Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Greek Aquarist's Boards

Greek Aquarist's Boards Οτι έχει να κάνει με τήν λειτουργία του forum. Προβλήματα, σχόλια, παρατηρήσεις.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-03-07, 11:35
Το avatar του χρήστη kastmaniac
kastmaniac Ο χρήστης kastmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-08-2006
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μηνύματα: 121
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kastmaniac
Talking Περάσαμε τους 2000!!!

Δεν ξέρω αν το προσέξατε αλλά περάσαμε τα 2000 εγγεγραμένα μέλη! Βέβαια δεν είναι όλα τα μέλη ενεργά αλλά όπως και να 'χει 2000 μέλη δεν είναι και μικρός αριθμός! Αντέ και να τα 10.000 χιλιάσουμε!

Ενά δυνατό χειροκρίτημα στον Τόλη που είναι ο εμπνευστής της προσπάθειας και στους mods που κάνουν την ζωή μας πιο εύκολη!!!!!



Πάντα τέτοια . . . . . . .
__________________
May the Force be with you!






Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-03-07, 12:43
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Μπράβο!
Αλλά το σημαντικότερο δεν είναι τα μέλη –όπως σωστά επισημαίνεις- αλλά τα ενεργά.
Από την άλλη θυμάμαι και το εαυτό μου όταν είχα γραφτεί αρχές του 2003 ήμουνα «ανενεργός» για περίπου έναν και πλέον χρόνο. Μετά ξεκίνησα να γράφω… Όλο αυτό το διάστημα όμως διάβαζα σχεδόν καθημερινά και έψαχνα όλο το forumγια διάφορα θέματα. ¶ρα δεν μπορώ να πω ότι ήμουνα ανενεργός αλλά απλά δεν έγραφα. Έχει διαφορά αυτό.
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-03-07, 13:43
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 3.496
Προεπιλογή

Ένα μεγάλο μπράβο κι από μένα για το φόρουμ μας!
Δεν είναι η ποσότητα όμως που μετράει, όπως πολύ σωστά είπε ο Γιάννης. Το σημαντικό είναι ότι πάνω από το 60% το μελών είναι ενεργά (τουλάχιστον έχουν δημοσιεύσει) και πόσοι ακόμη είναι αυτοί που απλά διαβάζουν χωρίς να έχουν δημοσιεύση ακόμη.
__________________
Πέταλο
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-03-07, 14:09
Το avatar του χρήστη leonm
leonm Ο χρήστης leonm δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 814
Προεπιλογή

Τι έγινε? Πρίν είμασταν 2003 και τώρα 1996?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-03-07, 14:13
Το avatar του χρήστη Filou
Filou Ο χρήστης Filou δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-03-2006
Περιοχή: Ν. Ηράκλειο
Μηνύματα: 67
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Filou
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leonm Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι έγινε? Πρίν είμασταν 2003 και τώρα 1996?
Ναι, γιατί κάποιοι παύουν να είναι ενεργά μέλη αν έχουν να μπούν στο γκάμπ για ένα ορισμένο χρονικό διάστημα. Για αυτό τον λόγο αυξομειώνεται ο αριθμός τους καθημερινά.
__________________
Tένια



300λτ Thorichthys ellioti, pimelodus pictus
240λτ corydoras panda, otocinclus sp.
60 λτ καραντίνα
200λτ ?
Wenn alle zustimmen, dann stimmt etwas nicht. (=Όταν όλοι συμφωνούν, τότε κάτι δεν πάει καλά)
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-03-07, 14:17
Το avatar του χρήστη leonm
leonm Ο χρήστης leonm δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 814
Προεπιλογή

Δεν πρόσεξα αν άλλαξε ο αριθμός των ενεργών, άλλαξε ο αριθμός των μελών.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-03-07, 14:22
Το avatar του χρήστη a-sakis
a-sakis Ο χρήστης a-sakis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 219
Προεπιλογή

Συγχαρητήρια και από εμένα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από accnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο!
Αλλά το σημαντικότερο δεν είναι τα μέλη –όπως σωστά επισημαίνεις- αλλά τα ενεργά.
Από την άλλη θυμάμαι και το εαυτό μου όταν είχα γραφτεί αρχές του 2003 ήμουνα «ανενεργός» για περίπου έναν και πλέον χρόνο. Μετά ξεκίνησα να γράφω… Όλο αυτό το διάστημα όμως διάβαζα σχεδόν καθημερινά και έψαχνα όλο το forumγια διάφορα θέματα. ¶ρα δεν μπορώ να πω ότι ήμουνα ανενεργός αλλά απλά δεν έγραφα. Έχει διαφορά αυτό.
Σαφώς και ενεργό μέλος δεν είναι μόνο αυτός που γράφει.
Είμαι καινούργιο μέλος και δεν πιστεύω πως πρέπει να γράφω ότι μπαρούφα μου κατέβει στο μυαλό,μιας και δεν έχω την εμπειρία που έχουν άλλοι που θα απαντήσουν και σωστότερα σε κάποια ερώτηση.
Παρόλα αυτά καθημερινα είμαι συνδεμένος στο gab και ξεστραβώνομαι στο διάβασμα. Θεωρώ τον εαυτό μου ενεργό μέλος άσχετα από το πόσο γράφω.

Συγχαρητήρια και πάλι και εις ανώτερα.
__________________
Τα tropheus μου
Ότι έχω γράψει σ'αυτό το forum,συμπεριλαμβανομένης και αυτής της πρότασης,είναι ψέμα...
ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ.
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΙΕΚΠΕΡΑΙΩΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΔΥΝΑΤΑ.
ΓΙΑ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΖΗΤΟΥΜΕ ΔΙΟΡΙΑ 24 ΩΡΩΝ.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-03-07, 17:40
Το avatar του χρήστη GhostShip
GhostShip Ο χρήστης GhostShip δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 365
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην GhostShip
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giorgos Εμφάνιση μηνυμάτων
Το σημαντικό είναι ότι πάνω από το 60% το μελών είναι ενεργά (τουλάχιστον έχουν δημοσιεύσει) και πόσοι ακόμη είναι αυτοί που απλά διαβάζουν χωρίς να έχουν δημοσιεύση ακόμη.

Και πόσοι ακόμα κάτοχοι ενυδρείων υπάρχουν που δε ξέρουν για το gab... ¶ντε και όλο μεγαλύτερη παρέα, διαδώστε για το gab παντού, βγείτε φωνάξτε μοιράστε φυλλάδια κολλήστε αφίσες κάντε τηλέφωνα κλπ... spam spam spam
__________________
Δημήτρης
Aquarium can constitute high aesthetic and internal calm product !

http://www.zoofilia.gr/newsletters/stopviolence.html

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ...!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-03-07, 18:26
Το avatar του χρήστη mariah
mariah Ο χρήστης mariah δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2006
Περιοχή: Περιστερι-Τρικαλα
Μηνύματα: 602
Προεπιλογή

Συμφωνώ με όλους σας.Παίζει ρόλο η ποιότητα και όχι η ποσότητα.Δεν παίζει ρόλο ποσο γράφεις αλλά πόαο μαθαίνεις και τί μαθαίνεις μέρα με την μέρα.Εγώ για παράδειγμα μπορεί να μην γράφω συνέχεια αλλά μπαίνω στο GAB καθημερινά και διαβάζω πολλά πράγματα.Θεωρώ τον εαυτό μου ακόμα άπειρο να δώσει συμβουλές.Απο τότε που γράφτηκα στο φόρουμ έχω μάθει τόσες πληροφορίες που δεν μπορούσα να φανταστώ.Και έχω ακόμα δρόμο....μέχρι να δίνω και εγώ συμβουλές.Πάντως σας ευχαριστώ όλους!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 15-03-07, 19:13
Το avatar του χρήστη Takis
Takis Ο χρήστης Takis δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 990
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Takis
Προεπιλογή

...και πρεπει να ξερουμε οτι την προ γκαμπ εποχη, το χομπι ηταν σε μαυρα μεσανυχτα. Μετα το γκαμπ ξεκινησε ουσιαστικα να γινεται δουλεια και σημερα πολλοι εχουν πολυ ωραια ενυδρεια. Ακομα και καποιοι που σταματησαν να συμμετεχουν στο γκαμπ ή ενεργοποιουνται σε αλλα φορα.
Το μπραβο ενηκει στον Τολη πιο πολυ γι αυτο τον λογο. Γιατι με την επιμονη του ξεκινησε να γινεται κινηση ιντερνετικη στο θεμα των ενυδρειων.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 15-03-07, 22:36
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από a-sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγχαρητήρια και από εμένα
Σαφώς και ενεργό μέλος δεν είναι μόνο αυτός που γράφει.
Είμαι καινούργιο μέλος και δεν πιστεύω πως πρέπει να γράφω ότι μπαρούφα μου κατέβει στο μυαλό,μιας και δεν έχω την εμπειρία που έχουν άλλοι που θα απαντήσουν και σωστότερα σε κάποια ερώτηση.
Παρόλα αυτά καθημερινα είμαι συνδεμένος στο gab και ξεστραβώνομαι στο διάβασμα. Θεωρώ τον εαυτό μου ενεργό μέλος άσχετα από το πόσο γράφω.

Συγχαρητήρια και πάλι και εις ανώτερα.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mariah Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ με όλους σας.Παίζει ρόλο η ποιότητα και όχι η ποσότητα.Δεν παίζει ρόλο ποσο γράφεις αλλά πόαο μαθαίνεις και τί μαθαίνεις μέρα με την μέρα.Εγώ για παράδειγμα μπορεί να μην γράφω συνέχεια αλλά μπαίνω στο GAB καθημερινά και διαβάζω πολλά πράγματα.Θεωρώ τον εαυτό μου ακόμα άπειρο να δώσει συμβουλές.Απο τότε που γράφτηκα στο φόρουμ έχω μάθει τόσες πληροφορίες που δεν μπορούσα να φανταστώ.Και έχω ακόμα δρόμο....μέχρι να δίνω και εγώ συμβουλές.Πάντως σας ευχαριστώ όλους!!!

Μπράβο παιδία....μακάρι όλοι να σκέφτονται σαν εσάς !!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Takis Εμφάνιση μηνυμάτων
...και πρεπει να ξερουμε οτι την προ γκαμπ εποχη, το χομπι ηταν σε μαυρα μεσανυχτα. Μετα το γκαμπ ξεκινησε ουσιαστικα να γινεται δουλεια και σημερα πολλοι εχουν πολυ ωραια ενυδρεια. Ακομα και καποιοι που σταματησαν να συμμετεχουν στο γκαμπ ή ενεργοποιουνται σε αλλα φορα.
Το μπραβο ανηκει στον Τολη πιο πολυ γι αυτο τον λογο. Γιατι με την επιμονη του ξεκινησε να γινεται κινηση ιντερνετικη στο θεμα των ενυδρειων.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-03-07, 08:45
Το avatar του χρήστη ΧρήστοςΠ
ΧρήστοςΠ Ο χρήστης ΧρήστοςΠ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Περιοχή: ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.305
Προεπιλογή

Καλημέρα και από εμένα .Αυτό είναι το πρώτο μου post και το κάνω εδώ ορμόμενος από τα λόγια των προηγούμενων παιδιών .Μπαίνω καθημερινά στο forum για πολλές ώρες και ρίχνω πολύ διάβασμα .Εδώ και 3 εβδομάδες στείνω ένα ενυδρείο 70λ και μου φαίνονται όλα βουνό αλλάμε πολύ διάβασμα μέσα από το forum πιστεύω να τα καταφέρω . Πιστεύω ότι θα γίνω ποιο ενεργό μέλος αφού στείσω το ενυδρείο μου και αποκτήσω ποιο πολλές εμπειρίες .

Φιλικά Χρήστος
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 17-03-07, 09:50
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Αλλη μια φορά συγχαρητήρια κι από μένα. Εύχομαι να γίνουν πιό πολλά τα ενεργά μέλη (γράφοντες και μη). Πιό πολλά άτομα πιο πολλές γνώσεις.
'Οσο για μένα που γράφω πολλά, άλλη μια φορά συγνώμη, αλλά είναι το ελάτωμά μου, και τώρα που βρήκα και το "συνάφι" μου, δυσκολεύομαι να συγκρατηθώ.
Ευχαριστώ που με δεχτήκατε στην παρέα σας!!!
Φιλικά
Λούσυ
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 17-03-07, 20:41
Το avatar του χρήστη Βασίλης Μαιόπουλος
Βασίλης Μαιόπουλος Ο χρήστης Βασίλης Μαιόπουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2007
Περιοχή: Βολος
Μηνύματα: 95
Προεπιλογή

απο αυτο το gab εχουν σοθει πολλα ατομα.ΜΠΡΑΒΟ
__________________
8-2-81 δεν ξεχνω
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Eκδρομή στην λίμνη Κερκίνη - Τι καλά περάσαμε george Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 34 31-05-06 08:37

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,16776 seconds with 15 queries