Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Φωτογραφία > Φωτογραφίες μελών

Φωτογραφίες μελών Για συζήτηση όσον αφορά το φωτογραφικό τους μέρος

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-02-11, 22:10
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή macro φακος και οι πρωτες φωτο μου

καλησπερα!!! οπως λεει και ο τιτλος πριν λιγες μερες πηρα τον macro φακο για την μηχανη μου και την κυριακη εκανα τις πρωτες δοκιμες...
σχολια , παρατηρησεις δεκτες...





































__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-02-11, 22:19
Το avatar του χρήστη ραφαηλ10
ραφαηλ10 Ο χρήστης ραφαηλ10 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-05-2010
Περιοχή: Δραμα
Μηνύματα: 642
Προεπιλογή

Δεν ξερω και πολλα αλλα δεν εχω λογια....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-02-11, 22:26
Το avatar του χρήστη kwstas_original
kwstas_original Ο χρήστης kwstas_original δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-11-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.672
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kwstas_original Send a message via Skype™ to kwstas_original
Προεπιλογή

Οταν ανεβει και παλι ο τουρισμος να σε δω τι θα τραβας...
Η παπια τα σπαει!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-02-11, 22:27
Το avatar του χρήστη dimitrisemm
dimitrisemm Ο χρήστης dimitrisemm δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-03-2010
Περιοχή: Βέροια
Μηνύματα: 112
Προεπιλογή

Δεν κατεχω κ εγω πολλα αλλα εμεινα αφωνος . ποσο εχει μια τετοια μηχανη;;;;;
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-02-11, 22:30
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

παιδια σας ευχαριστω... δεν το εχω καλα αλλα το παλευω!!
οσο για την τιμη, για να καταλαβεις ο φακος εχει πιο ακριβα απο την μηχανη....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-02-11, 22:35
Το avatar του χρήστη ραφαηλ10
ραφαηλ10 Ο χρήστης ραφαηλ10 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-05-2010
Περιοχή: Δραμα
Μηνύματα: 642
Προεπιλογή

Ποσο εχει δηλαδη βρε αδερφε...?μπορει αυριο μεθαυριο να κανουμε και εμεις καμια αποπιρρα...λεμε τωρα...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-02-11, 22:54
Το avatar του χρήστη fotis_k
fotis_k Ο χρήστης fotis_k δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2008
Περιοχή: athina
Μηνύματα: 504
Προεπιλογή

Πολυ ωραιες ο φωτογραφιες σου.Να σε ρωτησω κατι..Οι μακρο δεν ειναι μονο για πολυ κοντινες ληψεις?Το λεω γιατι η φωτογραφια με την παπια ειναι σχετικα μακρινη.Επισης οι φωτογραφιες σου ειναι πολυ καθαρες.Παιζει σ αυτο ρολο ο φακος?
__________________
Φιλικα Φώτης!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-02-11, 23:15
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

παιδια μιας και ρωτατε η μηχανη εχει γυρο στα 600 ευρω
ο φακος αυτος που εβγαλα τις φωτο εχει γυρο στα 800 ευρω
+ διαφορα αλλα που ισως χρειαζονται πολλες φορες...
ο macro φακος ειναι για πολυ κοντινες ληψεις που θελουμε την λεπτομερια αλλα τραβανε το ιδιο καλα και μακρυνες φωτο, συνηθος προσωπα...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-02-11, 00:51
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Οι macro οντως τραβανε και θαυμασια πορτραιτα
Θαναση, δινε τα στοιχεια των φωτογραφιων για να μπορεσουν να σε βοηθησουν οι γνώστες.
Να θυμασαι οτι οι macro θελουν πολυ καλο φωτισμο, κλειστο διαφραγμα (για καλυτερο DOF) και υψηλη ταχυτητα κλειστρου.
Για αρχη πολυ καλες οι φωτο αλλα οταν τον μαθεις, πραγματικα θα δεις οτι θα τον λατρεψεις αυτον το φακο.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-02-11, 10:04
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι macro οντως τραβανε και θαυμασια πορτραιτα
Θαναση, δινε τα στοιχεια των φωτογραφιων για να μπορεσουν να σε βοηθησουν οι γνώστες.
Να θυμασαι οτι οι macro θελουν πολυ καλο φωτισμο, κλειστο διαφραγμα (για καλυτερο DOF) και υψηλη ταχυτητα κλειστρου.
Για αρχη πολυ καλες οι φωτο αλλα οταν τον μαθεις, πραγματικα θα δεις οτι θα τον λατρεψεις αυτον το φακο.
σε ευχαριστω φιλε για τα καλα σου λογια.
για τον φωτισμο , διαφραγμα και κλειστρο, θα τα μαθω, ειναι οι πρωτες φωτο.
το δυσκολο η αληθεια ειναι το IS το οποιο δεν υπαρχει σε καμια εταιρια στον φακο που πηρα.
οι φωτο να αναφερω οτι ειναι τραβηγμενες στο χερι, χωρις τριποδο οποτε καταλαβαινεις πως γινετε λιγο πιο δυσκολο.
οσο για τον φακο τον λατρεψα απο τωρα...
στις επομενες φωτο θα γραφω και πως τραβιχτηκαν...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Να θυμασαι οτι οι macro θελουν πολυ καλο φωτισμο
πες μου κατι φιλε μου, οταν λες καλο φωτισμο, σε εξωτερικο χωρο να βαζω και το εξωτερικο φλας???
ειχα ενεργοποιησει τις μηχανης να αναβει παντα, γιατι στην αρχη δεν αναβε...
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanasis76 : 16-02-11 στις 10:04 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 16-02-11, 15:37
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Σε εξωτερικο χωρο, το απευθειας ηλιακο φως συνηθως ειναι αρκετο. Σε πολυ κοντινα θεματα ομως οπως λουλουδια, μικρα εντομα κλπ εγω χρησιμοποιω και το εξ. φλας. Με πολυ φως μπορω ετσι να κλεισω τερμα το διαφραγμα (f 22) και με ταχυτητα στο μεγιστο (aperture speed 200) πετυχαινω το καλυτερο βαθος και καλυτερη εστιαση. Με τετοια ταχυτητα , ακομα και σε κινουμενα θεματα δεν χρειαζομαι τριποδο και το θεμα "παγωνει".

Μια ερωτηση εχω...εκανες καποια επεξεργασια στις φωτος σου;

Χαιρομαι που αυξανονται οι φωτογραφοι στην παρεα.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-02-11, 15:52
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε εξωτερικο χωρο, το απευθειας ηλιακο φως συνηθως ειναι αρκετο. Σε πολυ κοντινα θεματα ομως οπως λουλουδια, μικρα εντομα κλπ εγω χρησιμοποιω και το εξ. φλας. Με πολυ φως μπορω ετσι να κλεισω τερμα το διαφραγμα (f 22) και με ταχυτητα στο μεγιστο (aperture speed 200) πετυχαινω το καλυτερο βαθος και καλυτερη εστιαση. Με τετοια ταχυτητα , ακομα και σε κινουμενα θεματα δεν χρειαζομαι τριποδο και το θεμα "παγωνει".

Μια ερωτηση εχω...εκανες καποια επεξεργασια στις φωτος σου;

Χαιρομαι που αυξανονται οι φωτογραφοι στην παρεα.
καταλαβα για το θεμα του φλας και στην επομενη βολτα θα κανω δοκιμες...
επεξεργασια το μονο που ξερω να κανω ειναι μια αυτοματη διορθωση που κανει ενα ψευτο προγραμμα που εχω, κυριος στα χρωματα οσο εχω δει...
απο photoshop δεν εχω και δεν το ξερω καθολου...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 16-02-11, 16:14
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Για μενα , οσο σημαντικη ειναι η σωστη φωτογραφια, αλλο τοσο σημαντικη ειναι και η σωστη επεξεργασια.
Συνηθως τα προγραμματα που κανουν αυτοματη διορθωση, αποτυγχανουν στις macro και τις "σκληραινουν".
Ειναι μεγαλο κεφαλαιο και η μετεπειτα επεξεργασια λοιπον, αν και το ιδανικο ειναι να φτασει κανεις σε σημειο να μην χρειαζονται οι φωτος του καμια διορθωση.
Σωστη επεξεργασια ειναι αυτη που γινεται με μετρο και δεν αλλοιωνει , παραμορφωνει ή κανει την εικονα να μοιαζει ψευτικη.
Παλια με τις αναλογικες, αν δεν ειχες δικο σου σκοτεινο θαλαμο, πηγαινες το φιλμ για εμφανιση και επαιρνες τις φωτο τυπωμενες. Τα λαθη δεν συγχωρουνταν. Αυτο ηταν και καλο εν μερει γιατι αναγκαζοσουν να μαθεις καλυτερα τις ρυθμισεις και να δινεις προσοχη σε καθε φωτογραφια.
Σημερα ομως η ψηφιακη φωτογραφια δινει το πλεονεκτημα να μπορεις να διορθωνεις τα λαθη σου και να βελτιωνεις τις φωτος σου. Για μενα που ειμαι ερασιτεχνης, αυτο ειναι ενα μεγαλο αβανταζ που δεν θα το αφηνα ανεκμεταλλευτο
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 16-02-11, 16:22
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
ιδανικο ειναι να φτασει κανεις σε σημειο να μην χρειαζονται οι φωτος του καμια διορθωση.

αυτο λεω οσο καιρο ασχολουμε με την φωτο!!!!
θελω να εχω οτι μπορω και βγαζω εγω και να παλευω για κατι καλλητερο.
φαντασου η ξαδερφη μου ειναι φωτογραφος στην αθηνα και μαλωνουμε που δεν θελω να μου δειξει το photoshop....
παντα της λεω για εμενα φωτογραφος ειναι αυτος που στις φωτο του δεν βαζει τα προγραμματα να τις φτιαχνουν...
γι αυτο και σημερα εχουμε 500.000 φωτογραφους...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 16-02-11, 17:23
Το avatar του χρήστη prospathw
prospathw Ο χρήστης prospathw δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-11-2009
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 1.075
Προεπιλογή

Θαναση κι εγω μεχρι πριν λιγο καιρο ελεγα οτι λες κι εσυ. Πλεον ομως συμφωνω με τον Αλεξανδρο και γι αυτο αλλωστε τους τελευταιους 2 μηνες τραβαω σε RAW. Εχω σωσει αρκετες φωτο που μπορει να ηταν καμενες και να μην το εβλεπα στην οθονη της μηχανης λογω μεγεθους και ηλιου. Περα απο αυτο ομως μπορω να διορθωσω ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΛΑΘΗ που μπορει να κανω! Επισης οταν βλεπω αμεσα τις αλλαγες που κανω στη φωτο σε μια μεγαλη καθαρη οθονη μπορω να πετυχω με ακριβεια τις ρυθμισεις που θελω! Τελος προτεινω σε ολους οσους διορθωνουν και δεν πειραζουν τις φωτογραφιες τους να ριξουν μια ματια στο Lightroom!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 16-02-11, 20:15
Το avatar του χρήστη beat89
beat89 Ο χρήστης beat89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Ολλανδία
Μηνύματα: 1.451
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Παλια με τις αναλογικες, αν δεν ειχες δικο σου σκοτεινο θαλαμο, πηγαινες το φιλμ για εμφανιση και επαιρνες τις φωτο τυπωμενες. Τα λαθη δεν συγχωρουνταν. Αυτο ηταν και καλο εν μερει γιατι αναγκαζοσουν να μαθεις καλυτερα τις ρυθμισεις και να δινεις προσοχη σε καθε φωτογραφια.
Σημερα ομως η ψηφιακη φωτογραφια δινει το πλεονεκτημα να μπορεις να διορθωνεις τα λαθη σου και να βελτιωνεις τις φωτος σου. Για μενα που ειμαι ερασιτεχνης, αυτο ειναι ενα μεγαλο αβανταζ που δεν θα το αφηνα ανεκμεταλλευτο
Το προβλημα ειναι ομως να μην παρασυρομαστε κ δινουμε βαση στην επεξεργασια κ αφηνουμε τη φωτογραφια.Γιατι εκει ειναι που χανεις την μπαλα κ απο φωτογραφος γινεσαι γραφιστας.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 16-02-11, 23:30
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από beat89 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το προβλημα ειναι ομως να μην παρασυρομαστε κ δινουμε βαση στην επεξεργασια κ αφηνουμε τη φωτογραφια.Γιατι εκει ειναι που χανεις την μπαλα κ απο φωτογραφος γινεσαι γραφιστας.
εχεις δικιο. αυτο ειναι που ειπα πιο πανω με αλλα λογια...
το οτι οι φωτογραφοι εχουν γινει ποια αμετριτοι ειναι γιατι εμαθαν το φωτοσοπ και οχι τοσο την τεχνη της φωτογραφιας...

δεν λεω οτι δεν χρειαζεται το φωτοσοπ. αλλα εχω βαρεθει να βλεπω ψευτικες φωτογραφιες...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 17-02-11, 01:05
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 Εμφάνιση μηνυμάτων
εχεις δικιο. αυτο ειναι που ειπα πιο πανω με αλλα λογια...
το οτι οι φωτογραφοι εχουν γινει ποια αμετριτοι ειναι γιατι εμαθαν το φωτοσοπ και οχι τοσο την τεχνη της φωτογραφιας...

δεν λεω οτι δεν χρειαζεται το φωτοσοπ. αλλα εχω βαρεθει να βλεπω ψευτικες φωτογραφιες...
-Εμεις ομως δεν ειμαστε φωτογραφοι και πιθανοτατα ουτε θα γινουμε επαγγελματιες ποτε. Ερασιτεχνες χομπιστες ειμαστε που προσπαθουμε να βγαλουμε καλες φωτογραφιες και αν ενα προγραμμα μας βοηθαει να βελτιωσουμε τα λαθη μας, δεν βλεπω κατι κακο στο να το μαθουμε και να πειραματιστουμε.
- Και η επεξεργασια ειναι μορφη τεχνης κατα τη γνωμη μου. Μπορει ο τροπος που επεξεργαζεται καποιος τις φωτο , να τους δινει ενα προσωπικο υφος , ιδιαιτερο που να τις κανει αναγνωρισιμες.
-ακομα και στα ακρα να παει κανεις και να φτιαχνει ψευτικες εικονες, που να μοιαζουν με κατι, ή να ειναι αποψη, οπως για παραδειγμα να μοιαζει η φωτο με αφισα, ή pop art, ή ψευτικη οπως οι HDR και αυτο , αν σου αρεσει εσενα και θες να πειραματιστεις , ανοιγει νεους οριζοντες. Οποτε ειναι θεμα τι αρεσει στον καθενα. Καλως ή κακως η τεχνολογια εχει μπει για τα καλα και στην τεχνη και δεν θα ηθελα να προσπερασω , χωρις τουλαχιστον να δοκιμασω αν μου αρεσει.

Προσωπικες σκεψεις κανω, πανω σε θεματα που με εχουν απασχολησει.. ο καθενας εχει το ελευθερο να αποφασισει τι θεωρει σωστο ή οχι πανω στο θεμα της επεξεργασιας.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 17-02-11, 01:41
Το avatar του χρήστη beat89
beat89 Ο χρήστης beat89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Ολλανδία
Μηνύματα: 1.451
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
-Εμεις ομως δεν ειμαστε φωτογραφοι και πιθανοτατα ουτε θα γινουμε επαγγελματιες ποτε. Ερασιτεχνες χομπιστες ειμαστε που προσπαθουμε να βγαλουμε καλες φωτογραφιες και αν ενα προγραμμα μας βοηθαει να βελτιωσουμε τα λαθη μας, δεν βλεπω κατι κακο στο να το μαθουμε και να πειραματιστουμε.
- Και η επεξεργασια ειναι μορφη τεχνης κατα τη γνωμη μου. Μπορει ο τροπος που επεξεργαζεται καποιος τις φωτο , να τους δινει ενα προσωπικο υφος , ιδιαιτερο που να τις κανει αναγνωρισιμες.
-ακομα και στα ακρα να παει κανεις και να φτιαχνει ψευτικες εικονες, που να μοιαζουν με κατι, ή να ειναι αποψη, οπως για παραδειγμα να μοιαζει η φωτο με αφισα, ή pop art, ή ψευτικη οπως οι HDR και αυτο , αν σου αρεσει εσενα και θες να πειραματιστεις , ανοιγει νεους οριζοντες. Οποτε ειναι θεμα τι αρεσει στον καθενα. Καλως ή κακως η τεχνολογια εχει μπει για τα καλα και στην τεχνη και δεν θα ηθελα να προσπερασω , χωρις τουλαχιστον να δοκιμασω αν μου αρεσει.

Προσωπικες σκεψεις κανω, πανω σε θεματα που με εχουν απασχολησει.. ο καθενας εχει το ελευθερο να αποφασισει τι θεωρει σωστο ή οχι πανω στο θεμα της επεξεργασιας.
Οταν λεμε φωτογραφους δεν εννοουμε επαγγελματιες μονο αλλα κ ερασιτεχνες.Δεν διαφωνω με οσα λες απλα οταν το παρακανουμε με την τεχνολογια η φωτογραφια μετατρεπεται σε εικονα.Αλλο το ενα κ αλλο το αλλο.Σιγουρα με ολα πρεπει να πειραματιστουμε αλλα θα πρεπει να θεσουμε καποια ορια στον εαυτο μας,που αυτο ποικιλει αναλογα του τι ζηταει ο καθενας.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 01-04-11, 00:10
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Απλα super......!
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 01-04-11, 00:33
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

τρομερες φωτο..
αλλα ''ακριβα γουστα'' ...
__________________
the best...!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
φακος macro thanasis76 Φωτογραφία - Τεχνικά θέματα 19 05-02-11 01:18
Macro φακοι ? africano Φωτογραφία - Τεχνικά θέματα 45 30-12-10 17:07
Χριστουγεννιατικα παιχνιδισματα του φακου. Raven Φωτογραφίες μελών 27 11-12-09 14:22
Νεος φακος Isidoros Φωτογραφίες μελών 7 15-04-07 11:02
Παιχνιδισματα του φακου Pritanis Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων 32 23-01-07 16:39

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07568 seconds with 13 queries