αξονάκια, ενώ αν είχες πάρει τον Κινέζο που σου έλεγα με το αξονάκι από μπαμπού...

Ετοιμάζω το εξώδικο που μου είπες για το λαμόγιο από την Αλεξ/πολη που σου πούλησε νεκρά ψάρια...

BORKED
-------------------------
Eυχαριστώ και για τα καλά σου λόγια , αλλά εκείνο το ΑΕΙΜΝΗΣΤΟΣ τι το ήθελες?? Ελπίζω να ζήσω καναδυό χρονάκια ακόμη, φτου παλιογκαντέμη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bokostas : 14-01-11 στις 05:13 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-01-11, 06:09
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Εχεις σκεφτει να γραψεις κανα βιβλιο????????????
Τον γραπτο τον εχεις...
Εχεις π.μ
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-01-11, 08:41
drbig Ο χρήστης drbig δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2009
Περιοχή: ΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ
Μηνύματα: 887
Προεπιλογή

Βρε σεις!

κατ αρχήν ΑΕΙΜΝΗΣΤΕ !!!! Θα σε εξυμνώ αιώνια σημαίνει και όχι οτι πέθανες... Φτου φτου...!

2ον, αν και η ιστορία είναι σοβαρή, εγω την έγραψα με άκρως χιουμοριστική διάθεση τέτοια ώρα που ήταν. Δυστηχώς πήρα πολύ σοβαρα ΠΜ, που εκτός απο τον Πανο που δικαιολογείται γιατι εχει σκασει να βρει τι εφταιγε και χασαμε 2 ψαρακια, ολα τα άλλα είναι αδικαιολογήτως σοβαρά!!!

Μου φαινεται, στην επόμενη μας συνάντηση θα σας το απαγγείλω, για να καταλάβετε το ύφος που το έγραψα...
Και φυσικά εκει θα υπογράψω και τα αυτόγραφα!
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 14-01-11, 09:12
Το avatar του χρήστη lingistis
lingistis Ο χρήστης lingistis δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής
 
Εγγραφή: 13-09-2007
Περιοχή: ΦΛΩΡΙΝΑ
Μηνύματα: 1.420
Προεπιλογή

Ειδες τι σου κάνουν λιγα email στην Ιταλία νυχτιάτικα... ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΤΡΕΛΗ... είχα ένα φίλο που σε παρόμοια φαση έστειλε email στην Κινα... μπεστ σελερ έγινα τα ποστ του...

Πάνο στείλε κανά δεμα δώρο με ενυδειακά (προσοχή όχι ευρωπαικά πράγματα μέσα ) στον Βο γιατί δεν καπνίζεις κιολας... άσχημα σε βλεπω...
__________________
Γιάννης
Αν δεν βρέξεις σαλόνι... mbuna δεν πιάνεις!!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-01-11, 09:13
Το avatar του χρήστη Sotiris7
Sotiris7 Ο χρήστης Sotiris7 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2008
Περιοχή: Αθήνα και πάλι......
Μηνύματα: 867
Προεπιλογή

Αφού εγώ στα έλεγα............... ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΡΟΔΟΣΤΟΜΟΥΣ............ τίποτα εσύ......

Ε ρε φιλαράκι τι τράβηξες νυχτιάτικα............

Εύχομαι όλα να πάνε καλά από εδώ και πέρα.............
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-01-11, 10:52
Το avatar του χρήστη theodor72
theodor72 Ο χρήστης theodor72 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2007
Περιοχή: Καλαμαριά/Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.106
Προεπιλογή

Κουρασμένος, κουρασμένος Χάρη, αλλά για να γράψεις το κατεβατό (τον πόνο) σου στις δύο το βάδυ είχες δυνάμεις

Μόνο οι ψαροκαμένοι μπαμπάδες μπορούν να καταλάβουν το δράμα σου!

Τα είπες όλα τα παραπάνω στη γυναίκα σου; Πως αντέδρασε; Δε ρωτάω για μένα αλλά για τους φουκαριάρηδες τους ανύπαντρους

Πέρα από την πλάκα ο Κώστας είναι εγγύηση σε κάτι τέτοια! Μπράβο του! Σωστός χομπίστας. Χαλάλι όλα τα φυτά που έχει μαζέψει κατά καιρούς
__________________
The more I see, the less I know.
-------------------------------
Φάκα addidas μου πιασε την φτέρνα
μπερδεύω το τζουκ μποξ με τη λατέρνα.
πάνω απ του τάφου μου το κυπαρίσσι
μαύρη χελώνα με έχει κατουρήσει
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 14-01-11, 11:29
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Λυπαμαι για τα ψαρακια ... κριμα τα καημενα!

Δε με "πειθει" οτι η μεταφορα των ζωντανων προκαλεσε τον θανατο! Ειχα στειλει πολλους δισκους στην Αλεξανδρουπολη και εκαναν περιπου 24 ωρες να μπουν στο νεο ενυδρειο και δεν επαθε τιποτα κανενας!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 14-01-11, 12:08
drbig Ο χρήστης drbig δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2009
Περιοχή: ΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ
Μηνύματα: 887
Προεπιλογή

Ρε παιδια τι να σας πω... εχω καταλήξει σε δύο υποθέσεις, τις οποίες θα πω προσωπικά στον Πανο. Αλλά τα υπόλοιπα σήμερα δείχνουν καλά.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 14-01-11, 12:14
Το avatar του χρήστη Sotiris7
Sotiris7 Ο χρήστης Sotiris7 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2008
Περιοχή: Αθήνα και πάλι......
Μηνύματα: 867
Προεπιλογή

Και οι ροδόστομοι;;;;;;;;;

Μήπως θέλεις να τους................. φιλοξενήσω μέχρι να....... ισορροπήσει το ενυδρείο;;;;;;

Εύχομαι να πάνε όλα καλά ρε φιλαράκι........... τράβηξες χοντρό λούκι μέχρι να ξεμπερδέψεις........
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 14-01-11, 12:16
drbig Ο χρήστης drbig δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2009
Περιοχή: ΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ
Μηνύματα: 887
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sotiris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και οι ροδόστομοι;;;;;;;;;

Μήπως θέλεις να τους................. φιλοξενήσω μέχρι να....... ισορροπήσει το ενυδρείο;;;;;;

Εύχομαι να πάνε όλα καλά ρε φιλαράκι........... τράβηξες χοντρό λούκι μέχρι να ξεμπερδέψεις........
Αν ανέβεις προς τα πάνω, κάτι θα κάνουμε για σένα, μην ξεχάσεις να φέρεις κανα 1-2 απο τα 4 δισκάκια που τσίμπησες διακριτικά (και τσαμπανταν) απο τον Γιώργο!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-01-11, 12:19
Το avatar του χρήστη Sotiris7
Sotiris7 Ο χρήστης Sotiris7 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2008
Περιοχή: Αθήνα και πάλι......
Μηνύματα: 867
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από drbig Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν ανέβεις προς τα πάνω, κάτι θα κάνουμε για σένα, μην ξεχάσεις να φέρεις κανα 1-2 απο τα 4 δισκάκια που τσίμπησες διακριτικά (και τσαμπανταν) απο τον Γιώργο!
Ποια δισκάκια.....................
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 14-01-11, 13:12
Το avatar του χρήστη Roussaks
Roussaks Ο χρήστης Roussaks δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Αρκαλοχωρι Ηρακλειου Κρητης
Μηνύματα: 816
Προεπιλογή

Κατι σε Βεγγο μου κανει ολη η ιστορια ... να τρεχει περα δωθε και ολοι να του φωναζουν !!! χαχαχαχαα !!!!

Τελος καλο και ολα καλα ...2 ισον κανενα !!! Μπροστα στα τοσα που εχουμε χασει κατα καιρους !
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 14-01-11, 13:24
drbig Ο χρήστης drbig δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2009
Περιοχή: ΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ
Μηνύματα: 887
Προεπιλογή

Ξέρεις τι μου την σπάει πιο πολύ? Οτι Παντα τα trilineatus ψοφάνε.
ΤΟ καλοκαίρι μου έστειλε φίλος απο Αθήνα διάφορα, τα trilineatus ψοφησαν πριν τα βάλει στο κουβά.
Χτες με τα trilineatus του Πανου. Ευτυχώς που μου έστελε πολλά δηλαδη! . Λες και δεν θέλουν να μπουν στο ενυδρειο ενα πραγμα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 14-01-11, 13:25
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

εχεις 7 τριλινεατους τωρα (δες το πμ σου)....μην εισαι και πλεονεκτης.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 14-01-11 στις 13:41
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 14-01-11, 13:27
drbig Ο χρήστης drbig δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2009
Περιοχή: ΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ
Μηνύματα: 887
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
εχεις 7 τριλινεατους τωρα (δες το πμ σου)....μην εισια και πλεονεκτης.
Αυτο θα έγραφα , με πρόλαβες!!!!

Δεν έχω όμως sterbai!! ΦΤΟΥ!!!! Δισκάδικο χωρίς στερμπαι?
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 14-01-11, 17:01
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από drbig Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο θα έγραφα , με πρόλαβες!!!!

Δεν έχω όμως sterbai!! ΦΤΟΥ!!!! Δισκάδικο χωρίς στερμπαι?
...ψαξε για leucomelas....κι ασε τα στερμπαι υσηχα...
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 14-01-11, 18:26
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

κι απο αυτα ειχα να του δωσω...αλλα δεν προλαβε...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 14-01-11, 18:35
red rubin Ο χρήστης red rubin δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-05-2003
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 338
Προεπιλογή

Χαρη να λες ευχαριστω που τα ψαρια ηρθαν σε 15 λεπτα απο τα Κτελ, με Γερμανικο αμαξι και οχι με Κινεζικο-Κορεατικο!! (bokosta μην μιλησεις)
Καιρος να παιρνεις και τα altum απο το ενυδρειο μου!! Τα βλεπω νιωθουν μειονεκτικα διπλα στα Orinocco και τα λυπαμαι!!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 15-01-11, 21:07
Το avatar του χρήστη sonic
sonic Ο χρήστης sonic δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-09-2010
Περιοχή: Ρόδοs
Μηνύματα: 352
Προεπιλογή

Ασχετο αλλα bokosta το βιντεο με τον παπαγαλο τα σπαει ακομα μαζεβω το γλυκο που ετρωγα απο την οθονη του υπολογιστη εισαι θεος
__________________
Φιλικά Αλέξανδρος
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 16-01-11, 20:22
drbig Ο χρήστης drbig δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2009
Περιοχή: ΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ
Μηνύματα: 887
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
Ασχετο αλλα bokosta το βιντεο με τον παπαγαλο τα σπαει ακομα μαζεβω το γλυκο που ετρωγα απο την οθονη του υπολογιστη εισαι θεος
MONTY PYTHONS FTW!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ιστορίες για αγρίους maria1983 Γλυκό νερό - Γενικά 17 04-11-10 13:50
Λάμπες μέσα στο νερό halvas69 Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 14 26-08-10 12:33
Φυσαλίδα μέσα στο τζάμι kornek Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 4 10-05-09 22:16
Τρέλα και κορδέλα... djagil Αρχάριοι γλυκού νερού 3 07-01-08 10:02
Ιστορίες αστείες και ΦΡΙΚΗΣ Tolis Γλυκό νερό - Γενικά 28 25-07-07 01:15

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08631 seconds with 13 queries