Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Άλλα ζώα

Άλλα ζώα Συζήτηση για άλλα κατοικίδια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 10-11-12, 23:52
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

πολυ κριματουλαχιστον εκανες οτι μπορουσες.αν το ιδιο το ειχε κανει και ο προηγουμενος αντι να το παει στον καδο,μπορει και να ειχε γλυτωσειτωρα δεν εχει σημασια εγινε.μου εχει τυχει κιεμενα μια φορα πολυ παλια με γατι,αλλα ητανε βαρια περιπτωση που δεν θελω να γραψω εδω,το μονο που μπορουσα να κανω ηταν να κατσω να το χαιδευω.απο τοτε μαλον μου εμεινε και δεν μπορω να κρατησω γατι,ενω παλιοτερα μικρος ειχα ενα σιαμ-αγκυρας(μισο-μισο).δεν τα μπορω πλεον δεν ξερω γιατι.αυτο που μετραει ειναι οτι εσυ (και μαλον κιεκεινο) ξερεις οτι προσπαθησες.
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 11-11-12, 00:04
Το avatar του χρήστη Despina
Despina Ο χρήστης Despina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-10-2011
Περιοχή: αμπελοκηποι
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klipitiklopos Εμφάνιση μηνυμάτων
Κριμα το γατουλακι, τουλαχιστον το προσπαθησες.
Δυστυχως μπορουμε ευκολα να παρουμε μια ζωη, αλλα δεν μπορουμε να χαρισουμε...
Το μονο ελπιδοφορο απο ολο αυτο, ειναι που ενας νεος ανθρωπος δειχνει τετοιες ευαισθησιες απεναντι σε μια ζωουλα ανημπορη.
Το εχω περασει και εγω, ειδικα στο σημειο που εγραψες οτι δεν συγκρατησες την περιγραφη του γιατρου, γιατι προσπαθουσες να συγκρατηθεις, με συγκινησες κατι μου θυμισες.
Δωσε μεσα απο αυτην την δυσαρεστη εμπειρια σου, μια υποσχεση στον εαυτο σου οτι και την επομενη φορα που θα βρεις ενα ζωακι που θα χρειαζεται βοηθεια θα το επαναλαβεις, και οτι εκεινη την φορα θα προλαβεις...
Ειναι σιγουρο οτι την επομενη φορα θα το επαναλαβω οπως και καθε επομενη φορα..
αλλα αυτες τις 2 μερες εχω "χαθει" λιγο.. δεν εχω συνηθισει να χανω ενα ζωακι και ποναει..
εχουν περασει πολλα απο τα χερια μου και ελαχιστα δεν αντεξαν ..
Αλλα οπως ειπες την επομενη φορα θα προλαβω..
Σ'ευχαριστω!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
κριμα, παντως αν αυτος που το αφησε ηταν δικο του πρεπει να ηταν μεγαλος καραγκιοζης... (για να μην πω τιποτα πιο βαρυ) Οταν δηλαδη ολα πανε μια χαρα ολα ειναι ενταξει, κι οταν παρουσιαζεται μια ασθενεια το πεταει στο δρομο...
Νικο υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ηταν δικο του.. απο εκεινο το σημειο περναω 4 φορες την μερα (σχολειο-φροντηστηριο) και δεν το ειχα δει ποτε ενω οι περισσοτερες γατες του παρκου μου ειναι γνωστες(και υγιείς)..συν της αλλης οποιος και να το εκανε ηταν πολυ ανεύθυνος διοτι μπορουσε να παρει στο λαιμο του αλλες δεκα ζωες..
__________________
Only in the darkness , you are able to see the stars.!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Despina : 11-11-12 στις 00:04 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 11-11-12, 00:11
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Despina Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν εχω συνηθισει να χανω ενα ζωακι και ποναει..

δεν εχεις χασει ποτε ψαρι?
γενικα οι περισσοτεροι ενυδρειοφιλοι εχουμε κανει πολυ κακες αρχες (ισως εγω να ειχα κανει απο τις χειροτερες) που προκαλεσα ολοκληρες γεννκτονιες μεχρι να καταλαβουμε οτι ο "ειδικος" του μαγαζιου που μας συμβουλευει ειναι πιο ασχετος απο μας
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 11-11-12, 00:14
Το avatar του χρήστη Despina
Despina Ο χρήστης Despina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-10-2011
Περιοχή: αμπελοκηποι
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
πολυ κριματουλαχιστον εκανες οτι μπορουσες.αν το ιδιο το ειχε κανει και ο προηγουμενος αντι να το παει στον καδο,μπορει και να ειχε γλυτωσειτωρα δεν εχει σημασια εγινε.μου εχει τυχει κιεμενα μια φορα πολυ παλια με γατι,αλλα ητανε βαρια περιπτωση που δεν θελω να γραψω εδω,το μονο που μπορουσα να κανω ηταν να κατσω να το χαιδευω.απο τοτε μαλον μου εμεινε και δεν μπορω να κρατησω γατι,ενω παλιοτερα μικρος ειχα ενα σιαμ-αγκυρας(μισο-μισο).δεν τα μπορω πλεον δεν ξερω γιατι.αυτο που μετραει ειναι οτι εσυ (και μαλον κιεκεινο) ξερεις οτι προσπαθησες.
καταλαβαινω τι λες .. οταν το χαιδευα δεν θα ξεχασω πως "μιλουσε" με τι παραπονο.. ασε που εχω την πολυ δελεαστική σκεψη να μην ξαναβγω απο το σπιτι γιατι δεν ξερω τι θα δω.. οπως και να μην δω αλλα ζωα για λιγο..
αλλα ειναι αδυνατον ηδη εχω κανονισει με τον σκυλακο μου αυριο να παμε να παιξουμε με κατι αδεσποτα σε ενα αλλο παρκο
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν εχεις χασει ποτε ψαρι?
γενικα οι περισσοτεροι ενυδρειοφιλοι εχουμε κανει πολυ κακες αρχες (ισως εγω να ειχα κανει απο τις χειροτερες) που προκαλεσα ολοκληρες γεννκτονιες μεχρι να καταλαβουμε οτι ο "ειδικος" του μαγαζιου που μας συμβουλευει ειναι πιο ασχετος απο μας
θες να τα ακουσεις τωρα!!
εχω χασει μερικους μονομαχους και χρυσοψαρα αλλα τοτε δεν ηξερα χαχα
εννουσα ζωακι που εχω βρει στο δρομο στα σκουπιδια και ολίγον τι στο μαυρο του το χαλι κτλ κτλ...
__________________
Only in the darkness , you are able to see the stars.!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Despina : 11-11-12 στις 00:14 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 11-11-12, 00:18
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ετσι ειναι η ζωη.συνεχιζεται.
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 11-11-12, 00:20
Το avatar του χρήστη Despina
Despina Ο χρήστης Despina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-10-2011
Περιοχή: αμπελοκηποι
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
ετσι ειναι η ζωη.συνεχιζεται.
Ακριβως....!
__________________
Only in the darkness , you are able to see the stars.!
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 11-11-12, 00:36
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Despina Εμφάνιση μηνυμάτων
εχω χασει μερικους μονομαχους και χρυσοψαρα αλλα τοτε δεν ηξερα χαχα
εμενα παντως ο πρωτος μου μονομαχος δραπετευσε μονος του απο το "ενυδρειο" (10-12 λιτρων) με τα 7 χρυσοψαρα, τα δυο κορρυ και το "γλυφτη" γιατι προφανως καταλαβε πως αν εμενε εκει μεσα θα ειχε κακο τελος, ετσι προτιμησε μια ηρωικη αυτοκτονια... (ταιριαζει με το χαρακτηρα αυτων των ψαριων)
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 11-11-12, 00:45
Το avatar του χρήστη Despina
Despina Ο χρήστης Despina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-10-2011
Περιοχή: αμπελοκηποι
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
εμενα παντως ο πρωτος μου μονομαχος δραπετευσε μονος του απο το "ενυδρειο" (10-12 λιτρων) με τα 7 χρυσοψαρα, τα δυο κορρυ και το "γλυφτη" γιατι προφανως καταλαβε πως αν εμενε εκει μεσα θα ειχε κακο τελος, ετσι προτιμησε μια ηρωικη αυτοκτονια... (ταιριαζει με το χαρακτηρα αυτων των ψαριων)
χαχα τουλαχιστον επεσε με αξιοπρεπεια
__________________
Only in the darkness , you are able to see the stars.!
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 16-11-12, 12:57
Το avatar του χρήστη amalia
amalia Ο χρήστης amalia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-02-2010
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 270
Προεπιλογή

Καλο ταξιδι στο μικρουλι... Να ειναι σιγουρη οτι ο Κεστης εκανε οτι ηταν ανθρωπινως δυνατο...

Δεσποινακι νιωθω πολυ αισιοδοξη οταν βλεπω μικρα παιδια σαν εσενα τοσο ευαισθητοποιημενα με τα ζωα... συνεχισε ετσι!
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 05-12-12, 00:42
Το avatar του χρήστη Despina
Despina Ο χρήστης Despina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-10-2011
Περιοχή: αμπελοκηποι
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από amalia Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλο ταξιδι στο μικρουλι... Να ειναι σιγουρη οτι ο Κεστης εκανε οτι ηταν ανθρωπινως δυνατο...

Δεσποινακι νιωθω πολυ αισιοδοξη οταν βλεπω μικρα παιδια σαν εσενα τοσο ευαισθητοποιημενα με τα ζωα... συνεχισε ετσι!
Νωρις το ειδα χεχε.. ευχαριστω παντως!!

Υ.Γ
Τι πανεμορφα σκυλια που εχεις !
__________________
Only in the darkness , you are able to see the stars.!
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 05-12-12, 11:06
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
κριμα, παντως αν αυτος που το αφησε ηταν δικο του πρεπει να ηταν μεγαλος καραγκιοζης... (για να μην πω τιποτα πιο βαρυ) Οταν δηλαδη ολα πανε μια χαρα ολα ειναι ενταξει, κι οταν παρουσιαζεται μια ασθενεια το πεταει στο δρομο...
nick74 ελα να δεις στον φιλοζωικο που ειμαι ποσα σκυλα ρατσας εχουμε για να καταλαβεις τι ειμαστε!!!
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 05-12-12, 11:16
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
κριμα, παντως αν αυτος που το αφησε ηταν δικο του πρεπει να ηταν μεγαλος καραγκιοζης... (για να μην πω τιποτα πιο βαρυ) Οταν δηλαδη ολα πανε μια χαρα ολα ειναι ενταξει, κι οταν παρουσιαζεται μια ασθενεια το πεταει στο δρομο...
αστα να πανε εδω καθε μηνα βρισκουμε γατακια σκυλακια μεσα σε σακουλες σκουπιδιων μεσα στους καδους,αλλα που θα μου παει καποια μερα θα πετυχω καποιον και θα φαει ολα τα σπασμενα αυτος.ΜΠΡΑΒΩ δεσποινα που παρολο το νεαρο της ηλικια σου εκανες αυτο που επρεπε και ενα ΜΠΡΑΒΩ στον κτηνιατρο που εκτος την βοηθεια και την προσπαθεια δεν σου χρεωσε τιποτα.οσο για το γατακι τι να πω λυπαμε αλλα καμια φορα ετσι ειναι τα πραγματα μην στεναχωριεσε εκανες οτι μπορουσες και το ποιο σημαντικο οτι του προσφερες βοηθεια οταν κανενας δεν το κανε.
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 05-12-12, 12:17
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

Δεσποινα σου αξιζουν πολλα συγχαρητηρια και σε σενα και στους δικους σου που σε βοηθησαν!!!
παρ οτι το γατακι δεν τα καταφερε ,αισθανομαι αισιοδοξια οταν διαβαζω και ακουω για ανθρωπους που προσπαθουν να σωσουν ζωακια..πριν 5 μερες εχασα κ εγω ενα γατακι το οποιο το παλευαμε να το σωσουμε απο πριν ανοιξει τα ματακια του..
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 05-12-12, 14:13
Το avatar του χρήστη Despina
Despina Ο χρήστης Despina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-10-2011
Περιοχή: αμπελοκηποι
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eimaste aR21rwstoi Εμφάνιση μηνυμάτων
nick74 ελα να δεις στον φιλοζωικο που ειμαι ποσα σκυλα ρατσας εχουμε για να καταλαβεις τι ειμαστε!!!
σε ποια φιλοζωικη εισαι??
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maxmike Εμφάνιση μηνυμάτων
αστα να πανε εδω καθε μηνα βρισκουμε γατακια σκυλακια μεσα σε σακουλες σκουπιδιων μεσα στους καδους,αλλα που θα μου παει καποια μερα θα πετυχω καποιον και θα φαει ολα τα σπασμενα αυτος.ΜΠΡΑΒΩ δεσποινα που παρολο το νεαρο της ηλικια σου εκανες αυτο που επρεπε και ενα ΜΠΡΑΒΩ στον κτηνιατρο που εκτος την βοηθεια και την προσπαθεια δεν σου χρεωσε τιποτα.οσο για το γατακι τι να πω λυπαμε αλλα καμια φορα ετσι ειναι τα πραγματα μην στεναχωριεσε εκανες οτι μπορουσες και το ποιο σημαντικο οτι του προσφερες βοηθεια οταν κανενας δεν το κανε.
και εδω και παντου τα ιδια χαλια ειναι!!! ελπιζω να πιασεις εναν πραγματικα.. οσο ατυχη ειμαι εγω στο να τον πιασω τοσο τυχερος να εισαι εσυ!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evina Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεσποινα σου αξιζουν πολλα συγχαρητηρια και σε σενα και στους δικους σου που σε βοηθησαν!!!
παρ οτι το γατακι δεν τα καταφερε ,αισθανομαι αισιοδοξια οταν διαβαζω και ακουω για ανθρωπους που προσπαθουν να σωσουν ζωακια..πριν 5 μερες εχασα κ εγω ενα γατακι το οποιο το παλευαμε να το σωσουμε απο πριν ανοιξει τα ματακια του..
πριν 6-7 χρονια ειχα βρει κατι γατακια στα σκουπιδια αλλα τρομοκρατήθηκα λογω ηλικιας και το μονο που εκανα ηταν να τα βγαλω απο τον καδο και να ανοιξω την σακουλα να μην σκασουν.. απο τοτε το μετανιώνω!!!! τωρα ειμαι ετοιμη οταν ξαναπετυχω κατι παρομιο που δεν το ευχομαι..γιατι οταν το γατακι ειναι τοσο μωρο ειναι πολυ δυσκολο να ζησει δυστυχως.. λυπαμαι που το εχασες.. αλλα χιλια μπραβο που προσπαθησες!
__________________
Only in the darkness , you are able to see the stars.!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Despina : 05-12-12 στις 14:13 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ψαχνω για γατακι HLIASKR Άλλα ζώα 23 03-01-11 12:44
μπορειτε να φτιαξετε το σπασμενο λινκ....??? klaz Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 2 20-04-07 16:12
σπασμενο κοχυλι στο υποστρωμα και τωρα???!! m0rphy Αρχάριοι γλυκού νερού 8 20-07-05 00:06
σπασμενο θερμομετρο griffin_23 Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 4 08-07-04 01:05

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07867 seconds with 14 queries