Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων

Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων Συζήτηση για το στήσιμο και την διακόσμηση κοινωνικών ενυδρείων, προτάσεις για "σωστούς" συνδυασμούς ψαριών για τον αρχάριο και όχι μόνο

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-01-15, 10:02
tolee Ο χρήστης tolee δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-09-2013
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή μαύρο χαλικι

Καλημερα, χρονια πολλά και καλή χρονιά σε όλους....
λοιπόν ψάχνω να νρω μαύρο ψιλοκοκο χαλίκι, αλλα σε γνωστή αλυσίδα πετσοπ που πήγα είχαν μονό 10λίτρη συσκευασία. ... υπάρχεί πιθανότητα να βρω μικρότερή συσκευασία ή χύμα κάπου (Αθηνα είμαι)?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-01-15, 10:51
Το avatar του χρήστη aquadann
aquadann Ο χρήστης aquadann δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-04-2014
Περιοχή: Αττική - Νότια
Μηνύματα: 59
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tolee Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα, χρονια πολλά και καλή χρονιά σε όλους....
λοιπόν ψάχνω να νρω μαύρο ψιλοκοκο χαλίκι, αλλα σε γνωστή αλυσίδα πετσοπ που πήγα είχαν μονό 10λίτρη συσκευασία. ... υπάρχεί πιθανότητα να βρω μικρότερή συσκευασία ή χύμα κάπου (Αθηνα είμαι)?
έχει εδώ (στην σελιδα δεν εχει δειγμα) μπορεί να σου πέφτει λίγο μακριά, απλά έχει μαύρο χαλίκι πολυ ψιλό σαν αμμος ειναι) και υπάρχει σε συσκευασία μόνο των 10 κιλών αλλά η τιμή είναι γύρω στα 8 ευρώ και συμφέρει.

Έχω ψωνίσει αρκετές φορές απο κει το συγκεκιμενο υλικό και ειδικα το μαυρο θέλει λίγο πλύσιμο, δεν βγάζει την μαυίλα που βγάζουν τα άλλα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-01-15, 10:52
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.373
Προεπιλογή

δες εδώ http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=77950
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-01-15, 11:00
tolee Ο χρήστης tolee δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-09-2013
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aquadann Εμφάνιση μηνυμάτων
έχει εδώ (στην σελιδα δεν εχει δειγμα) μπορεί να σου πέφτει λίγο μακριά, απλά έχει μαύρο χαλίκι πολυ ψιλό σαν αμμος ειναι) και υπάρχει σε συσκευασία μόνο των 10 κιλών αλλά η τιμή είναι γύρω στα 8 ευρώ και συμφέρει.

Έχω ψωνίσει αρκετές φορές απο κει το συγκεκιμενο υλικό και ειδικα το μαυρο θέλει λίγο πλύσιμο, δεν βγάζει την μαυίλα που βγάζουν τα άλλα.
στην ιδια τιμη περιπου το βρισκω και σε πετσοπ, και στην ιδια συσκευασια.... απλως ελεγα μηπως μπορω να βρω καπου μικροτερη συσκευασια γιατι θελω λιγο, 10 κιλα ειναι πολυ
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 08-01-15, 11:08
Το avatar του χρήστη no_name
no_name Ο χρήστης no_name δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-09-2013
Περιοχή: .....
Μηνύματα: 839
Προεπιλογή

Καλημέρα... εάν είσαι κοντά στον Γέρακα πέρνα να σου δώσω!!!
__________________
Όταν με βγάζετε φωτογραφίες μη μου λέτε: "κοίτα το πουλάκι"
Σε όλες έχω βγει με κατεβασμένο το κεφάλι
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 08-01-15, 13:07
Το avatar του χρήστη korasidikos
korasidikos Ο χρήστης korasidikos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 24-04-2012
Περιοχή: αθηνα κεντρο-αγιος Παντελεημων-λουτρα αιδηψου
Μηνύματα: 1.393
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tolee Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα, χρονια πολλά και καλή χρονιά σε όλους....
λοιπόν ψάχνω να νρω μαύρο ψιλοκοκο χαλίκι, αλλα σε γνωστή αλυσίδα πετσοπ που πήγα είχαν μονό 10λίτρη συσκευασία. ... υπάρχεί πιθανότητα να βρω μικρότερή συσκευασία ή χύμα κάπου (Αθηνα είμαι)?
κανε ενα τηλεφωνο εδω εχω παρει προσφατα!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 08-01-15, 13:52
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από korasidikos Εμφάνιση μηνυμάτων
κανε ενα τηλεφωνο εδω εχω παρει προσφατα!
Καλημέρα Σπύρο, τις γκρι κροκάλες γρανίτη που έχω στο ενυδρείο Tanganyika κι έχω αγοράσει 0,80€ περίπου στο ίδιο σημείο πουλάνε το βότσαλο του είδους 17€ το 25κιλο και ξέρεις πολύ καλά γιατί στις έχω δείξει στον ’’φίλο’’ μας τον Σταύρο ’’ΑΒΥΣΣΟΣ’’ που τα πουλάει 8,40€ το κιλό. Σφάζει δηλαδή και την τελευταία φορά που τον επισκεφτήκαμε μου δήλωσε μπροστά σ’ εσένα κι έναν άλλο φίλο συνχομπίστα ’’’Εγώ δεν έχω φίλους εδώ μέσα, είμαι επιχειρηματίας’’. Γιατί λοιπόν τον συστήνεις ;;;;;;;;;;;;

http://www.antemisaris.gr/Uploads/Im...b9-enlarge.jpg

Υ.Γ. Έχω μάθει ότι ψάχνει από που βρίσκω την χαλαζιακή άμμο που πουλάω γιατί εκείνος δεν εμπορεύεται Carat 6 και δείχνει σε άτομα φυλλάδια ότι τα κατάφερε και το ανακάλυψε αλλά αν ήταν μαγαζί που με προμηθεύει θα το δημοσίευα μόνος μου για να παίρνουν όλοι από εκεί φτηνή χαλαζιακή άμμο Carat 6!!!!!!!!!!!!!!!

http://youtu.be/KL4HaiV6FwA
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 08-01-15, 14:58
Το avatar του χρήστη no_name
no_name Ο χρήστης no_name δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-09-2013
Περιοχή: .....
Μηνύματα: 839
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROS_AFRICANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα Σπύρο, τις γκρι κροκάλες γρανίτη που έχω στο ενυδρείο Tanganyika κι έχω αγοράσει 0,80€ περίπου στο ίδιο σημείο πουλάνε το βότσαλο του είδους 17€ το 25κιλο και ξέρεις πολύ καλά γιατί στις έχω δείξει στον ’’φίλο’’ μας τον Σταύρο ’’ΑΒΥΣΣΟΣ’’ που τα πουλάει 8,40€ το κιλό. Σφάζει δηλαδή και την τελευταία φορά που τον επισκεφτήκαμε μου δήλωσε μπροστά σ’ εσένα κι έναν άλλο φίλο συνχομπίστα ’’’Εγώ δεν έχω φίλους εδώ μέσα, είμαι επιχειρηματίας’’. Γιατί λοιπόν τον συστήνεις ;;;;;;;;;;;; Καλά κάνει και δεν έχει φίλους γιατί είναι απλά επιχειρηματίας... έχει έξοδα και πρέπει να βγάλει κάποιο κέρδος.

http://www.antemisaris.gr/Uploads/Im...b9-enlarge.jpg

Υ.Γ. Έχω μάθει ότι ψάχνει από που βρίσκω την χαλαζιακή άμμο που πουλάω γιατί εκείνος δεν εμπορεύεται Carat 6 και δείχνει σε άτομα φυλλάδια ότι τα κατάφερε και το ανακάλυψε αλλά αν ήταν μαγαζί που με προμηθεύει θα το δημοσίευα μόνος μου για να παίρνουν όλοι από εκεί φτηνή χαλαζιακή άμμο Carat 6!!!!!!!!!!!!!!!

http://youtu.be/KL4HaiV6FwA
Εγώ θέλω να πάρω Carat 6, θα μου πεις από που παίρνεις να πάω και εγώ ή απλά θες να το έχεις μονοπώλιο για να βγάζεις (λέω εγώ τώρα) κάποιο κέρδος?
__________________
Όταν με βγάζετε φωτογραφίες μη μου λέτε: "κοίτα το πουλάκι"
Σε όλες έχω βγει με κατεβασμένο το κεφάλι
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 08-01-15, 15:33
Makrovoutis Ο χρήστης Makrovoutis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-01-2006
Περιοχή: Χαλάνδρι
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

Μια συμβουλή προς τους φίλους που αγοράζουν χαλαζιακή χύμα από μάντρες και μη ενυδριακά μαγαζιά. Τσεκάρετε και τεστάρετε την χαλαζιακή πριν αγοράσετε μεγάλη ποσότητα και την βάλετε στο ενυδρείο σας, αν ανεβάζει το PH του νερού, επηρεάζει τη σκληρότητα ,πόσο ουδέτερη ειναι η ακόμα και αν τσιμεντώνει όταν βυθιστεί μέσα στο νερό μετά από μερικές μέρες.
Ομιλώ ως παθών !
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 08-01-15, 22:04
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Makrovoutis Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια συμβουλή προς τους φίλους που αγοράζουν χαλαζιακή χύμα από μάντρες και μη ενυδριακά μαγαζιά. Τσεκάρετε και τεστάρετε την χαλαζιακή πριν αγοράσετε μεγάλη ποσότητα και την βάλετε στο ενυδρείο σας, αν ανεβάζει το PH του νερού, επηρεάζει τη σκληρότητα ,πόσο ουδέτερη ειναι η ακόμα και αν τσιμεντώνει όταν βυθιστεί μέσα στο νερό μετά από μερικές μέρες.
Ομιλώ ως παθών !
Εγώ Γιώργο επειδή σε έχω μοιριστεί πως το παίζεις από τότε που ανέβασες ποστ για συνάντηση στο σπίτι σου 2 μέρες μετά τη συνάντηση που είχε γίνει κι ενώ είχαμε ακόμα μπροστά μας 1 μήνα.
Εγώ όταν έκανα έλεγχο αγοράς για διάφορα ενυδρειακά έψαχνα και για άμμο για τα ενυδρεία μου τυχαία σε κάποιο μαγαζί γνώρισα κάποιο κύριο με όλη τη σημασία της λέξης - εν αντιθέση με σένα που δείχνεις άλλα με την πονηριά που δείχνεις και τα υπονοούμενα που αφήνεις - που ασχολείτε με στησίματα και συντηρήσεις τεράστιων ενυδρείων και μου έκανε την πρόταση να πάρω λευκή ή μπεζ προς 7€ / 5κιλο ή μαύρη προς 16€ / 5κιλο αφού πρώτα με ρώτησε και του είπα για τα συνολικά λίτρα που έχω!!!!!! Για εμένα πήρα την 1η φορά 50 5κιλα και μετά του ζήτησα να μου φέρει για φίλους και μου είπε ακριβώς: ’’σε παρακαλώ μην δώσεις το τηλέφωνο μου σε κανένα,ούτε μπορώ να τα μοιράζω σαν να είμαι διανομέας . Όταν θέλεις να βοηθήσεις κάποιον κάντο μόνος σου.’’ Δεν είναι η δουλειά του ανθρώπου αυτή,ούτε έχει μαγαζί γιατί αν είχε φυσικά και θ’ ανέβαζα ποστ το όνομα του μαγαζιού που πουλά φτηνότερα απ’ όλους τους άλλους Carat 6 ακόμα και από τα φιλικά μαγαζιά του φόρουμ. Εν τελει Γιωργάκη πήγαινε να βρεις Carat 6 κι αν τη βρεις φθηνότερα πες μας!!!!!!!!!!!!!!!

Και πες μου και κάτι εσένα σ’ έβαλε ο Τσιπάς δικηγόρο του ή το φόρουμ moderator ( που λαχταράς να γίνεις );;;;;;;;;;
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 08-01-15, 22:41
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROS_AFRICANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα Σπύρο, τις γκρι κροκάλες γρανίτη που έχω στο ενυδρείο Tanganyika κι έχω αγοράσει 0,80€ περίπου στο ίδιο σημείο πουλάνε το βότσαλο του είδους 17€ το 25κιλο και ξέρεις πολύ καλά γιατί στις έχω δείξει στον ’’φίλο’’ μας τον Σταύρο ’’ΑΒΥΣΣΟΣ’’ που τα πουλάει 8,40€ το κιλό. Σφάζει δηλαδή και την τελευταία φορά που τον επισκεφτήκαμε μου δήλωσε μπροστά σ’ εσένα κι έναν άλλο φίλο συνχομπίστα ’’’Εγώ δεν έχω φίλους εδώ μέσα, είμαι επιχειρηματίας’’. Γιατί λοιπόν τον συστήνεις ;;;;;;;;;;;;

http://www.antemisaris.gr/Uploads/Im...b9-enlarge.jpg

Υ.Γ. Έχω μάθει ότι ψάχνει από που βρίσκω την χαλαζιακή άμμο που πουλάω γιατί εκείνος δεν εμπορεύεται Carat 6 και δείχνει σε άτομα φυλλάδια ότι τα κατάφερε και το ανακάλυψε αλλά αν ήταν μαγαζί που με προμηθεύει θα το δημοσίευα μόνος μου για να παίρνουν όλοι από εκεί φτηνή χαλαζιακή άμμο Carat 6!!!!!!!!!!!!!!!

http://youtu.be/KL4HaiV6FwA
@Πέτρο αρχίζω και σκέφτομαι πως μερικά πράγματα πλέον δεν γράφονται τυχαία

Ξεκινάει ενα θέμα κι όταν ποστάρεις, επιδιώκεις να το κάνεις μπου@@@λο!

Δεν το ξέρω τον Σταύρο,ουτε κολλητός μου ειναι, το ιδιο φυσικά και εσυ
Ουτε τον συνήγορο του θα κάνω
Ούτε όμως ξέρω πολλους "επιχειρηματίες" οι οποιοι βάζουν 40% περισσότερα ψάρια σε μια παραγγελία, επειδή είδε μικρά τα ψάρια και φοβήθηκε μήπως υπάρχουν πολλές απώλειες

Ουτε κολλητός του Γιώργου ειμαι - που τον προσβαλεις στο παραπάνω ποστ, ουτε δικηγόρο χρειάζεται κανεις μας εδώ μέσα

Σταμάτα επιτέλους να γ#%ας κάθε θέμα στο οποίο θέλεις να θάψεις άλλους και στο οποίο μας πρήξεις τα @@, με την Carat ΣΟΥ!

Αν γράφεις με σκοπό να βοηθήσεις συγχομπίστες, άσε τους γρίφους και τις εξυπνάδες και γράφε καθαρά!
Αν γράφεις για να πουλήσεις μουρη, καλύτερα να μην το συνεχίσω

Και ΟΧΙ αυτή τη φορά δεν ζητάω συγνώμη από κανεναν για το συγκεκριμενο ποστ, γιατι πλεον με εβγαλες απ τα ρουχα μου, με τον τρόπο που προσβάλεις άλλους και προωθείς την Carat σου!

Πουλα την, τη ριμάδα να ησυχάσουμε...
Κι αν δεν την πουλήσεις πέτα την στο ποτάμι... ή φάτη την!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROS_AFRICANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ Γιώργο επειδή σε έχω μοιριστεί πως το παίζεις από τότε που ανέβασες ποστ για συνάντηση στο σπίτι σου 2 μέρες μετά τη συνάντηση που είχε γίνει κι ενώ είχαμε ακόμα μπροστά μας 1 μήνα.
Εγώ όταν έκανα έλεγχο αγοράς για διάφορα ενυδρειακά έψαχνα και για άμμο για τα ενυδρεία μου τυχαία σε κάποιο μαγαζί γνώρισα κάποιο κύριο με όλη τη σημασία της λέξης - εν αντιθέση με σένα που δείχνεις άλλα με την πονηριά που δείχνεις και τα υπονοούμενα που αφήνεις - που ασχολείτε με στησίματα και συντηρήσεις τεράστιων ενυδρείων και μου έκανε την πρόταση να πάρω λευκή ή μπεζ προς 7€ / 5κιλο ή μαύρη προς 16€ / 5κιλο αφού πρώτα με ρώτησε και του είπα για τα συνολικά λίτρα που έχω!!!!!! Για εμένα πήρα την 1η φορά 50 5κιλα και μετά του ζήτησα να μου φέρει για φίλους και μου είπε ακριβώς: ’’σε παρακαλώ μην δώσεις το τηλέφωνο μου σε κανένα,ούτε μπορώ να τα μοιράζω σαν να είμαι διανομέας . Όταν θέλεις να βοηθήσεις κάποιον κάντο μόνος σου.’’ Δεν είναι η δουλειά του ανθρώπου αυτή,ούτε έχει μαγαζί γιατί αν είχε φυσικά και θ’ ανέβαζα ποστ το όνομα του μαγαζιού που πουλά φτηνότερα απ’ όλους τους άλλους Carat 6 ακόμα και από τα φιλικά μαγαζιά του φόρουμ. Εν τελει Γιωργάκη πήγαινε να βρεις Carat 6 κι αν τη βρεις φθηνότερα πες μας!!!!!!!!!!!!!!!

Και πες μου και κάτι εσένα σ’ έβαλε ο Τσιπάς δικηγόρο του ή το φόρουμ moderator ( που λαχταράς να γίνεις );;;;;;;;;;
Το "ΟΤΙ ΝΑ' ΝΑΙ" ...στο πιάτο σας!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ChocolatePuma : 08-01-15 στις 22:41 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 08-01-15, 22:41
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Βρε Πέτρο,τί πράγματα είναι αυτά;Θα μπορούσες απλά να ποστάρεις την πρόταση σου, χωρίς όλα τα υπόλοιπα.Ο καθένας πουλάει όσο θέλει.Ποστάρεις εσύ και την δική σου πρόταση και τελος.Όλα τα αλλα δεν χρειάζονται.Τα αλλα για δήθεν φιλικά μαγαζιά του φόρουμ απλά τα αφήνω ασχολιαστα,όπως επίσης και για τον Γιώργο που 2-3 φορές έχω δει στην ζωή μου.Να τονίσω ότι ΔΕΝ ειμαι δικηγόρος του Σταυρού ή του Γιωργου,απλά με ενόχλησε ιδιαίτερα ο τρόπος σου.Και ξέρεις γιατί;Γιατί φίλε Πέτρο εμείς είμαστε το φόρουμ...
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 08-01-15, 22:59
Το avatar του χρήστη no_name
no_name Ο χρήστης no_name δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-09-2013
Περιοχή: .....
Μηνύματα: 839
Προεπιλογή

Την απάντηση μου θα στην δώσω σε κάποια συνάντηση... και ο λόγος είναι ότι άμα ξεκινήσω να σου απαντάω με βλέπω με μόνιμο ΜΠΑΝ από την πρώτη λέξη
__________________
Όταν με βγάζετε φωτογραφίες μη μου λέτε: "κοίτα το πουλάκι"
Σε όλες έχω βγει με κατεβασμένο το κεφάλι
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 08-01-15, 23:11
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: Άνω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Ας ηρεμησουν τα πνευματα και να μεινει εδω το θεμα, για να μην κλειδωσει.

Οτι θελει ο καθενας μπορει να το λυσει σε προσωπικο επιπεδο απο κοντα, γιατι και η υπομονη καποια στιγμη εξαντλειται.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 09-01-15, 11:30
Devilsnake Ο χρήστης Devilsnake δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-12-2002
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 69
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Devilsnake
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROS_AFRICANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα Σπύρο, τις γκρι κροκάλες γρανίτη που έχω στο ενυδρείο Tanganyika κι έχω αγοράσει 0,80€ περίπου στο ίδιο σημείο πουλάνε το βότσαλο του είδους 17€ το 25κιλο και ξέρεις πολύ καλά γιατί στις έχω δείξει στον ’’φίλο’’ μας τον Σταύρο ’’ΑΒΥΣΣΟΣ’’ που τα πουλάει 8,40€ το κιλό.
Τιμή πώλησης 2.50€/κ μιας ΚΑΙ εγώ αγοράζω 0.80 χωρίς ΦΠΑ και με μεταφορικά δικά μου. Δεν ξέρω που είδες το 8.40€ (ανακρίβεια)




Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROS_AFRICANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Σφάζει δηλαδή και την τελευταία φορά που τον επισκεφτήκαμε μου δήλωσε μπροστά σ’ εσένα κι έναν άλλο φίλο συνχομπίστα ’’’Εγώ δεν έχω φίλους εδώ μέσα, είμαι επιχειρηματίας’’.
Φίλους σαν εσένα που προωθούν τον εαυτό τους σε βάρος του μαγαζιού μου δεν έχω και δεν θέλω και στο έχω εξηγήσει κατ’ ιδίαν για να μην λες ότι το λέω πίσω από την πλάτη σου.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROS_AFRICANOS Εμφάνιση μηνυμάτων

Και πες μου και κάτι εσένα σ’ έβαλε ο Τσιπάς δικηγόρο του ή το φόρουμ moderator ( που λαχταράς να γίνεις );;;;;;;;;;
Είμαι στο φόρουμ αυτό από τις πρώτες μέρες που άνοιξε και δεν έχω χρειαστεί μέχρι τώρα δικηγόρο, όπως φαίνετε όμως αν συνεχίσεις να λες ανακρίβειες για την επιχείρηση μου ίσως να χρειαστώ.


Ελπίζω να μην χρειαστεί να επανέλθω στο θέμα, ευχαριστώ πολύ και πάλι το φόρουμ για το βήμα που μου δίνει.


Καλη χρονιά (καλά αρχίσαμε)
__________________
Ενυδρεια - Τροπικά ψάρια - Τροφές Ψαριών
Γ' Σεπτεμβρίου 118 & Δεριγνύ 24, Πλ.Βικτωρίας
210 - 8838334 abyssos@otenet.gr
www.abyssos.gr
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 09-01-15, 11:49
tolee Ο χρήστης tolee δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-09-2013
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή

εσπειρα τον πανικο παλι....

παιδια ηρεμα, δεν υπαρχει λογος...

κι επισης φιλε πετρο, η απαντηση σου ηταν τελειως οφτοπικ και θα σε παρακαλουσα να μην ξανακατηγορησεις καποιον χωρις λογο σε δικο μου τοπικ....

απο κει και περα, χαλικι βρηκα και πηρα, ευχαριστω οσους ενδιαφερθηκαν
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 09-01-15, 14:36
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: Άνω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tolee
εσπειρα τον πανικο παλι....

παιδια ηρεμα, δεν υπαρχει λογος...

κι επισης φιλε πετρο, η απαντηση σου ηταν τελειως οφτοπικ και θα σε παρακαλουσα να μην ξανακατηγορησεις καποιον χωρις λογο σε δικο μου τοπικ....

απο κει και περα, χαλικι βρηκα και πηρα, ευχαριστω οσους ενδιαφερθηκαν
Εσυ δεν φταις καθολου, μην ανησυχεις.

Περι offtopic και προσωπικων επιθεσεων, η δικη μου υπομονη αλλα και της συντονιστικης ομαδας (οπως καταλαβαινω), να ενημερωσω οτι τελειωσε. Last chance και οποιος καταλαβε, καταλαβε. Αλλη ευκαιρια δεν εχει.

Το φορουμ ειναι χωρος γνωσης και συζητησης για το χομπι, για οποιον ενδιαφερεται. Οτιδηποτε αλλο, δεν εχει χωρο.

Καλημερες απο εμενα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Μαύρο στίγμα. achisael Χρυσόψαρα: Ασθένειες - Θεραπείες 8 17-01-11 00:00
Μαύρο φόντο.Αξίζει? pavlos1988 Αρχάριοι γλυκού νερού 19 18-11-10 18:31
Μαύρο ψιλόκοκκο χαλίκι kostas_dimi_xapsas Γλυκό νερό - Γενικά 8 17-03-09 07:44
Μαύρο χάλι!!! epistimon Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 14 18-12-05 13:45

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07542 seconds with 13 queries